Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Okozhat bőrrákot a szolárium? Van valami krém, amivel be kell kennem magam szolizás előtt? fórum

Okozhat bőrrákot a szolárium? Van valami krém, amivel be kell kennem magam szolizás előtt? (tudásbázis kérdés)


1 2
40. globus
2012. júl. 11. 10:51
Minden évben barnára pirított ismerősöm 48 évesen 60-nak látszik. Az volt a csúcs, amikor buszon kotorászott jegypénz után, és csak intett a sofőr: nyugdíjas, menjen csak hátra:)
39. Lady86 (válaszként erre: 38. - Nicole0605)
2012. júl. 11. 09:50

Ugye? :D

Igen, van abból is!

Te milyen gyakran szolizol? Napozni is szoktál?

38. Nicole0605 (válaszként erre: 37. - Lady86)
2012. júl. 10. 16:50

Ajakápolót már én is vettem és nagyon brutálu puha tőle a szám amit a barátom is értékel:p....

Köszönöm szépen a segítséget de hallottam hogy van belőle bronzosítós is igaz ezí,:O? Nagyon barna bőröm van szerintem elég lenne a 15 faktoros abból van bronzosítós?

37. Lady86 (válaszként erre: 35. - Nicole0605)
2012. júl. 10. 08:26
Australian Gold!!! Már naptejekkel is foglalkoznak és nagyon jók! Az öcsémnek egy 50spf-t vettem, magamnak csak 30spf-t, de abba van bronzosító és gyönyörű színem lett!!!! Nem égtem meg és szépen lebarnultam. Ajakápolót is vettem, szintén A.G. és teljesen jól véd. Ja! Hozzá kell tenni, hogy egyik sem volt drága...
36. virus2008 (válaszként erre: 35. - Nicole0605)
2012. júl. 2. 13:27

Hát válogatni az lehet bőven széles skálán.

Van olcsóbb jó is, de szar drága is.

A lényeg az SPF (faktorszám), és hogy legyen benne cink-oxid,titán-dioxid.


És ne felejtsd el mellette a tastápolózást esténként.És tudod 11-15 h ig nem napozunk...bla bla :)

2012. júl. 2. 10:55
van valami javaslatotok a napozáshoz? tudtok valami jó naptejet ajánlani?
34. Nicole0605 (válaszként erre: 27. - Adri0507)
2012. máj. 21. 08:50
Szia! Én használtam sokáig és nekem nagyon bejött.Nagyon hidratálja a bőrömet és szép színt is adott:).De kicsit vadagg színre vágytam szóval most Moodindigot haszmnálom:)
2012. ápr. 27. 15:03

Szia!

A szolárium is úgy működik mint bármi más! A rendszeresség és a mértékletesség szabálya itt is érvényesül.A bőrrák az észnélküli napozástól és szolizástól is kialakulhat. A szoláriumcsövek (pl:csokicső) már úgy vannak kifejlesztve hogy kevés perc is elég legyen a kívánt szín eléréséhez.Sajnos mi magyarok nehezen átnevelhető nép vagyunk,és nehezen fogjuk fel hogy a régi gépekben eltöltött 20-30 perc már a múlté.A csövek is fejlődnek!A bőrrákhoz a bőrünkön lévő védőréteg kiszárítása és szétégetése a felelős.Ez igaz a napon és a szoliban is.Csak ésszel!!! De míg a napon jelen van az uvA uvB és uvC sugár,addig a szoliban csak az uvA uvB van jelen.Ezért is egészségesebb!

32. @IviBaba@ (válaszként erre: 25. - Babszibobó)
2010. szept. 16. 22:26

egyet értek,sógórnőm fiatalabb nálam 5évvel mégis fiatalabbnak néznek engem. OLyan barna a szolitól hogy már természetellenes és öregíti.Persze a fiatal csajoknak ez tetszik,de szerintem abnormális már hogy nyáron is szoli meg a nap is plusz....nem véletlen hogy fehér a bőrünk,hagyni kéne pihenni...a nyár után. Nem beszélve a rákosodásról,ami kijön és nem 4-5év alatt hanem később,amikor már 40évesen gyerekekkel mellettük már rég nem is szoliznak,mégis tönkretették a bőrüket valamelyest...

Nem mondom,voltam én is,de azért mértékkel. Mindenben mértéket kéne tartani...nem divatmajmozni saját egészségünk rovására!


Ja arról nem is beszélek,hogy hány ember kapott gombát a fantasztikus szolikban...

2010. ápr. 12. 19:03

sziasztok! =)

Radical Dancing Queen Triple Bronzer szolikrémet használt már valaki?:) Vélemény?

30. 35c81b79eb (válaszként erre: 29. - Adri0507)
2010. ápr. 9. 22:31
Jaaa! Szerintem minden krémre rá van írva, hogy szoli előtt vagy után kell használni, de ártani nem ártasz vele. Bár én sosem használtam krémeket.
29. adri0507 (válaszként erre: 28. - 35c81b79eb)
2010. ápr. 9. 20:27
igen ezt én is megtaláltam=)
2010. ápr. 9. 18:49
2010. ápr. 9. 17:02

Sziasztok!=))

Australian Gold Accelerator szoláriumkrémről mi a véleményetek/ esetleg tapasztalatotok?:)

És ezt szolizás előtt vagy után kell használni?:)

válaszoljatok kérlek mihamarabb.

KÖSZÖNÖM

26. 021a029148 (válaszként erre: 25. - Babszibobó)
2010. márc. 4. 07:34
Maximálisan egyetértek. Nem beszélve arról, hogy esztétikailag is elég gusztustalan egy agyonszoláriumozott ember. És nézd csak meg az arcbőrét, hogy mennyire öregít!
2010. márc. 4. 00:47

A szolárium igenis okozhat bőrrákot,tönkre teszi a bőr minőségét, ,korábban ráncosodik és nem segít a D-vitamin képződésében sem!

Hiába kened magad bármivel magad, szárítani fog és csak ideiglenes hatásokat érsz el.A bőr nem felejt és ezt szó szerint kell érteni.Egyre több országban készülnek betiltani a használatát, nem csak fiataloknál, hanem mindenkinél.

Ha mégis jársz szoliba, annyit mindenki tegyen meg magáért, hogy eljár bőrgyógyászhoz, mert egy minimális elváltozás a szeplő, anyajegy, szemölcs körül,vagy előjön valami újdonság az életedbe kerülhet. A bőrgyógyász is addig tart mint egy szolárium.A bőrrák hamar áttétessé válhat.

Elhiheti mindenki, hogy a dokik nem jó kedvükben ellenzik!

Remélem nem bántottam meg senkit, csak jót akarok!

Egyébként van egy új jóval tartósabb és ártalmatlanabb módszer.Érdemes keresgélni!

24. hancsy
2010. márc. 3. 14:12
Én eddig mindig testápolót használtam, de attól ugyanúgy száraz maradt bőröm. Mondjuk nekem télen alapból full kiszárad. De nemrég belefutottam a szoliakadémia nevű oldalon ilyen ajánló-szerűségbe, ahol személyre szabottan kereshetsz magadnak krémet. Így már sokkal jobban átlátom milyen fajták vannak, és nekem mi kell.
2009. nov. 17. 11:38
Akkor tedd!
2009. nov. 16. 20:18

Sziasztok!

Én rendszeresen járok szoliba, ami annyit jelent hogy hetente 9 percre. Ami persze szintén öregíti a bőrt de a szoli elött szolikrémmel utána pedig garnier extra száraz bőrre való testápolóval + a szememet szemránckrémmel! Én speciel 100X jobban érzem magam a bőrömben ha barna vagyok és mivel megfelelően ápolom a bőröm nem hiszem hogy annyira öregedne! A bőrráktól pedig nem félek... szóval ésszel és megfelelő ápolással nyugodtan lehet szoliba járni! szerintem...

21. 04d410066e (válaszként erre: 20. - 66c7d5854e)
2009. nov. 16. 17:30
A napozás és a szolizás még a dohányzásnál is jobban károsítja a bört. Nézz meg két negyvenéves nőt, egy fehéret és egy szolizott napozottat, az eltérés nagyon feltűnő, főleg a dekoltázson látszik meg szerintem. Nekem nagyon fehér a bőröm, de nem bánom, nem hiszem, hogy "csinibb" vagy csak azért, mert lebarnulsz, pláne télen. Akkor aztán tényleg normális, ha fehér vagy. Szerintem én tényleg nagyon vonzó vagyok fehéren is, és kizárt, hogy több mindenkinek tetszenék barnán.
2009. nov. 16. 16:13

Sziasztok!

Több éve járok szoliba és még nem volt semmi bajom. Egyébként meg mielött elkeztem járni utánnaolvastam ennek a témának és ha hetnte 1-2 alkalommal bőrtípustól függően és ügyelve hogy ne égjen le az ember nyugodtan lehet menni. Sőt télen igen is ajánlott szoliba menni mert segít a D vitamin képződésben. Nagyon jó krémeket lehet már kapni amik védik a bőrödet és meggátolja a leégést!!!!

2009. szept. 10. 15:52
Persze, hogy okozhat, ezt papolják mindenhol! Ez a nap már életveszély, égett és perzsel.
2009. szept. 10. 14:33
Szoli előtt fényvédő kell!!!!
2009. szept. 10. 14:27
az oliva olajat szoli után vagy előtt kell?:)
16. 99279bb06f (válaszként erre: 15. - #Nik)
2009. szept. 2. 14:16

A lehető legrosszabb, ha a sebhelyekre gondoltad a szoláriumot. Azok ugyanúgy meg fognak maradni, sőt le is éghetnek, mert még nincsenek rendesen begyógyulva. Foltos maradnál.

A nagyid kertjébe feküdj ki, de árnyékba. Akkor is lesz színed, de nem fog megégni a bőröd.

(...irigyellek, hogy van hol nudiznod...)

15. #Nik
2009. szept. 2. 10:30

Huhh.. Hát én még nem voltam szolizni egyszer sem. De ahogy olvasom a hozzászólásokat lehet h nem is leszek..

Azért gondoltam h kéne menni, mert vannak sebhelyek (pirosas-barnás foltok) a lábamon + ráadásul -h mégboldogabb legyek- seprűeresedik a combom... A napozásban meg azt nem szeretem, hogy fürdőruha minták maradnak rajtam... Olyan lehetőség meg nem sok van, hogy fürdőruha nélkül napozzak, csak a nagymamám kertjébe, nem lát be senki. De oda meg nem járunk olyan gyakran..

14. Ekka
2009. szept. 2. 08:54

Igen.. okozhat. Én csak szoliba jártam régebben, aztán mégis elértem, hogy melanoma-szűrésen találjanak olyan anyajegyeket, amiket műtét útján el kellett eltávolítani...:(

Szóval vigyázzatok magatokra!!!!

13. 021a029148 (válaszként erre: 11. - 5e76004fb5)
2009. szept. 2. 08:45
Ez tényleg így van, a szolitól öreg és ráncos lesz a bőr. Persze ezt csak akkor veszi már észre az ember, amikor késő. Nem ér annyit az egész.
12. 021a029148 (válaszként erre: 10. - Terek)
2009. szept. 2. 08:31
Ez nagy tévedés! Nem kell leégni ahhoz, hogy bőrrák alakuljon ki. Szerintem olvass utána, mert így téves infokat adhatsz azoknak, akik semmit sem tudnak még ezekről a dolgokról.
2009. szept. 2. 03:54

Bőr ide, bőr rák, oda KÁROS az egészségre.

Én mát két éve nem szolizok s a napra sem megyek Nehéz volt megszokni és nap imádónak, de a reklámok az egészséges bőrszinít proramozták be és az nem a fehér a divat!! Azt vettem észre, hogy az arcomon a bőr a napozás hiánya miatt nem ráncosodik!!! Még fiatal vagy próbáld ki!!! A soli ráncosít. Ezt csask 10 évvel később tudod meg de akkor már késő.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook