Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hasi problémával melyik orvos foglalkozik, aki részletes vizsgálatot, diagnózist ad? fórum

Hasi problémával melyik orvos foglalkozik, aki részletes vizsgálatot, diagnózist ad? (tudásbázis kérdés)


2009. szept. 2. 13:43
Nekem is lenne egy kérdésem, bár nem tudom mennyire kötődik a topik témához?13 éves fiam a nyáron többször hányt.eleinte csak egyszer, aztán 2 hétig semmi.Mivel elég élénk gyerek, gondoltam túlrohangálta magát.Se láza akkor, se hasmenése nem volt.Másfél hete éjjel fél egykor vittem be az ügyeletre,mert akkor már nagyon hányt, és komoly hasmenése is volt.Láz egyik alkalommal sem lépett fel.Ott azt mondták, hogy vírus,mivel a strandra rendszeresen kijárt.Gyógyszer nincs rá csak tüneti kezelés.Hasfogó,B6 vit.Tegnap éjjel megint hányt vagy 3x.Láza megint nem volt, a hasát egyik alakalommal sem fájlalta,most sem.Ez azért már idegesített, bár iskolába elengedtem, de elmentem a gyerekorvoshoz.Az asszisztensnővel tudtam beszélni,mert az orvos már nem volt ott.Lehet kérni úgy beutalót, hogy nem kell ott lennie a gyereknek vérvételre, és hasi uh.-ra Most mikor haza értem csak akkor néztem meg azt a papírt amit az ügyeleten adtak.Kiderült, hogy akkor három keresztes volt a vizelete, és fehérje is volt benne.Tudom én is hibás vagyok,miért nem olvastam el azonnal a papírt, de az ügyeleten direkt rákérdeztem, hogy másnap vigyem -e az orvoshoz.Ott azt mondták nem kell,mert erre nincs gyógyszer, csak a tüneteket lehet kezelni.Szerintetek holnap nagyon leszid a gyerekorvos,ugyan is az ügyeleti papírt elviszem,még ha nagyon le is leszek szídva.
2009. szept. 2. 13:36

Annyi mindentől lehet, függ a pillanatnyi állapotától a szervezetnek. Lehet hogy gond adódott az emésztéseddel, anyagcseréddel vagy lelki okai is lehetnek, renegeteg minden. Ha nem tartós a fájdalom én nem foglalkoznék vele.

Mindenhol körberöhögnek ha 2 napos fájdalommal mész oda. Ha már menni kell min. egy hetet várj akkor már talán komolyabban vesznek. Bár még akkor se komolyan!

20. Pirosalma (válaszként erre: 3. - D26ecf54c1)
2009. szept. 2. 13:17

Szai, Alpok!


Pontosan hol érzed a fájdalmat? Valahogy be kellene határolni (köldökhöz viszonyítva, mondjuk).


Egyébként belgyógyász első körben, aztán majd ő küld tovább, ahova kell.

2009. szept. 2. 09:39
hasi problémával gastroentológus foglalkozik, a házi orvostól kell kérni beutalót. Engem már évek óta ott kezelnek, végeznek igaz tükrözést is, de ez a végső. Előbb ultrahang és röngtgenes gyomorvizsgálat Ezután jön a tükrözés, amit ki lehet birni.Nekem M.Cronh betegségem van, és ott ismerték fel.üdvözlettel: elizabeth1955
18. abri
2009. szept. 2. 06:29
Nekem jobb oldalt fájt tenyérnyi helyen a hasam, a háziorvos kizárta a vakbelet és kész.Rengetegszer visszamentem, mire elküldött hasi ultrahangra, az negatív lett, ott mondta a doktornő, hogy tükrözés kéne, mert az uh. nem mutat ki mindent. Na erre a háziorvos elküldött tükrözésre /dühöngve/.Hála isten nem találtak semmit, kaptam egy bélgyógyszert,de nem használt. Nem mertem visszamenni a h.orvoshoz, elkezdtem enni a danon aktiviát és egyszercsak azt vettem észre, hogy nem fáj a hasam.
17. xti_
2009. szept. 1. 19:43
szerintem a sebészeten szóba se állnak veled addig, míg belgyógyász nem látott.
2009. szept. 1. 15:40
hasi vagy általános sebész
15. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 13. - D26ecf54c1)
2009. szept. 1. 11:41
A végbeled biztos nem :DDDDD
14. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 13. - D26ecf54c1)
2009. szept. 1. 11:13
Balra fent a lép. Lejebb tényleg okozhatják bélgondok, petefészekgyulladás. Én sem tudom eldönteni a kettő közül melyik. A sebész azt mondta petefészek, a nőgyógyász meg hogy vakbél! Nekem balra fent is fáj,(gondolom a lép mert én se ismerek ott nagyon mást) jobb oldalon pedig az epehólyagom. Azt nézték uh-val és polipos. És aggódom miatta hogy ennyire fáj mert tudom, hogy a polipok 90%-ra elrákosodik később. Évenként uh-t javasolnak, de a doki már ezt is megspórolná rajtam :(
2009. szept. 1. 10:46
én már attól tartok hogy végbél panaszom van, mert mi van a bal oldalon, (azt sem tudom hirtelen).
2009. szept. 1. 10:18
Nőgyógyász, urológus nem kell beutaló sem, és ők tovább küldhetnek akármilyen vizsgálatra.
2009. szept. 1. 10:14
és még akkor is félő, hogy hazaküldenek. Itt tartunk..
2009. szept. 1. 10:13

jobb oldalt szúrt a hasam évek óta, és most már a bal oldalon is. :(

És velem se csinálnak semmit. A magyar egészségügynek egyszerüen nincs pénze ilyen "csipp-csupp" panaszokkal foglalkozni. Ez az igazság. Akkor menj ha már a fél beled kilóg...

2009. szept. 1. 10:12
engem a belgyógyászatra küldtek vele. Igaz sz*rt se segitettek!! megtapogatták aztán hello!
2009. szept. 1. 10:10
oké, köszi
2009. szept. 1. 10:10
A belgyógyászatot meg se közelítettük vele.
6. monika0104 (válaszként erre: 3. - D26ecf54c1)
2009. szept. 1. 10:08

Hát én nem tudom , hogy belgyógyászhoz mennék-e lehet, hogy a sebészet jobb lenne.

Én a helyedbe inkább oda mennék .

Nekem is és a mamámnak is volt hasi problémája és a sebészet foglalkozott vele.

2009. szept. 1. 10:06
Belgyógyásztol kérj beutalot és ő elküld majd az illetékes helyre
2009. szept. 1. 10:03
És kell bautaló ugye a belgyógyászatra?
2009. szept. 1. 10:03
Már 2 hónapja, a bal oldalamon szúrú fájadalmat érzek, tenyérni területen. Voltam háziorvosnál, ultrahanggal is megnézte, azt mondta semmi baj, de mégsem javul semmit, sőt. Ezért akarok egy alaposabb viszgálatot, így magánorvos útján.
2009. szept. 1. 10:02
belgyógyász
2009. szept. 1. 10:01
Hasi problémával melyik orvos foglalkozik, aki részletes viszgálatot, diagnóist ad?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook