Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért mutat ki a terhességi teszt hamis pozitív eredményt? fórum

Miért mutat ki a terhességi teszt hamis pozitív eredményt? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
81. mrs_soprano (válaszként erre: 54. - Vikke)
2010. jún. 8. 17:59

Szia Vikke!


Nekem is igy volt, mikor a PCOS-t diagnosztizálták.

Az alhasi fájdalom valószínüleg cystára utal.Mindenképpen keress fel egy nőgyógyászt, mert ha nem kezelik ezt a betegséget, akár meddővé is tehet.

A PCOS egy inzulinrezisztenciát okozó súlyos hormonzavar, ami cystákat okoz, rendszertelen menstruációt, elhízást.

Nekem is Clostylbegytet akartak írni, de a nőgyógyászom és az endokrinológusom végül lebeszélt, mivel a PCOS-eseknél még több cystát csinál.

Amúgy mióta ez kiderült szedem a Metforminomat, fogytam 20 kg-ot(november óta) , rendszeres a menstruációm(32-35 nap) és van peteérésem is.

Ja és most teszteltem egy halvány 2. csíkot, és csak 2 hónapja próbálkozunk:)

Előbb tegyenek rendbe hormonilag, súlyilag, utána próbálkozzatok sztem.

Minden jót nektek is!

üdv:

Ancsa

80. gigianyu (válaszként erre: 79. - Pocak25)
2010. febr. 18. 12:48
nem élem bele magamat de egyre több jel utal arra baba van:)
79. pocak25 (válaszként erre: 78. - Gigianyu)
2010. febr. 18. 08:02
Én 15 honapig ugyanigy voltam mint te. Szinte minden honapban doki, hogy mi lehet , és halvány teszt, persze idö után , és végül soha nem lett baba. 15 honap várakozás után a 33. napon erös pozitiv tesztem lett. Akkor már tudtam hogy nem tévedhet. Én azt mondom ne éld bele magad , mert nagyon rossz csalodni. Sok sikert!!
2010. febr. 17. 19:31
Na ez engem is érdekel hogy miért mutatt mást mint ami a valóság:( nekem 5 napja késik volt halvány két csikos tesztem,AS doki tegnap azt mondta normálméretű a méhem és a méhnyálkahártya is.de 1 hét mulva menjek vissza.Amikor meg kellett volna jönni akkor 3 napi volt barnás folyásom nem vérzés csak barnás folyás.Azóta se semmi jele a mensinek.Jan 12.én volt meg utoljára.szerintetek reménykedhetek még abba hogy baba van a dologban??Görcsölgetek de nem ugy mint a mensinél vagy mensi elött.
2008. okt. 14. 13:10
csak azert esett rosszul mert lelkiismeretfurdalast kelt bennem mindannyiszor a dolog. ez persze nem a te hibad. csak nem szerettem volna ha azat gondolnad h olyan egyszeru volt akkor azr a dontest meghozni, attol fuggetlenul h egyaltalan nem tudjuk ki a masik. szoval emiatt felek, mert nem akarnam megegyszer senkinek sem azt, sem magamnak, sem a kis eletnek. a korulmenyeim nem teszik lehetove. az pedig h nem vedekezem nagy butasag, de emiatt nem is mentunk bele a dologba, nehogy baj legyen. elvileg nem is lehetne, de en mar semmit nem tudok :(
76. 10d89b51ea (válaszként erre: 74. - Kriszta8822)
2008. okt. 14. 13:00
bocs, de te a 4 éves kapcsolatodról egyáltalán nem irtál, egyébként nem volt szándékomban megbántani téged. de ha te ugy érzed, akkor ne haragudj!
2008. okt. 14. 13:00
csak meg egy gondolat. ha jol emlekszem a kerdes nem arra iranyult, h mikor hanyszor kivel vagy akarmi. hanem h a teszt elvegzese korai-e vagy sem. erre sem tudnatok valaszolni? mindentol fuggetlenul. nagyon kedves lenne..
2008. okt. 14. 12:43
Volt egy 4 eves kapcsolatom, ami akkoriban ert veget amikor elvetettem. jeleztem, sajnos. pont emiatt. most pedig probalkozom egy fiuval akivel akkor voltam eloszor. a ketto kozott nem volt semmi. kisse felreertheto voltam talan, de nem ugrandozok egyaltalan. ne haragudjatok, nem tudtam h ez egy olyan oldal ahol mindenki babat szeretne, csak segitsegre volt szuksegem. koszi
73. 10d89b51ea (válaszként erre: 71. - Kriszta8822)
2008. okt. 14. 12:34
szia! én nem akarlak megbántani, de ha nincs rendszeres szexuális életed, csak hébe-hóba ismerkedsz fiukkal, akkor miért nem védekezel? Irod, hogy fél éve abortuszod volt alapból ez egy olyan fórum, ahol általában a lányok, asszonyok gyereket szeretnének és mindent megtennének érte, hogy összejöjjön, nemhogy még elvetetni.a Te helyedben én biztos védekeznék, és nem ugrándoznák ide-oda.
2008. okt. 14. 10:51
aktiv meg az oldal egyaltalan? :)
2008. okt. 14. 09:51

sziasztok,

teljesen tanacstalan vagyok. kulfoldon elek/dolgozom es nincs rendszeres szexualis eletem, igazabol nem is nagyon van. kb 2 hete voltam egy fiuval de 2 perc sem volt, mert abbahagytuk mivel nem vedekeztunk. sajnos fel evvel ezelott volt egy abortuszom, egyebkent sem volt soha rendszeress menstruaciom es most sem tudom mivan. altalaban hozzavetolegesen 5 hetesek a ciklusaim, most mar egyhete kesik, a mellem ugyan nem feszul, de gorcsolok es ejszaka felkelek pisilni. fogalmam sincs h mi a helyzet. varjak meg a teszttel vagy ha most veszek mar kimutat valamit? mert draga itt es nem akarok egy tucatot venni. ha lehet ilyet, "biztosra mennek".

koszonom szepen.

70. Fish (válaszként erre: 67. - Jucus1013)
2008. máj. 14. 19:45

szem erdemes elmenni meddosegibe is vagy endokrinologushoz esmindket felet kivizsgalni hiszen 40 % ban a ferfi oldal is lehet hibas..

prolaktint, progeszteront, es cukrot, terheleses cukrot, valamint havio harom idopontbeli hormont nezetnek, ha kell jo endokrin orvos szolj

2008. máj. 14. 10:48
kell valakinek iwiw meghívó?az jelentkezzen e-mail címemen.28napig érvényes még.
2008. máj. 14. 10:46
Ezért mondják,hogy reggeli első vizelet,mert később már hamis lehet a teszt.
2008. márc. 30. 09:35
Sziasztok!Én azt szeretném tőletek kérdezni hogy tegvolt a 23. napom és csináltam egy tesztet ami negatív lett, lehet hogy még korai volt!Mi már lassan 3 éve próbálkozunk és semmi eredmény már voltunk kivizsgáláson ahol megállapították hogy az egyik hormonom rosszalkodik ezért kaptam clostilbegyt gyógyszert!Ez volt az első hónapom!Szerintetek hamar teszteltem vagy tényleg nem vagyok babós???:((
66. kekszi
2008. jan. 10. 12:29

Mármint, hogy vannak olyan gyógyszerek, amik befolyásolják? az antibiotikum, az ilyen?

és a teszt ténylegesen három nap után mutatja a valós helyzetet, vagy a kimaradt menstruációkor?

65. sóvágó (válaszként erre: 59. - Hamerla)
2008. jan. 9. 17:31
azt kell hogy mondjam, igen
64. kekszi
2008. jan. 9. 13:22
Sziaszok!nagyon örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra. én egy 18éves lány vagyok, és decemberben voltam először férfival, és rá 10nappal csináltam egy terhességi tesztet, ami negatív lett. Majd tegnap csináltam megint és az pedig pozitív lett, pedig az azóta nem voltam a barátommal. Ez hogy lehet? A terhességi teszt valóban kimutatja már 3nap után az igazat, vagy várni kell a következő menstruációig, hogy biztos legyen a teszt? Vannak olyan gyógyszerek, amik befolyásolhatnák a teszt végeredményét? (mert most gyógyszereket és antibiotikumot is kell szednem) Köszönöm, ha válaszoltok rá.
2007. nov. 18. 21:43
Amikor nekem pozitív lett a terhességi tesztem azt mondták,hogy nőgyógyászati elváltozás is van hogy termel olyan hormont ami miatt pozitív lehet egy teszt!
62. Fish (válaszként erre: 55. - Pirike)
2007. nov. 18. 21:30

meg koran teszteltel, lehet kesobb + lesz meg..

a Gabriel tenyleg jo ahogy itt irtak, vagy a Qupido, es van a Corax amit a dm ben lehet kapni kerj olyat ami mar 20 egyseget kepes kimutatni

61. Fish (válaszként erre: 54. - Vikke)
2007. nov. 18. 21:28
lehet a clostitol is de remeljuk sikerrel jartatok, azota hgoy beirtal bar mar sok ido telt el.., szoritok!!!
60. Fish
2007. nov. 18. 21:26
igen, az elosperma eleg sok esetben tartalmazht spermiumot
2007. nov. 10. 12:00
sziasztok! lenne egy kérdésem. a barátommal 4 honapja vagyunk egyutt, kb. fé honapja élunk nemi életet és eddig a megszakitásos modszert alkalmaztuk, de soha nem ment el bennem, inkább mindig hamarabb kivette. az a kérdésem h a vágycseppektol lehetek e terhes?
58. teleki_2007 (válaszként erre: 55. - Pirike)
2007. szept. 27. 22:00
Én a Gabriell terhességi tesztet szoktam használni.Már a három napos terhességet kimutatja a nap bármely szakában.(beágyazódás után)Nem reklám csak tapasztalat.
2007. szept. 23. 09:10
Én egy terhességi teszt útmutatójában azt olvastam, hogy a leolvasott negatív eredmény lehet téves, de a pozitív nagyon ritkán téved!!
2007. szept. 23. 09:04
Sajnos a terhességi teszt kimutathat pozitív eredmény esetlegesen valami nőgyógyászati probléma miatt.Erre engem is felkészítettek....De lehet az egy rossz teszt is.De szorítok hogy az a pozitív igazi pozitív legyen.......
55. Pirike
2007. szept. 3. 16:59

Sziasztok!


Remélem tud valaki segíteni nekem. Lehetséges, hogy terhes vagyok, de a teszt még nem mutatja ki. Két hete történt a dolog, utána 5 napra megint volt egy kis vérzésem, de nem túl sok. Fáj a derekam és a hasam, mindig fáradt vagyok és sokat kell pisilnem. Melyik teszt használható a legkorábban?

54. vikke
2007. aug. 12. 21:27

Sziasztok!Hátha valaki tud nekem is segíteni... Mi is benne vagyunk a babaprojektben, de tudni kell, hogy én jelentős túlsúllyal rendelkezem. Már egyszer leadtam 30 kilót, de miután 10 hónapon keresztül nem estem teherbe a doki Clostilbegytet kezdett el szedetni velem. Sajna vissza is jött 15 kg. Nos, az első hónapnyi szedés után (mensi 3.napjától napi 2) már ez a 46. nap, hogy nem menstruálok. Már csináltam vagy 4 terhességi tesztet, de mindegyik negatív lett. (az utsót pénteken csináltam, és az is -) Ami az érdekes még az egészben, hogy volt egy este (pár napja szintén), hogy annyira elkezdett fájni jobb oldalon a hasam (legalul), hogy minden lépésnél csillagokat láttam. Most meg a melleim hihetetlenül érzékenyek főleg érintésre, de nálam ez mensi előtt is így volt. Ja, azt elfelejtettem leírni, hogy az átlagos ciklusom nem 28, hanem 34-36 napos szokott lenni.

Van esetleg valakinek hasonló tapasztalata? Szerintetek összejött a bébi már, és ha igen vajon miért nem mutatja ki a teszt? Úgy izgulok... A dokimhoz is kértem már időpontot, de csak 27-ére kaptam, addig meg megőőőrülööök:). Esetleg hátha van egy-két nálam jóval tapasztaltabb ezügyben! Köszi, hogy elolvastatok és köszi a válaszokat!!

2007. júl. 11. 18:38

Sziasztok!!


5 gyermekem van 4 fiú éy 1 lány:)) Most tervezzük a 6-dikat amit nagyon remélünk hogy kislány lesz. A legkisebb fiuval épp szilveszterkor estem teherbe és januári mensim meg is jött. Tesztet nem vettem mert 100%-ig biztos a terheséggembe....Most viszont már 4 tesztet csináltam ami negativ lett:( + napja késik(ami nem szokott mert eddig mindig pontosan megjött) Vannak tünetek: hányinger, alhasi fájdalmak, vizeleti inger, fáradékonyság..

Ilyen bizonytalan még nem voltam (és türelmetlen se)

Remélem a köv. teszt pozitiv lesz....

2007. jún. 3. 18:48

Nekem 2 x volt inszemem és semmi görcs és vérzés nem volt. Viszont egyik babám sem maradt meg:( 6 és 18. hetesen veszítettem el őket:(((( Ilyet sem kívánok senkinek.

Aztán a fiamhoz már csak a szurik kellettek és jött magától, mert a petém hamarabb megrepedt és nem kellett inszem:) Most lesz 4 éves ősszel.

Tervezzük a tesót, de most nincs mani erre:(

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook