Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mániáink és szenvedélyeink fórum

Mániáink és szenvedélyeink (beszélgetős fórum)


1 2
56. o.andi
2008. szept. 15. 14:25

szenvedélyem:szeretek ruhákat vásárolni,barátnözni..enni:-(

mániám:a internetezés lett

2007. okt. 25. 23:41
Szenvedélyemnek az állatokat mondhatom. Nagyon sajnálom, amikor kidobják az utcára, és bántalmazzák őket, hiszen érző lények. Nem véletlen, hogy annyi állatot gyűjtöttem magamhoz. Egyszerűen képtelen vagyok elmenni egy kidobott, szeretetre éhes cica v. kutya mellett. Így magamhoz veszem azzal, hogy majd szerzek nekik gazdát. De rá kell jönnöm, hogy ez nem ilyen egyszerű. Könnyebb kidobni az utcára, mint befogadni.
2007. aug. 1. 17:13

Ha nagy platánfa van séta alatt a közelemben és már besötétedett, odamegyek és megölelem :) olyan jó illatuk van :D

De ez nekem kell!

53. ViBo
2007. márc. 12. 17:01
Amúgy szerintem is amiket itt leirtunk az még semmi nem meriti ki a kényszeresség fogalmát.
52. ViBo (válaszként erre: 48. - Tibike)
2007. márc. 12. 17:00

Szerintem azt a műsort én is láttam(:

Amit én csináltam az mesze van a kényszerességtől szerintem, nemhiszem hogy idegi problémára vezethető visza, meg amúgyis semmi mással csak a pinceajtóval fordult elő többször, és nem is olyan durván mint a szomszédod.

Amúgy van egy ismerősöm aki akárhányszor elmennek otthonról mindent kihúz a konektorból és 2× 3× ellenőrzi hogy tényleg a hűtőn kivül mindent kihúzott e.

Van ilyen a legtöbb embernek, csak a legtöbben nem vallják be maguknak sem szerintem.

51. ViBo (válaszként erre: 47. - 1a50c86bb0)
2007. márc. 12. 16:52

Hiszek magamban meg önbizalmam is van (már! mert kiskoromban bizony nemnagyon volt, de rátaláltam olyan dolgokra amikben tehetséges vagyok és a páromra és ezek megadják azt a pluszt hogy legyen)

De igazad van mert a pince lakat ellenőrizgetése azóta ritkán téma :D

Meg én rendkivül szétszórt tudok lenni mert egyszerre 1000dolgon gondolkodom néha és akkor az ilyen rutinmozdulatok felett hajlamos vagyok átsiklani.

Béke

50. Rika1
2007. márc. 12. 01:00
Azt hiszem,hogy ha bezárjuk az ajtót és megnyomjuk,hogy tényleg bezártuk -e? Ez nem kóros.De ha már 3-szor megyünk vissza megnézni az már valamit jelent.Nem tapasztaltam még ezeket,a dolgokat,de még a környezetemben sem.Viszont olyat már hallottam,hogy valaki sokáig mossa a kezét,mert azt hiszi,hogy piszkos.Napjában többször is megteszi,és félóráig sikálja.:)
49. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 48. - Tibike)
2007. márc. 12. 00:38

Ugyanez az oka a depresszionak, de nem tudtam, hogy a kenyszeressegnek is. Azert egy lakatot megrazni ketszer nem egy koros kenyszeresseg meg szerintem.

A baki a sejtek ingerulet atadasaval van, akadozik, nem megfelelo, erre vannak kulonbozo gyogyszerek (zoloft, cipralex...), de azert nem ilyeneknek meg szerintem, mint mi :)))

48. tibike (válaszként erre: 42. - ViBo)
2007. márc. 11. 23:59

Erről volt film valamelyik ismeretterjesztő csatornán, és egyszerű kémiai magyarázatot adtak, miszerint az agyban bizonyos vegyületek termelődnek, amik stimulálnak egyes idegsejteket, aztán itt van valami fennakadás, ha ezek nem jutnak el a megfelelő helyre. A pontos részletekre nem emlékszem, de a lényeg, hogy gyógyszeresen tünetmentesíthető, legalábbis a filmben ezt mondták.

Nekem a szomszéd csaj rángatja örökké a bezárt ajtót, vagy 10-szer egymás után, majdnem tokostól tépi ki, vagy töri be, úgy zuhog a hevederzár. Aztán lemegy egy lépcsőfordulónyit, megáll, gondolkozik, és visszajön. Újra kezdi. Előfordult, hogy háromszor is.

De van megoldás.

A tv-ben olyanokat láttam, az már nagyon kóros eset volt, amikor valaki másfél órán keresztül csinált egyfolytában egy kétmásodperces cselekedetet több ezerszer.

47. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 46. - ViBo)
2007. márc. 11. 22:09

Kezdj el hinni es bizni magadban, erositsd az ontudatodat es onbizalmadat, meditalj vagy jogazz, es egyszer csak elkezdenek elmaradozni ezek a "rossz" szokasok. Ezek olyan dolgok, mint az indikatorok, mutatjak, hogy valami gond van ott belul, nincs egyensuly, osszhang, harmonia.

Tudniillik, ha nem hiszunk magunknak, folyton ellenorizzuk magunkat, az azt jelenti, hogy nem bizunk magunkban.

En megfigyeltem magamon, hogy a penzt mikor figyelgetem fizetes elott tobbszor, osszefugg a hangulatommal, egyensulyommal. Mondhatni ciklikus szinte havi szinten.

Ha pl. szembesulsz egy rossz kritikaval, maris erosodnek ezek a szokasok, mert ezek a szorongasok kivetulesei az eletunkre :) Ezek csak jeleznek, nem roluk kell leszokni, hanem ugy kezelni oket, hogy megmutatjak egyenesen a kepunkbe, hogy forduljunk kicsit magunkba.

46. ViBo
2007. márc. 11. 21:42

de az a baj hogy kicsi korom óta van ez és bármilyen kedvem van én bizony megnézem. Vagyis nem baj mert engem nem zavar.

De igazad lehet még nem gondolkodtam el mélyen ezen csak most úgy eszembejutott.

Én mindig a szétszórtságomra gyanakodtam hogy általában több dolgon is töröm a fejem.

De a kézmegmosósat azt már tényleg nem tom megfejteni.

köszi a választ!

2007. márc. 11. 21:38

Mert a bizonytalansagainkat, felelmeinket igy kezeljuk, igy hitetjuk el magunkkal, hogy kezben tartjuk, ha ellenorizzuk onmagunkat, mert ez magunk ellenorzese, es talan mert nem bizunk annyira magunkban, hogy elso latasra higyjunk a szemunknek, hogy megtettuk, a felelem, bizonytalansag erosebb. :)

Ha feldobott vagy, es az elkovetkezo oromteli dolgokon fogsz gondolkodni, nem fogsz visszaszaladni megrangatni a lakatot, de amig a bizonytalansagod onmagadban erosebb, addig igen.

44. ViBo
2007. márc. 11. 21:26
Szerintetek mért vanak az embereknek ilyen furcsa kényszerik? mert mindenkinek vannak szerintem. De miért?
43. 2ab728965c (válaszként erre: 41. - ViBo)
2007. márc. 11. 21:15

Köszi Vibo, persze hogy jártam, kezeltek is, de nem lett jobb.( régi ügy ez, nem újkeletű)

Hogy nekem borzasztó, az még csak hagyján volna, de képzeld szegény családomat, akiknek velem kell élni nap nap után...

42. ViBo
2007. márc. 11. 21:08

Nekem az a mániám többek közt hogy ha lemegyek a pincébe, miutánn végeztem bezárom a lakatot, megrángatom, utánna még biztos hogy 1× vagy 2× viszamegyek hogy megnézzem tényleg bezártam e. És a pincéből úgy jövök ki mindíg hogy égnie kell a lámpáknak, míg a kinti ajtót be nem zárom.


meg hogy ha az egyik kezem vizes lesz akkor muszály a másikat is bevizeznem. De nem tom mért, nem tom elviselni hogy csak az egyik legyen az.

41. ViBo
2007. márc. 11. 21:04

Bolondfáni: orvoshoz nem jársz a depreszióddal?

Borzasztó lehet igy élni, de lehet hogy lehetne rajta segiteni hogy ne legyenek ilyen gondolataid. Nem? Próbálkoztál már?

40. 5464505f6a (válaszként erre: 39. - 2ab728965c)
2007. márc. 11. 20:56
Van aki úgy látja,ezért irtam,mielőtt nekem esnének.De nem offolok tovább.
39. 2ab728965c (válaszként erre: 37. - 5464505f6a)
2007. márc. 11. 20:48

Nem fognak védeni, mert nem kell hogy védjenek, más dologról beszélünk, kedves Malefico.

Ebben a kérdésben nincs olyan hogy "jó válasz" meg hogy "igaza van", itt csak elmondani lehet hogy ki hogyan érez, és ki mit csinálna vagy nem csinálna.

Sajnálom az ismerősödet, és most is csak azt tudom mondani, én szívesen meghalnék bárki helyett, aki szeret és akar élni. Kár hogy nem lehet megtenni.

2007. márc. 11. 20:46
Ja,és 25éves volt,annyira fiatal:'( Néha kifakad ez belőlem:'(Bocs.
2007. márc. 11. 20:41
Tudom,h Fánit védeni fogjátok,de felesleges,mert nem ellene beszélek.Januárban halt meg egy ismerősöm.Ő is átment pár dolgon keresztül(ampuáció)Ezek ellenére is élt,és élni akart.Majd következett ez a mostmár tényleg végzetes baleset.Ezt csak azért irom le,h engem is megérthetnétek egy picit,h miért dühit,h más a halálért könyörög!:(((
36. 2ab728965c (válaszként erre: 34. - 5464505f6a)
2007. márc. 11. 20:39

Nehogy már ezen összevesszetek----

A depresszió betegség, igen, aki öngyilkos akar lenni, az nem mérlegel, mert beszűkül a tudata.

Azt nem érdekli hogy ki mit szól és mit hagy maga után a hiánya, az csak menni akar, mert annyira kibírhatatlanul fáj neki a puszta létezés.

Adhatsz te pofont akárhányat, örülj hogy benned ez a dolog agressziót vált ki, ebből is látszik, egészséges vagy.


Ezen nem kell veszekedni, van aki nem érti meg miről beszélünk, de ne is tudja meg senki, addig jó neki.

35. 93a74b44ea (válaszként erre: 14. - 5464505f6a)
2007. márc. 11. 20:37
Ez is ismerős! :-))
34. 5464505f6a (válaszként erre: 33. - Mandula71)
2007. márc. 11. 20:26

Nem azt irtam,h nem értem,ill.a "nem értem miért?"költői jellegű.Lehet,h te nem értetted meg a mondanivalómat inkább?Nekem sem tökéletes az életem,vannak problémáim és nehéz időszakaim.Öngyilkosság pedig szerintem szinte mkinek megfordult a fejében.Sok emberhez képest nem könnyű az életem,de tudom,h vannak,akiknek 100*,meg akiknek 1000*rosszabb...

Érdekelne,h ha egy pl.fiát frissen elvesztő szülő elé állnál,h te ilyen meg olyan ks prolémák miatt inkább megölnéd magad,mert nagyon szar az életed,hogyan reagálna?Bocs,de én biztos,h egy pofont adnék.

33. Mandula71 (válaszként erre: 25. - 5464505f6a)
2007. márc. 11. 19:05

OFF:Addig örülj, amíg nem érted, hogy egyes emberek miért lesznek öngyilkosok.Én sem értettem sokáig, aztán beteg lettem (depresszió), sajnos azóta tisztában vagyok ezzel is. Bár én soha nem akartam öngyilkos lenni,volt, van olyan időszak, amikor nem küzdenék az életben maradásért. Ebben az állapotban sajnos tudunk azokkal törődni, akiket itt hagynánk, ez nem visszatartó erő.


On:az állataim a mániáim. Azt hiszem, nélkülök már nem tudok létezni se.:) (És hogy az előbbihez is még írjak valamit, sajnos a negatív időszakban még ők sem segítenek, bár tény,hogy mivel felelős vagyok értük, a negatív pillanatok ritkultak.)

2007. márc. 11. 18:57
szeretem a rendet és a tisztaságot magam körül
2007. márc. 11. 18:10

nekem is van mániám :)

még javában sétálok valakivel,de már 5 perccel előtte leköszönök :)

ki tudja,nem -e pont akkor üt el valami :)

30. 2ab728965c (válaszként erre: 26. - E71af41436)
2007. márc. 11. 18:09
Igen, ez viszont tökéletesen igaz, egyetértek Veled.
29. 2ab728965c (válaszként erre: 25. - 5464505f6a)
2007. márc. 11. 18:08

Kedves Malefico!

Dehogyis haragszom, értem én, hogy segítő szándékkal írtad amit írtál. Az a baj, hogy a dolgok sajnos nem ilyen egyszerűen működnek.

Igen, egészséges vagyok testileg, igen, van szerető családom, munkám, fedél a fejem felett és minden, amitől boldog és elégedett lehetnék.

Csakhogy a bennem régóta dúló intenzív önutálat megmérgez mindent, amit szépnek kéne látnom, és amitől boldognak "illene" lennem. Ezt azonban hiába magyarázom olyan embereknek, akik szerencsére egészséges lelkületűek, mert nem értik, és engem sem értenek meg. Sokan azt gondolják, hogy egyszerű önsajnálat amit művelek, nem mondom,lehet hogy van benne az is, de tény hogy beteg vagyok, depressziós vagy borderline-os vagy valami hasonló, tehát messze nem egészséges.

Hidd el, szívből sajnálom hogy nem tudunk más helyett meghalni, olyan valaki helyett, aki szeretne élni, én máris felajánlanám a cserét.

Gondolom így sem volt számodra érthető a magyarázatom, de azt kívánom, sose kelljen személyesen megtapasztalnod azokat a fájdalmakat, amik bennem dúlnak már időtlen idők óta.

Szép napot: Fáni

2007. márc. 11. 16:33

én meg már vagy több száz méterrel a lakásajtóhoz érés előtt előveszem a lakáskulcsot.


meg szeretem, ha mindig minden el van mosogatva, legyen csak az egy darab pohár.

2007. márc. 11. 16:30
Mániám a takaritás,butorhúzogatás,havonta egyszer:))))A másik mániám,a lakáskulcs.ha elmegyek valahová,százszor megnézem,hogy megvan-e:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook