Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Az amalgámtömés káros az egészségre! Neked hány van belőle? fórum

Az amalgámtömés káros az egészségre! Neked hány van belőle? (beszélgetős fórum)


1 2
34. Érdekes73 (válaszként erre: 29. - Érdekes73)
2017. márc. 1. 17:11
Azóta is csökkent de van még.
2017. márc. 1. 17:10
Sziasztok. Valakinek volt mar amalgan allergiaja? Irjatok mar le a tuneteket mert nalam fel eve vmi nincs rendben. Faj a nyakam eg a szam stb.koszi
32. Érdekes73 (válaszként erre: 31. - Zebracsikó)
2016. júl. 29. 14:09
Az jó :)
2016. júl. 29. 14:09
egy sincs
30. Érdekes73 (válaszként erre: 26. - Ice kuszi)
2016. júl. 29. 14:06
Ha a tömést ki kell cserélni akkor nem amalgámot rak vissza és az most benne van a TB finanszírozásban nem külön fizetős.
2016. júl. 29. 14:04
Nekem ma is csökkent a száma de még mindig van belőle...
28. ice kuszi (válaszként erre: 27. - 5e055bda17)
2010. szept. 2. 15:32

Úgy látszik orvosa válogatja... Nekem ma azt mondta a körzetis fogorvos, hogy "persze, természetesen...".

Szóval úgy néz ki végre megszabadulok tőlük!:-)

27. 5e055bda17 (válaszként erre: 26. - Ice kuszi)
2010. aug. 24. 19:08
Nem finanszírozza, miért is tenné. Ha te ki szeretnéd cseréltetni az a saját elhatározásod. Ha indoolt esetben ki kell cserélni, mert a foggal probléma van, az már más téma.
2010. aug. 24. 14:59
Valaki meg tudja mondani nekem, hogy a régi amalgámtömések cseréjét finanszírozza-e a tb, vagy csak maszekban lehet megcsináltatni? Úgy döntöttem kicseréltetem az összeset, mert már annyi megmagyarázhatatlan bajom van, hogy nem tudok másra gondolni, illetve ezt is ki akarom zárni.
25. s700
2010. máj. 31. 10:48
Nekem sajna az összes rágófogam be van tömve amalgámmal. Nagyon jól nézek ki vele, de nem szánom rá magam, hogy kicseréltessem másikra. Épp elég menni a fogorvoshoz, ha muszály.
2009. szept. 2. 09:15

Én fémérzékeny vagyok, csak ezt elfelejtették leelenőrizni a tömés előtt az SZTK-ban.... :( Szóval két amalgámtömésemet ki kellett cserélni, de azt már akkor maszeknál, utálom az SZTK nemtörődömségét, és ez már a sokadik eset volt.

Összesen 22000Ft volt. Ráadásul igen, sokkal nagyobb lyukat fúrtak, az egyiken amúgysem volt kicsi. :( De muszáj volt, mert afta szerű, de teljesen ismeretlen, el nem lehet mondani milyen fájdalamas szörnyűségek jelentek meg addig a számban. Mindenhol voltunk, főfőfő orvosoknál, és csak néztek, hogy ilyet még nem láttak, és mutogattak körbe mindenkinek... Akkor bemérték a számban az ionizációt, és hát volt, szóval jött a csere. Most jobb, azóta elő se jött, de nem akarom, hogy cseréljék az esztétikait a kora miatt.... Pedig már 4 éves.

23. Skar
2009. szept. 2. 09:03
Akad, de egy-két hónap és leszámolok velük. Viszont azt beszélik, ha a fogász nem érti eléggé a dolgát, kivételkor többet ártanak, több káros anyag szabadul ki belőlük, mintha csendben lapulnának pár évig. Annyira nem néztem utána.
2009. szept. 2. 09:01
Nekem egy sincs.
2009. szept. 1. 16:11
Azzal mi a helyzet, aki fémérzékeny (nagymértékben) és van még amalgám tömése?
20. ice kuszi (válaszként erre: 14. - 95a0f7ade3)
2009. szept. 1. 16:02

Csak a rágófogakban van nekem is, és ha minden igaz, akkor csak nyolc, nem kilenc!:-) Ez is valami!:-) Csere nem tudom szóba jöhetne-e egyáltalán, mindet nem is lehetne kicserélni szerintem!

Köszi mindenkinek a megnyugtatást és a véleményt! Persze várom a továbbiakat is!

19. vekvik
2009. szept. 1. 14:16
Én akkor is örülök hogy már nincs amalgám a fogaimba, és nekem semmi bajom a fehér töméssel. Szerintem doki függő is, ki mennyire gondosan csinálja. A bal alsó ötösöm, ami tejfog gyönyörűen vissz lett építve ilyennel és azt mondták min 10-15 évig nem lesz vele gondom tuti. Majd meglátom.
18. 00346cf747 (válaszként erre: 6. - Lucusmanó)
2009. aug. 31. 20:25

Egyetértek. A legrégibb amalgám tömésem majdnem 30 éves. Az esztétikus fehérek a frontfogakon viszont rendre kitöredeznek, és minden csere alkalmával fúrják a fogat. Örökké nem lehet, egyszer csak elfogy a fog.

Semmilyen egészségkárosító hatását amalgámnak nem tapasztaltam, pedig tele van vele a fogsorom.

2009. aug. 31. 20:21
1 van
2009. aug. 31. 15:16

Az oldal szélén találtam ezt:



"Fogtömés


Ha a fogak tömésére kerül a sor, választhatunk a hagyományos amalgám tömés és esztétikusabb tömőanyagok közül is.


Amalgám fogtömés


Amalgámnak nevezzük egy vagy több fém reszelékének higannyal alkotott ötvözetét. Ez az anyag viszonylag régóta viták kereszttüzében áll, hogy rendelkezik-e egészség károsító hatással vagy nem. Jelen állás szerint az EU kitilthatja az amalgámtömést a tagországokból, hogy a higany mérgező hatásától megvédje az embereket.


letört fog Kétségtelen, hogy a higany méreg, ám az amalgámtömésben lévő higany, olyan szinten össze van keverve a fémekkel, hogy ilyen formában már csak egészen csekély kipárolgása lehet. Ez a páciensre nem veszélyes, inkább a vele dolgozó személyzetre. Az amalgám tömés legfőbb erénye, hogy olcsó, elkészítése egyszerűbb, gyorsabb, mint a fehér töméseké, az élettartama hosszú.


fog rekonstruálva Hátránya, hogy nem esztétikus, jól vezeti a hőt és az elektromosságot, valamint egyes nézetek szerint (lásd: fentebb) mérgező. Az igazság mint minden esetben, valahol középúton van, azaz előnyökkel és hátrányokkal is rendelkezik, így a megfelelő tájékoztatás után a páciens eldöntheti, hogy a fogába milyen anyagból készült restaurációt szeretne.

2009. aug. 31. 15:14
Nekem kettő van több mint 30 éve a rágófogaimban. A doktornőm azt mondta ne cseréltessem ki őket, mert sokkal rosszabbul járok. Szerinte az egészségkárosító hatása fel van fújva. Sokkal erősebbek és tartósabbak mint az esztétikailag szép fehér tömés.
14. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 13. - Ice kuszi)
2009. aug. 31. 14:59

Nehogy pánikba ess! Nem mérgezed sem magadat, sem a babádat.:) Ne aggódj! Rágófogba tökéletesen jó, az első fogakba pedig majd kicserélteted, ha lesz rá lehetőséged.:)

Gondolj bele, meddig nem volt fehér tömés...addig is éltek emberek a földön.:) Sokkal egészségesebben, mint most.

2009. aug. 31. 14:53

Akkor ezek szerint tényleg sok a kilenc! Most kicsit megijedtem! Ráadásul szoptatok is, ezek szerint Őt is mérgezem???

Nagy részük már több, mint tíz éve bent van! 29 vagyok! A csere nekem megfizethetetlen lenne, nem állunk túl jól anyagilag!:-(((

2009. aug. 31. 14:34
Kettő van, hátúl rágó fogban, úgyis hagyom! Amúgy az is igaz, ahogy morris77 írta, hogy nagyobb lyukat fúrnak!
11. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 1. - Ice kuszi)
2009. aug. 31. 14:30

Sok?:) Attól függ, hány éves vagy...:)

Nekem 3 amalgám tömésem van, mindhárom rágófogban, én semmi pénzért nem cseréltetném esztétikai (fehér) tömésre. Több fogorvos ajánlotta ezeket, az egészségkárosító hatása (gondolom a higanykioldódásra gondolsz)minimális.

Viszont rágófog esetén sokkal tartósabb, mint a másik fajta, hiszen min. 5 évig kitart (tavaly egy 11 éves tömést cseréltettem, de a "kora" miatt, egyébként teljesen hibátlan volt) a másikat 2-3 évente cseréltetni kell. És az sem mellékes, hogy minden töméscserénél egyre nagyobb lyukat fúrnak...

2009. aug. 31. 14:28
nekem még 3 van elkezdtem kicseréltetni, de közben terhes lettem és abba kellett hagynom.
2009. aug. 31. 14:21
Nekem 2 van. Marciusban voltam fogdokinal es azt mondta,hogy meg nem kell kicserelni. Az egyik nemreg kezdett fajni :( ,szeptemberben kell menjek kontrollra es akkor szolok neki,h nezze meg.
2009. aug. 31. 14:16
sok volt a nekem:D
2009. aug. 31. 14:16
Nekem semmi bajom az új töméssel. Nekem az amalgám alatt romlott. De nekem magán dokinál 3000 ft volt 1 db
2009. aug. 31. 14:13

Nekem tavaly lett áttömve minden, merthogy esküvőre készültem, meg nem tudtam, elkölkteni 3 hét alatt az üdülési csekkement. 9 fog volt, mindegyik fehértömést kapott, és öszesen 120 e ft-ba került.

Azóta az egyiket ki kellett húzni, mert alászuvasodott.


Sokkal érzékenyebbek a fogaim, mert ez a tömés jobban vezeti a hőt.

Állítólag kár volt hozzányúlni. Ha az amalgám tömésed jóü, akkor hagyd, ne bántsátok.

2009. aug. 31. 14:13

mindenképpen cseréltesd ki!!!

Sztkba nem tudom mennyi, magán dokinál szerintem kb 3-4000 ft

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook