Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen az inszemináció? Mik a tapasztalatok? fórum

Milyen az inszemináció? Mik a tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... ❯❯
72681. Pikapika (válaszként erre: 72680. - Kisvé)
2018. okt. 2. 09:57

Kisvé nagyon sajnalom😔

De nem szabad feladni, kitartast a folytatashoz neked is

72680. kisvé
2018. okt. 1. 19:44
Nekem sajnos tényleg Megjött szombaton😞 Úgyhogy elúszott ez a hónap...jövő héten megyek a dokihoz aztán meglátjuk hogyan tovább, de szerintem ezt a hónapot kihagyjuk, és elkezdek újra avivázni is.
72679. Boci11 (válaszként erre: 72673. - Betta3)
2018. szept. 29. 09:43

Szia!

Szerintem is nagyon fura, amit az orvos mondott. Csak megerősíteni tudom az előttem szólókat, inszem után 14 nappal nyugodtan lehet tesztelni, nem lesz semmiféle álpozitív eredmény, hiszen az Ovitrelle már rég kiürült.

Én egyszer az Ovitrelle beadása után 2-3 nappal csináltam egy tesztet, igazából csak azért, hogy lássak végre egy pozitív tesztet, akkor is, ha tisztában voltam vele, hogy az nem a babát mutatná. (Hát igen, már elég elkeseredett voltam...)

Na és képzeld, az is NEGATÍV lett...😢😃 kínomban már röhögtem, hogy engem tuti az összes teszt utál, mert még akkor se mutat pozitívat, amikor tudom, hogy van bennem HCG.

És pedig akkor rendesen megrepedtek a tüszők, tehát hatott az Ovitrelle.

Szóval csak azt akarom ezzel mondani, hogy ennyi idő után sima vizelet teszt tuti, hogy nem mutat álpozitívat az Ovitrelle miatt.

72678. kisvé (válaszként erre: 72677. - Betta3)
2018. szept. 29. 08:35

Igen, ez jellemző az orvosokra, az egyik ezt mondja a másik meg azt...sajnálom h így összezavartak. Viszont a peteéréstől a ciklus második fele 14nap, a pé meg feltételezzük az inszem napján volt vagy másnap, ovittell után kb 36 óra,szóval szerintem nem lehet a nem vártig még 5napod. Nem akarlak rábeszélni a tesztre, de szerintem felesleges még napokat várnod vele.

Nálam ez tuti nem beágyazódás, kétszer voltam terhes egyiknél sem volt ilyen, biztos h meg fog jönni 1-2napon belül. Csak tényleg azt nem értem h ez h lehet ha az inszem napján még meg volt a tüsző...mindegy ha megjön hívom a dokit mert ez így nagyon nem jó😞

72677. Betta3
2018. szept. 29. 07:59

Na ez aaaaz!!!! ..én már semmit sem érte és legalább jól összekutyultak bennem mindent. Ahány doki, annyi vélemény.. Lehet azért mondta, hogy ne teszteljek, inkább menjek el hozzá. Meg ahhoz képest, hogy tegnap nem látott semmit, vérzésre utaló jelet sem, ma reggelre barnáztam.. Tudom, az nem vérzés, na de akkor is.. A hasam pedig mensigörcsöl :/ Várok még 4 napot, akkor van a naptár szerinti idő, és ha nincs rendes vérzés, vérvételt kérek.. Nem elég az ember baja ilyenkor.. muszáj jól összezavarniuk is még mellé.... :/


Kisvé!

Ne csüggedj ez még bármi is lehet nálad, mondjuk beágyazódás.. Bár nem akarlak bíztatni sem, nehogy csalódj.. de minden esetre még ne add fel, légy pozitív!!!!

72676. Jázmin85 (válaszként erre: 72670. - Betta3)
2018. szept. 28. 23:03

Milyen dokinál jártál??? 3 inszemen vagyok túl. A 14.napon mindig tesztelni kellett. Utrogestan mellett meg mivel magasan tartja a progit nem mindenkinek jön meg a menzesze.

Szóval elég érdekes ez.

Nekem mindig tesztelni kellett és attól függött a hogyan tovább.

Sajnos eddig egyik se sikerült.

Én szoktam tesztelni egyébként h mikor ürül ki az ovitrelle.

Lombik után, dupla ovitrelle után is a 14.napon tesztelni kell.

72675. Maba (válaszként erre: 72672. - Betta3)
2018. szept. 28. 19:46

Hát, nagyon fura instrukciókat kaptál... Az ovitrelle hcg tartalma maximum 7 nap alatt kiürül, olyankor már csak 1-2 a hcg értéke (keress rá), viszont az esetedben már több mint 2 hét eltelt. Ilyenkor már a teszt, de főleg egy vv biztonsággal, ovitrelle okozta álpozitivitás nélkül kimutatja a terhességet. Én full adag ovitrelle plusz 13 nap múlva 360-as hcg-t produkáltam vv-n, olyat egy (vagy kettő) baba csinál, nem egy szuri!

Nem foglak tesztelésre vagy vv-re buzdítani, de ilyet még nem hallottam, hogy sima ovitrelle után ennyi idővel ne lehetne tesztelni. Több hónapon keresztül szúrtam magam többféle hormonnal, de a 12-14.napon mindig negatív volt a teszt, kivéve azt az egy alkalmat, amikor sikerült :)

Nagyon szorítok Neked, kívánom, hogy mielőbb jó hír érjen!

72674. kisvé (válaszként erre: 72670. - Betta3)
2018. szept. 28. 19:36

Nem tudom Betta miért ne tesztelhetnél?! Úgy értem az utro tuti nem csinál álpozi tesztet, az ovitrelle Ennyi idő alatt már kiürült, a másik hormont amit írtál nem ismerem, de nem hiszem h 2 hét elteltével még bezavarna. Persze te tudod, de én tuti tesztelnék holnap reggel.


Én most nagyon úgy érzem meg fog jönni, mintha fájdogálna is...meg mintha az előbb barnázást is láttam volna a papíron...úgyhogy most eléggé kivagyok..amúgy még csak a 22.napon vagyok 9nap telt el inszem óta, nem nagyon értem ezt😞

72673. Betta3
2018. szept. 28. 18:08
Bocsii, most nézem, Utrogestan szurit írtam.. Hüvelykúpot használok!! ..de ez nem változtat azon, amit írtam róla. Bármely formában is használjuk, meg kell jöjjön mellette a havi, ha nem jött össze a baba.. Max. kitolhatja pár nappal a mensit, de míg tuti negatív eredmény nincs, használjuk.. Nos én ezeket az instrukciókat kaptam..
72672. Betta3 (válaszként erre: 72671. - Maba)
2018. szept. 28. 18:00

Szia Maba!


09.12-én Bemfola és Ovitrelle, 09.14-én pedig inszem.

72671. Maba (válaszként erre: 72670. - Betta3)
2018. szept. 28. 17:18
Szia. Mikor kaptad az utolsó szurit és mi volt az?
72670. Betta3 (válaszként erre: 72669. - Kisvé)
2018. szept. 28. 17:15

Hellóka!


Nálam az a helyzet, hogy továbbra sem tudom mi van, az inszem. Utáni 14. napon :) Most jövök az itteni magán dokitól és azt mondta, hogy NE teszteljek, mert hormon szurikat kaptam, becsapják a tesztet.. A vérzésnek meg kell jönnie, ha nem sikerült, az Utrogestán szuri csak kitolhatja picit.. A biztos az, ha a mensi nem jön, akkor UH! Annyit mondott, hogy a 14. napon semmit nem lát és éreznem sem kell semmit. Mondtam, hogy 5 nap múlva mensi idő, naptár szerint, és fáj a hasam, mindjárt megjön érzésem van.. Azt mondta, hogy vérzésre utaló jelet sem lát, de petezsákot sem.. Azt mondta, türelem :) ..hát köszi, de zizis vagyok már én is, rendesen ám... Szóval megértelek :D

72669. kisvé
2018. szept. 28. 10:30
Sziasztok Csajok!Hogy vagytok? Ki mikor tesztel? Én már nagyon várom, h elteljen ez a pár nap...egyszer azt érzem sikerült a következő percben meg h tuti nem...nem tudom mit gondoljak...
72668. nadine81 (válaszként erre: 72667. - Kisvé)
2018. szept. 23. 21:19
Nálam elég sok probléma van, de rég kezelve van mindegyik. Amikor nem szedtem semmire semmit úgy lettem fél éven belül 2x spontán terhes. Van pajzsmirigy alulműködés, magas prolaktin, pco, inzulin rezisztencia, D vitamin hiány, és most nyáron nézettem meg magas az ölősejtek száma, azaz túlműködik az immunrendszerem, ez által ki löki a magzatot is. Erre most kaptam smoflipidet, minden reményem ebben van :) ha idén nem sikerül, akkor jövőre megnézetjük, a spermiumok nem e töredezettek, mert az is okozhat vetélést. Ja meg immunológian is voltam, nincs semmi veralvadas zavarom de aspirin protectet javasoltak szedni, majd pozitív teszt után verhigito injekció kell. Ez utóbbi kavart be az első inszemnél úgyhogy soha többé.
72667. kisvé (válaszként erre: 72665. - Nadine81)
2018. szept. 23. 20:21

Összességében a 4.inszemünk ez most. Az első kettő sikerült, de az első vetéléssel végződött. Kistestvér projekt van nálunk, ebben ez volt a második. Semmi gond én se mindig vagyok képben h ki hol tart éppen. Nálad Kiderült a korábbi vetélések oka?


Sajnálom Punktum😞 elhiszem h elkeseredtél, kell egy kisidő mire az ember túl teszi magát és megy tovább. Erőt és kitartást hidd el sikerülni fog!

72666. punktum
2018. szept. 23. 19:29
Sziasztok. Na nekem időközben megjött, kicsit elkenődtem de már várom hogy újra próbálkozhassunk. Beszéltünk az andrológus ismerősünkkel, aki megerősítette, hogy az ilyen procedúrához a testnek hozzá kell szoknia, az első és második inszem ritka hogy sikerül, nekem most volt a 2. Nekem első után érezhető mellékhatásaim voltak (mellfeszülés, fáradékonyság, petefészek fájdalmak), másodiknál már alig. Szóval senki se keseredjen el :)
72665. nadine81 (válaszként erre: 72664. - Kisvé)
2018. szept. 22. 17:08
Bánom én is hogy ezt rendeltem, évek óta xepil használok de pont most nem volt egész héten a hozzánk közeli dmben. Patikában meg mind 25 - ös ismeretlen tesztek. Többet nem veszek mást, ez is csak bizonytalanít. Olvastam több helyen, hogy vki csak az első kettő inszemet érezte meg és amikor a 3.vagy 4. sikerült, nem is gondolta hogy épp akkor sikerült. Lehet úgymond megedződik a test. Neked hányadik inszemináció volt ez? Mikor tesztelsz? Bocs ha már kérdeztem :)
72664. kisvé (válaszként erre: 72662. - Nadine81)
2018. szept. 22. 14:33

A 10-es teszteket én is úgy rendeltem, de nem is vettem azóta...nem vagyok az érzékenységéről meggyőződve. Xepilt szoktam én is használni.

Nem érzek amúgy semmit. Ami érdekes volt most, h nem is görcsöltem inszem után. Eddig mind3nál voltak görcsök aznap meg másnap most meg semmi. Mondjuk magát a beavatkozást se éreztem eddig mindig kellemetlen volt... Amúgy nem nagyon tudom mit gondoljak...Próbálom az agyam arra beállítani h sikerülni fog, de csak ott motoszkál az is h mi van ha még se?!

72663. Betta3
2018. szept. 22. 11:09

Na Csajok, én megint bezizitem tegnap.. és most csináltam egy (X-epil) tesztet, a 7. napon.. természetesen negatívat. Nem is tudom mit vártam, eskü :) Tuti a tesztgyártók jólétéhez nagy mértékben hozzájárulok már.. :) Amúgy görcsöl a hasam azóta is, mármint az inszem. óta :/ meg mintha a melleim is érzékenyek lennének tegnaptól.. Aztán már az is lehet, hogy csak beképbezelem. Tuti a mellfájások indították be a fantáziámat a teszteléshez.. Jajj de rossz ez a várakozááááás.... :D


Kérlek nyugtassatok meg, hogy ti is betudtok zizizni picit.. Kösziiiii :D

72662. nadine81 (válaszként erre: 72661. - Kisvé)
2018. szept. 22. 09:34
Hőhullámok nekem is vannak. A napokban ezt a One step egens tesztet próbáltam ami 10-es. Hát tegnap olvasgattam hogy nem is túl megbízható és lehet nem is 10es az a 10es. Pedig a tesztes oldalról rendeltem. Továbbra is van mindjárt meg jön érzés, de ez a teszt ma reggel is full negatív volt így 12.napon. Múltkor ilyenkor az x-epil már extra halvány volt. Mindegy holnap következő egy x-epil akkor :D múltkor nekem volt ilyen vizes folyás, most semmi, szárazság. Csütörtökön volt egy kis barnazas, az volt az inszemináció utáni 10.nap. Talán akkor volt beágyazódás és kell még pár nap mire a teszt ki tudja mutatni? Legkésőbb kedden ha addig nem jön meg, el megyek vérvételre is. Én is drukkolok neked, Te hogy állsz? :)
72661. kisvé (válaszként erre: 72660. - Nadine81)
2018. szept. 22. 09:14
A korai terhességi tünetekben én sem "hiszek"...így visszagondolva az első terhességemnél voltak jelek. Az első az a fehér folyás volt, mondjuk nem foglalkoztam vele azt hittem az inszem miatt van.(utrot akkor sem használtam)A másik pedig a hőhullámok voltak a nem várt előtti pár napban, gyakran levert a víz pedig november volt. Aztán mikor kisfiammal lettem terhes semmi sem volt, ezért is gondoltam h tuti nem sikerült...szóval attól h nincsenek tünetek simán lehet pozi a teszted. Nagyon szorítok neked is h sikerüljön, próbálj pozitív maradni én is azon vagyok😉
72660. nadine81 (válaszként erre: 72659. - Kisvé)
2018. szept. 21. 19:19
Én ugyanezt játszom most :D hétfőn lesz a 14.nap, akkor kellene tesztelni. Múltkor valóban 14.napon halvány volt az x-epil teszt, 100 körüli hcg - vel. Persze én már tegnap, azaz 10.nap meg kezdtem 10es teszttel a játékot :D természetesen ma is és tegnap is full negatív :/ az a baj, nem érzem úgy hogy sikerült, illetve nem emlékszem, múltkor mit éreztem, mármint nem a korai tünetekre gondolok, hanem mivel voltam már 3x (sikertelenül) terhes, vhogy azért mégiscsak másképp érzi magát az ember már rögtön az elején. Szédülés van, de az biztos az utro miatt. Én most a cisztától tartok nagyon, fáj sokszor a petefészkem, ha tüsszentek is le kell fognom mert úgy érzem kiszakad. Puffadás van még meg néha has fájások. Te éreztél esetleg vmit 14.napra vagy előtte már?
72659. kisvé (válaszként erre: 72658. - Punktum)
2018. szept. 19. 21:40
Szerintem korai volt még az a teszt. Második inszememnél én se bírtam magammal és csináltam egy 10-es tesztet a 12.napon. Negatív lett persze, teljesen kiborultam végig bőgtem a fél napot. Meggyőződésem volt h nem sikerült. Az esélytelenek nyugalmával teszteltem 2 nap múlva és azt hittem rosszul látok mikor Megjelent a második csík.Szóval kitartást és hidd el sikerült, ott lesz az a második csík. Nagyon drukkolok.
72658. punktum
2018. szept. 19. 20:00

Sziasztok,

Én most vagyok a 12. napon a 2. inszemem után, ma teszteltem, de negatív :( Pedig szuper tüsző is volt, sperma is jobb az átlagnál, és megint 2szer inszem egymás utáni napon... Még 2 napig van progim, azt még beszedem... Ráadásul már 5 napja beteg is vagyok...

Ebben a tüsző dologban én sem vagyok biztos, hogy honnan lehet tudni, hogy tényleg megreped-e, még ha Ovitrellet be is adom... legközelebb megkérdezem az orvost.

Nekem alapból hosszú a ciklusom 30-35 napos, de mióta hormonokat szúrok, azóta egész jó.

72657. kisvé (válaszként erre: 72656. - Betta3)
2018. szept. 19. 17:41

Köszönöm szépen😊 túl vagyok rajta, nagyon izgultam...hát a tüsző még meg volt, nagyon remélem h ma megreped...most meg már ezért izgulok😄 rákérdeztem azt mondta ovitrelle és lh csúcs ellenére sem biztos a tüszőrepedés, nyilván nagyobb az esély mint szuri nélkül de semmi sem garantált. Utrot most nem adott, azt mondta szerinte semmi szükség rá, mert ideálisnak tűnik minden, nyálkahártya...stb őszintén nem nagyon bánom, múltkor is csak bezavarta a ciklusom. Viszont ha ez most nem sikerül spontán ciklust javasolt...hát ennek nem nagyon Örülök mert azért elég drága dolog ez és a hormonok mellett vhogy több esélyt látok a sikerre. Nagyon bizakodó vagyok, Úgyhogy remélem erre nem kerül sor.

Nadine nálad mi újság, hogy vagy?

72656. Betta3 (válaszként erre: 72655. - Kisvé)
2018. szept. 19. 08:33
Nagyon-nagyon szorítok!!!!! Próbálj meg tudatosan nyugodt lenni, és lazulni ma egész nap. Hajráááá :) Majd írj mi volt.
72655. kisvé (válaszként erre: 72654. - Betta3)
2018. szept. 19. 07:50

Szuper h ilyen pozitív vagy, egyetértek veled és kívánom én is h teljesüljön a vágyunk.


Kicsit aggódom, nagyon remélem h még nem lesz későn a mai inszem...mondjuk úgy is megnézi a doki uhn előtte h mi a helyzet...


27-én lehet nálad már a doki tud vmit mondani😊 de inszem után 14nappal már lehet tesztelni, addigra már mutathatja a teszt. Egyébként van akinek simán megjön az utro mellett, nekem kitolta a ciklusomat múltkor.

72654. Betta3
2018. szept. 18. 13:33

Sziasztok!


Jajj, olyan jó, hogy ti megértetek,és nagyon köszönöm a biztatást.

Hiszem, hogy mindegyikőnknek sikerülni fog, amit a világon a legeslegjobban szeretnénk!!

Azt mondták a tesztet akkor kell megcsinálni, mikor 5 nap eltelt a nagyon nem várt vérzés időpontja után.. mert ugye az Utrogestantól nem fog megjönni.. aztán ha negatív, hagyjam abba az Utrgestánt és pár nap múlva megjön a vérzés, majd elölről minden... 3. naptól bogyó+szuri..

Talán előbb megtudom az eredményt, 27-én bejelentkeztem itthon magán nőgyógyhoz., mert lejár a citológiám és nem folytathatom nélküle, ha nincs meg időben. 14-én volt az inszem, talán-talán 27-én már látni kell az orvosnak, hogy mi lesz a vége ennek a körnek..

Mint valami zizzencs, olyan vagyok.. egyszer pozitív, egyszer negatív.. de tudom, hogy nem vagyok egyedül ezzel :)


Kitartás Csajok mindenkinek!!!!!

72653. Tisuka (válaszként erre: 72650. - Betta3)
2018. szept. 18. 10:58

Szia Betta 3.


Tarts ki, pusztító ez a várakozás mindíg :(. Nekünk is most lesz az első inszeminációnk, két és fél év próbálkozás után. Nagyon izgulunk mi is, mert most megint úgy érezzük hosszú idő után, hogy végre megtörténhet. Veled vagyok, tarts ki! Nagyon remélem, hogy 1 hét múlva pozitív híreket fogsz írni!

72652. Boci11 (válaszként erre: 72650. - Betta3)
2018. szept. 18. 08:06

Szia!

Ne aggódj, a szuriktól még nőtt az a tüsző az inszeminációig. Azt hiszem, 16mm az már teljesen jó. Szóval ha csak 2mm-t nőtt, már teljesen rendben is van.

Egyébként meg itt sem feltétlenül a méret a lényeg :D kisebb tüszőben is lehet egészséges érett petesejt. :)

Az érzelmi hullámvasút meg teljesen normális. És szerintem elsősorbannem is a hormonok miatt van. Nekem 3 inszemem volt, majdnem mindig ugyanannyi gyógyszert kaptam, és mégis az elsőnél én is halálra izgultam magam, az utolsónál meg már szinte nem is izgatott. (Persze ebben az is benne volt, hogy az utolsónál olyan kevés spermánk volt, hogy tényleg esélytelenek voltunk)

Azt pedig, hogy körülöttem is mindenki babát vár, én is rosszul viselem, és rosszul kezelem :( Két barátnőm is babát szült, mióta mi is kűzdünk a babáért. Én képtelen voltam meglátogatni őket azóta. :(

❮❮ ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook