Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Milyen az inszemináció? Mik a tapasztalatok? (27. oldal)

Kategóriák: Összes fórumtéma » Babák & mamák » Teherbeesés » Termékenységről

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

70960. Lisie20152016-03-29 14:43
Szerintem jó ha tudsz bizakodni és pozitívan gondolkodni. Az tuti segít! Nekem nem megy mindíg. A párom morog is velem folyton amiatt hogy folyton negatív vagyok!
Úgyhogy bízz! És mi drukkolunk neked! ️
(válasz kamillamalna 70952. hozzászólására)

70959. kamillamalna2016-03-29 14:39
Csajok nekem megvan a listam amit a kaalis dokibacsim első találkozásunkkor adott szivesen elküldöm bárkinek hogy már a kész eredményekkel Tudjon menni ne keljen ezert a listaert 15 000 forintot fizetni 😒

70958. Lisie20152016-03-29 14:38
A stimuból semmir sem éreztem. Meg sem jottyant. Hogy ez jó e vagy sem nem tudom. De mist az inszem óta dolgozik a pocim rebdesen, de utána meg vérzek.😕 és hulla vagyok este. Tegnap már kóma közeli állapotban voltam este hihi.
(válasz kisvé 70948. hozzászólására)

70957. Lisie20152016-03-29 14:32
Látod ez a bajom! Itt a fórumon mindenki tudja, hogy milyen vizsgálatok kellenek ha nem jön a baba! Akkor az orvosok miért nem? Miert nem kezdik rögtön azzal, hogy vérvétel: hormonok ( de mindegyik) és IR és még van egy csomó érték, amit meg kell vizsgálni, és immunológia. És fizikális vizsgálatok: méhtükrözés, petevezeték átjárhatósági, váladék vizsgálat, hogy át tudnak e menni a srácok rajta....és még sorolhatnám. De nem! Megvárnak egy csomó inszemet, lombikot, és miután az ember lánya lelkileg, anyagilag lerongyolódott, akkor ajánlanak újabb vizsgálatokat. Vagy egyáltalán semmit. És itt a hoxán okosítjuk ki egymást, akik nem tanultunk az orvosin, de egy idő múlva már teljesen kiműveltek leszünk ebben a témában!
Fuuuu! Na most kimérgelődtem magam!
Igen volt átjárhatóságim és méhtükrözésem is...negatívak.
De az IR-t most fogom megcsináltatni, mert innen tudtam meg nem az orvosoktól, hogy nem ártana. Meg immunologiával kapcsolatban is kérek konzit Budapesten, és ott fogom a kövi inszemet csinàlni, ha ez nem sikerült, de az inszem ota 6 napja vérzek úgyhogy csodálkoznék, ha sikerült volna😢
Fuuuu most kidühöngtwm magam! Jól esett!
(válasz katapanna 70946. hozzászólására)

70956. kamillamalna2016-03-29 14:26
Első doboz inofolic de nem veszek többet nekem megy tőle. A hasam nagyon. Mehpempot szedtem nekem is nagyon jo volt abban a hónapban volt egy normális méretű petem még ha nem is repedt meg. Szoval most szerintem megint mehpempot rendelek olcsóbb isbilletve most olvastam a trimeszter nevű vitaminról sok jót. Lehet hogy azt is kipróbálom vitaminból Sosem elég 😃

70955. kisvé2016-03-29 14:20
Nekem "csak" pm alulműködésem van, meg bromot szedek az emelkedett prolaktinra. Egyik ismerősöm akinek pcos van ajánlotta a diétát amit ő csinált, mert jó pm betegeknek is, ezért jutott eszembe. Neki is nehezen jött össze a baba, majd 2 évbe telt, de elkezdte a diétát és a 3. hónapban terhes lett.
Az inofolicot én is iszom, igaz még csak 2 hónapja. Te mióta iszod, észrevettél vmi hatást?Most fog elfogyni az első dobozom de nem tudom vegyek e még...
Eszem a méhpempőt is az nagyon bevállt.
(válasz kamillamalna 70954. hozzászólására)

70954. kamillamalna2016-03-29 13:34
Ir nincs. Diétázom illetve próbálok . Nem eszem tésztát fehér kenyeret lisztet olajos dolgokat cseteltem a cukrot és a sót is . Szedem az elevit pluszt és inofolicot is hát mit mondjak probalkozom

70953. kisvé2016-03-29 13:10
Nekem az ovuteszt vált be, mondjuk nem is nagyon gondolkodtam máson. Egyébként lehet iylen későn is ovud, az egyik bnőm is épp babát vár és ő is a 20. napon ovulált abban a ciklusban.
Most olvastalak vissza, hogy PCOS vagy, IR is van?(Úgy tudom h aki PCOS annak IR-je is van) Diétázol is?
(válasz kamillamalna 70952. hozzászólására)

70952. kamillamalna2016-03-29 11:54
Na jó nem élem bele magam de olyan jó bizakodni én egyébként is mindig később éreztem hogy most van valami mint amikor ultrahangon néztek mondtam is a dokinak csak legyintett szerintem nem hülyeség. Le is váltottam. Használt valar pg/53 at vagy a rendes ovu tesztre fogadnatok?

70951. katapanna2016-03-29 11:44
Simán lehet kései peteérés, főleg úgy, hogy Neked hosszú ciklusaid vannak, úgyhogy mindent bele!;)

Valamelyik fórumon az egyik lánynak a 29. napon volt tüszőrepedése és akkor jött össze nekik a baba. Ultrahangon volt előtte pár nappal, ezért tudta.

70950. kamillamalna2016-03-29 11:33
A clostitol nekem olyan hőhullámaim voltak hogy elviselhetetlen volt.
Csajok tegnap és ma is nagyon szurkál két oldalt és hát a folyasom is olyan mintha történne valami Elméletileg 21 napon járok tehát maximum nagyon kései peteeres lehet? Lehet hogy még a closti utóhatása. De most kicsit fura érzésem van és 2 hete volt hsg m is apával tegnap együtt voltunk Szerintetek csak be beszelem magamnak hogy majd most sikerül?

70949. katapanna2016-03-29 10:32
Nem panaszkodom. A Clostitól vibráló fényeket látok (főleg esténként mesterséges fénynél), de ezt a mellékhatását már tapasztaltam korábban, úgyhogy nem ijedtem meg.
A férjem tegnap beadta az első Merional injekciót, nagyon ügyes volt (szerintem élvezte, hogy doktor bácsisat játszhat).
Az alhasamban néha érzek enyhe nyilallásokat, hol az egyik, hol a másik oldalon, de ez sem szokatlan számomra.
Holnap hívom a dokit, hogy mikor legyen az első ultrahang.

70948. kisvé2016-03-29 10:22
Köszönöm Lisie, igen első baba lenne. Borzasztó nehéz heteken vagyok túl nem kívánom ezt senkinek...Két éve próbálkozunk. Én is úgy vagyok mint Te, mindenkinek nagyon drukkolok, remélem sok sok jó hírt olvashatunk hamarosan.
Katapanna, persze próbálkozunk azért. Sok helyen olvastam én is, meg ismerősök is mondták h ilyenkor könnyebb teherbe esni, hát reménykedek hátha...ebben a hónapban esélyem sem volt, mert nem volt peteérésem de még korainak is tartottam volna...
Hogy viseled a stimulációt?

70947. katapanna2016-03-29 10:04
Kisvé mindenképpen próbálkozzatok ebben a hónapban is, mert ilyenkor állítólag nagyobb esélye van a spontán teherbeesésnek( a szervezet még emlékszik a terhességre). Mi anno betartottuk a három hónapot, de már bánom...
(válasz kisvé 70944. hozzászólására)

70946. katapanna2016-03-29 10:01
Errefelé: konkrétan Szeged. De olyan lányok is szoktak itt beszélgetni, akik, pl. Debrecenbe járnak inszemre és ott is több ultrahang van a beavatkozás előtt.

A kérdésedre válaszolva: mi hosszú évek óta próbálkozunk, és egyszer sikerült is teherbe esnem, de sajnos elhalt a 8. héten. Azóta nem jött össze újra. Nekem szervi bajom nincs, a hormonképem viszont nem az igazi (bár semmi kiugró), ezért kezeltek többször is Clostilbegyttel korábban. Amikor elkezdtük, a férjem kiváló eredményt produkált, aztán az évek során romlott a spermaképe, mint kiderült egy visszér miatt, amit tavaly műtöttek meg (most ő rendben van). Nekem tavaly derült ki az inzulinrezisztencia. Most úgy gondolom, hogy az az egy babám a fránya inzulinrezisztencia miatt ment el. Szerencsére most már kezelnek vele, úgyhogy bízom a legjobbakban.

Átjárhatósági vizsgálatot végeztek Nálad?

70945. Lisie20152016-03-29 09:57
Nagyon sajnálom! Biztosan nagyon nehéz lehetett neked!😢😢 De már nem sokára ketdhetitek újra! Szorítok neked nagyon! Úgy izgulok itt mindenkiért! Jót tesz a lelkemnek, ha valakinek sikerül️
Első babád lenne?
Nekem ez volt az első inszemem.
De van már két gyönyörűszép nagylányom, akik spontán sikerültek, de úgy 100 évvel ezelőtt :-)
Tesztet nem csináltam. Hogy lehetnék terhes?
(válasz kisvé 70944. hozzászólására)

70944. kisvé2016-03-29 09:44
Lehet h a hormonok miatt van, simán el tudom képzelni, mindenki máshogy reagál rájuk. Én legszívesebben nem is szednék már semmit de hát muszáj...
Baba sajnos nem lett, 12. héten nem volt szívhang, missed ab lett a vége sajnos. Most még a műtét utáni 3 pihenős hónapban vagyok. Mondjuk ebben a hónapban próbálkozhatunk spontán azt mondta a doki de nem hiszem h összejönne csak úgy...mivel idáig se lettem csak úgy terhes...az inszemet meg április vége felé kezdhetjük újra. Igyekszem majd mindent úgy csinálni mint az elsőnél aztán remélem sikeres is lesz:)
Neked ez volt az első? Tesztet csináltál egyébként?
(válasz Lisie2015 70943. hozzászólására)

70943. Lisie20152016-03-29 09:03
Kedves Kisvé!

Köszi a válaszodat!
Ma vagyok a 19. napon és 5 napja vérezgetek, rögtön az inszem után kezdődött. Először csak a folyásban volt pici vércsík, aztán a 17. napon aránylag sok, piros, híg. Nem olyan sok, mint a menzesz és a minősége is más volt. És ma még mindig tart de már barnás.
Az ultro az progeszteron, és én is szedem csak más a neve. És mégis vérzek. Az előző hónapban is pecsételtem femarával stimuláltak. És a DHEA is nagyon bezavarta a ciklusomat. Az is amikor elkezdtem és az is amikor abbahagytam.
De én a fogamzásgátlókat sem bírom. A Clostilbegytnél nem volt bajom csak 3 tüszőm.
Lehet, hogy nem jól reagálok a stimukra mert nagyon megzavarja a hormonjaimat?
Amióta hormonokkal próbálják a hormon képemet javítani, egyre rosszabb és teljesen megbolondult a ciklusom!!! Addig mindig hajszál pontos volt 24/7
De jó lenne egy normális orvos....
Ez azt jelenti, hogy babát vársz?
(válasz kisvé 70942. hozzászólására)

70942. kisvé2016-03-29 08:42
Kedves Lisie és Kamillamalna üdv közöttünk :)
Átfutottam Lisie, amit írtál, szerintem ez még nem mensi volt. Hányadik napon is vagy?
Van egy ismerősöm akinek szintén volt hasonló, h inszem után vérzett (nem is kicsit) azt mondta akkor a doki h az ösztrogén hiány miatt van, mert 2 szép nagy tüszője volt, de h nem kell miatta aggódni, kapott is rá ultrot azt hiszem. A vérzés még pár nap múlva elmúlt.
Az uh val kapcsolatban csak saját tapasztalatot tudok írni, engem a 10. 12. és az inszem napján (14.) is megnézett. Általában 26 naposak a ciklusaim de a closti ki szokta tolni 28-ra. Novemberben amikor a sikeres inszemem volt 26 mm volt egyébként a tüszőm az inszem napján, az ovitrellt meg egy nappal előtte kaptam meg.

70941. Lisie20152016-03-28 23:06
Szia! Köszi, hogy ilyen gyorsan válaszolsz! Nekem nem volt netem mert utazunk Budaoestről Bécsbe. Most lett netem és rögtön negnéztem, hogy írtál e.😂😂
Megkérdezhetem, hogy hol van az az "errefelé"? ️ Hogy hol csinálják az inszemet?
Jól éreztem akkor, hogy ez így nem kerek, ahogy itt csinálták az inszemet.😕
Akkor most te is nagy izgalmak között vagy! De te szerintem jó kezekben vagy! Drukkilok neked nagyon!
Miért nem jött össze nálatok természetes útin a baba?
Clostilbegytet szedtem már egyszer két hónapig, és a második hónapban 3 tüszőm repedt meg. De nem lettem terhes. És ugyan ez egy spontán ciklus volt, de nem kontroláltak ultrahanggal ekkor sem, pedig ez a budapesti MÁV Kórházban volt. Csak kb 4 nappal ovu után volt UH, mert én akartam. És ott mondták, hogy akár hármas iker terhes is lehetek. De hát nem lettem egyes sem.
Estére nem véreztem már, de most a kocsiban érzem, hogy dolgozik a pocim, remélem nem lesz megint piros meglepi.
Én szedek vitaminokat: Q10, E, C, D Vitamint nagy dózisban. Barátcserjét, méhpempőt. Pajzsmirigy hormont ( bár nem volt értékhatáron kívül, de állítólag jobb ha alacsonyabb..
És most az inszem után progeszteront és trombózis elleni tablettát. Ez a reggelim gyakorlatilag hihi..
Írj, hogy mik a fejlemények légyszi!
(válasz katapanna 70936. hozzászólására)

70940. kamillamalna2016-03-28 21:09
Rendben vigyázz magadra és kitartást 😊

70939. katapanna2016-03-28 20:57
Ha jó a hozzáállás a munkahelyeteken, szinte mindent meg lehet oldani, majd meglátod.
Nálunk az a gond, hogy szigorúan tervezett beosztás van, és nem nagyon eshet ki ember, mert pont annyian vagyunk, ahányra szükség van. Éppen ezért nem szerencsés, ha csak egy-két nappal korábban jelezzük, hogy nem tudunk menni. Ha nem engednének el, az a B tervem, hogy táppénzre megyek, a háziorvossal már megbeszéltem, hogy kiír akkor is, ha csak ultrahangra kell mennem. (viszont már azzal is elúszik egy napom, mivel a lakóhelyemtől 60 km-re van a kórház, ahol az inszemet csinálják).

Mesélj majd, hogy mire jutottatok, meg hogy mikor kezditek a dolgot.

Majd igyekszem én is rendszeresen beszámolni a fejleményekről.
(válasz kamillamalna 70938. hozzászólására)

70938. kamillamalna2016-03-28 20:36
Most mondták ki a pco t viszont mindig probléma volt a menzeszemmel csak eddig a fogamzásgátlotol rendzseresen Megjött. Nagyon kíváncsi vagyok mit fognak mondani és mit fogunk kezdeni. Picit nehéz lesz megoldani a Férjem ugyanis kamionozik bár a főnök nagyon rendes.

70937. katapanna2016-03-28 19:44
A kiváló spermakép semmiképpen sem hátrány, a miénk "csak" jó, de nem leszek telhetetlen.:)

Nem tudom mikor diagnosztizáltak nálad PCO-t, de ha mostanság, az lehet Clostitól is. Régebben is hosszúak voltak a ciklusaid?
Úgy tudom, hogy a Clostilbegyt ront a PCO-n, 5 hónap meg bőven sok belőle, általában nem is lenne szabad csak max 3 egymást követő ciklusban adni. Ha addig nincs eredmény, további szedésnek nincs értelme. A tájékoztatójában is le van írva. Lehet, hogy inszemnél Neked mást írnak majd fel.

Én már többször szedtem Clostit, most is azt kaptam + külön négy adag tüszőérlelő injekciót (2 naponta kell beadnom) + tüszőrepesztő szurit, ha eljön az ideje. Nekem értek a tüszőim a Clostitól, viszont soha nem akartak maguktól megrepedni. :(
(válasz kamillamalna 70935. hozzászólására)

70936. katapanna2016-03-28 19:34
Borzasztó, hogy mennyire nincs összhang orvosok, sőt intézmények között!
Szerintem a 8. napi 13 mm-es tüsző teljesen jó. Ugye ha napi átlag 1,5 mm növekedéssel számolunk, akkor az kb. 4-5 nap múlva lesz érett, vagyis én sem értem, hogy mi nem tetszett a dokinak.
A túl magas ösztrogénszintet nem szeretik, mástól is hallottam már, hogy nem csinálták meg az inszemet, mert túl magas volt az ösztrogénszint a ciklus 10. napján.
Ahová pl. én járok, ott erre nem fektetnek nagy hangsúlyt. A hormonokat csak az inszem előtt nézik, stimuláció alatt nem vesznek vért, csak ultrahangoznak.

Én is 3 inszemet terveztem a lombik előtt, de az errefelé 6-nak felel meg, mivel egy ciklusban két egymást követő napon is megcsinálják.
Szóval ahány ház, annyi szokás.

A stimulációs bogyók mellett (Clostilbegyt, Merional) csak az állandó gyógyszeremet szedem (Merckformin inzulinrezisztenciára), meg D, E vitamint és folsavat. Mást nem merek, nehogy bekavarjon (még gyógyteákat sem!), aztán meglátjuk.
Ma van a 4. Clostilbegytes napom + az első Merional szuri. KÍváncsi vagyok, melyik nap kell ennem ultrahangra, ez ma a 6. ciklusnapom.
(válasz Lisie2015 70934. hozzászólására)

70935. kamillamalna2016-03-28 16:49
Inzulin rezisztenciam nincs szerencsére, de nem jön meg csak norcoluttal és kaptam clostitbia 5 hónapig, sok sok kicsi tüszők lettek de egyből sem lett érett pete 😡 férjemmel minden rendben sőt kiváló a sperma képe pedig közel 120 kiló

70934. Lisie20152016-03-28 16:41
Szia! H
Hát gondolom ez a klinika nem elég körültekintő és vaktában csinálnak mindent. Már más gondom is volt velük. De nem megyek ide többet.

Azert a 8. napon, mert jött a hétvége és a 8-10. mapot mondták, hogy azon kell. Hétfő a 11. nap lett volna, és az már későn van első ultrahanghoz. Nem akartam ilyen stimu mellett olyan későn menni, de gondoltam lesz több UH is.
Az egyik doki szerint (ultrahangnál) a 8. napon a 13 mm-es nagyság jó volt. Az inszemnél a 13.napon a másik orvos azt mondta, hogy lehetett volna nagyobb a 8.napon, szerinte 16 mm. És nem jól reagálok a stimura, és legközelebb emeljem meg a dózist. De 5 nap alatt nő a tüsző kb 8-10 mm-t. Az 21-23 mm. Az neki miért nem jó? És meg sem nézte, hogy mekkora volt.
És a folyásom krémessé vált az inszem napjára, de az meg tetszett neki......
A DHEA-t 3 hónapig szedtem és természetesen próbálkoztunk. De nagyon megzavarta a ciklusomat az első két hónapban és felborította a hormonjaimat, pocsékok lettek. És akkor is én csináltattam önszorgalomból vértesztet, és úgy derült ki, különben ha nem tettem volna, akkor el kezdtük volna a stimut feleslegesen. A harmadik hónapban gyönyörű LH-t és FSH-t produkáltam (5,5-5,5) és mondta az orvos, hogy kezdjük a stimut. És boldog voltam, erre egy Kaális doki azt mondta, hogy igen de az ösztrogénem túl magas lett, így ez nem ok az örömre.
Megőrjítenek az orvosok!!!!😱
Aztán lett egy Femarás spontán stimu, ami nem sikerült. És azt mondtam, hogy az én koromban ne húzzuk ezzel az időt, mert már így is hónapokat csúszott minden. Így jött az inszem, amiből most ez az első volt, "szuper" eredménnyel. És még szeretnénk megpróbálni legalább 2-szer a lombik előtt. Bár már nem vagyok ebben sem biztos.
Ezért írtam Nektek, hogy talán van valakinek tapasztalata ebben.
(válasz katapanna 70930. hozzászólására)

70933. Lisie20152016-03-28 16:13
Bocsi! Félrenéztem az értéket, de a pco miatt magasabb az értéke.
(válasz kamillamalna 70931. hozzászólására)

70932. katapanna2016-03-28 15:56
Én ugyan nem vagyok PCO-s, de rengeteg PCO-s lány sikeréről hallottam / olvastam.
Elég gyakori probléma, viszont alapos kivizsgálás és körültekintő kezelés mellett jó eséllyel teherbe lehet esni (szerintem).

Inzulinrezisztenciát vizsgáltak nálad? (csak mert gyakran együtt jár a PCO-val)

70931. kamillamalna2016-03-28 15:16
Lányok én azt hittem az nem jo mert ugye több mint a normális de most néztem utána . Azt elfelejtettem mondani hogy pco m az sajna 100 hogy van a doki szerint. Lett más terhes igy?