Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Milyen az inszemináció? Mik a tapasztalatok? (2390. oldal)

Kategóriák: Összes fórumtéma » Babák & mamák » Teherbeesés » Termékenységről

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

70. Szilesz782007-11-27 23:23
Ez király!:))Gratulálok!Na és a végén hogy sikerült?Inszemmel?Ha igen hanyadjára?Mi volt nálatok a gond?Mióta próbálkoztatok?Remélem nem soká csatlakozok és a pocaklakós oldalon cseveghetünk:)
(válasz Csiborka 68. hozzászólására)

69. taszi2007-11-27 21:21
Szia csiborka. Az inszem olyan mint egy sima kenetvétel,egyáltalán nem fáj. Andi
(válasz Csiborka 47. hozzászólására)

68. Csiborka2007-11-27 09:20
Köszi Szilesz! Akkor mi már nem stresszelünk tovább, mert ha minden igaz és ez holnap már biztosabbá válik, terhes vagyok. Tegnap 2 csík volt a teszten.
(válasz Szilesz78 67. hozzászólására)

67. Szilesz782007-11-23 15:38
Az én férjem potenciájával nem volt gond:)még ha stresszelt akkor se:),de nekünk azt mondta az andrológus,hogy a stressz nagyon is befojásolja a nemzőképességet mindkét félnél,talán ha jól emlékszem,megegemeli a kortizon szintet és borul minden,de nem akarok hülyeséget mondani!ha rá keresel a "stressz" szóra ,kidob olyan oldalakat ahol erről is szó van.a férfiak is nagyon érzékenyek a környezeti változásokra,de ha szervi baj nincs szerintem ne aggódj,helyre fog állni.Amióta jobban figyelünk az életmódunkra,igyekszünk kizárni a stresszt,azóta nincs gond az eredményével!Türelem,nyugalom és sok-sok szeretet!
(válasz Csiborka 66. hozzászólására)

66. Csiborka2007-11-23 08:20
Én lekopogom jól birom még eddig az inszem előkészítő gyógyikat (Clostylbegyt és decapeptyl). Még 1-2 inszemet bevállalok és ha semmi akkor jöhet a lombik. A férjem andrológusa szerint a stressztől csak átmeneti impotencia alakul ki, a sperma ettől jelentősen nem romlik, mert mi is arra gondoltunk, hogy az inszem előtti stressz miatt produkál rossz eredményt. De nem. Érthetetlen.
(válasz Szilesz78 64. hozzászólására)

65. Csiborka2007-11-23 08:16
Érte. Ez furcsa. Az én férjemnek is kiscsit lassabbak a katonák, de pont e miatt a dokim a lombikot javasolta, de én úgy gondolom még segíthet az inszem is. Amúgy semmi más indok nálunk sem. 1 inszemem volt, egy meg elmaradt, akkor a rossz spermakép miatt a doki nem volt hajlandó megcsinálni. Aztán andrológiai vizsgálat és újabb vélemény, hogy ez a sperma akármire jó. Hát ezek után ki tudja....
(válasz Marci70 63. hozzászólására)

64. Szilesz782007-11-22 18:51
Sziasztok!
nekünk 3 inszemünk volt.az elsőnél 6 érett petesejtem volt,a férjemnek 20 millió/cm3,a méhnyákahártyám is renben volt és semmi.a többinél egyre rosszabbak lettek az eredményeink ,és a szervezetem sem bírta a hormonokat.a második után megcsinálták a laporoszkópiás műtétet,a petevezetékeim átjárhatóak voltak,egy minimális endometriózisom volt azt eltávolították,ezután néhány hó-t ki kellett hagyni,mert cisztám lett a hormonoktól,ami megemelte a prolaktin szintem.ezután jött a 3. az sem sikerült,de ekkorra már a férjem eredménye úgy leromlott a stressztől,hogy lombikra küldtek.ezért inkább egyenlőre abbahagytuk a mesterséges dolgokat.most regenerálódunk.vitaminokat,gynexet cytosant szedünk.hallottam egy olyanról,ha valakinek el van savasodva a szervezete(stressz,savasító ételek...)nehezen vagy nem esik teherbe,mert megvastagodik a petesejt sejtfala és nem jut be a sperma.lehet sok embernél a rossz életmód a bűnös.mi most megpróbáljuk innen megközelíteni a dolgot,kb 1 évet adunk a dolognak,ha nem jön be ,lombik és kezdődik (folytatódik)a kálvária...

63. Marci702007-11-22 16:55
Szia!
Arra gondolsz, hogy megcsinálták a 6 inszemet? Elvileg nincs problémánk, illetve csak annyi, hogy a férjemnek kicsit kevesebb az anyag és lassúbbak. A doki szerint nem volt semmi olyan indok, ami miatt abba kellett volna hagyni és rögtön lombikozni. Nem tudom, biztosan úg yvan, de nem jött össze, most nagyon bízom a lombikban.
(válasz Csiborka 62. hozzászólására)

62. Csiborka2007-11-22 15:43
Neked van valami problémád, hogy ez volt indokolt?
(válasz Marci70 60. hozzászólására)

61. Csiborka2007-11-22 10:22
Sziasztok! Hát én is túl vagyok az első inszemen, de sajna nekem is sikertelen ( tegnapi - teszt). Én sem nagyon bízok már benne. Még bevállalok 1-et kettőt és a dokim is inkább lombikot javasolt.

60. Marci702007-11-21 19:47
Sziasztok!
:-( Nem sikerült a 6. inszem sem. Nem is nagyon vártam tőle semmit. Szerintem csak türelemjáték, ki bírja jobban. Akinek nagyon tele van, az abbahagyja, legalábbis egy időre, aki kitartó az megy tovább. Most el fog telni nagyjából egy hónap,mire elkezdhetjük a lombikot. Ez általános, hogy a 21. napon kezdik az IVF kezelést? Tud valaki némi felvilágosítást adni, hogyan fog zajlani a dolog? Ezek a dokik nem mondanak semmit.

59. Konok2007-11-20 10:35
Sziasztok!

Bocsi, hogy csak így berontok a csapatba. Ha minden igaz nekem 2,5-3 hét múlva lesz meg az első inszemem. Pcos-es vagyok. Kiváncsi, hogy mik az esélyek, illetve szívesen fogadnék jó tanácsokat, hogy sikeres legyen.

Konok

58. carry2007-11-17 16:14
Szia!

Szerintem ne legyetek elkeseredve,mert az én környezetembe van élő példa arra, hogy sikeres az inszemináció. Egy nagyon közeli ismerősömnek negyedszerre sikerül és most kéthónap múlva fog ikereket a világra hozni. Most mi is ezzel próbálkozunk, de még csak egyen vagyunk túl 3 napja, az eredményre még várunk kell.
Szóval fel a fejjel.....
(válasz Marci70 53. hozzászólására)

57. funnyface002007-11-16 11:32
Sziasztok!
Jó a tapasztalatokat olvasni!Mi januárban megyünk majd remélem össze fog jönni elsőre legalábbis nagyon reménykedem benne(lehet túlságosan is).Nekem csak az egyik petevezetékem"működik" de a dokim simán kiszámolta ,hogy akkor lesz jó és a párommal is minden okés. C E-vitamint és cinket kell addig szedjünk meg nekem külön Bromocrptint

56. komolyka2007-11-12 07:41
Én kettő sikeres inszemről hallottam az utóbbi néhány hétben.
:-)
(válasz Marci70 53. hozzászólására)

55. szombatne2007-11-11 21:13
a decapeptyl a tüszőrepesztő injekció az egyiknél én is ilyet kaptam csak nekem a kórházban a szülésznő adta be kétszerre 2 óra eltéréssel.
(válasz Csiborka 38. hozzászólására)

54. szombatne2007-11-11 21:09
sziasztok
egyáltalán nem fáj olyan mint a nőgyógyászati vizsgálat!nekem volt már 3!mindegyiknél puregon injekciót kellett otthon adnom magamnak a hasamba aztán félidőbe tüszőrepesztő injekciót kaptam(ezt orvos adja be vállba) és aztán ultrhanggal nézik a tüszőrepedést!meg persze elötte is folyamatosan nézik uh-án a tüszők növekedését!

53. Marci702007-11-11 21:01
Sziasztok!
Nekem pénteken volt a 6. inszemem. MIndegyiknél Clostyt szedtem, 1-2 tüsző érett meg. Az utolsó kettőnél sajnos már az uh sem mutatott semmit. MOst a 6.-nál elég bíztató dolgokat mondott a doki, de igazából nem igen bízok benne, inkább már a decemberi lombikra koncentrálok. Sajnos kevés sikeres inszemről lehet olvasni. Ha valaki tud példákat, írja már meg, hogy merítsünk egy kis reményt.

52. supin2007-11-06 13:07
Persze,hogy lehet...

51. Csiborka2007-11-06 13:03
Igazad van, én is így gondoltam. akkor holnap nem is nagyon zaklatom ilyen baromságokkal a dokit. Köszi a választ komolyka.
(válasz komolyka 50. hozzászólására)

50. komolyka2007-11-06 10:37
Szia Csiborka!
Lehet, miért ne lehetne? Egyébként is lehet, amikor "simán" leszel terhes.
(válasz Csiborka 49. hozzászólására)

49. Csiborka2007-11-06 10:25
Sziasztok! Újra egy buta kérdésem lenne, ha valki erre látogat válaszoljon mi a véleménye arról, hogy az inszem utáni 2 hétben lehet e akciózni és ez befolyásolja e a megtapadást vagy a terhesség létrejöttét?

48. komolyka2007-10-26 07:48
Szia Csiborka!
Nem fájdalmasabb az inszemináció, mint a citológiai vizsgálat (méhszáj-kenet vétel).
(válasz Csiborka 47. hozzászólására)

47. Csiborka2007-10-25 15:26
Sziasztok! Akinek volt már inszeme, nyilatkozzon ha kérhetem, mert hallottam olyat, hogy fáj!?
Ez tényleg igaz?

46. bmkriszta2007-10-09 10:07
Bocsi,az előző természetesen Csiborkának szólt!!!!

45. bmkriszta2007-10-09 10:06
Simán elég az is,ha a párod mostanában stresszesebb,akkor a katonák meghalnak.De ez átmeneti,és ahogy helyrebillen a lelke,a katonák is harcrakészek lesznek újból!!

Nincs veszve semmi,csak nem most leszel kismami,hanem csak jövő hónapban!! Fel a fejjel!
(válasz Akvamarin 44. hozzászólására)

44. Akvamarin2007-10-08 22:43
Szia Csiborka!
Ne haragudj,hogy így ismeretlenül beleszólok a dolgodba,de olvsatam erről a témáról még régebben,és hátha tudok segíteni.Van néhány buktatója a dolognak:szoros alsónemű,egyes gyógyszerek,túl sok szex,alkohol,túl meleg ülőfürdő,mind ronthatnak a spermaképen.Az utóbbi állítólag 6 hétre elintézi az átmeneti meddőséget a férfiaknál.Gondold végig,nem történt-e hasonló a pároddal mostanában.Viszont a kávé állítólag jót tesz,a koffein élénkíti a spermák mozgását.
(válasz Csiborka 43. hozzászólására)

43. Csiborka2007-10-08 14:25
De éppen ezért vagyunk kiakadva, hogy volt két vizsgálat is, az egyik 4 hónapja, a másik 1 hónapja és ott minden okés volt. Ez a megdöbbentő... választ nem tudnak rá adni.
(válasz komolyka 42. hozzászólására)

42. komolyka2007-10-08 14:17
Szia Csiborka!
Korábban nem volt sprmavizsgálat?
Hol lett volna az inszem? Mert a Kaáliban csinálnak spermavizsgálatot is a nő kivizsgálása mellett, ott kiderülhetett volna, ha gond van.
Sajnálom, hogy elmaradt a beavatkozás! Pedig lelkileg már teljesen rá lehettél készülve, nagyon rossz lehetett, amikor közölték, hogy nem lesz mégsem.
(válasz Csiborka 41. hozzászólására)

41. Csiborka2007-10-08 14:03
Hát az én inszemem ma lett volna de elmaradt, mert belenézve a mikroszkópba azt mondták, hogy ezek a katonák nem jók! Érti ezt valaki? Eddig minden eredményünk okés volt és 1 hónap alatt lehetséges ekkora változás?