Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen az inszemináció? Mik a tapasztalatok? fórum

Milyen az inszemináció? Mik a tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯
73071. Encsi5
2019. ápr. 27. 20:15
Sziasztok!Túl vagyok az első sikertelen inszemináción. Azt szeretném megkérdezni,esetleg tud-e valaki ajánlani vitamint vagy beágyazódást segítő gyógyszert? Most májusban újra próbáljuk és szeretnék mindent megtenni a sikeres inszemináció felé.Válaszokat előre is köszönöm!
73070. Ágio8405 (válaszként erre: 73069. - Kisvé)
2019. ápr. 26. 11:59
Igen, meglepi baba. 😍 23.Hétben vagyok. 🙏
73069. kisvé (válaszként erre: 73068. - Ágio8405)
2019. ápr. 26. 10:42

Köszönöm, remélem én is, h minden rendben lesz. Igen, olvastam én is, meg az inszemes dokim is mondta, h ez viszonylag gyakran előfordul de ettől még lehet egészséges. Ezekre a vizsgálatokra várunk most, csak ugye nagyon rossz h időben ennyire elhúzódik, de pl. a magzati szív uh-t nem érdemesebb illetve hát nem is csinálják meg korábban. Nem semmi a történeted, de a lényeg, h sikerült és ezek szerint spontán lettél terhes :) hányadik hétben vagy?

Szia Ene!

Tényleg teljesen változó kinek hányadik sikerül. Leírom nálunk hogy volt.

Nekem az első inszem sikerült anno, de elvetéltem kb. 10.héten. Aztán a 3 hónap "kényszer pihenő" után mentünk ismét inszemre és az is sikerült, kisfiam 2 éves múlt:)

Most h kistesót szerettünk volna, spontán megint csak nem sikerült, a 3. inszemünk lett sikeres spontán ciklusban, tehát nem szedtem semmi hormon és tüszőrepesztőt sem kaptam.

Úgyhogy lehet h elsőre sikerül, de nem szabad elkeseredni ha még sem, tényleg nem lehet tudni kinek mikor jön össze.

73068. Ágio8405 (válaszként erre: 73064. - Kisvé)
2019. ápr. 26. 08:37
sokaknak van csak két ér benne és nem gond. sajnálom hogy ezt nem mondták el és hagynak aggodni még hetekig. biztos minden rendben lesz.
73067. Ágio8405 (válaszként erre: 73066. - Ene001)
2019. ápr. 26. 08:35
Bármi lehet semmire nincs törvényszerüség. sokaknak siekrül az eslö van akinek meg nem. Van olyan ismerösöm akinek elsöre sikerült az inszem aztán utána amikor tesót szerettek volna kiderültek olyan problémák hogy csoda hogy sikerült mert elvileg nem is sikerülhetett volna, teso már lombikkal sem lett, de a lényeg a kislánya van abból az elsöböl :-) Nekem pl egy inszem volt több mint 4 éve, meg legalább 8-10 closty stimus ciklus szintén pcom van. Ráadásdul én az 1% vagyok akinek nem az ir miatt van, mivel tökéletes terhelés mellett sem javult semmit a petefészek müködésem. leghozzáértöbb dokikhoz jártam de senki nem értette mi okozhatja. Viszont tavaly ősszel 9.5 év után ö ugy döntött itt az ideje és jött (én mindig ebben reménykedtem amugy) :-) miközben a legrosszabb ciklusokat legrosszabb hormonokkat produkálo éven vagyok tul ráadásul van/volt enyhe immun tulmüködésem is. Az utolsó mensim már csak gyogyszerrel jött meg de akkor sem rögtön fogant csak rá 6 hétre. Mivel nem számitottam rá igy 7 hetes voltam már mikor kiderült. elötte mindimum fél évvele gyáltalán nem volt peteérésem, de lehet egész évben nem nagyon mivel alig menstruáltam. Ugyhogy kitartás és higgy benne hogy esély bármikor van. bármikor sikerülhet. sokaknak pl inszem elött vagy épp sikertelen után kopogtat be spontán. drukkolok hogy elsöre sikeürljön, ird majd meg mi hogy alalkul.
73066. Ene001
2019. ápr. 25. 20:57

Sziasztok!


Mi most próbálkozunk inszeminációval (PCO, IR miatt).

Már szedem a Clostilbegyt tablettát és kapok Meriofert injekciót.


Nagyon várjuk hogy gyerekünk legyen, lassan 10 éve.


Van olyan, akinek első inszem sikeres volt?

73065. Csillagvirag83 (válaszként erre: 73064. - Kisvé)
2019. ápr. 25. 08:26

Micsoda?? Hat ez borzalmas. Nem elég hogy hetek óta izgultok most meg ez. Nagyon sajnálom.

Nagyon szorítok nektek, hogy minden de minden rendben legyen!!!

73064. kisvé (válaszként erre: 73063. - Csillagvirag83)
2019. ápr. 24. 15:09

De jóóó, örülök Nektek :) szuper h minden rendben, az a lényeg.


Mi tegnap voltunk genetikán, de nagyon nem azt kaptuk mint amire számítottunk. Telefonon mikor kértem az időpontot mondák h lesz egy uh és utána a látottak alapján elmondja a doki a lehetőségeket, továbbiakat...stb Na ehhez képest egy öt perces "beszélgetéssel" letudták a dolgok, nem is volt uh...igazából beszélni meg nem volt miről, ezt az orvos is mondta, amíg nem tudjuk biztosan, h valóban csak 2 ér van a 3 helyett. Így kaptunk 2 hét múlva egy új időpontot, ahol megnézik uh-n, egyben ez lesz a 18. heti genetikai uh is. Addig meg aggódhatunk tovább, hogy mi a helyzet...:( Annyit mondott még az orvos h valószínűleg fel fogják majd ajánlani az amniocentézist is, amitől én már most rettegek...Jövő héten megyünk a magzati szív uhra, azt már nagyon várom és bízom benne h rendben van minden a pici szivével.

2019. ápr. 24. 14:18

Sziasztok Csajok!


Ma megvolt a 12 hetes UH.

Elöször Babszem aludt, de aztan az UH felebresztette. A dokino elmondta, hogy nekik az UH ilyen nagyon hangos zaj es ezert nem szeretik. Na hat a Kicsi is eleg merges lett, elkezdett össze vissza forogni egyszer teljesen at is pordult. Hihetetlen volt. Igy gyorsan mindent megnezett es megmert (6 cm-sek vagyunk, es megvan keze, laba, gyomra, kiszive, gerince, agya... nagyon durva) es hagyta aztan pihenni.

Hal Istennek mindne rendben van. Az en ertekeim is jok, igy most majsu 7 a köv. idöpont a tarkoredo meres.


Majd irjatok Ti is, hogy kivel mi van.

73062. Ágio8405 (válaszként erre: 73059. - Otan)
2019. ápr. 23. 11:50
Mivel vérezgettél és ilyen korán elment, nagy az esély rá hogy progi hiány mindenképp volt.
73061. Ágio8405 (válaszként erre: 73059. - Otan)
2019. ápr. 23. 11:47
Persze, meddőségi központban lévő inszemn ugyanugy rögtön inszem utantol van pótlás mint lombikosoknak. Ártani nem tud jobb ha szedi az ember, akinek volt vetelése már végképp.
2019. ápr. 23. 11:25
Na ki hogy van? Életjel? :)
73059. Otan (válaszként erre: 73055. - Ágio8405)
2019. ápr. 18. 10:58
Nem volt progi potlás egyből, most is ugye nem az én dokim mondta hogy szedjem a gyógyszert, hanem egy másik. De így akkor azt már abba is hagytam, csak tegnap szedtem még. Szerinted akkor következő alkalommal egyből szedjem ( mert ugye meg is maradt így belőle). Rögtön inszem után kellene majd kezdeni? Érdekes hogy én dokim nem mondja ezt... mondjuk lehet nem is amiatt ment el baba, ki tudja.
73058. Otan (válaszként erre: 73057. - Kisvé)
2019. ápr. 18. 10:55
Köszi, nagyon jó azért ezt olvasni ( vagyis a siker történeted ) , próbálok pozitívan hozzá állni én is. Végülis sikerült is elmennem ma a vérvételre, remélem ma meg is lesz eredmény. Jövő héten megyek még egyre.
73057. kisvé (válaszként erre: 73054. - Otan)
2019. ápr. 18. 10:43

Szia! Nagyon sajnálom én is :( Tudom milyen nehéz ez, mi a 10. héten vesztettünk el egy babát...együtt érzek, sok erőt és kitartást kívánok.

A beta hcg vérvétel mindenképpen fontos, főleg így, h nem volt műtét. Nekem volt missed ab-om de engem is elküldtek utána vérvételre, h biztosan ne maradjon vissza semmi. Nekem is az a tapasztalatom, h könnyebb teherbe esni utána, bár mi megvártuk a 3 mensit utána, amit a doki javasolt, utána mentünk inszemre és sikerült is, a most 2 éves kisfiam :)

73056. Ágio8405 (válaszként erre: 73055. - Ágio8405)
2019. ápr. 18. 08:39
Kombi=lombik
73055. Ágio8405 (válaszként erre: 73054. - Otan)
2019. ápr. 18. 08:39
Nagyon sajnálom. 😞 az is nagyon jó hogy sikerült így fog máskor is. Akar segítség nélkül is. Legközelebb menjen a profi pótlás rögtön ( nem tudom most rögtön volt-e) Azt mondjak ilyenkor nagyobb az esély az újabb sikerre mert fel van turbozva a hormonrendszer. Sokaknak sikertelen kombi után a pihenő időben sikerül spontán.
73054. Otan (válaszként erre: 73053. - Csillagvirag83)
2019. ápr. 18. 07:27
Sziasztok. Sajnos nem. Elveteltem. 🙁 Szerencse a szerencsetlensegbe hogy nem kell beavatkozas ugy nez ki. Nagyon szomoruak vagyunk, de megyunk tovabb es ha legalabb egy picit azert boldogok voltunk es tervezgettunk. 🙁 Doki azt mondta 4-6 het es megjon menstruacio, akkor mar mehetek is ismet az inszemre. Ma mennem kellene meg vervetelre beta hcg de persze hogy pl medicoverben nincs idopont es nem tudom egyaltalan valahol lesz e... meg doki mondta jovo heten is mennem kell.🙁 Szoval ez van sajnos. Nektek kismamak szoritok tovabbra is,hatha meg en is egyszer beallok a sorba.
73053. Csillagvirag83 (válaszként erre: 73051. - Otan)
2019. ápr. 17. 21:33
Remelem minden rendben van!!!
73052. Ágio8405 (válaszként erre: 73051. - Otan)
2019. ápr. 17. 07:40
Remény persze hogy van. Sok not elönt a vér pl hematoma miatt a babával mégsem lesz gond. Próbálj arra koncentrálni hogy minden rendben lesz. Beszélj vele hogy kapszkodjon, fejlődjön. Sok doki sajnos ilyen 🙁 meg sok eleve mindig negatívan áll a dologhoz és nem biztat hogy ne az legyen ha esetleg gond lesz hogy utána fejéhez vágjak de ő azt mondta minden ok lesz. De te ne engedd hogy ez elvegye a bizalmadat a babád felé. Drukkolok hogy minden rendben legyen. Írj hogy mi volt. Progi pótlás meg menjen ezerrel tuladagolni nem lehet. Ha tudsz esetleg menj el maganban progi vervetelre
73051. Otan (válaszként erre: 73050. - Ágio8405)
2019. ápr. 17. 03:03
Aludni nem tudok igy irok. Dokim azt mondta telefonban amig nem omlik ver nincs gond... szoval ma este megyunk hozza. De tegnap este elmentunk a Robert Karoly ugyeletre vegul, ahol megvizsgaltak de nem lettunk okosabbak sokkal. Valoszinu h latta a petezsakot, de nem 100% , irt fel utrogestant a doki amit ki is valtottunk es mar vettem is be belole... De sajnos verzes az van. Ma megyunk dokimhoz, de nagyon szomoru vagyok es merges , mert nagyon olyan mintha oneki csak egy lennek sok kozul.. persze a penzunk elfogadja. Nem tudom van e meg remeny sajnos...
73050. Ágio8405 (válaszként erre: 73045. - Otan)
2019. ápr. 16. 22:40
Drukkolok hogy minden ok legyen. Reméljük csak a természetes nő a méhed stb az oka. Lehet emelni kell a progin. A kismamák szinte kb felének van vérzés vagy barnazas és soknak nem lesz gond. Reméljük neked is így lesz.
73049. Csillagvirag83 (válaszként erre: 73048. - Kisvé)
2019. ápr. 16. 15:50

Nagyon kallsz es izgalmas lehet, mar erezni is.

Igen, nekem a Joco heten lesz egy UH, a 12. heten a nogyogyaszomnal es majd a 13. heten lesz a tarkoredos reszletes nagy UH.

73048. kisvé (válaszként erre: 73047. - Csillagvirag83)
2019. ápr. 16. 14:54

A 15. héten vagyunk, ez az egyik legjobb időszak szerintem :) bár még nem érzem mindennap,az még pár hét szerintem. De ugye ez teljesen egyéni, meg attól is függ hol tapadt a lepény. Nekem kisfiammal meg most is a hátsó falon, őt is a 17. héttől éreztem mocorogni.


Akkor nektek az lesz a 12.heti uh, ugye? Vagy ott máshogy van?

2019. ápr. 16. 09:36

Sziasztok!


Köszönöm Nektek.

Otan: nekem nem volt ilyenem, szerintem minel hamarabb doki. En is csak holnap mentem volna, de boldog vagyok, hogy lementunk tegnap es megnyuguodhattam.Nem tudod felhivni oket, hogy nem-e mehetsz mar ma?


Kisve: hat sajna a munkam eleg sok, hiaba irtak ki, ma dolgoznom kell.... de holnaptol lablogatas lesz....

Elhiszem, hogy varod mar nagyon a genetikait, de nem lesz semmi baj!!!

Mi is megyunk majus 7 a tarkoredo viszgalatra.

Hany hetes vagy, hogy mar erzed a mocorgast? De klassz lehet.

73046. kisvé (válaszként erre: 73044. - Csillagvirag83)
2019. ápr. 16. 08:44

Örülök, h minden rendben és jól vagytok :) Akkor pihenjél sokat, az most a legfontosabb.

Mi jövő héten megyünk a genetikai vizsgálatra, már nagyon feszült vagyok miatta...de bízom benne, h minden rendben van a babával. Kb. egy hete már időnként érzem is a mocorgást :)

73045. Otan (válaszként erre: 73044. - Csillagvirag83)
2019. ápr. 16. 07:19
Orulok hogy minden ok. Nekem tegnap ota vannak enyhe alhasi fajdalmaim es pici barnazas. Holnap este megyunk csak dokihoz. Izgulok nagyon. Csutortokon leszek 6 hetes. Volt valakinek esetleg hasonlo?
2019. ápr. 15. 20:32
Na voltam orvosnál. Szerencsére a babával minden rendben van. Vert a kis szíve és ficankolt. Nekem viszont többet kell pihennem. Kiírt egyből betegszabira.
73043. Ágio8405 (válaszként erre: 73042. - Csillagvirag83)
2019. ápr. 15. 17:47
Mit értesz az erős alatt? A mehedben érezted egyértelműen? Azóta elmúlt? Az is lehet nem a méhed gorcsolt. Sokaknak pl vese vagy felfazas vagy pl vakbél okozza. De volt akinek petefeszke csavarodott meg és az fájt. Ha elmúlt és azóta minden ok lehet már megvarnám a szerdát de ha aggodsz nagyon inkább nezesd meg magad. Nincs szivhang figyelőd?
2019. ápr. 15. 12:43
Csajok kellene egy kis tanács vagy bármi... most vagyunk ugye 10+3... és tegnap este óta nagyon komoly görcseim vannak. Nem vérzem szerencsére de nagyon nagyon meg vagyok ijedve. Szerdára van idopontom UHra. Szerintetek ez lehet egylatalan normalis?
❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook