Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lehet ízesíteni a tápszert? fórum

Lehet ízesíteni a tápszert? (tudásbázis kérdés)


1 2
2017. márc. 4. 22:23

Sziasztok. Segitséget szeretnék kérni, kisfiam 6 hónapos és 17napos, sajnos tápszeresek vagyunk, viszont lassan 1 hónapja szenvedünk a tápszerrel. :(

Eleinte olyan szépen ette, Milumillal kezdtük aztán ugye kb 1 honapja nem nagyon akarta enni, majd a védönö tanácsára megprobáltunk egy másik fajta tápszert ( Humana ) ezse izlett neki alig akarta enni, akk ismét egy màsik tápszer proba ( Beba ) ezt ugy ahogy ette eddig, viszont most 2napja ismét alig akarja enni, fogacskája most nem jön. A Doktornővel is beszéltem , aki azt mondta amig a sulya gyarapodik addig nincs baj. Szerintetek most mit tegyek? Izesitsem neki valamivel a tápszert?

( naponta kap 2 bébikajcsit is)

43. supin
2008. dec. 2. 14:55
Édesíteni semmiképp!!
2008. dec. 2. 14:54
Néha én a teát csinálom meg tápszernek = csipkebogyó ízű tápszer :-) Jóízűen megissza.
2007. okt. 27. 13:00
nem szabad mer ébeslesz el vesziaz étvágyát
40. aebal
2007. máj. 16. 09:39
Sőt mindenfélét belekeverni isteni, volt hogy 7 féléből állt össze és jóízűen megette a fiam
39. mongi
2007. máj. 13. 23:04
Én az első 1-2 alkalommal kis gyümölcslevet raktam bele,mert natúran nem akarta meginni,de 3.-ik próbálkozásra már ízlett neki gyümilé nélkül is.
38. Minya (válaszként erre: 37. - 363d535da9)
2007. márc. 5. 20:46
Bocsi nem figyeltem igazán arra amit olvastam így már értem hogy miért teszel bele tápszert,én picit megsózom neki vagy sós vízgőz fölött párolom meg / brokkoli,karfiol,sárgarépa /aztán vagy turmixolom vagy csak összetöröm villával.
37. 363d535da9 (válaszként erre: 36. - Minya)
2007. márc. 4. 21:25
A tápszerből csak 1-2 kiskanálnyit kevertem a natur zöldségek főzővizébe, amikor még semmi mással nem ízesítettem neki, mert pocsékabbat, mint a sótlan vízben főtt zöldség nehéz elképzelni, és az én gyermekeim nem is igen szerették.
36. Minya (válaszként erre: 35. - 363d535da9)
2007. márc. 3. 18:55
Az utolsó mondatodal nem értek egyet minek tegyek a főzelékhez tápszert.Nálunk hál istenek nem volt soha gond a fözelék bevezetésnél csak ez a pár napos tápszerelfogadás okozot egy kis gondot ezért is írtam hogy lehet-e ízesíteni de már ízesítés nélkül is elfogadja megint amúgy abban igazad van hogy nincs két egyforma anyatej ha lehetne nem is adnám neki a tápszert de sajnos nem elég neki a tejcsi.Ivicével abban egyetértek hogy nem olyan az íze a tápszernek mint az anyatejnek.
2007. márc. 3. 14:00

Ivice! Előre leszögezném nem vitatkozom veled, hiszen neked ez volt a tapasztalatod! DE : Az újszülöttek gyomra nem képes az anyatejen kívül más összetételű ételt feldolgozni. Nem véletlen, hogy 4-5 hónapos korban lehet elkezdeni először a gyümölcs levek adását és azt is csak 1-2 kávéskanálnyi mennyiségben, majd fokozatosan hozzászoktatva a mennyiséghez lehet az újabb fajta leveket bevezetni. Majd ha a leveket megszokta, akkor lehet fokozatosan sűríteni, míg végül gyümölcspépet kaphat a bébi. Ellenkező esetben könnyen felléphet allergiás reakció. (Egyébként ez nemcsak az ember bébiknél működik így, hanem pl. a kiskutyáknál is.) Az lehet, hogy a tápszer íze nem pont olyan, mint az anyatejé, de ha két anya tejét összehasonlítod az sem teljesen egyforma, hiszen az egyik pl. zsírosabb, vagy édesebb stb. A tartalma, az összetevői azonban ugyanazok. Az sem véletlen, hogy tehéntejet sem adhatsz a bébinek rögtön, hanem csak higítva és fokozatosan (3/4 -es, feles tej).

Továbbra is állítom, hogy teljesen felesleges a tápszert ízesíteni, hiszen ha már eheti amivel ízesítenéd, akkor meg nem kell összekeverni tápszerrel. Amikor viszont már főzelékeztünk, a kész főzővízbe kevertem egy kis teáskanályi tápszert, mielőtt összeturmixoltam neki, hogy kicsit jobb íze legyen a natur zöldségeknek.

34. Ivice
2007. márc. 2. 22:56

Véleményem szerint egyáltalán még csak nem is hasonló az íze anyatejnek és a tápszernek. Kóstoltam. És nem véletlenül nem ízlik annyira a gyerekeknek sem. Illetve a természetes ízek pontosan a gyümölcsökben rejlenek épp ezért inkább ahhoz szokjanak a bébik, mint a tápszer ízhez.

Mellesleg pedig a kórházban is, ha hónapokig bent van a baba, és szükség van a hozzá tápláláshoz, akkor a nővérek a tejbe/tápszerbe gyümülcspürét, főzeléket tesznek.

Sajnos én ezt jól tudom, az én kisfiam 5 és fél hónapig volt születése után kórházban.

2007. márc. 1. 17:53
A tápszer tulajdonképpen az anyatejet helyettesíti és ezért felesleges cukorral vagy bármivel is fel*zni, hiszen az anyatejnek hasonló az íze. Ha az ízekhez akarod a bébit hozzászoktatni, akkor azt két evés között pl. tízóraiként próbáld!
32. Ivice
2007. márc. 1. 13:28
Ja és Beba HA.
31. Ivice
2007. márc. 1. 13:26

Sziasztok!

Gyümit a legjobb a tápszerbe tenni, őszibarackkal, sütőtökkel kezdeni. Imádni fogják. Legalábbis én ezt tapasztalom. Ráadásul egészséges is!!

30. win
2007. febr. 28. 21:08
Én azt is hallottam, hogy a kakaó érzékeny gyerekeknél allergiát is kiválthat.
2007. febr. 26. 18:06
KAKAÓT NE!!!!
2007. febr. 26. 17:01

Helló!

Nekem is a cukrot javasolta a védőnő (tápszerváltáskor), de én nem tettem bele, úgy is elfogadta. Vki említette a gyümit, szerintem turmixolj össze vmilyen gyümit amit szeret, öntsd föl tápszerrel ,és próbáld meg úgy!

Sok szerencsét!!

27. 'szti (válaszként erre: 26. - Bb2f4e28dd)
2007. febr. 26. 15:29
naja, hogyan tegyük idejekorán szénhidrátfüggővé a gyereket
26. bb2f4e28dd (válaszként erre: 24. - Dfe310ea97)
2007. febr. 26. 14:22
Cukros kakaót, ne má'!
25. csehe (válaszként erre: 23. - Minya)
2007. febr. 26. 11:52
Mi is így jártunk. :)
2007. febr. 22. 23:52
Lehet bele tenni tejpépet, és laktatóbb is lesz, nem kell soket, nagyon sűrű ne legyen! Én a nyuszis kakaót tettem bele, az ízlett neki!
23. Minya (válaszként erre: 22. - Csehe)
2007. febr. 22. 12:58
Most megint elfogadja lehet hogy az volt a baj hogy jöt a fogacskája kettő egyszerre két napja vettem észre neki kocogot a kanál mikor etettem :-)))
22. csehe (válaszként erre: 8. - Minya)
2007. febr. 19. 09:24

Szia! Az én lányos is ennyi idős, 1 hónapos kora óta kap tápit pótlásnak. Nálunk kb 1 hete volt ilyen, hogy nem kellett neki a tápi, ait reggel és este kap már csak. Én nem ízesítettem neki, de minig kínáltam. Most megint eszi. Leht, hogy elég vot neki a többi kajcsi.

Estére kakaót adni nem szerencsés, mert egyes gyerekeket élénkít.

2007. febr. 14. 08:29
Szerintem simán lehet a tápszerbe gyümölcsöket is turmixolni, persze a gyerek korának megfelelő gyümikből. Ez olcsóbb és egészségesebb is.
20. Minya
2007. febr. 13. 20:27
Mink a Milupa Ha 2-őt kapjuk mert a dokinő ezt a fajtát ajánlja azoknak akik hozzá járnak.
2007. febr. 13. 15:16
Többféle kapható, ami ízesített. De lehet, hogy speciális tápszert kaptak, ami nem kapható más ízben, nem?
2007. febr. 13. 14:49
TÖBBFAJTA ÍZESÍTÉSŰ TÁPSZER KAPHATÓ MÁR. ( ALMÁS, VANILIÁS, BANÁNOS...)
2007. febr. 13. 14:49
TÖBBFAJTA ÍZESÍTÉSŰ TÁPSZER KAPHATÓ MÁR. ( ALMÁS, VANILIÁS, BANÁNOS...)
2007. febr. 13. 11:55
Én egy kis gyümölcspapit tettem bele és megeszi a kisfiam.Én is megkóstoltam és ehetőnek találtam.
2007. febr. 13. 11:02
Köszönjük szépen! :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook