Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Biciklizés kétkeréken mikor? fórum

Biciklizés kétkeréken mikor? (tudásbázis kérdés)


2012. máj. 10. 21:56
4 évesen simán...már 2 évesen rollerezett.
2010. ápr. 21. 00:34
Szia! Mi vettünk a nagylányom 4. szülinapjára egy " tanuló biciklit" (pedál nélküli). Mivel tudom,hogy ő olyan, aki háromszor elesik a biciklivel és nem fog visszaülni rá,mert elkeseredik. Szóval megvettük ezt a bicajt és nagyon jó lett az egyensúly érzéke. Mikor rá egy évre egyből pótkerék nélküli biciklire ültettük, simán ment neki. Tartani sem kellett. Bíztam benne, hogy jó lesz a tanuló bicikli, de hogy ennyire?!! :D
2010. ápr. 20. 21:25
A nagycsoportosok már tudnak.
2010. ápr. 20. 21:22
Mi most vasárnap próbáltuk ki a kétkerekűzést, a lányom kérésére. Botot tettünk a biciklire, de már csak addig kell tartani, amíg elindul vele. Most 3 és fél éves.
2009. aug. 29. 17:53
4 év körül már sokan tudnak
2009. aug. 29. 17:02
Szia! Nekem mindkét lányom hat éves korukra tanultak meg biciklizni.Könnyen ment.
2009. aug. 29. 14:19

Köszönöm mindenkinek a válaszokat.


TAnulságos volt, azt gondoltam már "el vagyunk késve", de úgy látszik nem. :-)

A fiam most kezdi a középsőcsoportot az oviban, de egyelőre nem érdekli még a kétkerekűzés téma, későn érő típus.

2009. aug. 29. 14:03
Középső csoport közepére-végére már vannak,akik tudnak kétkerekű biciklivel tekerni,de közéspső csoport végére minden gyerek megtanul(általában ez a többség).
7. mtt80 (válaszként erre: 2. - D6b9aea69c)
2009. aug. 29. 13:46

Szia!

Az én kisfiam 4 éves, de még nem tud kétkerekű biciklin menni, csak pótkerékkel. :) Már próbálkoztunk vele úgy, hogy a biciklijére botot tettünk hátul, de nem szerette. Attól félt mindig, hogy elesik. Így most szüneteltetjük egy kicsit, talán jövőre már menni fog neki! Ja, és kis 12-es biciklin.

2009. aug. 29. 13:44
Az Én fiam is alig múlt 5 éves, mikor megtanúlt biciklizni, magától! Szülinapi buliban volt egy óvodatársánál, és ott a gyerekek (már aki tudott) biciklizett, és az Én fiam is beállt a sorba! Mire mentem érte csak azt láttam két keréken száguldozik!:)
2009. aug. 29. 13:43

Én szintén ilyen idős korombantanultam meg biciklizni, de én egy nehéz eset voltam.

4,5 éves voltam, amikor megkaptam gyönyörű kék gyerek kemping biciklimet, amihez volt kisegítő kerék is. Az apukám és a tesóm hónapokig futottak utának és fogtak, de ahogy elengedtek elestem. A következő nyáron már nagyon szerettem volna biciklizni.....

Egyszer azt álmodtam, hogy tudok, de 28-as biciklin. Kipróbálta és tudtam. Ez a bizonytalanság a mai napig elkisér. Én nem tudok szépen leszállni a bicikliről, csak úgy, hogy leugrok és a bicajt elengedem:)

2009. aug. 29. 13:41
Nekem három gyermekem van.A nagylányom Dina most 7 éves,a fiam Kristóf 4, a kicsi lányom 1 éves.Dina öt és fél éves volt,amikor megtanult,mégpedig úgy,hogy mentem ebéd után érte az oviba,és kétkeréken jött elém.Reggel még nem tudott csak pótkerekesen biciklizni.Egyszerüen magától megtanult.Mi itthon próbáltuk tanítgatni,botot tettünk a bicikli mögé,és szaladtunk vele,de nem sikerült.Aztán egyszer csak magától megtörtént.A kisfiam még csak pótkerékkel tud,de nagyon jó az egyensúly érzéke,de szerintem ő is így fog megtanulni.Pici lányomat még én tologatom a triciklijében.
2009. aug. 29. 13:40
Az én fiam 5-6 éves korában tanult meg egy gyerek BMX-en, kb. fél óra alatt. Tartottam a biciklit ő ráült elkezdett tekerni, aztán esett. Én igen útálatos voltam, mert egy percig sem futottam utána rögtön elengedtem, ő kérdezte, hogy fogom e azt mondtam igen. Amikor észrevette, hogy nem fogom elesett. kb. 15 perc múlva már bicajozott, de még nem tudodd kanyarodni, ez további 15 perc tanulást igényelt:)
2009. aug. 29. 13:36

Szia!


A te KISFIAD mikor - hány éves korában - tanult meg kétkerekű biciklin tekerni, pótkerekek nélkül? Mekkora bicajon?


Mennyi idő alatt, és hogyan lehet hatékonyan megtanítani?

2009. aug. 29. 13:35
Biciklizés kétkeréken mikor?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook