Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen adókedvezmények vannak? fórum

Milyen adókedvezmények vannak? (tudásbázis kérdés)


2019. jan. 3. 13:46

[link]


"Még egy dolog: a diagnózisnál a BNO-kód felépítése 1 betű+4 szám, a jogszabályban pedig 1 betű+3 szám.

Ezen nem kell fennakadni, a diagnózisod utolsó számjegyét takard le és úgy keress a listában"

Ahogy a jogszabály is írja, csak a H903 és H905-re jár!


Véleményem szerint.

2019. jan. 3. 13:36

A kedvezmény annak a súlyos fogyatékos magánszemélynek minősülő személynek jár, aki a 335/2009. (XII. 29.) kormányrendeletben említett betegségben szenved (H90 – Vezetéses típusú és idegi eredetű hallásvesztés; H900 Kétoldali vezetéses hallásvesztés; H902 Vezetéses hallásvesztés, k.m.n.; H903 Kétoldali idegi hallásvesztés; H905 Idegi hallásvesztés k.m.n.; H906 Kétoldali, kevert típusú hallásvesztés; H908 Kevert típusú hallásvesztés, k.m.n.; H91 Egyéb hallásvesztés; H910 Ototoxikus hallásvesztés; H911 Időskori nagyothallás; H912 Idiopathiás, hirtelen bekövetkezett hallásvesztés; H913 Süketnémaság, m.n.o.; H918 Egyéb hallásvesztés; H919 Hallásvesztés k.m.n.), vagy rokkantsági járadékban vagy fogyatékossági támogatásban részesül.


ezt azért nem értem mert ugye 4 számjegyű a BNO kod

2019. jan. 3. 13:28

Sziasztok


Segítségeteket kérném a lányom hallássérült


BNO-kód

H9040

Hivatalos név

Egyoldali idegi hallásvesztés, ép ellenoldali hallással


szeretném tudni jár e neki adókedvezmény? tudtok segíteni?

2010. ápr. 7. 17:18
Szinte már semmilyenek.:-((((
6. Bettibaba (válaszként erre: 5. - Eva1229)
2007. febr. 11. 22:36
Köszönöm!
5. eva1229 (válaszként erre: 3. - Bettibaba)
2007. febr. 11. 22:28
Az új családtámogatási rendszer bevezetésével az adókedvezmény megszűnése a három- és többgyermekeseket nem érinti. Eddig minden gyermek után havi 10 ezer forint adókedvezmény volt érvényesíthető évi nyolcmillió forint jövedelemhatárig, majd fokozatosan csökkent a kedvezmény összege. 2006-tól a háromgyermekeseknél hatmillió forint éves jövedelemig az érvényesíthető adókedvezmény gyermekenként havonta maximum 4000 forint lesz, a többgyermekeseknél a jövedelemhatár gyermekenként 500 ezer forinttal magasabb
2007. febr. 11. 22:22

Sziasztok!Szeretném a segítségeteket kérni!Nem tudom,hogy idén még igénybevehetjük e a lakáscélú kedvezményt?Az 5 év ugyan lejárt,de találtam az igazolás hátoldalán a következő mondatot:(idézet a törvényből)Ha azonban az adókedvezmény alapjául szolgáló lakáscélú felhasználásra felvett hitel részben vagy egészben a lakáscélú támogatásokról szóló kormányrendelet szerint meghatározott megelőlegező kölcsön,vagy ha az említett korm.rendelet szerint az igénylő gyermekek vagy más eltartottak után lakásépítési kedvezményre és/vagy megelőlegező kölcsönre nem jogosult,akkor az adókedvezmény minden olyan adóévben érvényesíthető,amikor az igénylőnek a törlesztési időszakban családi pótlékra jogosult gyermeke van.

A mondat második felét szeretném,ha segítenétek értelmezni!Ez vajon azt jelenti,h ha a hitelem nem szocpolos akkor visszaigényelhetem a kedvezményt idén is??

3. Bettibaba (válaszként erre: 2. - Tinendo)
2007. febr. 11. 22:17
Én például azt,hogy három gyerkőc után milyen adókedvezmények vannak idén?
2007. febr. 11. 22:13
Mit szeretnél tudni?
2007. febr. 11. 22:11
Adókedvezmények

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook