Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bölcsis lett a kisfiam.... fórum

Bölcsis lett a kisfiam.... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
220. pmjudit
2009. nov. 18. 17:57

Mi újság a bölcsiben?


Nálunk minden OK, Szabika nagyon szereti:)))

219. marc§ika (válaszként erre: 218. - Pmjudit)
2009. nov. 12. 14:52

örülök hogy jól bírja!:-)

én majd csak januártól tudok hírekkel szolgálni,de nagyon remélem hogy nálunk sem lesz gond a beszoktatás,addig még van 2 hónapunk!...jaaaaj :(

218. pmjudit (válaszként erre: 217. - Marc§ika)
2009. nov. 12. 14:23

Szia!

Üdv a topicban.

Az én kisfiam viszonylag nagy volt majd 2és fél éves, mikor kezdte a bölcsit - nagyon szereti. Szeptemberben kezdtük és még nem sírt :))Csak egyszer, mikor összeveszett egy kisfiúval és az elfutott, így az enyém nem tudta visszaadni az ütést:)

Nagyon szeret menni, szerencsések vagyunk vele.

217. marc§ika (válaszként erre: 216. - Pmjudit)
2009. nov. 12. 13:39

szia mindenki,szia Judit!:)


Mi ma voltunk hivatalosan beiratkozni a bölcsibe,és szerencsére Milánt felvették :-))) ez lehet hogy annak volt köszönhető hogy már áprilisban bementünk felvételizni,a lapot kitölteni.

Sajnos mondta a bölcsis nő hogy sok kicsit nem tudtak felvenni!ez szomorú...de a lényeg hogy nekünk sikerült!:-)))

Januárban kezdjük a beszoktatást,akkor tölti a 2-őt!

A te kisfiad szereti?hamar megbarátkozott vele?

hogy viselte/viseli?


További szép napot!:)

216. pmjudit
2009. nov. 12. 12:27

Húú de régen írtam ide..

Ma bölcsiszünet van nálunk a Szociális Munka Napja alkalmából....

Kihasználtuk az alkalmat - beoltottam a kisfiamat a H1N1 ellen.

215. d0b7178f40 (válaszként erre: 209. - B2076ec79b)
2009. okt. 28. 07:20

Hát igen.Amikor mondja a szavakat és nézek bután.Most a kalikali ami nagyon meg és nincsen értelme.Mert ahányszor kérdezem mindíg mást mutat.

Viszont tettem egy rossz felfedezést.

Apával tegnap hozattam 1 panadolt és amint meglátta a hűtőben máris mondta anya poci anya poci.Szóval fáj a pocija.És szerintem nem volt semmi baja.Nem adtam neki erre megsértődött.Aztán nemsokra rá el is felejtette.Még beszélni sem tud jóformán és már is át akar verni.Még jó, hogy gyerekzáras az üveg mert lehet, hogy akkor kérdés nélkül meg is inná.

214. pmjudit (válaszként erre: 211. - B2076ec79b)
2009. okt. 28. 06:33
Az előző hozzászólásomat neked szántam.:))
213. pmjudit (válaszként erre: 212. - Pmjudit)
2009. okt. 28. 06:32

Most néztem az adatlapodat, pár nap van a lányaink között:))

Indítottam egy fórumot, :"Amikor 7 éves a lányunk..."

Itt a link, ha gondolod, nézz be oda is:)))

[link]

212. pmjudit (válaszként erre: 211. - B2076ec79b)
2009. okt. 28. 06:29

Nekem is lelkiismeretfurdalásom van,hogy mi itthon vagyunk a tesóval, csavargunk, vásárolgatunk - ő meg a bölcsiben. El szoktunk menni délelőtt és meglessük az udvaron. Képesek vagyunk ott állni és nézni, hogy mit csinál. Persze egy fa mögül kukucskálunk:))

De pépnt5eken Ő is itthon lesz velünk.

Tudom , az Ő érdekében most ezt kell tenni, de hiányzik - nagyon!

211. b2076ec79b (válaszként erre: 210. - Pmjudit)
2009. okt. 27. 20:19

Hát biztos nem könnyű neki, de olyan ügyes :)))


Én is viszem Alízt akár itthon vagyok akár nem, mert nem akarom kizökkenteni. Jó, elég sz@r mikor a tesójával itthon vagyok, őt meg elviszem, de neki talán jobb a folytonosság...Vagy legalábbis ezzel nyugatatom magam :( Igaz nem sokszor volt még erre példa, Dorka néhány napig beteg volt sajnos de nem volt sok..

210. pmjudit (válaszként erre: 206. - B2076ec79b)
2009. okt. 27. 17:46

Szia!


Köszönöm, teljesen jól van. 5 hét maradt ki a bölcsiből, több, mint amennyit járt már.

Nem sírt, de nehezebben ment reggelente. Ezerszer kérdezte meg, hogy mikor megyünk érte.

Éppen ezért - bár őszi szünet van és itthon vagyok, most is jár, hogy ne legyen újabb törés.

Már ismét szívesn megy, jó a böliben azt mondja:)))

209. b2076ec79b (válaszként erre: 208. - D0b7178f40)
2009. okt. 27. 16:00

:DDD

Olyan rossz hogy nem értem, mert látom a szemén hogy Ő komolyan mondott valamit :( Na mindegy egy fél év múlva már mindent fog tudni mondani rendesen :)))

Meg tulajdonképpen az alap dolgokat is érthetően, simán mondja. Úgyhogy nincs gond, csak még sokat halandzsál :D De sokszor én is kifekszek tőle olyan dumákat levág :)

208. d0b7178f40 (válaszként erre: 204. - B2076ec79b)
2009. okt. 24. 19:35

HJát mi is voltunk így.Mondja végeláthatatlanul és nem értem.Olyan mintha kínaiul beszélne.És csak mondja és mondja.Aranyos mert jót nevetünk.

A bölcsivel mi is jól állunk.Igaz van amikor nem szívesen marad ott de az hamar elmúlik.Mert ott vannak a bandatagok.Kis maffiózók....

2009. okt. 24. 18:15
/home/andi/Asztal/684fslyl7nt.gif
206. b2076ec79b (válaszként erre: 205. - Pmjudit)
2009. okt. 21. 09:53

Szia!


Jól van kisborsó?

Gondolom ez a 3 hét amúgy is nyomot hagyott benne, főleg hogy így maradt ki szegény :( Most talán egy kicsit olyan újrabeszokási folyamatban van. De mivel gondolom minden reggel megbeszélitek hogy mikor mész érte és amikorra ígérted érte is mész, így hamar vissza fog zökkenni :)

205. pmjudit
2009. okt. 20. 21:46

Sziasztok!

Régen írtam - a műtét miatt 3 hét kimaradt a bölcsiből, a múlt héten kezdtük újra, nagy gond nincs, de mostanában mondja, hogy anya ne menj dolgozni. Nem sír, csak százszor kérdezi meg, hoyg mikor jössz?:)))

204. b2076ec79b (válaszként erre: 203. - Wendy87)
2009. okt. 19. 13:14

:DD ez aranyos


Alíz a kakaó-t teli torokból kiabálja reggel :DDD Felébred, a második szava már: kakaóóóóó :DD


És ismételi amit mondtok? Alízka minden szót próbál leutánozni, bár persze a hosszabb vagy bonyolultabbak nem mennek, de ilyen pl. víz, kulcs..stb. amik egy szótagból állnak, azokat simán mondja :)) Bár sokszor olyan halandzsákat levág, hogy csak Ő érti :DD Utána meg néz rám kérdően, de fogalmam nincs mit mondott :)

203. Wendy87 (válaszként erre: 202. - B2076ec79b)
2009. okt. 17. 23:18

Hát a legtöbb szavunk még olyan, hogy csak én értem. Az ágy az nálunk áty, a ház az csak há(t), mai legújabb a könyv, Krisztián szóhasználatában kövn :)

És a kakaó, a kuka, a kukucs, a kutya és a kupak is kukó. Na mire kitalálom, hogy melyikre gondol :D

2009. okt. 16. 11:08

Sziasztok!


Na én se írtam jó ideje,szerencsére nincs mit írnom :) Minden a lehető legnagyobb rendben van :)

A beszéd nálunk is megy, gyakorlatilag egész nap be nem áll a szája :DDD Rengeteg szót tud, már egyre töbször mondatokba rendezi (max 3-4 szavas mondatok)

Viszont van egy csomó halandzsa szavunk is :)) Nálatok is vannak ilyenek?

Pl. kangi=kardigán

osni=zokni

pesi=zsepi


A majomra meg még mindig azt mondja mamoj :DD

201. Wendy87
2009. okt. 15. 19:42

Jaj én se voltam most sokáig..

Krisztián még mindig imádja a bölcsit, nekem jövő héten szünet lesz a suliban, de szó se lehet róla, hogy ne vigyem, meg is őrülne ha nem mehetne :) Nekem mindegy, legalább lesz módom alaposan kitakarítani. Ott legalább aludni is tud délután, alvás után meg jön haza kettőkor. Itthon sose alszik, aztán egész délután tiszta hiszti.

Ja és a legjobb, hogy mióta bölcsis, elkezdett beszélni :D Mondja már hogy ágy, meg ház, meg igen-nem, meg anya, meg még, meg ilyeneket, ennek nagyon örül az egész család :)

200. Kamilla8 (válaszként erre: 199. - Vera31)
2009. okt. 7. 14:57
De jó Neked, hogy már találtál is állást!
199. Vera31
2009. okt. 1. 19:30
Sajnos munkáltatói nélkül nem kezdhettük el a beszoktatást,de mára már megvan és hétfőn már kezdhetünk is.
2009. okt. 1. 08:54

Sziasztok!


Jól eltüntem,de vissza tértem végre.

Látom mindenki szépen halad a már nem is beszokatással,hisz már egy hónapja járunk bölcsibe.

Nálunk is szépen normalizálódni látszik a helyzet.Kolos mostmár egyálltalán nem pisil be,eszik szépen és jókat alszik.Néha elindul ugyan hogy megkerresi anyát,apát,de szépen elmagyarázzák neki hogy majd megyünk érte.A reggeli elindulásnál még hajtja hogy ne makar bölcsibe menni,de amikor elindulunk már csak csendben tűri hogy menni kell.Szerintem beletörődött és nem megszokta.

Sajnálom azért a kis pupák fejét.

Szép napot mindenkinek.

197. Vera31
2009. szept. 25. 10:31
Köszi a válaszokat.Majd megírom,hogy mi volt hétfőn.
196. Kamilla8 (válaszként erre: 194. - Vera31)
2009. szept. 24. 13:30
Szia, ahova Márk fog járni ott adtak 3 hónap "türelmi időt", vagyis ha még nem lesz munkám mire megyünk nem baj, még kapok 3 hónapot hogy találjak. Bár azt nem tudom ha ez lejár pontosan mi lesz, de számomra ez is nagy segítség, hogy így beveszik. Sajnos egyelőre nekem sincs munka kilátásban. :((
195. milka74 (válaszként erre: 194. - Vera31)
2009. szept. 23. 19:08

Szia!

Második hete bölcsisek az ikreim,ebben a böliben a bölcsőde vezető szigorúan betartja az előírásokat.Itt a első nap,mikor jönnek a manók hozni kell az igazolást,ha nincs nem jöhetnek.De hallottam olyan bölcsődéről is ahol nem is kérik,csak bemondásra.Még van pár napod,ki tudja hátha találsz addig munkát,de választ csak a bölcsőde vezetőtől kaphatsz.Lehet,hogy ad neked időt,ki tudja!Így ismeretlenül is szorítok,hogy találj munkahelyet és,hogy minden rendben legyen!Üdv.Helga

194. Vera31 (válaszként erre: 193. - Manilu)
2009. szept. 23. 17:34
Sziasztok.Kisfiammal Mátéval hétfőn kezdjük a bölcsit.Van egy nagy gondom ebben szeretném a segítségeteket kérni.Bármennyire is szerettem volna még nem sikerült munkát találnom.Elvileg hétfőn vinnem kell a papírt,de mi van ha nincsen még.Mire számithatok az igazgató hölgytöl.Volt ilyen valakinek?
193. Manilu
2009. szept. 23. 16:41

Sziasztok!

Tele vagyunk sikerélményekkel.Márk bébi egyáltalán nem sír napok óta,néha mondogatja,hogy mama-mama,de ennyi.Az étvágya most nem annyira jó,mint volt,de vannak ilyen hullámvölgyei.Nagyon megdicsérték ma,mert a csoportból csak ő tudta megmutatni a képről a cicát,kutyát,lovat,csacsit,bárányt,amit csak angolul mondtak nekik(ha magyarul mondják nem nagy szám,de angolul nekem igen).Hétfőn volt az első angol nekik,imádja és Rob bácsit is.Azt nem tudom írtam-e,ő angol kéttannyelvűbe jár.

Ma délelőtt is volt torna nekik,azt is imádják a kis lurkók,ilyenkor "kidühöngik" magukat.A tornaterem körbe tiszta tükör,ez elvarázsolja őket teljesen.Röviden ennyi,remélem mindenkinek hasonlóan szép napja volt.

2009. szept. 23. 14:22

Sziasztok! az én kisfiam (Márk) november 16-án kezdi a bölcsit. Most 28 hónapos. Én már most aggódom kicsit, hogy hogy fog menni mert nagyon anyás és az új helyektől, helyzetektől fél. Pl. voltunk már vele Ringatón, oda be se tudtunk menni mert sírt, hogy jöjjünk ki, aztán voltunk Pici tornán (1-3 éveseknek, éneklős, mondókázós) onnan is legszívesebben menekült volna, csak a játékos résznél oldódott fel egy kicsit. Ha bemegyek WC-re már sír, hogy Anya-anya, pedig ott van az Apja is :( Játszótéren is sokszor húz magával mindenhova. Szóval kissé aggódom mi lesz.

Az is aggaszt egy kicsit, hogy 15 gyerekre lesz egy gondozónéni, vajon ennyi gyereket, hogy tud ellátni egy ember?? Pl. udvarra menetelnél öltöztetés? vagy ha tisztába kell tenni őket, addig a többire nem figyel senki? Szóval vannak ilyen aggályaim. Ha tudtok ezekre reagálni, tapasztalatot megosztani örömmel venném. Köszönöm! Kamilla

191. b2076ec79b (válaszként erre: 186. - Jucás)
2009. szept. 23. 10:21

szuper!! :)))


Szép lassan mindenki be/megszokik :))

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook