Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kirepülni a családi fészekből...:) fórum

Kirepülni a családi fészekből...:) (beszélgetős fórum)


1 2
2015. júl. 27. 14:51
Sziasztok! Fel lehetne még éleszteni ezt a fórumot?
40. Bucóka20 (válaszként erre: 37. - Lilimia)
2009. aug. 31. 09:55
Mindenképpen oda fogunk figyelni a bevásárláskor,nem fogjuk szorni a pénzt.Mindenre jutnia kell.Amúgy nem vagyunk azok a nagy kajások,talán ennyi szerencsénk van,bár én mondtam h főtt ételnek mindig lennie kell,ő is belátta.Meg van kenyérsütőnk,mondtam h azt is használni fogjuk.
39. Bucóka20 (válaszként erre: 35. - Emelint)
2009. aug. 31. 09:51
Munkaügyitől kezdi (hegesztő) , mi ugy hallottuk , hogy a teljes minimálbért megkapja (74.000),de szerdán már mindent tudni fogunk,mert akkor megy egyeztetésre.
38. emelint (válaszként erre: 37. - Lilimia)
2009. aug. 30. 09:45
Hát igen. Ez is nagyon jó, én is rohangálok (bár ha kocsival rohangálsz,akkor ugyanott tartasz), szóval jó kis sport 1,5 óra alatt tele kosárral rohangálni:). Én nagyon szeretem:).
37. lilimia (válaszként erre: 31. - Bucóka20)
2009. aug. 29. 21:06

Javaslom, hogy gázfűtésest keressetek, rengeteget lehet spórolni! Vannak apró trükkök amiket a Nagyim mondott, és miután alkalmazni kezdtem őket majdnem a felére csökkent a gázszámla!

A szüleim távhősben laknak, és dupla annyi a rezsijük mint nekünk.


Mivel mindenképpen több mint 100ezer lesz a bevételetek simán ki tudtok jönni majd a pénzből!

Nekünk a fix bevételünk kb. 80ezer, erre még rájön kb 30ezer. De nekünk még két kutyánk is van, és nem olcsó a tápjuk. Havonta kb 20 ezret kell rájuk költeni. Itt lenne a jogos kérdés hogy minek kutya ha nincs pénzünk. Egyikőjük a vakvezetőm, a kicsit pedig egy szörnyű helyről mentettük, és nagyon hozzánk nőtt, ráadásul tuti hogy senki nem gondoskodna úgy róla mint mi. Speciális igényei vannak, mert az elhanyagolás, a tartási körülmények, és az éheztetés miatt sok maradandó és súlyos betegsége lett. És úgy vagyok vele, hogy engem sem dobtak el a szüleim amikor kiderült hogy beteg vagyok...


Mi állandó megbízásos átutalással fizetjük a számlákat, és addig amíg le nem vonják őket nem nyúlunk a pénzhez. Utána apránként veszünk ki annyit amennyire épp szükség van pl bevásárlásra.

Hasznos ha a hírdetőújságokat alaposan átnézegeted, és kiválogatod a legolcsóbbat mindenből. Megéri egyik boltból a másikba rohanni. Egyszer kiszámoltuk hogy ha egy üzletben veszünk meg mindent ami szükséges, akkor mennyibe kerül, és azt is hogy ha a rohangálást választjuk, akkor mennyi. Azt hiszem 8-9 ezer ft volt a különbség! Abból kijön még egy bevásárlás rohangálással :D

36. lilimia (válaszként erre: 28. - Marjann)
2009. aug. 29. 20:50

Nálunk az a gond, hogy én sehol sem kaptam/kapok munkát. az államtól kapok némi alamizsnát, ami a rezsire elég :/ Pár hónapja a férjem kapja az ápolásit, ami elég arra hogy legyen mit enni+ ha valamire szükség van (ruha, cipő, tisztítószerek, tisztálkodószerek). Spórolunk szinte mindenen, így tudok félretenni. Genetikai örökség a spórolás tehetsége nálam :D És amit eddig sikerült összekaparnom leköttettem a későbbiekre. Két hétre rá hogy megtettem elromlott minden :D


Óriási mázlink hogy Édesanyám zseniálisan bánik a pénzzel, így tudtak venni még anno 2 lakást, a nővéremnek, és nekem, hogy könnyítsenek az életünk indulásán. Manapság önerőből min. 10-20 év alatt lehet egy saját lakásra összehozni elegendő pénzt...

35. emelint (válaszként erre: 31. - Bucóka20)
2009. aug. 29. 19:23
Milyen tanfolyamot kezd? Mert ha olyat,amilyet én (münkaügyin keresztül a regisztrált munkanélkülieknek indított tanfolyam) azért a minimálbér 70%a jár!!!!
34. Bucóka20 (válaszként erre: 32. - Bucóka20)
2009. aug. 29. 13:22
Jah azt elfelejtettem leirni, h nem kezdtünk uj életet,nem költöztem el ,és hála Istennek már nem vagyok vele.:))
33. Bucóka20 (válaszként erre: 18. - 6a98b3b9fa)
2009. aug. 29. 13:21

Sziaa:)

Jajj nagyon szépen köszön a segitséget,ez tényleg nagy segitség volt,hogy leirtad:)))

32. Bucóka20 (válaszként erre: 16. - Angie_24)
2009. aug. 29. 13:19

Sya!

Én is ennyire vártam , tavaly ilyenkor h elköltözzek az akkori barátommal egerbe,és egy teljesen uj...életet kezdhessünk.:)

Sok sikert neked! ;)

31. Bucóka20 (válaszként erre: 15. - Lilimia)
2009. aug. 29. 13:17

Sya!Megkésve , de neked is válaszolok:)(bocsi)...kb 2 hónap áll rendelkezésünkre kikültözni és (nekünk albérletet keresni).Még a lakásról semmit nem tudok,csak annyit h mindenképpen itt lesz a környéken(ahonnan elköltözünk) kazincbarcikai vagyok amúgy.:)

A pénzről meg annyit csak (mivel még arról csak halvány fogalmam van) annyi , hogy barátom tanfolyamot most kezdi ,amiért a minimálbrt fogja kapni (74.500ft) ugy tudom.Az ő pénze az ennyi,meg még lehet kitalálunk vmi okosságot,hogy legyen még min. egy kicsi.:) Az én pénzem az annyiból áll h apum még fizeti a gyerektartást,az 30.000ft plussz most veszem át anyumtól a vállalkozását,amit át is alakitok..és még az abból befolyó pénzösszeg is a miénk(enyém)!

Kb igy ennyit tudok:)

Amúgy neked nagy gratula , hogy ilyen ügyes vagy☻

30. Bucóka20 (válaszként erre: 8. - Emelint)
2009. aug. 29. 13:09
Köszönöm a tanácsot,a csekkes dolgot azt én/mi is igy gondoljuk.☻
29. Bcicus
2009. aug. 29. 08:08
Engem abszolult nem érintett lelkileg, pedig imádom a szüleim az apukám a mindenem. IGaz nagyon közel laknak és minden nap bezsélünk szinte. Meg az is igaz, hogy már elötte is félig nem laktam otthon nagyon régóta. Anyagilag abszolult nem jelentett változást.
28. Marjann (válaszként erre: 27. - Lilimia)
2009. aug. 29. 08:02
Az biztos, hogy hirtelen nagyon sokkoló tud lenni a fizetés egy hétvégi bevásárlás után! De azért szerintem annyira nem vészes, pláne ha a költözés egybeesik azzal, hogy elkezdesz munkát keresni. Én vagyok olyan szerencsés helyzetben, hogy nem kell kevesebbet költenem magamra, igaz többet sem költök, inkább félreteszem a pénz. Számomra nem a pénz hétköznapi beosztása az ijesztő, hanem a spórolás, hogy rádöbbentem, egy fizetésből elég nehéz pl saját lakást összehozni.
2009. aug. 28. 22:38
Amúgy a függetlenség akkor rossz amikor elromlik valami, és hirtelen zsebből elő kell rántani X összeget. Amíg az ember a szüleivel él nem is tudja hogy mi, merre, mennyi...
26. lilimia (válaszként erre: 25. - Emelint)
2009. aug. 28. 22:36

Nagyon hasznos! Ha kíváncsi vagy rá le lehet tölteni a demo verzióját. De kegyetlenül idegesítő, én rendszeresen szidom és veszekszem vele :D Jaws 6.20


Ne aggódj, az egyik legkedvesebb barátnőm is szőke... De nagyon :D

25. emelint (válaszként erre: 23. - Lilimia)
2009. aug. 28. 20:22

Tök jó, hogy van ilyen: képernyőfelolvasó. Biztos sok segítséget nyújt. Mondjuk élőben is kipróbálnám,hogy hogyan is működik. De jó, hogy vannak ilyenek.


Igen. Lili Ádám azok ti vagytok, a többiek meg kutyák:). Felfogtam, bocs a szőkeségemért:).

24. lilimia (válaszként erre: 21. - Badonyimariaeva)
2009. aug. 28. 18:06
Köszönöm :)
23. lilimia (válaszként erre: 17. - Emelint)
2009. aug. 28. 18:03

Még mindig vak vagyok, de van esély arra hogy majd egyszer lássak. Gondolom azért kérezted hogy látok e mert nem tudod hogyan netezek. Vagy legalábbis ez az általános :) Képernyőfelolvasó :) Minden vak, akinek van nete, netezik. Ez a külvilág.


Félrenézted a vonalzókat :)

Egyébként a fiatalok a kutyáink, az 'öregek' pedig a férjem és én. Nézd meg jobban :)

De a kutyáimat a gyermekeimnek érzem :) Szóval nem tévedtél nagyot :P

2009. aug. 28. 16:19
Jajj úgy eltüntem,mert egész nap volt vmi ismerős nálam a boltba,majd este jövök és vissza olvasok mindenkit.Köszi h irtatok,rendik vagytok:)
21. badonyimariaeva (válaszként erre: 15. - Lilimia)
2009. aug. 28. 14:37
Nagyon ügyes,talpraesett lány vagy, le a kalappal előtted!
2009. aug. 28. 14:31
Ez nálunk is szokott lenni, olykor olykor a szülőknél eszünk.
19. 6a98b3b9fa (válaszként erre: 18. - 6a98b3b9fa)
2009. aug. 28. 14:17
Ja még annyit, hogy ha hétvégére haza tudunk jönni akkor főzetünk a szülőkkel kaját azt is lefagyasztjuk (pl. töltöttkáposztát, pörköltet ilyeneket le lehet) és így 3-4 napra ehetjük a házi szülős kosztot is
2009. aug. 28. 14:14

Szia!

Én már kb 8 (most lesz 9) éve hogy nem lakom a szüleimmel.Már középsuliban is koleszos voltam egy nagyobb városban, egyetemet is kolival kezdtem,aztán már albérletben lakunk, nyáron viszont mindig itthon,(párom munkája miatt mindegy, hol élünk-kamionos) a szüleimnél ami számomra egyre nagyobb terhet jelent már.(nem azt esszük amit én főzök, nem az van a hűtőben amit én veszek, stb...)

Nem kell az önállóságtól félni, főzni én mindig úgy főzök, hogy kigondolom mit akarunk enni, kirakom az asztalra a laptopot, keresek neten egy jó kis receptet, és mindig jól sikerül a végeredmény (persze azért van amit magamtól főzök)

bevásárolni általában ha itthon van a párom elmegyünk személyautóval, veszünk előre 2-3 karton ásványvizet meg annyi kaját hogy elég legyen egy hétre (húst fagysztom, sajtot fagyasztom, stb) így egy hétre ha itthon is van a párom, max 4-5 ezer Ft-ból meg tudjuk oldani a kajálást.Hétközben csak zöldségért-gyümölcsért, tejtermékekért meg pékáruért szoktam boltba vagy piacra menni.

Remélem tudtam segíteni :)

17. emelint (válaszként erre: 15. - Lilimia)
2009. aug. 28. 14:02

Megvakultál? Ezek szerint visszajött a látásod? Vagy hogy érted?


És az adatlapodon láttam egy mia (30 hónapos) és ádám (9 hónapos) vonalzót. Ezt nem tudtam pontosan kivenni, hogy ők gyerekek vagy kutyák:P? Bocsi a butaságomért:D.

2009. aug. 28. 13:57

Annyira furcsa...


Én jövőre/idén fogok érettségizni, és alig várom, hogy elköltözzek!

Nagyon szeretem anyuékat, és nincs semmi probléma, de alig várom, hogy a saját lábamra állhassak, anyuméktól teljesen függetlenül.


Hálás vagyok, amiért felneveltek, de alig várom, hogy bizonyíthassak magamnak, hogy a saját döntéseim szerint élhessek, és ha elrontok valamit, akkor ott legyen a megnyugtató tudat, hogy én rontottam el, lehet, h hülyeséget csináltam, de az az én hülyeségem volt, értitek?


Szinte minden nap gondolok rá, hogy milyen jó lesz az érettségi utáni év, amit halasztok az egyetemen, hogy kimenjek külföldre dolgozni... mennyi tapasztalat, mennyi megoldásra váró probléma :D

2009. aug. 28. 13:55

Szia!


Én több mint 2 éve költöztem külön, 19 évesen.

A költözés előtt féltem kicsit, hogy nehezen fogom tudni megszokni az új lakást, nehezen bírkózok meg majd azzal, hogy nekem kell vezetni a háztartást, azok után hogy előtte csak néha kellett besegíteni, meg hogy hogyan tudom beosztani a pénzt, félretenni, no és persze a legfontosabb, hogy hogyan jövök majd ki a -már- férjemmel úgy hogy együttélünk.

Szerencsére pár nap alatt belerázódtam a háziasszony szerepbe, és még élveztem/élvezem is, egyáltalán nem volt honvágyam 50m-re laknak a szüleim, szóval bármikor átugorhatunk hozzájuk, és a pénzzel is egész jól bántam annak ellenére hogy igen csak kevéske volt/van. A férjemmel pedig sokkal szorosabb lett a kapcsolatunk.

3 héttel a költözés után megvakultam, mindenki minden feladatom a nyakába akarta venni, de kitapasztaltam mit hogyan lehet megcsinálni vakon, így szinte semmiben nem kellett itthon segíteni.

Szóval minden megoldható, csak kicsit gondolkozni kell a dolgokon. No meg hasznos ha az ember kikérdezi a nagyszüleit, szüleit hogy hogyan lehet a legjobban beosztani a pénzt.

Sok lemondással jár a függetlenség, de hasznos, izgalmas, és élvezetes.

Nálunk a férjem szülei hisztiztek, pedig ők (hála az égnek) 300km-re laknak tőlünk. Az én szüleim nagyon rendesek voltak, ők ajánlották fel az egyik lakásukat, ami albérletbe volt kiadva, és mái napig számíthatunk rájuk mindenben.

Felesleges aggódni, minden megoldható, így minden rendben lesz :)


Gáz vagy távfűtésesbe költöznétek? Melyik városban? Mennyi a bevételetek?


üdv:

Lili

14. Marjann (válaszként erre: 11. - Emelint)
2009. aug. 28. 13:54

Én inkább hazamennék, minthogy egyedül éljek.


Egyébként nagyon is igaz ez a lakva megismerés. Sajnos nekünk elég sok rossz dolog derül ki, majdnem szét is mentünk. De még húzzuk.

Egyébként én ott is rontottam a dolgokon, hogy minden nap főztem. Most már inkább rendelem az ebédet (mondjuk megtehetem, mert elég sok kajajegyünk van), és csak akkor főzök ha épp kedvem tartja.


Na megyek is, megcsinálom a holnapi csilisbabot:D

2009. aug. 28. 13:53

Eleinte én is gyakran jártam haza. Ha két hétvégét kihagytam, már rettenetesen hiányzott a család. Igaz, én egyedül költöztem.

Amikor elkezdtem a saját háztartásomat vezetni, akkor nagyon figyeltem arra, hogy mikor hol van olcsóbban az a termék, amit előszeretettel használtam, és akkor bevásároltam belőle. Általánosságban igaz, hogy a piac sokkal olcsóbb hétközben, mint hétvégén.

12. emelint (válaszként erre: 10. - Marjann)
2009. aug. 28. 13:46
Ezzel én is egyetértek:).
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook