Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi alapján kerülnek be az emberek a munkaügyi központ képzéseire? fórum

Mi alapján kerülnek be az emberek a munkaügyi központ képzéseire? (tudásbázis kérdés)

18. Marcsi87 (válaszként erre: 13. - Tundek)
2010. márc. 28. 18:28
Nekem is a barátom által van.Mert az ügyintézős csaj élettársa az a barátom munkatársa és nagyon jól ki jönnek még össze is járnak.És igy lett nekem is.
2010. márc. 28. 17:36
Az én nagy fiam tavaly végzett a technikusin utána regisztrálták mint pályakezdő álláskeresőt, semmit pénzt nem kap csak 1 év után, jelentkezni akart tanfolyamra, de azzal utasították el, hogy nem, tartozik a célcsoportba, pedig bármit elvégzett volna csak ne üljön itthon.Az egyik tanfolyamra 17-en jelentkeztek de csak 2 főt támogattak. a Munkaügy egy nagy 0.
16. 5e48d37001 (válaszként erre: 7. - Elfelejtett jelszó)
2010. márc. 28. 16:29

Ez úgy működik,ha valaki munkanélküli lesz és előtte biztosított volt,akkor mindenképpen jelentkeznie kell,hiszen a ledolgozott évek illetve hónapok alapján jár neki a munkanélküli ellátásd alanyi jogon.Kivéve ha csak pár hónapot dolgozott mert akkor nem kap pénzbeli ellátást.Illetve ha Ő mondott fel a munkahelyén ,mert akkor 90 napig nem kaphat munkanélküli járadékot.

Mehetnek pályakezdők is,segítenek a munka találásban a közvetítők.

Nincs meghatározva hányszor mehet az ember a munkaügyibe regisztrálni.Szóval nem lő el semmilyen lehetőséget,csak nyer vele.

2010. márc. 28. 16:23

Szió!

Én most voltam a munkügyibe ilyen tályékoztatón.

Az van,hogy ha szeretnél egy olyan képzésben részt venned amit a munkaügyi támogat,akkor először is regisztráltnak kell lenned.

Ki töltetnek egy tesztet és a teszt alapján eldöntik kik mehetnek a tanfolyamra.

Pl nálunk Békés megyében,a legnépszerűbb szak a nők körében a szociális gondozó és ápoló szak.A megye minden kirendeltségéről 2 embert delegálhat,ami kb 12 főt jelent,de több százan jelentkeznek.Ezért kell a teszt,szóval nagyon szerencsés az aki bejut egy ingyenes képzésre.

Ez mellett,még a legkissebb minimálbérnek megfelelő összeget kapják akik tanulnak a képzés ideje alatt havonta,ami netto 71 ezret jelent.

Sajnos a férfiak nem igazán szeretnek tanulni ez a statisztika természetesen ,náluk nincs annyi túljelentkezés,ez inkább csak a női szakmákra vonatkozik ill a nyelvre.Mondom nem én véleményem a munkaügyi központ adata.

Szóval szerencsés az aki bejut egy tanfolyamra.

14. Ekka
2010. márc. 28. 16:01
Tesztet? Milyen teszt?
13. tundek (válaszként erre: 12. - Marcsi87)
2010. márc. 28. 15:33
Ez így igaz, nem lehet és nem tudsz ha nincs protekció. Jó, hogy tudtál szerezni
2010. márc. 28. 15:15
Amikor én akartam jelentkezni tanfolyamra akkor megkérdezték hogy van e szakmám mondtam hogy igen van d enem lehet mit kezdeni vele.Erre a felelet az volt hogy vannak nálam jobban rászorultabbak akik menének tanfolyamra.És igy nem vettek fel. Most hogy van úgy mond protekciom egyből végezhetek tanfolyamot.Milyen érdekes. :S
11. Bucóka20 (válaszként erre: 10. - Tinendo)
2010. márc. 18. 20:40

Ha nem vettek fel,akkor bármikor.Nincs megszabva csak akkor,ha már jártál 1-re akkor 1 évnek kell eltelnie.

Én így tudom.

2010. márc. 18. 13:23

Nekem az lenne a kérdésem, hogyha valaki jelentkezik egy tanfolyamra, de a felvételije nem sikerült, akkor mennyi idő után lehet megint jelentkezni 1 másik tanfolyamra?

Előre is köszi a válaszokat.

2009. okt. 31. 19:54

lehet több tanfolyam is-már csak attól függ mikor megy be és kihez.mármint ha éppen indítanak akkor szól az ügyintéző-de általában könyörögni kell érte.

én is megyek 2naposra-megtanulom hogy kell önéletrajzot írni-de ez kötelező különben nem adnak pénzt.és átlagosan 5 órát szoktam várni a munkaügyibe hogy ügyintézőhöz kerüljek-de mondta hogy azért mert a sorszámok nem érkezési sorrendbe jönnek hanem ügyintézés típusai szerint-amit legutóbb választottam azt nap végére hagyták!szóval türelem meg szerencse kérdése...én örülök ha adnak valamit mert volt 6 év munkaviszonyom előtte folyamatosan.

2009. okt. 31. 17:40
Sztem érdemes regisztrálni a münkaügyi kp-ba,hátha van vmi jó tanfolyam,ami még hasznos is.És nem csak 1 tanfolyamra lehet menni 1 embernek,csak vmennyi időnek kell eltelnie közte.1ik ismerösöm is most jár a 2.tanfolyamra már.
2009. aug. 30. 18:20

A másik ismerősöm munkanélküli 25 évesen, kérdeztem miért nem regisztál a mü központhoz? Azt mondta nem akarja elhasználni ezt a lehetőséget, mi lesz ha később szüksége lesz rá?

Valószinü egy embernek csak egy képzés ingyenes! Meg keresletpótlót se kaphatsz örökké. Szerintem nagyon fiatalon nem érdemes odamenni pont ezért, mi lesz ha 40 évesen még szükséged lenne rá de már igénybevetted?

2009. aug. 30. 18:18
ez angoltanfolyam volt.
2009. aug. 30. 18:16
Az ismerősöm azt mondta az mehet, akinek szakmája van és irattak velük egy tesztet, mivel 3szoros túljelentkezés volt.
2009. aug. 30. 17:39
Ismerősöm is jelentkezett angol tanfolyamra és kérték, indokolja meg miért. Azt válaszolta, hogy azért akar tanulni, mert utána még tanulni akar egy (másik) magasabb iskolában, és így könnyebb bejutni. Azt mondja, ez volt a döntő, felvették. (Lett volna tőle sokkal esélyesebb is, akit felvehettek volna.)
2009. aug. 28. 13:15
A férjem is 2 éve ment ilyen tanfolyamra, egy tesztet kellet neki kitölteni. Azokat vették fel, akiknek a legjobban sikerült. Nekünk nem volt protekción, senkit sem ismertünk ott, de bekerült.
2009. aug. 28. 13:07

Szerintem protekció kell mindenképpen.

Pl tavaly nekem barátom jelentkezett hegesztő tanfolyamra,kitöltötték a tesztet...mindnet ugyan ugy csinált mint a másik 3 haverja.4-en voltak...1 embert vettek fel,neki szerencséje volt.De szerintem ez úgy működik,h felvesznek 20 embert pl,abból már sztem 15-nek protekciója van.A további 5 ember meg lutri ..a teszt alapján.

2009. aug. 28. 12:59
mi alapján kerülnek be az emberek a munkaügyi központ képzéseire? nem csak hátrányos helyzetüek vannak ott.szerintem

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook