Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kedvenc idézetek fórum

Kedvenc idézetek (beszélgetős fórum)


59899. Cilumiluci
2018. okt. 30. 18:48

"Az ember nem annyi idős, ahány éves, hanem amennyinek érzi magát."

(Gabriel García Márquez)

59898. Kajati
2018. okt. 30. 18:23
"Ameddig nem adsz helyet a lelkedben valakinek, aki éppolyan fontos neked, mint saját magad, addig mindig magányos maradsz."
2018. okt. 30. 17:53
"Semmi sem olyan jó ízű, mint amilyen kellemes vékonynak lenni."
59896. Cilumiluci
2018. okt. 30. 17:45

"Nem az a fontos, hogy milyen nap van, hanem az, hogyan fogod eltölteni. Boldogan, vidáman, vagy magadba roskadva, búsan. Mindig van minek örülni a nehézségek ellenére, csak vedd észre a porszemnyi jót, és a napod csodás lesz."


E. Matthew Urban

59895. Cilumiluci
2018. okt. 30. 14:49

Ne jöjj el sírva síromig,

Nem fekszem itt, nem alszom itt;

Ezer fúvó szélben lakom

Gyémánt vagyok fénylő havon,

Érő kalászon nyári napfény,

Szelíd esőcske őszi estén,

Ott vagyok a reggeli csendben,

A könnyed napi sietségben,

Fejed fölött körző madár,

Csillagfény sötét éjszakán,

Nyíló virág szirma vagyok,

Néma csendben nálad lakok

A daloló madár vagyok,

S minden neked kedves dolog…

Síromnál sírva meg ne állj;

Nem vagyok ott, nincs is halál.


(Mary Elizabeth Frye)

2018. okt. 30. 14:38

˝Homok, szikla, víz és ég vagyunk, hajók horgonyai és vitorlák a szélben. Mi vagyunk az utazás egy helyre, ami más lesz, ahányszor csak álmodunk, elbukunk, mosolygunk vagy sírunk. Ragyogó, szikrázó, tökéletlen csillagok vagyunk. Mindig is vágyni fogunk erre vagy arra, mindig lesz, amiben hiányt szenvedünk, mindig több lesz a kérdésünk, mint a válaszunk, de mindig lesznek ilyen varázslattal, boldogsággal teli pillanatok is, amikor az ember megpillantja Istent, és egyszerűen eláll a lélegzete.˝

/Leylah Attar/

59893. gabikka
2018. okt. 30. 10:11

"Ha megpróbálunk jobbak lenni, mint vagyunk, akkor körülöttünk is minden jobbá válik."


(Paulo Coelho)

2018. okt. 29. 21:31

"A belső látás fontosabb az éles szemnél. Ha saját derűnk vezérel át könnyű léptekkel az életen - nos, ez az igazi boldogság."


Oprah Winfrey

59891. Gretaa
2018. okt. 29. 21:19
"Képzelőerőnket kárpótlásul kaptuk azért,amik nem lehettünk,humorérzékünket pedig,hogy vigasztalódjunk a felett,amik lettünk."
59890. dorotea54
2018. okt. 29. 21:19

"Nincs nagyság ott, ahol nincs egyszerűség, jóság és igazság."


Lev Tolsztoj

2018. okt. 29. 18:20

˝Nem az a fontos, milyen gyorsan futsz, sőt az sem, hogy milyen kecsesen. A lényeg a kitartás, hogy talpon maradj, és bármilyen lassan is, de haladj előre.˝

/Dean Ray Koontz/

59888. 5cdc8ea747
2018. okt. 29. 13:21

Az élet néha ködös,néha dögös.


filmidézet

59887. Cilumiluci
2018. okt. 29. 11:22

Steve Jobs, a világ egyik leggazdagabb embere 5 éve halt meg. Utolsó szavai azóta bejárták a világot:


"Az üzleti világban elértem a siker csúcsát. Mások szemében az életem maga siker megtestesítője.


Ugyanakkor, a munkától eltekintve, kevés örömöm van. A legvégén a vagyon csak egy olyan tény, amihez ugyanúgy hozzászokunk.


Ebben a pillanatban, a betegágyon fekve és visszaemlékezve az életemre, felismerem, hogy mindaz a gazdagság és elismerés, amire annyira büszke voltam, elhalványul és jelentéktelenné válik, ahogy egyre közeledik a halál.


A sötétségben látom az életben tartó gépek zöld fényeit és hallom a búgó hangjukat, egyre közelebb érzem a halált.


Most már tudom, amikor elegendő vagyont halmoztunk fel, mely élethosszig kitart, más dolgokat kellene keresnünk, amelyeknek nincs köze a vagyonhoz.


Valami sokkal fontosabbat:


Talán kapcsolatokat, talán művészetet, talán fiatalabb korunk álmait...


A vagyon folyamatos üldözése csak egy önmagából kifordult személyt hoz létre belőlünk, amilyen én is vagyok.


Isten adta képességünk érezni mindenki szívében a szeretetet, nem pedig a vagyon által előidézett illúziókat.


Az életem során megszerzett vagyont nem vihetem magammal.


Amit magammal vihetek, az csak a szeretet által kiváltott emlékek.


Ez az igazi gazdagság, mely követni fog, elkísér, erőt és fényt ad.


A szeretet ezer mérföldeket képes utazni. Az életben nincsenek határok. Menj, ahova akarsz. Érd el a magasságot, amit el akarsz érni. Minden ott van a szívedben és a kezeidben.


Melyik a világ legdrágább ágya? - A beteg ágya.

Alkalmazhatsz valakit, hogy vezessen helyetted, csináljon neked pénzt, de nem vehetsz rá senkit, hogy viselje el a betegségedet helyetted.


Az anyagi dolgokat megtalálhatjuk, ha elvesznek. Egyetlen dolog van, amit nem találhatunk meg, ha elvesztettük - az Életet.


Amikor valaki bemegy a műtőszobába, észreveszi, hogy van egy könyv, aminek az olvasását még nem fejezte be - "Az egészséges élet könyve".


Bármely szakaszában is vagyunk pillanatnyilag az életünknek, egyszer majd szembesülünk azzal a nappal, amikor behúzzák a függönyt.


Gondosan őrizd a szeretetet a családodért, a szeretetet a házastársadért, a szeretetet a barátaidért...


Bánj jól magaddal. Törődj másokkal!"

59886. dorotea54
2018. okt. 28. 23:05

"Az idő múlhat, a szépség és a jóság, a szeretet és az igazság nem múlik el az évszakokkal, nem múlik el az emberekkel..."

Fekete István

59885. Cilumiluci
2018. okt. 28. 21:48
“Fogadd el a kihívásokat, hogy érezhesd a siker örömét.”
59884. gabikka
2018. okt. 28. 21:45

"Úgy kell élni, hogy míg a világban forgolódunk, ne súroljuk le más emberről a bőrt."


Szabó Magda

2018. okt. 28. 18:44

"Ha valakit valóban szeretsz, azonnal tudod, ha megbántod - nem azért, mert látod az arcán, hanem mert a bántás pillanatában önmagadon érzed a bántalmat, neked is fáj - és tudod, hogy nem kellett volna. Nemcsak neki, neked is sajog, azonnal. A szeretet nem ismer sem időt, sem távolságot."


Müller Péter

2018. okt. 28. 18:43

"A borzongás ismerős jele annak, hogy megérintett valami nagyszerű."


Müller Péter

59881. Kajati
2018. okt. 28. 18:39

A csók

Kezet csókol a tisztelet, a barátság homlokot, arcot az öröm és a tetszés, szájat a boldog szerelem, csukott szemet az epekedés, tenyeret a megkívánás, és minden mást az őrület....:)

59880. Kajati
2018. okt. 28. 18:36
Az utazás... örömtelivé válik, a felfedezés és a kaland örömévé. Ezáltal egy nagyon fontos dolgot fogsz táplálni: az álmaidat. Az ember sosem szűnik meg álmodni... Előfordul, hogy álmaink viharosak és vágyaink beteljesületlenek, de szükségünk van rá, hogy tovább álmodjunk, különben meghal a lelkünk... Az egyetlen módja, hogy megmentsük az álmainkat, ha nagylelkűek vagyunk önmagunkhoz.
59879. Kajati
2018. okt. 28. 18:34
A várakozás százszor gyötrelmesebb, mint a valóság, és a fenyegetés szörnyűbb nekem, mint a csapás. Mihelyt bekövetkezik a baj, lefoszlik róla mindaz, ami a képzelet szüleménye, s csak annyi marad, amennyi csakugyan valóságos.
2018. okt. 28. 17:12

˝Az apró esőcseppek, ha szakadatlanul hullanak a kemény sziklára, kivájják azt.˝

/Gaál Mózes/

59877. Pipi57
2018. okt. 28. 14:48

"Az otthonod ott van, ahol valaki szeretné, ha tovább maradnál."

(Stephen King)

59876. Pipi57
2018. okt. 28. 14:46

Az élet a legjobb tanár. Az élet általában nem beszél hozzád. Csak lökdös ide-oda.

Minden lökéssel azt hozza a tudomásodra, hogy "ébredj fel! Valamit meg akarok tanítani neked."

Robert T. Kiyosaki

2018. okt. 28. 14:39

„Ahhoz, hogy a saját életed éld, azt kell tenned, hogy nem foglalkozol azzal, amit mások mondanak rólad.”


(Kimi Raikkönen)

59874. Kajati
2018. okt. 28. 14:05
“A probléma az, hogy olyan erősen próbálunk elég jók lenni az embereknek ahelyett, hogy megpróbálnánk elegek lenni saját magunknak.”
59873. dorotea54
2018. okt. 27. 21:08

A szerelem elmúlik, és felváltja valami sokkal fontosabb, ami egy életre szól; a szeretet, a tisztelet és a megbecsülés. Amikor ő már én vagyok, én pedig ő. Engedve, hogy a másik bennünk éljen. A megnyugtató tudat, hogy együtt, egy életen át, kölcsönösen kiegészítve a másikat, kimondva vagy csak befejezve helyette a mondatokat, támogatva, kitartva, bízva, szeretve.


John Cure

2018. okt. 27. 20:31

"Ha szeretünk valakit, elgyengülünk. Kiszolgáltatottak leszünk. Megalázhatóak. Gyakran vesztesek is. Egy szerelemben mindig az veszít többet, aki jobban szeret. A közönyös, akinek egy kapcsolat nem "vérre megy", erősebbnek tűnik... Azért is félünk szeretni, mert odaadóvá válunk, kiszolgáltatottá. Mondjuk ki: gyengévé... És, mivel a szerelem ritkán izzik mindkettőnkben egyenlő hőfokon, mindig annak a nehezebb, aki jobban szeret. Még akkor is, ha intenzívebb boldogságot él át, mint a másik. Mert utána ő lesz a boldogtalanabb."


Müller Péter

2018. okt. 27. 19:24

˝Légy becsületes. Megteheted, hogy hazudsz, akinek csak akarsz, akár nekem is. De saját magadnak mindig felelősséggel tartozol. Egyszerű dolog ez. Valahol a tarkódban mindig érezni fogod, helyes-e, amit teszel, vagy sem. Ott van egy mérőszalag, és azon rovátkák. Közelebb visz-e a tetted a saját ragyogó tengelyedhez, vagy ellenkezőleg, eltávolít tőle. Mondhatják neked, hogy az erkölcs relatív. Ez igaz is. De ez a fénylő, hideg és könyörtelen acéltengely, amely a tarkódban feszül - ez megmondja neked az igazat.˝

/Simun Vrocsek/

59870. Cilumiluci
2018. okt. 27. 17:55

"Csak egyszer élek ezen a világon.

Most kell tehát megtennem minden jót, amit bárkinek megtehetek; most kell segítenem másokon, ahol segíthetek. Nem akadályozhat semmi, nem szabad elhanyagolnom, mert csak egyszer élek ezen a világon."

Dale Carnegie

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook