Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kedvenc idézetek fórum

Kedvenc idézetek (beszélgetős fórum)


2018. nov. 6. 18:47

˝- Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? -kérdezte Malacka.

- Azt nem betűzik, azt érzik. - felelte Micimackó.˝

/Micimackó című film./

59960. 5cdc8ea747
2018. nov. 6. 11:57

Az élet csupán kölcsön:a halál a hitelező,aki egy napon behajtja azt.


Talmud

59959. gabikka
2018. nov. 6. 11:03

"Az összevisszaságban találd meg az egyszerűséget, a hangzavarban a harmóniát. A nehézségek közt mindig ott van a lehetőség."


Albert Einstein

59958. gabikka
2018. nov. 5. 23:56

"Nincs egyetlen pillanat sem az életedben, amikor ne lenne meg mindened, ami a boldogsághoz szükséges. Gondolkodj el ezen egy pillanatra! Boldogtalanságodnak az az oka, hogy arra figyelsz, amid nincs, ahelyett, hogy arra összpontosítanál, amid éppen most van."


Anthony de Mello

59957. Cilumiluci
2018. nov. 5. 19:05

"Alkonyat van megint. Megint vége van valaminek. Bármilyen tökéletes is egy nap, mindig véget ér."

Stephenie Meyer

2018. nov. 5. 18:25

"Ha valamit nagyon akarsz, ne hagyd, hogy mások meggyőzzenek arról, hogy nem tudod elérni."


Lewis Hamilton

2018. nov. 5. 17:13

˝Az ember utólag döbben rá, mennyi csoda mellett ment el. Utólag jön rá, hogy elfelejtett szeretni. Utólag, hogy boldog volt, s észre sem vette. Utólag, hogy nem is figyelt a másikra. Utólag, hogy elfelejtett jónak lenni hozzá. Utólag, hogy kár volt őt nem szeretni. Kár volt unni, aminek örülni is lehetett volna. Kár volt "természetesnek" tartani, hogy a kutyusod lihegve nézett rád, egy angyal szeretetével - amíg élt.˝

/Müller Péter/

59954. Annyka
2018. nov. 5. 11:13

"A megbocsátás nem a másik embernek adott ajándék, hanem a saját terhed letétele. A megbocsátás a saját boldogságod szükséges feltétele. Mert amíg neheztelsz valakire, addig a rabja vagy. Addig az energiád, az időd, a mentális és az érzelmi kapacitásod egy részét a saját lelki békéd rombolására fordítod. A megbocsátás az egyik legnagyobb ajándék, amit önmagadnak adhatsz."


Kocsis Gábor

59953. dorotea54
2018. nov. 5. 06:31

" Engem mindig lenyűgöz egy új nap ígérete: friss kezdet, még egy esély, és talán egy csipetnyi varázs is, amely valahol a reggelen túl vár. "

John Boynton Priestley

2018. nov. 4. 20:35

"Csak egy életed van, ezért éljél,

bármilyen nehéz az akadály, ne féljél.

Törjél előre, tegyél fel mindent,

mutasd meg, hogy egy oroszlán lakozik itt bent."


Mr. Missh

59951. Kajati
2018. nov. 4. 18:31

A vágy pillére az elérhetetlenség.

Boldognak lenni oly könnyű,

Hisz ezt akarod , vagy nem ?

De Te szenvedsz, és eltakarod, hogy ez kell.

A dolognak a titka csak annyi,

Hogy nincs jel,hogy mikortól élvezd

Isten ajándékát.

Hát merj örülni, szeretni, táncolni,

Születni,meghalni,

És szállj el !

59950. Kajati
2018. nov. 4. 18:27
Talán Isten úgy akarja, hogy találkozzunk sok nem hozzánk illő emberrel, mielőtt találkozunk az igazival. Így mikor végre találkozunk vele, tudunk majd hálásak lenni ezért az adományért.”
59949. Kajati
2018. nov. 4. 18:26
Tudod, mi a bánat? ::.. Ülni egy csendes szobában, s várni valakire, aki nem jön többé. Elutazni onnan, ahol boldog voltál, s otthagyni szíved örökké. Szeretni valakit, aki nem szeret téged, könnyeket tagadni, mik szemedben égnek. Kergetni egy álmot, soha el nem érni, csalódott szívvel mindig csak remélni. Megalázva írni könyörgő levelet, sírdogálva várni, s nem jön rá felelet. Szavakkal idézni, mik lelkedre hulltak, rózsákat őrizni, melyek megfakultak. Hideg búcsúzásnál forró csókot kérni, mással látni őt, nem visszafordulni. Kacagni boldogan, hazug lemondással, otthon leborulni, könnyes csalódással. Aztán átvergődni hosszú éjszakákat, imádkozni azért, hogy Ő meg ne tudja, mi is az a bánat. >>Osztrovszkij<<
59948. dorotea54
2018. nov. 4. 17:55

A magánynak is megvan a maga haszna, értelme, szépsége. Megtanít beszélgetni a szivárványba kapaszkodó fákkal, a morzsákat csipegető madarakkal, és ezekből a meghitt beszélgetésekből megtanuljuk a türelmet és a mély szeretetet, amelyet befogadni csak tiszta szívvel érdemes.

Kovács Daniela

2018. nov. 4. 15:37

˝Mindennapi apró tetteink hoznak fényt a világba.˝

/John Robbins/

59946. 9f9aa0ac88
2018. nov. 4. 15:16
" A holnap mindig tiszta,nem szennyezi semmi hiba."
59945. Kajati
2018. nov. 4. 09:23

"Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot,

ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van,

az sosem lesz elég."

Dan Millman

2018. nov. 3. 17:44

˝Az élet nehéz. Elveszítünk apákat, testvéreket, anyákat, dalokat és darabokat magunkból. A bot ártatlan hátakra sújt le, az érdemtelent tisztelik, és túl sok a magány. Bolond lennék, ha azért imádkoznék, hogy minden rossz elkerülje a gyermekeim. Ha az ember túl sokat kér, könnyen csalódik. De hadd könyörögjek olyan apróságokért, mint a termékeny föld, az anyai szeretet, egy gyerek mosolya - olyan életért, amelyben több a jó, mint a keserűség.˝

/Nadia Hashimi/

59943. Pipi57
2018. nov. 3. 16:05

Szeretlek


Szeretlek…

minden pillanatban átadom magam az érzésnek.

Hagyom hogy táncoljon velem testben,

és gondolatban.

Itt vagyok boldog benned…

álmaimban… karjaidban…

csókjaiddal az agyamban.

Léria Dipán

59942. Pipi57
2018. nov. 3. 16:04

Azok az emberek boldogok, akik találkoztak az életük során olyan valakivel, aki megmutatta nekik, hogy belül milyen értékesek.

Léria Dipán

59941. Pipi57
2018. nov. 3. 16:00

A magam módján


Szeretlek... a magam módján... talán néha sok,

talán néha túl kevés ez neked,

de amit adok, az a legtöbb... nekem elhiheted.

Nem tudok úgy adni, mint ahogyan adnak mások,

hogy hangzatosak legyenek a szavak,

és nyilvánosak legyenek az elvárások.

Én csak magamat tudom adni...

és ezt sem tudom rád aggatni, mert nehéz lenne a súlya,

és amit cipel az ember, az nem lehet öröme, csak búja.

Ezért csak mutatom neked... hogy lásd, és szeresd...

ha kell belőle, érte nyúlhass, és amennyi kell, elvehesd.

Léria Dipán

59940. Kajati
2018. nov. 3. 15:20

Akarsz-e velem csak lenni,

kávé felett elmélázni,

az égen felhőt lesni?

Akarsz-e velem ma semmi lenni

és holnap világot szebbé tenni,

akarsz-e velem boldog lenni,

botladozva utat keresni?

A lángot akarod-e velem vinni,

ha elfáradtam betakarni,

megállt időben egymást szeretni?


Koszorú Gábor

59939. Kajati
2018. nov. 3. 15:19

Minden órának szakítsd le a virágát, találd meg minden percben a szépet, a kellemest, az örömet adót, s a többiről igyekezz elfeledkezni, vesd ki az agyadból a gondot, élvezd a percet, amíg élvezheted, hiszen ki tudja, mi vár rád holnap, s egyáltalán, megéred-e a holnaputánt?


Szilvási Lajos

59938. dorotea54
2018. nov. 3. 12:52

A virágok arra tanítanak, hogy semmi sem örök: sem a szépség, sem a hervadás, hiszen a magokból új növények serkennek. Jusson eszedbe ez, ha örömet, fájdalmat vagy bánatot érzel. Minden elmúlik, megöregszik, meghal és újjászületik.


Paulo Coelho

59937. 5cdc8ea747
2018. nov. 3. 10:15

Az élet egyik fele szerencse,a másik fele önfegyelem. Az utóbbi a fontos,mert anélkül nem tudnád,hogy mit kezdj a szerencsével.


Carl Zuckmeyer

2018. nov. 3. 08:42

„Az anyai szeretet egészen különleges. Talán a legerősebb emberi és lelki kötelék a világon.”

Guillermo del Toro

59935. dorotea54
2018. nov. 3. 06:58

"Bármi rosszat is hozott neked a tegnap, ma ismét fel kell tudni állnod és az utadon tovább kell haladnod, mert csak így fog teljesülni az álmod! "

(Lippai Marianna)

59934. gabikka
2018. nov. 2. 21:05

"Amink van, az sosem kárpótolhat azért, amit elvesztettünk."


Jodi Picoult

59933. Kajati
2018. nov. 2. 17:14
Rengeteg út van és rengeteg zsákutca. Rengeteg lehetőség és rengeteg rossz döntés. Megyünk az úton, ami adatott, és néha megesik, hogy az ember lánya egyszerűen eltéved, mert rossz sarkon fordul be. Nem érdemes azon rágódni, mi lett volna ha... Meg kell keresni a helyes utat, és tovább kell menni. Mindannyian a saját utunkat járjuk. És mi a cél? Hogy megvalósítsuk önmagunkat.
59932. Cilumiluci
2018. nov. 2. 17:11

Nem haltam meg!


Nem, nem haltam meg.

Csak egy angyal csókolt meg.

A csókkal elrepültem.

Elvette terhem,

Szabad lettem.

Nem, nem haltam meg.

Attól, hogy nem látsz, még élek,

Csak már semmitől sem félek.

Keress meg szívedben,

ott hajózok ereidben.

Nem, nem szűntem meg.

Úgy biztos nem, ahogy gondolod.

Érzed ezt a finom őszi illatot?

Az ősz én vagyok.

Nem, nem tűntem el.

Ne halott emberként gondolj rám!

Csak nézz az égre fel,

Felvettem csillagruhám.

Nem, én nem haltam meg.

Csak már emlék vagyok.

Esténként a széllel keringőt táncolok.

Ablakodon holdfényként pihenek meg.

Nem, nem felejtelek el.

Árnyékként követlek napodban,

Visszatérek hozzád álmodban.

Leülök ágyad szélére,

Benézek a lelked mélyére.

Nem, nem hagytalak el.

A kis bizsergés én vagyok,

Arcodra mosolyt cirógatok.

Nem, nem mentem el.

Ott vagyok minden fában.

Szemedbe örömöt csaló

Minden pislantásban.

Nem, nem mentem el.

Maradok, míg akarod,

Füledbe szeretetet suttogok,

Míg elhiszed nekem,

Hogy a mindenségben én veled egy vagyok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook