Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kedvenc idézetek fórum

Kedvenc idézetek (beszélgetős fórum)


60021. Kajati
2018. nov. 13. 18:10
"Nem lesz könnyű, iszonyú nehéz lesz. Minden nap meg kell küzdenünk, de én erre vágyom, mert akarlak téged mindenestül, örökre, együtt, minden nap."
2018. nov. 13. 17:28

˝Szeretek élni. Néha persze rajtam is eluralkodik a vad, kétségbeesett, elviselhetetlennek tűnő szomorúság, de ha már túl vagyok rajta, tudom, hogy pusztán létezni, életben lenni nagyszerű dolog.˝

/Agatha Christie/

2018. nov. 12. 21:25
"Megtanultam,hogy aki nem keres,annak nem hiányzol...és akinek nem hiányzol,az nem szeret. A sors dönti el,hogy ki lép be az életedbe,de te döntesz arról,hogy ki marad. Az igazság egyszer fáj,de a hazugság újra és újra...ezért értékeld azokat akik értékelnek és szeresd tiszta szívből azokat,akik viszonozzák!"
60018. dorotea54
2018. nov. 12. 20:38

"S ne kérj az égtől többet, mint adott.

Van annyi, mennyi kell, s ha ez kevés,

Kevés lesz a föld minden kincse is."

Berzsenyi Dániel

2018. nov. 12. 20:13

"Igazából nincsenek határok. Bármit elérhetünk, bárhova elmehetünk, minden csak a gondolatokon múlik. Azon, hogy mennyire korlátozod magad, és zárod el totálisan annak a lehetőségétől, hogy valóra váljon az, amire annyira vágysz. (...) A kérdés, hogy mekkorát mersz álmodni, mersz-e benne hinni eléggé, tiszta szívből, minden áldott nap. Fel mered-e vállalni, kiállni mellette, akkor is, amikor azt mondják mások, hogy ez butaság, mersz-e menni előre, egyedül maradni az álmaiddal, mert senki sem hisz benned? Ha igen, győztes vagy. Nyert ügyed van. A kérdés, hogy még meddig tartasz ki."


Oravecz Nóra

60016. Kajati
2018. nov. 12. 19:57

"Engem mindig lenyűgöz egy új nap ígérete: friss kezdet, még egy esély, és talán egy csipetnyi varázs is, amely valahol a reggelen túl vár."

John Boynton Priestley

60015. 16b5d6ae34
2018. nov. 12. 19:54

„Mindjobban elvadul az ember, s az állat nézi szelíd félelemmel.”


/Váci Mihály/

60014. dorotea54
2018. nov. 12. 19:28

"Egy homokszemben lásd meg a világot,egy vadvirágban a fénylő eget,egy órában az örökkévalóságot,s tartsd a tenyeredben a végtelent!"


William Blake

60013. turkkati
2018. nov. 12. 18:42

"Míg siránkozol jusson eszedbe hogy más akarná-e ezt. Akár egy idejét múlt kapcsolat akár egy elveszített barát, vagy bármi az amiért panaszkodsz és megszomorodsz Ő akará? Jusson eszedbe, hogy nem kizárt: magad miatt siránkozol. Nem a veszteségért."


/Schmuck Domonkos/

60012. 0e40d7eb14
2018. nov. 12. 18:37

"A kiválóság nem örökletes.A minőség nem veled születik.Csak akkor lehetsz a legjobb, ha a legjobbakkal veszed fel a versenyt."

Gundel Károly

60011. Cilumiluci
2018. nov. 12. 18:31

Maradj velem


Maradj velem akkor is, ha elér majd a végzet,

mikor már nem tudom a halál vagy az élet az

miért küzdenem kell, ha itt a végítélet.


Túl sokat nem kérek, csak őrködj felettem,

míg a veled töltött napjaimat magamba rejtem,

és a derűs, boldog percektől lesz annyi hitem,

hogy a legszebb földi csodát magammal vigyem.


Bármilyen erőtlennek tűnik is remegő kezem,

te csak szorítsd-szorítsd, míg el nem engedem.

A legutolsó kívánsággal tedd meg, amit kérek,

s én a legfényesebb csillagban élek tovább érted.


Kun Magdolna

60010. Kajati
2018. nov. 12. 18:13

A csend

Hallgasd a csendet hozzád beszél

most nyugalom van békét ígér

körét fonódik mint borostyán a fákat

nagyon szeretlek füledbe suttogja

ha fúj a szél csendre inti ő kegyelmét

hogy ne zavarja álmod ha elszenderednél

óvva ringat őrzi minden titkodat

csak te hallhatod ha tanácsot ad

háborgó lelked mindig megnyugtatja

hozzá menekülsz ha bánat lelked nyomja

vigasztal és új erőt add hogy küzdj fel nem adva

hallgasd a csendet nagy hatalma van.

60009. Cilumiluci
2018. nov. 12. 17:32

"Az ember végül rádöbben, hogy egész életében csak az volt az igazán értékes, örömteli és jó, amikor szeretett.

És szerették. "

Müller Péter

60008. Cilumiluci
2018. nov. 12. 17:31

"Aki a zenét szereti, soha nem lehet igazán boldogtalan."

Franz Schubert

2018. nov. 12. 17:10

˝A jóság messziről látszik, mint a Himalája hegye. De a gonoszság rejtve oson, mint a sötétben kilőtt nyíl.˝

/Buddha/

60006. 5cdc8ea747
2018. nov. 12. 10:46

Azok a legboldogabb emberek,akik túl elfoglaltak ahhoz,hogy azon tűnődjenek,boldogok-e vagy sem.



William Feather

2018. nov. 12. 06:39
“Ne várj, a legjobb alkalom soha nem fog elérkezni. Kezdj hozzá ott, ahol éppen most vagy, és használj bármilyen eszközt, ami csak a kezedbe kerül, hiszen a legjobb szerszámokat útközben úgyis meg fogod találni.” (Napoleon Hill)
60004. dorotea54
2018. nov. 11. 22:36

"Odakint éjszaka van már: hallgatnak a fák, elült a szél a sötétség dús párnáján, elpihentek a száraz levelek; halkan becsukta öreg naptárját az emlékezet is, és csak az idő ballag a végtelenség néma országútján."

/Fekete István

2018. nov. 11. 21:55

˝A legfőbb intelem magunk számára: úgy élni, hogy visszanézve ne kelljen szégyenkeznünk magunk miatt.˝

/Hankiss János/

2018. nov. 11. 21:48

"Az élet nem attól szép, mert minden vágyad teljesül majd. Az a mese, melyet tudjuk jól, álmok írják, de a valósághoz semmi köze. Mert az élet bizony piszok nehéz, és néha bizony megdermed az ember lelke benne. De aztán egyszer arra eszmélsz, hogy ismét mosoly van az arcodon, és érzed az élet minden illatát. És már tudod, hogy néha bizony keserű, van, amikor iszonyatosan bűzlik, de már megérted, hogy a tiéd. És majd felenged a lelked a fagyos dermedtségből és megérted, ez az egy életed van. Ezt élni, megélni, átélni, néha bizony túlélni, maga a feladat. És akkor, abban a szent pillanatban érted meg, a létezés nem elég. Mert nevetni, küzdeni, menni, néha megpihenni, sírni, remélni, hinni és mindig tenni, de soha fel nem adni. Kell! Másként elvesztél."


(Todorovits Rea)

60001. Kajati
2018. nov. 11. 18:00
"A nevetés és a mosoly kapuk és ajtók, melyeken át sok jó dolog be tud lopakodni egy emberbe."
60000. dorotea54
2018. nov. 10. 22:39

Titkosírás az arc, de annak, aki a kulcsát bírja, nyitott könyv.

Jókai Mór

2018. nov. 10. 19:17

"Amire az emberek sokáig, nagy akarattal, kitartással, előrelátással és körültekintéssel készülődnek, végül is bekövetkezik."


Márai Sándor

2018. nov. 10. 19:12

˝Ha kardot mártanak a szívedbe, a fő, hogy ezzel nyugodtan szembenézz, vért ne veszíts, kőkeményen fogadd a vas hidegét. Hogy a döfés után, a döfés által sebezhetetlenné válj.˝

/Franz Kafka/

59997. Kajati
2018. nov. 10. 15:30

Minden változásnak, még annak is, amelyet leginkább óhajtunk meg van a maga szomorúsága, mert az, amitől elválunk, önmagunknak egy része.

Az egyik élet számára meg kell halnunk, hogy egy másikba lépjünk.

59996. Kajati
2018. nov. 10. 15:28

Látni akarlak,de tudom még nem lehet,

Így hát írok Neked egy levelet,

Mert tudnod kell, hogy mennyire szeretlek,

S, hogy el soha nem feledlek,

Mert minden percben csak rád gondolok,

S minden rólad szól, bármit mondok,

Mindenről te jutsz eszembe,

A gondolatok kavarognak fejembe',

Meg akarlak érinteni, de lehetetlen,

Ilyen távolságból más is tehetetlen...

Csókolni akarlak, szorítani kezedet,

Szívemben akarom tudni lelkedet...

Érezni akarom az illatod,

S, hogy halkan a fülembe súgod,

Hogy irántam mit is érzel,

Hogy magányodban elvérzel...

De hidd el én is ezt teszem,

Hisz most sem lehetsz itt velem,

Még a boldog idők is iszonyúan fájnak,

Még most is a fejemben járnak...

Fájnak, mert most nem lehetek boldog,

Bár szívem még most is csak érted dobog,

De oly messze vagy, s még hosszú az idő,

Az érzés szívemben egyre csak nő...

Látni akarlak, most, azonnal,

Csókolni akarlak, hevesen, bizalommal,

Nézni akarom szemed égő tüzét,

Fogni akarom az én egyetlenem kezét,

De ha nem tehetem belehalok,

Bár tudom nem egyedül vagyok,

S csak ennyi nyugtatja zavaros lelkem,

Nem sokára ezeket úgyis mind megtehetem...

59995. Kajati
2018. nov. 10. 15:26

A szerelem gyönyörűséges virág, ám bátornak kell lennünk, hogy irtózatos szakadék szélén szedjük.

(Stendhal)

59994. Kajati
2018. nov. 10. 15:24

Szeretnék veled eső áztatta utcán táncolni, s szeretnék veled egy ágyban álmodni. Szeretném megmutatni mit ér egy könnycsepp, mely az öröm által tisztítja arcodat, s elmossa az összes bánatodat. Szeretném ha szemem tükrében fedeznéd fel a világot, s észrevennéd az igazán fontos dolgokat. Szeretném ha tudnád hogy a sivatagban is nyílik virág, s hogy a hóesésben is van melegség, mert így él a világ. Szeretném ha velem együtt kiáltanád, hogy suttogva is értem szavad, mert így nincs az a szív mely megszakad. Szeretném ha látnád hogy a vak ember is láthat csodás dolgokat, s kinek néma az élet, az is várja a hangokat. Szeretném ha együtt éreznénk azokat a dolgokat, melyeket sok ember a jelentéktelen dolgok miatt egyre csak halogat. És végül Szeretném, ha már ráncok borítják az arcunkat, azt lássam hogy életünk nem is lehetett volna ennél BOLDOGABB...”


Takács Péter Szeretném...

59993. Kajati
2018. nov. 10. 15:23

Karácsony készül, emberek!

Szépek és tiszták legyetek!

Súroljátok föl lelketek,

csillogtassátok kedvetek,

legyetek újra gyermekek,

hogy emberek lehessetek!

/Wass Albert/

59992. Kajati
2018. nov. 10. 15:22

Emberi törvény kibírni mindent

S menni mindig tovább,

Még akkor is ha nem élnek már benned

Remények és csodák.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook