Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kedvenc idézetek fórum

Kedvenc idézetek (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 ... ❯❯
60139. gabikka
2018. nov. 28. 20:12

"Az igazi szabadság azt jelenti, hogy megértjük, van választásunk, hogy KINEK és MINEK engedjük meg, hogy hatalma legyen felettünk!"


Meryl Streep

2018. nov. 28. 18:46

˝Semmi nem tesz boldogabbá, mint az, ha segítehetek a legelesettebbeken. Ez egy nagyon fontos része az életemnek, valamennyire az életcélom. Bárki bajban érzi magát, hívjon engem. Szaladni fogok hozzá, bárhol is van.˝

/Lady Diana/

60137. Kajati
2018. nov. 28. 18:38
"A mások fölötti hatalom valójában erőnek álcázott gyengeség." (Eckhart Tolle)
60136. Kajati
2018. nov. 28. 18:18

"Egy bizonyos kor után mindenki elszenvedi a maga sebeit, meggörnyed a maga terhe alatt, és kínlódik az élete nehézségei miatt, és gyakran mindez megtöri az embereket. Senki sem maradhat sértetlen... Az ember jellemét a lelki sebei és forradásai határozzák meg. Néha a szenvedés gazdagítja a lelket, néha épp ellenkezőleg, összetöri.

/Danielle Steel/

60135. Kajati
2018. nov. 28. 18:15

Sok ember küzd egy élten át,

Csak gyűjt, csak gyűjt, se hall, se lát.

Hogy szaporodjék a vagyon

És meghalhasson - gazdagon.

Feleky Sándor

60134. 16b5d6ae34
2018. nov. 28. 13:58

"Nem a hiány okoz fájdalmat. Hanem az érzelem, a szeretet. Ha nem létezne érzelem, nem létezne szeretet, akkor a veszteség nem járna fájdalommal. Alapjában jó és szép a hiány okozta fájdalom is, mert abból ered, ami értelmet ad az életnek."


Carlo Rovelli

60133. 5cdc8ea747
2018. nov. 28. 13:50

Könnyebb két dollárt elverni,mint megtakarítani egyet.


Woody Allen

60132. Leoborta
2018. nov. 28. 11:55

Akik valahol vannak, azok semmihez sem értenek, akik meg valamihez értenek, azok sehol sincsenek.

(Móricz Zsigmond: Rokonok)

örök igazság

60131. 16b5d6ae34
2018. nov. 28. 11:25

"Te és én nem vagyunk egyformák. Más világban élünk, mégis te tanítottad meg nekem, mi az igaz szerelem. Te mutattad meg, mit jelent törődni valakivel, és ettől én jobb ember lettem. Szeretném, ha ezt tudnád. Nincs bennem keserűség a történtek miatt. Ugyanakkor biztos vagyok abban, hogy ami köztünk volt, igazi volt, és örülök, hogy legalább egy kis időre együtt lehettünk. (...) Talán egy pillanatra te is ezt érzed majd, visszamosolyogsz, és gyönyörűséggel őrzöd meg közös emlékeinket."


Nicholas Sparks

60130. dorotea54
2018. nov. 28. 07:13

"A szeretet azokat a könnyeket is meglátja, amelyeket nem sírtak el, és azokat a kéréseket is meghallja, melyeket nem mertek kimondani."

Szent-Gály Kata

60129. gabikka
2018. nov. 27. 21:45

" Boldog az az ember, aki képes megőrizni gyermeki lényét, aki nyitott a külvilág benyomásaira és apróságoknak is örülni tud."


Margit Sandemo

2018. nov. 27. 18:27

˝Nem akarok drága ajándékokat kapni, vagy azt, hogy megvásároljanak. Minden meg van, amire vágyom. Azt akarom, hogy valaki mellettem legyen és biztonságban érezzem magam mellette.˝

/Lady Diana/

60127. Kajati
2018. nov. 27. 17:01

A mások fölötti hatalom valójában erőnek álcázott gyengeség.

- Eckhart Tolle -

60126. Kajati
2018. nov. 27. 16:57
"Egy érzelmileg érett férfi nem egy idealizált istenséget keres bennem. Nem keveri össze a vágyat a szerelemmel, féktelen szenvedélyre és eszeveszett szerelemfüggőségre nem lehet építeni párkapcsolatot. Hogyan szeret egy érett férfi? Figyelmes és érzékeny arra, ami velem és körülöttem történik. Nem elégszik meg félmegoldásokkal, teljes egészében az életem része szeretne lenni és mindent megtesz azért, hogy boldognak lásson. Képes megállapodni. Nem csak úgy elvan a kapcsolatok langyos állóvizében, hanem egyetlen ember mellett döntést hoz, felelősséget vállal, többes számban beszél, és hosszú távra tervez."
60125. Kajati
2018. nov. 27. 16:57

Egyszer megtanultunk beszélni!

S a beszédben néha belemerülni!

Csak ülni s hallgatni a másikat!

Ülni és nem gondolni, hogy az idő elröppen felettünk!

Újra kéne beszélni a másikkal, mert olyan furcsán némák már az emberek!

Csak mennek, s nem vesznek észre semmit sem ami pedig körülöttük van,csodásak,szépek

Alig mosolyognak,inkább magukba zárkóznak!

A kulcsot ami a szívet nyitja elrejtik mert már nem akarnak több fájdalmat!

De nem minden ember okoz fájdalmat, valaki épp a szíved szeretné megszeretni, s a lelked megismerni!

Csak a kulcsot nem találja mert Te oly mélyen eltetted!

Hát ha barát jó szándékkal közelít nyílj majd meg kicsit neki!

Persze félünk hiszen oly sok sebet kaptunk már!

Én is kaptam, s talán adtam is másnak!

De itt vagyok oly sokszor talpra álltam!

Volt egy valaki aki engem, a lelkem nézte s a szívem megszerette, felkarolt s azóta is itt élek!

Ha nekem sikerült, bízom benne másnak is boldog lesz az élete!

De mindenki maga dönti el, hogy éli meg az életet!

60124. dorotea54
2018. nov. 27. 14:21

Ülj hát le

Pihenj meg velem

Ha gondod van, mondd el nekem

Figyelj rám, bíznod kell bennem

Titkainkat őrzöm szívemben...csendesen.

Ossian

60123. gabikka
2018. nov. 26. 22:20

"Az életet élvezni kell, szeretni a mindennapokat és mindent, ami körülvesz minket, megtanulni elfogadni és hálásnak lenni érte, mert minden azért történik, hogy segítsen nekünk, még ha ez olykor elképzelhetetlen is."



Robert Lawson

60122. dorotea54
2018. nov. 26. 21:18

"Amíg vannak emlékeink, a tegnap megmarad. Amíg van reményünk a holnap vár ránk. amíg szeretünk , a ma gyönyörű."

Anonymus

60121. Kajati
2018. nov. 26. 18:46
Nem az a tökéletes test, amit mindenki megcsodál, hanem az, ami egészségben vigyáz rád. Nem az a gyönyörű ház, ami több szintből áll, hanem ahová szeretve térsz haza egy fárasztó nap után. Nem az a jó barát, aki a rosszban melletted áll, hanem aki akkor is melletted van, ha boldogság ér. Nem az az igaz szerelem, ami a szép napokban kitart, hanem az, amelyik akkor sem szakad szét, amikor szürke a világ. Nem az a valódi boldogság, ami ezernyi színben, hangosan tündököl, hanem amelyik csendben benned létezik és sosem hagy el. Nem az a bátorság, amikor nincs benned félelem, hanem amikor rettegsz, mégis tovább mész. Nem az a gyász, ami fekete ruhába rejti a szíved, hanem ami alakot vált, és végig elkísér. Nem az a megtestesült jóság, ami látható, hanem amit sosem látsz, de tudod, hogy melletted áll. Nem az a hit, amikor kérsz és vársz, hanem, amikor megköszönöd amit kaptál. (Todorovits Rea)
60120. ÁBCD...
2018. nov. 26. 18:29

Az igazi szeretet (...) együttérzést kíván. Osztozást az örömben, fájdalomban, nevetésben, könnyben. Az őszinte szeretetben a lélek a társ hangulatának tükre. Ahogy egy szoba is nagyobbnak látszik, ha tükrökkel van kirakva, úgy erősödik fel az öröm is.


Robert Anthony Salvatore

2018. nov. 26. 17:57

˝Mindannyiunknak ki kell fejezni azt, hogy mennyire szeretjük egymást. Mert ez az összetartás alapja.˝

/Lady Diana/

60118. dorotea54
2018. nov. 26. 06:41

"A szeretet és a békesség, fiam, a legkisebb kunyhóban is elfér. Nem mindég a nagy házakban élnek boldog emberek."

Wass Albert

60117. Kajati
2018. nov. 25. 18:34

Egymás mellett sétáltunk. Már reszkettem a hidegtől. Hirtelen közelebb léptél és a kezedet lassan az enyémbe csúsztattad.

Mélyen a szemembe néztél. Hirtelen beszorult a levegő a tüdőmbe, szaporábban vert a szívem. Még jobban belemarkoltam a kezedbe.

Ez jó érzés? - kérdezted mosolyogva.

Én csak lesütött szemmel bólogattam. Aztán megálltál és elém léptél. Kitágult pupillákkal néztél végig rajtam. Még mindig nagyon fáztam.

A másik kezedet az arcomhoz tetted. Én még jobban hozzásimultam.

És ez jó érzés? - kérdezted megint.

Becsuktam a szemem. Éreztem, ahogy a forró könnycseppek legördülnek a fehér, fagyos arcomon. De hagytam..

Kis idő múlva kinyitottam a szemem és csak szomorúan néztelek.

Te csak szomorkás hangon ennyit mondtál:

Most miért sírsz?

Magamhoz szorítottalak, és halkan a füledbe súgtam:

Mert tudom, hogy csak álmodom.

60116. Kajati
2018. nov. 25. 18:30

"Minden ember csillog belül. De csak azok az emberek boldogok... akik találkoznak életük során olyan valakivel... aki megmutatja nekik, hol található a csillogásuk."

(Léria Dipán)

60115. Kajati
2018. nov. 25. 18:29

Van aki úgy tesz mintha boldog lenne, pedig belül sír a lelke!

Van aki úgy tesz mintha körülötte sok ember lenne, de nincs így, csak egyedül van, mert szomorú szegény!

Csak ül némán, már nem fontos számára semmi, mert a szíve egyszer összetört!

De ha egyszer valaki rá figyel alig hiszi majd el!

Emeld fel a tekinteted, néz fel valaki segít neked!

Egy segítő barát kezét nyújtja, s segít ha látja bajban vagy!

Segít, hogy mosolyog és boldog legyél!

Csak emeld fel tekinteted s vedd észre körülötted mennyire szép minden!

Ahogy az ősz, télre vált, ahogy a tél majd tavaszra, s a tavasz újra a nyárra!

Csak emeld fel tekinteted és újra indulj el, merj boldog lenni!

Merj újra szabad lélek lenni!

Örülj minden apró pillanatnak, s ne szomorkodj bús magányodban!

Ereszd el a fájó pillanatot, inkább nézd a boldog, nevető embereket!

Te is velük örülhetsz, ha akarod, csak emeld fel tekinteted!

Találj egy szép pillanatot olyat ahol a lelked is igazán boldog!

60114. Kajati
2018. nov. 25. 16:30

"Az élet nem attól szép, mert minden vágyad teljesül majd. Az a mese, melyet tudjuk jól, álmok írják, de a valósághoz semmi köze. Mert az élet bizony piszok nehéz, és néha bizony megdermed az ember lelke benne. De aztán egyszer arra eszmélsz, hogy ismét mosoly van az arcodon, és érzed az élet minden illatát. És már tudod, hogy néha bizony keserű, van, amikor iszonyatosan bűzlik, de már megérted, hogy a tiéd. És majd felenged a lelked a fagyos dermedtségből és megérted, ez az egy életed van. Ezt élni, megélni, átélni, néha bizony túlélni, maga a feladat. És akkor, abban a szent pillanatban érted meg, a létezés nem elég. Mert nevetni, küzdeni, menni, néha megpihenni, sírni, remélni, hinni és mindig tenni, de soha fel nem adni. Kell! Másként elvesztél."

(Todorovits Rea)

2018. nov. 25. 15:51

˝Egy ölelés a legnagyobb fájdalomtól is megszabadít.˝

/Lady Diana/

60112. gabikka
2018. nov. 24. 21:31

“ Bárhol jársz,


az időjárástól függetlenül ,


mindig hozd magaddal


saját fényed ragyogását.”



Albert Camus

60111. Kajati
2018. nov. 24. 19:46

Szerelmünk éneke

Ha sátrat ver az éj, bekopogok hozzád

mint vándor, ha menedékért könyörög.

Éhes vagyok, mondom, szomjas vagyok nagyon,

s te csókkal etetsz és csókkal itatsz meg.

Nem voltak még soha ilyen hű szeretők,

ilyen két testvérszirma egy virágnak,

sötét szemed az én szememhez hasonló

szád, mint az enyém, szerelemtől ittas.

S ha elválunk, akkor sem távolodunk mi.

Ott vagyok álmodban s az enyémben te,

egyazon tengeren ring velünk a bárka

egyazon csillag ontja ránk sugarát.

Kassák Lajos

60110. 16b5d6ae34
2018. nov. 24. 18:27

Ellenséget nem szándékosan szerzel. Gyakran az irigység teremti őket.


Morgan Rice

❮❮ ... 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook