Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kedvenc idézetek fórum

Kedvenc idézetek (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 ... ❯❯
60201. Pipi57
2018. dec. 6. 20:29

"Karácsony nem az ész, hanem a szív ünnepe. És a szív érzi, hogy azok is ott állnak veled a karácsonyfa körül, akiket a szemeddel nem látsz, és az eszeddel nem hiszel."


Müller Péter

60200. turkkati
2018. dec. 6. 19:29

❤️❤️❤️❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

❤️❤️ Könnytündér. ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Pankát elkényeztették a szülei. Mindent megkapott, amit csak kért. Hangos zokogással, hatalmas krokodilkönnyeket hullatva jelezte, ha akart valamit. Észrevette ugyanis, hogy a szülei nem bírják hallgatni a sírását, inkább gyorsan teljesítették minden kívánságát.

Mindig vitt magával az óvodába játékokat, mert dicsekedni akart, mutogatni, hogy neki mennyi mindene van. Ebből persze veszekedés, sírás-rívás lett, hiszen a gyerekek szerettek volna játszani a szép játékokkal, de ő nem engedte. Nem csoda, hogy senki nem akart vele barátkozni.

Egy nap, nem sokkal karácsony előtt új kislány érkezett az oviba, Marika. Nem öltöztették divatosan, és az is látszott a ruháin, hogy nem újak. A gyerekek nem vették be a játékaikba, így magányosan üldögélt az udvar egyik sarkában. Panka arrafelé sétált a legújabb síró-alvós pólyás babájával. Az új kislány ámulva nézte.

- Ilyen szép babát még sosem láttam.

- Pisilni is tud – mondta Panka. – Neked nincs ilyen?

- Nekem egyáltalán nincsen babám.

- Miért nem hisztizel egy kicsit? Én azt szoktam, és akkor mindent megvesznek a szüleim.

- Hiába is hisztiznék. Anyukám egyedül nevel minket. Nincs pénze babára.

- Apukád hol van?

- Meghalt.

Panka megdöbbent. Eddig sosem jutott eszébe, hogy az emberek, főleg az ő szülei meghalhatnak. Gyorsan Marika kezébe adta a babát. – Játszhatsz vele! Ettől fogva a két kislány elválaszthatatlan volt egymástól, amíg csak haza nem mentek az oviból. Marika sokat mesélt arról, hogy milyen nehezen élnek, és milyen ritka, ünnepi alkalom az, amikor csokoládét ehetnek.

Panka nem szólt otthon semmit az új barátjáról, de szüleinek feltűnt, hogy szokatlanul csöndes. Anyukája azt hitte, beteg, és gyorsan megmérte a lázát. Apukája aggódva kérdezgette, mit szeretne kapni, hogy jobb kedve legyen. A szülők valósággal kétségbeestek, amikor Panka azt válaszolta, hogy nem kér semmit, ráadásul szó nélkül ment fürödni, és nem válogatott a vacsoránál, hanem mindent megevett, ami a tányérján volt. Valami nagy baj lehet ezzel a gyerekkel, tanakodtak a szülők, amikor Panka már lefeküdt.

Nem tudták, hogy kislányuk gondolatai messze járnak; egy szegényes lakásban, ahol három gyerek és egy anyuka ülnek az asztal körül, és legtöbbször zsíros kenyeret esznek. Szíve összeszorult a sajnálattól, szeméből könnyek buggyantak elő.

- Kívánj valamit! – mondta egy csilingelő hang.

- Ki beszél? Van itt valaki? – kérdezte Panka ijedten, és fejére húzta a takarót.

- Én vagyok, a Könnytündér! Bújj csak elő, ne félj, nem harapok!

A kislány kikukucskált, és csodálkozva látta meg az aprócska, üvegszerűen átlátszó, ragyogó kis lényt, aki ide-oda röpködött, majd leszállt a paplanra.

- Sosem hallottam még rólad! Hogy kerülsz ide? – kérdezte Panka a szárnyát billegető tündértől.

- Nem csodálkoznál, ha tudnád, hogy én a könnyekből születek. Sírtál, és itt vagyok.

- Én majdnem minden nap sírok, mégsem láttalak még soha.

- Te sírásnak nevezed azt a hisztis ordibálást? Most először sírtál igazi könnyeket.

- Máskor is könnyeztem. Az miért nem volt igazi?

- Mert önzésből tetted, és a szíved hideg maradt közben. Most azonban nem magad miatt sírtál, ezért tudtak feltörni az igazi könnyek, és nekem muszáj volt megszületni.

- Nahát! Örülök, hogy sírtam, legalább megláthattalak!

- Most kívánhatsz egyet! – mondta a tündér. – Jól gondold meg, mi legyen az!

- Szeretném, ha Marika boldogabb lenne!

- Legyen, ahogy akarod! – A tündér felröppent. – Mennem kell, lejárt az időm.

- Találkozunk még?

- Persze! Ahányszor csak igazi könnyeket sírsz, én itt leszek.

Könnytündér eltűnt, Panka pedig mély álomba merült.

Az ünnepek utáni első napon Marika ragyogó arccal érkezett az óvodába. Elmesélte, hogy karácsony este valakitől nagy csomagot kaptak. Becsengettek hozzájuk, és csak úgy ott hagyták az ajtójuk előtt. Volt abban minden; szép ruhák, mindenféle ennivaló, csokoládé, és sok-sok játék.

- Képzeld csak – lelkendezett Marika –, még egy ugyanolyan baba is volt benne, mint a tiéd! Most majd együtt dajkálhatjuk a pólyásainkat.

- Az enyém már nincs meg – mosolygott Panka rejtélyesen. – Elvitte a Könnytündér." 💖💖💖

60199. Kajati
2018. dec. 6. 18:14

,,jó néha sötétben a holdat nézni,

hosszan egy távoli csillagot igézni.

jó néha fázni, semmin elmélázni,

tavaszi esőben olykor bőrig ázni,

tele szájjal enni, hangosan szeretni.

jó néha magamat csak úgy elnevetni,

sírni ha fáj, remegni ha félek,

olyan jó néha érezni, hogy élek.,,

60198. Kajati
2018. dec. 6. 18:13
"A barátság soha nem függ az esküvésektől és a fogadalmaktól, sem a tértől és az időtől. A barátság az égvilágon semmit sem követel, kivéve egyvalamit: az őszinteséget. Csak ezt az egyet, de ez nem kevés."
60197. Kajati
2018. dec. 6. 18:13
Aki megoldandó feladatot és nem problémát lát, az mindig talpra tud állni.
60196. Kajati
2018. dec. 6. 18:06

"Életed útját magad választod,

Válassz hát úgy, ha egyszer

Elindulsz nincs már vissza út."

(Kodály Zoltán)

2018. dec. 6. 16:35

˝Mindenkinek ki kell mutatnia a másik iránt, hogy mennyire törődik vele, és ebbe a folyamatba az is beletartozik, hogy magunkkal is törődünk.˝

/Lady Diana/

2018. dec. 5. 22:57

"Ha nem vagy kész változtatni az életeden, nem lehet segíteni rajtad."

/Hippokratész/

60193. gabikka
2018. dec. 5. 21:33

"Ha netán kétkednétek a Mikulás létezésében, legyen eszetekben: akit szeretnek, az van!"


Zeke László

60192. turkkati
2018. dec. 5. 19:19

Jenny Joseph: Figyelmeztetés


Ha megöregszem, lila ruhákat fogok hordani

és hozzá piros kalapot, ami nem illik sem a ruhához, se hozzám,

nyugdíjamat konyakra és nyári kesztyűre fogom költeni

és atlaszcipőkre és azt mondom: nincs vajra pénzünk.

Ha elfáradok, leülök a járdaszélre,

és felzabálok minden ingyen kóstolónak kitett élelmiszert,

és megnyomok minden vészcsengőt,

botomat végighúzom a nyilvános épületek kerítésén

és kipótolom mindazt, amit józan ifjúságom idején mulasztottam.

Papucsban járkálok az utcán, esőben,

idegen kertekben szedek virágot,

és megtanulok köpködni.

Szörnyű ingeket viselhet az ember, és meghízhat,

és megehet három font kolbászt egy ültő helyében,

vagy egy hétig kizárólag kenyeret és savanyúságot,

és gyűjthet tollakat, ceruzákat, poháralátétet meg mindenféle

mást dobozokban.

De most még rendes ruhát kell hordanunk, hоgy meg ne ázzunk,

és fizetnünk kell a házbért, és nem káromkodhatunk az utcán,

és jó példát kell mutatni a gyerekeknek.

Ma vacsoravendégeket várunk, és újságot olvasunk.

De nem kellene már most egy kicsit gyakorolnom,

hogy ismerőseim ne döbbenjenek meg túlságosan,

ha egyszerre csak megöregszem és elkezdek lilát hordani?

60191. Kajati
2018. dec. 5. 18:34
Ha csöndben vagy,csak azok hallanak téged,akik törődnek veled.
2018. dec. 5. 18:08

˝Szeretem, hogy a lelkem szabadon szárnyal. Néhányaknak ez nem tetszik, de én már csak ilyen vagyok. Nem egy szabálykönyv szerint élem az életemet… A szívem vezet, nem az eszem.˝

/Lady Diana/

60189. dorotea54
2018. dec. 5. 07:04

"A boldogság mindig kicsinek tűnik, amíg csak a saját kezedben tartod. De engedd szabadjára, és azonnal megtanulod, mennyire nagy és értékes."

Makszim Gorkij

60188. f11dc76a39
2018. dec. 4. 18:45

Te vagy az egyetlen, aki mellett sosem szorongok. Az egyetlen, akivel bármikor bármiről beszélhetek. Hiányzol, ha kimész a szobából.


Rosie Walsh

60187. 16b5d6ae34
2018. dec. 4. 18:39

"Amikor az emberek gyűlölködnek, ne hallgasd végig gyűlölködésük okainak hülye felsorolását. (...) Úgy építették gyűlöletüket, mint valami templomot, ugyanazokból a kövekből, amelyekből a szeretetet is felépíthették volna."


Antoine de Saint-Exupéry

60186. Kajati
2018. dec. 4. 18:22
Sose ítélj meg egy másik embert, de még csak véleményt se alkoss róla! Honnan is tudhatnád, hogy mit jelent számára a saját sorsa? Tudod te egyáltalán, hogy milyen az élete? Érezted egy pillanatra is, hogy mit érez az ő lelke, vagy, hogy mennyire nyomja a hátát a keresztje? Nincs ember, aki ilyen hatalommal bír és ilyen hatalmas a képzelete, így hát nem is tudhatja, hogy mekkora a másik ember terhe. Ne a szerint élj, hogy „de más azt mondta róla”. Mindegy, hogy ki mit mondott. Ahhoz, hogy megítélj valakit, akkor sincs jogod. Ítélkezés helyett egyszerűen csak éld a saját életedet és közben fogadd el az embereket, s az ő életüket! (Lippai Marianna)
60185. 16b5d6ae34
2018. dec. 4. 16:41

Aki a viszonzás reményében szeret, csak az idejét vesztegeti.


-Paulo Coelho-

2018. dec. 4. 16:25

˝Szeretném, ha az emberek szívének királynője lehetnék, de nem látom magam az ország királynőjeként.˝

/Lady Diana/

60183. dorotea54
2018. dec. 4. 06:07

A béke olyan, mint a szivárvány, a földön nyugszik, de íve vége a mennybe vész. Az égbolt fényében fürdik, könnyek és felhők között ível a magasba, de az örök Nap sugara tükröződik benne . Az ilyen béke a lélek mosolya, a halhatatlan, távoli fény végtelen áradása.

Edward Bulwer-Lytton

60182. dorotea54
2018. dec. 3. 20:22

"A múlt nem a tied, csak az utána vonuló árnyék. A jövő nem a tied, csak az elébed vetődő sugara. Az óra a tied. Csupán az óra, amelyben élsz. Ne siess ki belőle."

Gárdonyi Géza

60181. Kajati
2018. dec. 3. 18:59

"Légy az, kiből árad a nyugalom. Légy az, kire nem hat a hatalom. Nyújtsd oda, hol kérik a kezedet. S menj oda, hol fázik a szeretet." <3

(Gárdonyi Géza)

60180. Kajati
2018. dec. 3. 18:56

Szeretni valakit azt jelenti,megtanuljuk a dalt ami

a szívében rejlik,és elénekeljük neki,amikor nem emlékszik rá.

2018. dec. 3. 17:29

˝Egy ölelés hihetetlen csodákra képes. Főleg a gyerekek számára.˝

/Lady Diana/

60178. 04424e865e (válaszként erre: 60177. - Dd9dec5381)
2018. dec. 2. 20:38
Alig várom! :)
60177. dd9dec5381 (válaszként erre: 60176. - 04424e865e)
2018. dec. 2. 20:37
Na akkor majd mesélek, milyen egy hajókázás az üvegszilánktengeren. :)
60176. 04424e865e (válaszként erre: 60175. - 04424e865e)
2018. dec. 2. 19:42
Ugyanis nagy rajongója vagyok a hajózásnak.:))
60175. 04424e865e (válaszként erre: 60174. - Dd9dec5381)
2018. dec. 2. 19:41
A mai világban ezen már gyorsan lehet segíteni. :)
60174. dd9dec5381 (válaszként erre: 60173. - 04424e865e)
2018. dec. 2. 19:02

Igent mondanék, de nincs dokumentálva az esemény :(

Lehet jobb is, ne kísértsen álmaidban.. :)

60173. 04424e865e (válaszként erre: 60172. - Dd9dec5381)
2018. dec. 2. 18:59
Igen vagy nem. :)
60172. dd9dec5381 (válaszként erre: 60171. - 04424e865e)
2018. dec. 2. 18:53
Éspedig?
❮❮ ... 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook