Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kedvenc idézetek fórum

Kedvenc idézetek (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 ... ❯❯
60621. gabikka
2019. febr. 16. 09:42

"Legyen bármily hosszú is az élet,

Sírig tartó boldogságot ad,

Bátran nézhetsz az emberek szemébe,

Mindaddig, míg betartod a szavad."


Michael Drayton

60620. Kajati
2019. febr. 16. 08:11

"Mindnyájan nagy dolgokra törekszünk, és nem vesszük észre, hogy az élet kis dolgokból áll össze."

(Frank A. Clark)

60619. Kajati
2019. febr. 16. 08:10

"Ha csak egy apró örömet szerzel,

érzed, hogy máris több vagy ezzel.

Mert másnak egy világot jelenthet;

lehet új cél, egy másik kezdet.

Ha adni tudsz, ne tétovázz sokat,

így válthatsz valóra boldog álmokat!"

/anonymus/

60618. Kajati
2019. febr. 16. 08:08

"Minden nap szép,

de a legszebb,

amit a mai ad nekünk.

Reméljük, hogy hosszú lesz,

és örökre együtt leszünk."

Johann Wolfgang von Goethe

60617. Kajati
2019. febr. 16. 08:01

"Ha a szeretet ereje melengeti a lelked,

többre nincs is szükséged."

(Hozleiter Fanny

60616. Kajati
2019. febr. 15. 19:47

Nem akarok királyi kincseket

Nem akarok másik élete

Nem akarok világgá menni

Csak valakinek valaki lenni.

60615. Pipi57
2019. febr. 15. 13:00

"A legszebb érzés amit adni tudsz valakinek... hogy fontos neked."

~Léria Dipán

60614. Pipi57
2019. febr. 15. 12:59

'Olykor elég egy illat, egy fény, egy dallam, amit ezerszer érzett, látott, hallott, anélkül, hogy tudatosult volna, ami hirtelen előhívhat egy emléket.'

~ Diego Marani

60613. lujza56
2019. febr. 15. 12:24

Akkor beszélhetünk vagyonról, amikor nem csak a gyerekek, hanem az unokák is boldogan megélnek belőle, gyarapíthatják, sőt meg is sokszorozhatják azt.


Kordos Szabolcs

60612. Pipi57
2019. febr. 14. 19:18

"Eljön az idő, amikor az ember már csak arra vágyik, hogy szerethető és jó emberek vegyék körül. Inkább legyen belőlük kevés, de azoknak tiszta szeretet legyen a szívükben és őszinte érzések a lelkükben. Nem baj, ha ritkán találkoznak, de amikor találkoznak, szeretetteljes legyen minden együtt töltött pillanat és boldogsággal töltse el őket az érzés, hogy együtt lehetnek, és hogy láthatják egymást. Szóval eljön az idő, amikor már nem az számít az embereknek, hogy körülötte jó sokan legyenek, hanem az, hogyha kevesebb ember által is, de jót tegyen a saját lelkének."

~ Lippai Marianna

60611. Pipi57
2019. febr. 14. 19:11

'A csoda észrevétlenül lép az életedbe. Hétköznapi, közönséges, szürke pillanatnak álcázza magát. És csak sok év múlva döbbensz rá, hogy igen, ez csoda volt! Észre sem vetted!'

~ Müller Péter

60610. Pipi57
2019. febr. 14. 19:10

'Egyetlen szó. A legszebb, a legdrágább. Szeretnéd kimondani. De nem lehet.

Leírod, sokszor próbálgatod. Már majdnem elküldöd, aztán mégis, meggondolod.

Nem küldöd. Mert érzed, hogy nem lehet. Ezt a szót, ezt az egyet, ezt az egyetlent

nem lehet. Nem szabad. Nem szabad a leírt betűkre bízni, nem szabad így elküldeni,

nem lehet így átadni. Csak szóban. Csak személyesen. Mert a leírt szó nem azonos

a kimondott szóval. Mert csak attól válik teljessé, élővé, hogy a szemébe nézel, és

úgy mondod ki. Neki. Lehet, hogy éveket kell várnod erre a pillanatra. De megéri.

Mert a legcsodásabb pillanat lesz az. Attól a szótól, attól a szempártól, attól az

érzéstől. Amit ez a szó elmond.'

~ Csitáry-Hock Tamás

60609. Zsókica21
2019. febr. 14. 19:04

Ez nagyon időszerű a mai nap margójára !


"Hogy miért nincs Valakim?❤ Mert nem Valakit keresek. Mert a Valaki Bárki lehet, aki kedveset szól, megölel, és betakar. A Valakivel lehet sétálni, nevetni, kirándulni és szeretkezni, a Valaki éli az életét, időt tölt velem, mikor kedve szottyan, aztán tovább megy.

A Valaki fontos ember, tudja mit akar, rám szól, ha kilóg az ingem ha ottmaradt a morzsa a fogamon. A Valaki fel és lecserélhető, ma van-holnap nincs, súlytalan madár, ki ágról ágra száll. Valakije Mindenkinek lehet. Én nem az életemhez, a napjaimhoz, a perceimhez, hanem a sorsomhoz keresek egy másik sorsot.

Egy csendet a magányomhoz, egy bölcsőt a gondolataimhoz, egy szájat a szavaimhoz. Gyógyírt az üvöltésemhez, szigetet a szívemhez, erős kart a botlásaimhoz. Hogy bársonyos, puha öl legyek a magányához, hogy ünnep legyek a perceihez, hogy oltalmazó menedék legyek a gyengeségeihez.

Valakit, aki nem Valaki, aki egyetlenegy, aki csend, rend, káosz, kiáltás, muzsika és öröm. Akinek szeme, füle, bőre, szája, lélegzete vagyok, aki világ és világosság, aki súlyos és súlytalan. Akiben boldogan tudok lakni és nem szól rám, ha koszos cipővel az ágyra fekszem, aki a magasba dob és elkap, ha zuhanok. Akinek én vagyok a folytatása és ő az én elejem, aki kimondja, amit álmomban gondolok, akit betűkabátba burkolhatok, akinek nem vagyok sok és nem vagyok kevés, se túl hideg, se túl meleg, hanem pont jó.

Aki akkor jön, mikor jönnie kell, aki megérdemli a kidobott éveket, az üres falakat, az elpazarolt ifjúságom, a zajos életem.

Akinek cinkosa vagyok, pajtás és múzsa, akivel el lehet bújni a ruhásszekrény aljába, aki lenyalja velem a fakanalat.

És ez nem lehet Valaki, csak olyan, akinek a sorsa az enyém tükre, a folt a ruháján az én cérnámhoz való, a lépte visszhangzása altató mesém, illata béke, hangja megváltásom. Ezért van Senkim és ezért nincs Valakim. Mert a Valakire sohasem kell várni, az jöhet ma, tegnap, holnap, vagy akármikor. A sors-társ az más. Az akkor jön, mikor pontban jönnie kell és nem érkezik Valakihez vagy Bárkihez... csak hozzám, mert én Én vagyok...." ❤️

/ Phadmshri Shakti/

60608. Cilumiluci
2019. febr. 14. 18:36

"Vendég vagy a világban, és ez a világ szép vendégfogadó. Van napsugara, vize, pillangója, madara. Van virágja, rengeteg sok. Tanulj meg örvendeni nekik. Igyekezz többet törődni azzal, ami még a világ szépségeiből csodálatosképpen megmaradt, az emberiség minden pusztításai mellett is."


Wass Albert

60607. Pipi57
2019. febr. 14. 09:15

"Az összevisszaságban találd meg az egyszerűséget, a hangzavarban a harmóniát. A nehézségek közt mindig ott van a lehetőség."💖💖💖


Albert Einstein

60606. dorotea54
2019. febr. 13. 22:02

A bölcsességnek nincs szüksége erőszakra.

Lev Tolsztoj

2019. febr. 13. 20:43

˝Ha Isten könnyet helyez a szemedbe, az csak azért van, mert a szívedben szivárványt akar kifeszíteni.˝

/Charles Haddon Spurgeon/

60604. Cilumiluci
2019. febr. 12. 21:25

Steve Jobs, a világ egyik leggazdagabb embere 4 éve halt meg. Utolsó szavai azóta bejárták a világot:


"Az üzleti világban elértem a siker csúcsát. Mások szemében az életem maga siker megtestesítője.


Ugyanakkor, a munkától eltekintve, kevés örömöm van. A legvégén a vagyon csak egy olyan tény, amihez ugyanúgy hozzászokunk.


Ebben a pillanatban, a betegágyon fekve és visszaemlékezve az életemre, felismerem, hogy mindaz a gazdagság és elismerés, amire annyira büszke voltam, elhalványul és jelentéktelenné válik, ahogy egyre közeledik a halál.


A sötétségben látom az életben tartó gépek zöld fényeit és hallom a búgó hangjukat, egyre közelebb érzem a halált.


Most már tudom, amikor elegendő vagyont halmoztunk fel, mely élethosszig kitart, más dolgokat kellene keresnünk, amelyeknek nincs köze a vagyonhoz.


Valami sokkal fontosabbat:


Talán kapcsolatokat, talán művészetet, talán fiatalabb korunk álmait...


A vagyon folyamatos üldözése csak egy önmagából kifordult személyt hoz létre belőlünk, amilyen én is vagyok.


Isten adta képességünk érezni mindenki szívében a szeretetet, nem pedig a vagyon által előidézett illúziókat.


Az életem során megszerzett vagyont nem vihetem magammal.


Amit magammal vihetek, az csak a szeretet által kiváltott emlékek.


Ez az igazi gazdagság, mely követni fog, elkísér, erőt és fényt ad.


A szeretet ezer mérföldeket képes utazni. Az életben nincsenek határok. Menj, ahova akarsz. Érd el a magasságot, amit el akarsz érni. Minden ott van a szívedben és a kezeidben.


Melyik a világ legdrágább ágya? - A beteg ágya.

Alkalmazhatsz valakit, hogy vezessen helyetted, csináljon neked pénzt, de nem vehetsz rá senkit, hogy viselje el a betegségedet helyetted.


Az anyagi dolgokat megtalálhatjuk, ha elvesznek. Egyetlen dolog van, amit nem találhatunk meg, ha elvesztettük - az Életet.


Amikor valaki bemegy a műtőszobába, észreveszi, hogy van egy könyv, aminek az olvasását még nem fejezte be - "Az egészséges élet könyve".


Bármely szakaszában is vagyunk pillanatnyilag az életünknek, egyszer majd szembesülünk azzal a nappal, amikor behúzzák a függönyt.


Gondosan őrizd a szeretetet a családodért, a szeretetet a házastársadért, a szeretetet a barátaidért...


Bánj jól magaddal. Törődj másokkal!"

60603. lujza56
2019. febr. 12. 18:59

Gyakran egyetlen pap elvégzi száz katona munkáját - jóval olcsóbban és hatékonyabban.


Yuval Noah Harari

60602. lujza56
2019. febr. 12. 18:58

Könnyű elfogadni, hogy az emberek "feljebbvalókra" és "közrendűekre" osztása csupán a képzelet szüleménye. Csakhogy az is mítosz, hogy minden ember egyenlő. Milyen értelemben egyenlők egymással az emberek? Létezik olyan objektív, az emberi képzeleten kívüli valóság, amelyben tényleg egyenlők vagyunk?


Yuval Noah Harari

60601. lujza56
2019. febr. 12. 18:58

A biológiai valóság nem fekete-fehér. Vannak benne nagyon fontos szürke területek is.


Yuval Noah Harari

60600. Pipi57
2019. febr. 12. 18:58

Elcsentem belőled egy picike szépet, amit az utamon hagytál,

amikor felém járt veled az élet.

Talán szándékosan hagytad... talán csak elveszítetted,

de nem akarom visszaadni, nem kérnék mást helyetted.

Hogyan is tudnálak helyettesíteni, hogyan is pótolhatnálak,

hiszen már bennem vagy, magamat adnám, ha visszaadnálak.

Olyanok lettünk... mint játékok között a kirakós kocka,

ami nem fér el össze-vissza a dobozban.

Csak akkor, ha egymás mellé rakod... különben csak eldől,

és újra rakosgathatod.

Melletted vagyok, és ami a te kockád, az én kockám széle.

Ha nem vagyunk együtt... borul az életünk egy része.


Léria Dipán

60599. Pipi57
2019. febr. 12. 18:57
Történhet bármi a világban. Lehet kitűnő munkánk, jól fizető állásunk, bejárhatjuk a világot. Elérhetjük a csillagokat, de mégis, életünket a MÁSIKHOZ fűződő viszonyunk határozza meg. Körülötte forog a világ, a gondolataink, bármit teszünk. Nő és férfi viszonya határozza meg a világot, ez mozgatja, ez viszi tovább. A Másik mindig benne van a kávéban, a finom ebédben vagy éppen az odaégett vacsorában, egy könyvben, a déli harangszóban, egy illatban, a szépre sikerült gondolatban... mindenben. Ha nehéz a munka, ha sikeres vagy, ha rossz napod van, ha ragyog rád a napfény, mind-mind miatta van. A másik miatt. A Nő miatt. A Férfi miatt. Bármit teszel, ott van mindenben. És ennek így kell lennie. Mert Nő Férfi nélkül, Férfi Nő nélkül nem teljes. Csak együtt. Ketten.Csitáry-Hock Tamás
60598. Pipi57
2019. febr. 12. 18:56

"Van a mosoly...

Egy angyali mosoly. Valóság, hogy egy mosoly mindent képes megváltoztatni. Egy egész életet. Sőt, kettőt. Két emberét. Azokét, akik egymásra mosolyognak. Ha ebben a mosolyban a lelküket mutatják meg egymásnak, akkor minden megváltozik. Többé nem lesznek azok, akik a mosoly előtt voltak. Mert valamit elárultak ebben a mosolyban. Azt, amit a másik iránt éreznek. Néha nehéz mosolyogni. De ha az arc nem is mutatja, a lélek mosolyog. És ezt a mosolyt érzi az, akinek köze van ehhez a lélekhez. Ez a mosoly örökre veled marad. Létezik ilyen mosoly." Csitáry-Hock Tamás

60597. lujza56
2019. febr. 12. 15:15

A biológiai valóság nem fekete-fehér. Vannak benne nagyon fontos szürke területek is.


Yuval Noah Harari

2019. febr. 12. 14:17
"Nem kell alábecsülnöd magad. Bármire képes lehetsz, tudod? Elhatározás kérdése az egész. Erős vagy. Tűzz ki magad elé egy célt, és idővel el fogod érni."
60595. andilaci
2019. febr. 12. 13:35
Az apa a fatörzs, amibe a gyermek kapaszkodhat, az anya pedig a föld, ami táplálja. Nélkülük nem talál otthonra. Támasz nélkül még talán túl lehet élni, anélkül, hogy az ember úgy istenigazából megsérülne, de föld nélkül nincs élet.
60594. gabikka
2019. febr. 12. 13:21

"A kor relatív. Ha dolgozik az ember és magába szívja a szépséget maga körül, akkor rájön, hogy a kor szükségképp nem jár öregedéssel. Legalábbis nem a megszokott értelemben. Sok mindent mélyebben érzek, mint valaha, és az élet egyre vonzóbb számomra."


(Pablo Casals)

60593. Meda
2019. febr. 12. 06:48

“Akkor a legelviselhetetlenebb valaki hiánya amikor melletted ül és tudod, hogy sosem lehet a tiéd.”

(Gabriel García Márquez)

60592. Meda
2019. febr. 12. 06:44

“Minden ember, aki Téged bánt, Önmaga boldogtalanságát nyilvánítja Feléd.

Az ember, aki harmóniában van Önmagával, nem érez belső kényszert mások megalázására.”

(Mohácsi Viktória)

❮❮ ... 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook