Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Kedvenc idézetek (8. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szex & Psziché » Psziché

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

56556. Cilumiluci2017-12-23 21:17
Egyszer egy indiai hercegnő az édesapjától

kapott gyűrűvel felkeresett egy hindu bölcset.
Azt kérte tőle, hogy véssen a gyűrűbe olyan
bölcsességet, mely a szomorú napokban vigasztalja,
a nehéz helyzetekben bátorítja,
a boldog időszakokban pedig óvatosságra inti.
A bölcs pár nap múlva visszaadta a gyűrűt.
Egyetlen szót vésett bele:

" ELMÚLIK"

56555. lacuslacus2017-12-23 19:50
Téli mese

Dermedten vacogott a fűtetlen szobában. Kint tombolt a hóvihar, s az ablak résein besüvített a szél. Egészen összekuporodott, de nem jött álom a szemére. Édesapja sem tért még haza, pedig már késő este volt. Talán sikerült éjszakai vagonkirakásra jelentkeznie, gondolta magában, s ez némiképp megnyugtatta. Két nap múlva Szenteste. Emlékképek tolultak elé, olyan élesen látta ezeket, hogy belesajdult a szíve.
Édesanyjával készülődtek a Karácsonyra, gyönyörű dalokat énekeltek közben. Látta édesanyja meleg, mosolygós szemeit, érezte szeretetteljes ölelését. Anyu mindig jókedvű volt, annyira jó volt a közelében lenni. Áradt belőle a jóság , a szeretet.
Ó jaj, a kép halványulni kezdett, hiába próbálta még megtartani, és beúszott egy másik kép, édesanyja fekszik a földön, így talált rá egyszer. Az orvos azt mondta, nem szenvedett, azonnal meghalt. Gyenge volt a szíve. Hogy lehet valakinek gyenge a szíve, aki csupa szeretetből áll??
Mély szomorúság öntötte el, felkelt, s előkereste azt a pulóverét, amit utoljára kötött neki az édesanyja. Magához szorította, és mélyen beszívta a számára oly drága illatot. Rákezdett arra a karácsonyi dalra, amit együtt énekeltek: “Ó gyönyörű szép titokzatos éj”
Egyszer csak fényt látott, és a fény egyre erősödött, betöltötte az egész szobát.
A fény közepén ott állt egy Angyal, látta a szárnyait, hófehér földig érő ruháját. Az angyal közelebb lépett hozzá, és megsimogatta a fejét. Ó, Istenem, ez a simogatás, oly ismerős volt számára. Belenézett az Angyal szemébe:
De hiszen ez…ez… Anyu, kiáltotta!!! És már ölelte, oly szorosan, mint aki sosem akarja elereszteni. Igen én vagyok, szólt Angyal-Anyu. Már többször eljöttem hozzád, de most a Szent ünnep közeledtével láthatsz is engem.
Ó, igen szólt a kislány, emlékszem már, a különös neszekre, és utána mintha megérintett volna valaki. Hát te voltál?
Igen, felelte Angyal-Anyu. Azért jöttem, hogy elmondjam, igaz, hogy nem láthatsz engem, de én odaátról mindig vigyázok rád, és a feléd áradó szeretetemet is érezni tudod, ha a szomorúság nem tölti ki egészen a szívedet.
A kislány csak ölelte, egyre szorosabban a ragyogó Fénylényt.
Most egy üveggömböt tett Angyal-Anyu a kezébe. A gömbben egy fénykép volt, melyen a meleg tekintetű, mosolygó Anyu volt látható.
Aztán eltűnt a Fényesség, és vele az Angyal alakja is szertefoszlott.
Hirtelen felült az ágyában, körülnézett. Hát persze, álom volt csak…… gondolta.
És akkor szeme rátévedt az üveggömbre. Ott volt az ágya mellett, benne Anyu képével.
Szívéhez szorította az üveggömböt, és valami időtlen nyugalom és öröm áradt szét egész testében.
És hosszú idő óta először mosollyal az arcán aludt el.

56554. Kajati2017-12-23 14:14
Adj, hogy kaphass
Ha a csend többet ér a hangnál,
a tett többet ér a szónál,
egy nézés többet ér a bóknál,
egy érintés a mosolynál... élsz.
Élsz a mának, mely több lehet a holnapnál,
és kevesebb a tegnapnál...
de minden itt lehet még benne.
Még mindent megkaphatnál,
ha nem félnél, és amit kapni szeretnél,
te legalább annyit adnál.
Léria Dipán

56553. Kajati2017-12-23 14:12
"A világ tele van olyan dolgokkal, amelyeknek csak örülni lehet. Csak ahhoz nem jutnak el az élet csodái, akinek nincs füle, szeme, érzékelése a csodákhoz."
Fábián Juli

56552. Kajati2017-12-23 08:53
Jaroslav Seifert: Dal

Fehér kendővel integet,
ki messze megy-
valakit nem talál már biztos itt az éj,
valami gyönyörű mindennap véget ér.
Kitárt szárnyakon lebeg a Galamb
a légen át, míg hazaér-
mi is megleljük mindig otthonunk,
mindegy hogy csüggedés, remény kísér...
Törüld le könnyedet,
kisírt szemedben mosoly legyen és derű:
mindennap kezdődik valami,
valami nagyszerű, valami gyönyörű.

56551. Annyka2017-12-23 07:56
"Az embernek mindennap hallgatnia kellene egy kis zenét, olvasnia egy kis költészetet, és néznie egy csodás képet, hogy a világi gondokat kitörölje az elméjéből, és észrevegye a szépet, amit Isten ültetett az ember lelkébe.”

Goethe

56550. Emy 352017-12-23 06:30
Én magam nem vagyok az ünneplésnek barátja, bár elismerem, szép a nagy emberi érzés; szép az, tömegbe gyűlni, s együtt dicsérni az Istent. Szép az, ha az emberi lelkek összefonódnak, egységbe tömörülnek, együtt emelik szemüket az égre, és egy ütemben dobban a szívük a magasság felé. Mert hisz ennek a kis emberi életnek, amelybe belepottyantunk, az ad mélyebb értelmet s értéket; ha legalább vágyni, érezni s ihletni bírjuk a Létezés kozmikusságát.

Móricz Zsigmond

56549. Kajati2017-12-22 17:05
"Próbáltál már félhomályban beszélgetni valakivel? Nem a szerelmeddel, de akár a barátoddal is! Mondjuk észrevétlenül leszállt az este, és besötétedett. Érezted, hogy őszintébb lettél? Érezted, ha valaki villanyt gyújt, hirtelen megváltozik közöttetek minden? Nem a szemeteket, a lelketeket vakítja a fény! Érezted, hogy a villany-fény valami meghittséget ver széjjel? "Jaj, oltsd el, olyan jó volt idáig sötétben beszélgetni!" Sötétben a lélek könnyebben válik meztelenné."
(Müller Péter)

56548. Kajati2017-12-22 16:44
"Légy olyan, mint a madár,
Mely alól, ha kivágják a fát,
Nem zuhan le, hanem
Még magasabbra repül."

Prohászka Ottokár

56547. Touch2017-12-22 16:12
"Mondd minden nap köszönöm"

56546. Annyka2017-12-22 15:34
"A szeretet mindenki számára a legszükségesebb táplálék."

Edith Piaf

56545. Kajati2017-12-22 10:07
"Amikor kisüt a Nap benned, amikor megjön az életkedved, amikor a legnagyobb bajod sem baj - ez mind angyali segítség! Nem ő adja, kívülről, hanem felhozza belőled, mert ismer. És tudja, hogy lelked legmélyén mindig derű van."
(Müller Péter)

56544. Annyka2017-12-22 09:36
"Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned."

Mark Twain

56543. turkkati2017-12-22 08:55
"Sok minden van amit szívesen adnék Neked. . .
Szeretnék Neked bölcsességet adni, de azt csak a múló évek hozhatják meg.
Szeretnék Neked sikert adni, de annak csak akkor van értéke, ha megdolgozunk érte.
Szeretnék Neked boldogságot adni, de az oda vezető utat mindenkinek magának kell megtalálnia.
De van egy olyan ajándék, amit adhatok Neked, amely mindig veled lesz és az nem más, mint az én szeretetem...
A szeretet meleg, mint a kályha. Odatartod a tenyeredet és érzed. Felé forditod az arcodat és sugárzik. Egy ember körül, aki szeret, más légkör van.Meleg van! Kivánom, hogy ezt a meleget egész évben érezzétek magatok körül."

Emmet Fox :Hegyi beszéd-részlet

56542. Annyka2017-12-22 07:28
"Nem az ajándékok jelentenek élményt, hanem az együttlét. Amikor körülüljük az asztalt (...), amikor titokban készülődünk, mert örömet akarunk szerezni."

Halász Judit

56541. Emy 352017-12-22 06:37
Az ajándéknak (...) a rizikó a legizgalmasabb része, ezért érdemes igazán ajándékozni!

Buda László

56540. Kajati2017-12-21 18:46
"Csak egyet kérj az élettől: mindenből eleget!

Annyi napfényt, hogy ragyogóbbnak lásd az életet,
annyi esőt, hogy értékeld a napsütést,
annyi boldogságot, hogy virulhasson a lelked,
annyi fájdalmat, hogy értékeld az élet apró örömeit,
annyi nyereséget, hogy elérd a vágyaidat,
annyi veszteséget, hogy értékeld, amid van és
annyi üdvözlést, hogy könnyebb legyen a végső búcsú."

56539. Kajati2017-12-21 13:08
Nem láttalak már évek óta tán,
Mégis, néha-néha álmomban itt jársz.
Jó lenne tudni, mi történt veled,
Szoktál-e néha gondolni még rám?
Hidd el, hogy álmodunk még együtt, ha várni tudunk!
Múltunk és jövőnk lehet közös!
Hiába járunk külön utakon,
Hiába nem látlak, csak ha álmodom,
Tudom, te is arra vársz, hogy egyszer szabad légy,
E tudat tartja ébren bennünk a reményt!
Nem láttalak már évek óta tán,
Mégis, néha-néha álmomban itt jársz.
Jó lenne tudni, mi történt veled,
Szoktál-e néha gondolni még rám?

56538. Wolverine2017-12-21 12:24
"Én vagyok a legjobb abban, amit csinálok. De, amit csinálok, az nem túl szép."

(Rozsomák)

56537. Kajati2017-12-21 10:38
Ne engedd, hogy egyetlen ’évszak’ fájdalma elvegye tőled a szépségeket, amiket a jövő tartogat számodra! Jó dolog mindent azonnal megkapni, de a türelem rendkívül fontos tulajdonság, és a várakozás sokszor nagyon fontos leckét taníthat nekünk az élet bármilyen részéről.

56536. Emy 352017-12-21 06:16
Édes testvér, azt kivánom:
Lengjen körül sok szép álom,
S mit megér az álmodó,
Hadd kövesse szebb való!

Zigány Árpád

56535. cicaaa652017-12-21 04:59
"Ha magadat adod, azokat a kincseket, amiket útravalóul kaptál, a világot gyarapítod azzal, embertársaidnak adsz ajándékot."

Csitáry-Hock Tamás

56534. Wolverine2017-12-20 21:12
"Az ellentétekkel teli környezet, amelyben összpontosulsz, nagyszerű kiindulópontot nyújt egyéni vágyaid útnak indításához, mert ha megtapasztalsz valamit, amire nem vágysz, egyre világosabb lesz számodra, mire vágysz."

Abraham Hicks

56533. cicaaa652017-12-20 19:19
"Az öröm abból ered, hogy valaki meg tudja látni azt, ami szép és jó az életben."

Móricz Zsigmond

56532. Kajati2017-12-20 18:57
Egy percig tart, hogy valakit észrevegyél, aki különleges. Egy óra, hogy komolyan vedd. Egy nap, hogy megszeresd. És egy egész élet, hogy elfelejtsd.

56531. Kajati2017-12-20 13:01
Az élet legfőbb boldogsága az a meggyőződés, hogy szeret bennünket valaki, hogy magunkért, jobban mondva magunk ellenére szeret. <3
Victor Hugo

56530. Annyka2017-12-20 10:16
"A boldogság az élet apró dolgaiban rejlik. Aki nem figyel, annak számára láthatatlan marad."

Joyce Brothers

56529. Kajati2017-12-20 09:46
,,Akarok! Egy kemény, rövidke szó, ebben benne van az egész életem!
E szó mögött sok, nehéz harc rejtőzik, e szó miatt még sokat könnyezem.
De történjék bármi,
ha az egész világ fog ellenállni, vagy ha egyedül is maradok,
mindent legyőzve mégis AKAROK!,,
Ady Endre

56528. Kajati2017-12-20 07:18
"Legy az a felnott, akire gyermekkent szukseged lett volna"..

56527. Annyka2017-12-20 07:18
"A legnagyobb ajándék, amit embertársadnak adhatsz, az, hogy őszinte szívvel figyelsz rá."

Richard Moss