Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Kedvenc idézetek (51. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szex & Psziché » Psziché

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

54171. zaks2016-11-02 23:50
Csak a legritkább esetben kövessed mások tanácsát:
az olyan dolgokban,amelyet már meggondoltál,ki ismerhetné jobban az összes körülményeket,mint te magad?!

Beethoven

54170. Hanami2016-11-02 15:51
“Az igazságok közül, melyekre szemedet függeszted, kettő legyen mindig kéznél. Először, hogy a külső dolgok nem férnek hozzá a lélekhez, hanem kívül vannak rajta, mégpedig mozdulatlanul – minden izgalom tehát belső felfogásból fakad. Másodszor, hogy mindaz, amit látsz, hamarosan megváltozik, sőt megszűnik. Arra gondolj, hány változásnak voltál már magad is tanúja. A világ változás, az élet felfogás dolga. ” (Marcus Aurelius)

54169. Bebyke052016-11-02 08:36
Láttalak tegnap, s a szemedbe néztem,
Elgondolkodtam, és az elmúlt éveket is felidéztem.
Előbukkant pár csodás emlék, s rájöttem,
Hogy veled a múltba újra visszamennék.
Hiányzik az ölelésed, hiányzik az arcod,
Az, hogy értem egyedül megnyernél egy harcot,
De ez elmúlt már, ugyanígy nem lehet,
Azokat a harcokat már nem értem nyered.

54168. Bebyke052016-11-02 08:35
"A boldogsághoz' kevés is elég. És
sokszor a kevés is rengeteg. Az ember
legyen rendben a családjával. A
gyökereivel. Találja meg a helyét ezen
a földön. A munkájában. A
mindennapjaiban. Szükséges, hogy legyenek körülötte olyan emberek,
akiket a barátainak tart. És legyen
működő, tartalmas párkapcsolata. Ha
mindez megvan és képes fenntartani
ezeknek a folytonosságát, akkor
meglesz a boldogság is. Nem csak, mint átmeneti állapot, hanem valódi
boldogság. … Magunkkal is legyünk
harmóniában. Békében. Méghozzá
úgy, hogy ha adott esetben számot
kell adni az eddigi életünkről, sok
dolog legyen a pozitív oldalon. Nem azt mondom, hogy nem lehetnek sötét
pillanatok, elhibázott dolgok, nem.Csak megbánni nem szabad. Minek,
amikor a negatív dolgok szükségesek
a viszonyításhoz, ezáltal az okuláshoz.
Túl rövid az élet a megbánásokhoz..."

54167. cicaaa652016-11-02 06:45
" Általában tanácsosabb, ha azzal mutatja ki eszét az ember, amit elhallgat, mint azzal, amit elmond."

Arthur Schopenhauer

54166. Emy 352016-11-02 06:34
Csak akkor érezheted úgy, hogy becsaptak, ha elvársz valamit. Elvárások híján csalódásoktól sem kell tartanod. Minél kevesebbet vársz, annál szabadabb lehetsz, s annál kevésbé az idő rabja. Miért? Mert elfogadod azt, ami van. Az elfogadás felszabadít.

54165. Emy 352016-11-02 06:34
Lám, jó: jónak lenni. Megemelni a kalapot annak is, aki elesett, annak is, aki kopott és megfáradt, mert mindent, de mindent visszakap az ember: az ütést is meg a simogatást is.

54164. Emy 352016-11-02 06:34
Van, aki mindig, van, aki egyszer,
Van, aki gyűlöl, van, akinek tetszel,
Van, aki ellened, van, aki érted,
Úgy kapod, ahogy kérted.

54163. cicaaa652016-11-01 06:47
Légy hasonló az égen szálló madárhoz…, aki a törékeny
gallyon megpihenve átéli az alatta tátongó mélységet,
mégis vígan énekel, mert bízik szárnyi erejében.”

Victor Hugo

54162. cicaaa652016-11-01 06:38
"Minden nap, minden perc változást hoz. (...) Az ember a pillanatok felismeréséből tanul."

Frank Herbert

54161. Emy 352016-11-01 06:24
Félelmetes, milyen ereje van néha egy szónak. Sorsokat sodor és életeket dönt. Egyetlen szó, amit nem kellett volna kimondani.

54160. Emy 352016-11-01 06:24
Milyen kivételes ajándék a mosoly! Hiszen nem kerül semmibe, de szívmelengető. Csak egy pillanatig él, de az emléke megmarad. Örömet szerez, és táplálja a jóindulatot. Kiváló ellenméreg irigység és rosszindulat ellen. Biztatást ad a csüggedőnek, erőt önt belé. Nem lehet megvenni, kölcsönkérni, ellopni, nem jelent földi javakat senkinek mindaddig, amíg önként és jó szívvel meg nem ajándékoznak vele. Ha valaki túl fáradt ahhoz, hogy rád mosolyogjon, nézz rá derűsen, mert senkinek sincs nagyobb szüksége a mosolyra, mint annak, aki már nem tud mosolyogni.
Dale Carnegie

54159. Hanami2016-10-31 22:03
"A szomszéd szoba

A halál tulajdonképpen jelentéktelen dolog...
valójában csak átmentem ide a szomszéd szobába.
Én én vagyok, te pedig te. Akármit is jelentettünk
egymásnak egymás életében, ez mit sem változott.
Nevezz csak nyugodtan a megszokott nevemen, beszélj
velem ugyanazon a könnyed hangon, melyen mindig is
beszéltél. Ne változtass a hangszíneden. Nevess
ugyanúgy, ahogy valaha együtt nevettünk a vicceken.
Imádkozz, mosolyogj, gondolj rám - emlegesd fel
A nevem nap mint nap, ahogyan annak előtte is, de ne
árnyékolja be semmi a hangulatot, amikor szóba
kerülök. Az élet nem kapott semmiféle új jelentést.
Minden olyan, mint amilyen volt, nem szakadt meg a
folytonosság. Az, hogy nem látnak, még nem jelenti azt,
hogy nem kell rám gondolni. Várok rád, itt vagyok
a közeledben - egészen közel. Nincs semmi baj. "

54158. Cilumiluci2016-10-31 19:58
Mindenszentek
Állj meg ma egy kicsit,
És gondolj most azokra!
Akik már fürdenek
Az égi habokban.
Ne szégyeld ha fáj,
S elgurul egy könnycsepp,
Mert a szívünknek hidd el,
Úgy lesz kicsit könnyebb.
Táncot jár este a mécsesek lángja.
Üzenetet visz az égi világba.
Szomorú ünnep Mindenszentek napja,
Annak is ki üzen, annak is ki kapja.
De nem felejtödik, ki szívünkben él tovább,
Bár nélkülük kicsit szürkébb lett a világ.
S ha eljön az időnk, majd odaát vártok,
Hogy ne féljünk átlépni akkor hozzátok.

54157. Emy 352016-10-31 19:03
Van, aki mindig, van, aki egyszer,
Van, aki gyűlöl, van, akinek tetszel,
Van, aki ellened, van, aki érted,
Úgy kapod, ahogy kérted.

54156. Emy 352016-10-31 19:02
Még el kell mondanom egy szomorú hírt. Az "Igazi" nem létezik. Nincsen. Sehol nem él valahol egy nő vagy egy férfi, aki az igazi, s akit csak meg kell találni. De aki szerencsés, élete során találkozhat két-három olyan emberrel, akiből lehetne "igazi". De ehhez nagyon sok türelem, lemondás, megértés, háttérben maradás szükséges, ám végül kialakulhat egy olyan viszony, melyben a másik már nélkülözhetetlenül belecsiszolódott, vagyis igazivá vált.

54155. Emy 352016-10-31 19:02
Nem hiszek a véletlen találkozásokban. A világ törvénye olyan, hogy ami egyszer elkezdődött, azt be is kell fejezni. Nem valami nagy öröm ez. Semmi nem érkezik idejében, semmit nem ad az élet akkor, amikor felkészültünk reá. Sokáig fáj ez a rendetlenség, ez a késés. Azt hisszük, játszik velünk valaki. De egy napon észrevesszük, hogy csodálatos rend és rendszer volt mindenben... két ember nem találkozhat egy nappal sem előbb, csak akkor amikor megértek e találkozásra.

54154. Cilumiluci2016-10-31 18:03
"Soha, de soha nem veszítjük el szeretteinket Ők velünk vannak, nem tűnnek el az életünkből. Csak nem egy szobában vagyunk velük."
Paulo Coelho

54153. Zsuzsanka432016-10-31 17:55
"Ha intelligens vagy annak az az előnye, hogy megjátszhatod az ostobát, míg fordítva ez teljesen kizárt!"
Woody Allen

54152. zaks2016-10-31 17:11
"...

A paradoxon penge-éle
ketté hasítja az eget,
a kétféle világ felszikrázik...
Itt vagyok,hogy ott legyek!
Ott,ahol minden lehetséges,
a súlytalanság,mint selyem,
..fényeskedve suhan át árva testemen.
Nem kérdi senki időm hosszát,
hogy mért születtem,mért vagyok?
Nem kérdik miért világosak
a valóságos nappalok,s miért
borongós-holdfényesek a titokzatos
tengerek,ahol a lélek magát feloldva
a végtelenbe átlebeg."

54151. Cilumiluci2016-10-31 09:48
"Becsüld inkább a magányt, a csendet és néhány őszinte barátot, mint a mulatozó tömeget, a zajt és ezer futólagos ismerőst."

William Powell

54150. cicaaa652016-10-31 06:34
"A lélek nem gazdagszik pénzzel. És nem is szegényedik pénz fogytával. Amiben a lelketek nyer, az az igazi nyereség."

Gárdonyi Géza

54149. Emy 352016-10-31 06:21
Az, hogy túlteszed magad rajta, nem jelenti azt, hogy elfelejted, nem jelenti azt, hogy hűtlen leszel az érzéseidhez, csak annyit jelent, hogy tűrhető szintre csökkented a fájdalmad, egy olyan szintre, ami nem tesz tönkre. Tudom, hogy pillanatnyilag elképzelhetetlen, hogy túltedd magad rajta. Lehetetlen. Felfoghatatlan. Elképzelhetetlen. Nem akarsz túl lenni rajta. Miért is akarnál? Nem maradt neked más, csak ez. Nem kellenek a kedves szavak, nem érdekel, mit gondolnak vagy mondanak mások, nem akarod tudni, hogy ők mit éreztek, amikor elvesztettek valakit. Ők nem te vagy, igaz? Ők nem érzik azt, amit te. Az egyetlen dolog, amit akarsz, az, amit nem kaphatsz meg. Elment. Sosem jön vissza. Senki sem tudja, milyen érzés. Senki sem tudja, milyen az, kinyújtani a kezed, és megérinteni valakit, aki nincs ott és soha nem is lesz. Senki sem ismeri ezt a betölthetetlen űrt. Senki, csak te.
Kevin Brooks

54148. Emy 352016-10-31 06:20
Minden kapcsolat, történés valahonnan valahová tart. Erre kell figyelni. Úton vagyunk-e még? Vagy már csak ismételjük magunkat? Mit "hoz ki" belőlünk az együttélés? Jót? Előre lépést, derűt, szabadságot, munkaképességet? Rosszat? Idegességet, beszűkülést, rosszkedvet? A kapcsolat változik, és benne változunk mi is. Előfordulhat, hogy az utak szétágaznak. Ha tartósan úgy érezzük, hogy már nincs dolgunk egymással, harag és gyűlölet nélkül is el lehet búcsúzni. Azonban sokszor a másikra haragszunk, mert nem olyan vagy nem vált olyanná, amilyennek elképzeltük. Pedig nem tehet arról, hogy nem vagyunk elég jó emberismerők, és olyat kértünk, amit nem tud megadni. Elmenni könnyen kell, ahogy a levél leválik a fáról. Elmenni egyszer szabad csak és véglegesen. Egy foghúzás rossz, de elviselhető. De ha mindennap húznának rajta egy keveset - azt nem lehetne kibírni. Az ilyenfajta szétválásban tönkremegy két ember.
Popper Péter

54147. Cilumiluci2016-10-30 21:20
Várnai Zseni: Néma bánat
Én úgy igyekszem megnyugodni:
már a szívem sem mer dobogni,
lélegzetem is visszafojtom,
és ami fáj:én ki nem mondom,
csitítom magam,hogy ne sírjak,
hogy semmi szomorút ne írjak:
maradjon meg a néma bánat
ott bent a szívben önmagának!
Kinek beszéljek,tán a szélnek?
Vagy fönt a ködös,szürke égnek,
esőnek,hónak,zivatarnak,
panaszkodjam a hideg falaknak?
Papírra róni is hiába,
belesikoltani a világba
nem érdemes:a néma bánat
maradjon meg csak önmagának!
Ha olykor érzem:tűrhetetlen!
És nem bírom már türelemmel,
hogy így maradtam,így kifosztva,
kedveseimtől elrabolva,
hogy mérhetetlen messze élnek...
kinek zokogjam,tán a szélnek?
Szívemben elbődül a bánat,
de csak befelé önmagának!
És,hogy a hangját én se halljam,
összeharapom lázas ajkam,
a jajkiáltás föl ne törjön,
inkább a lelkem összetörjön!
Minek a szív,minek a lélek?!
Már nem tudom,miért is élek,
mért húzom,húzom,mint az állat
e sorsot,amely csupa bánat.
Csak nézek,nézek esdekelve,
egy villanásnyi fényt keresve...
s szemembe bús szemek merednek,
és könnyek,könnyek permeteznek!
Ki tette ezt,mi történt itten?
Nem tudja más csak,csak fönt az Isten,
de hangtalan sírjon a bánat,
csak bent a szívben önmagának!
Csitulj szívem,ne merj dobogni,
csak hagyd a lángot ellobogni,
már ami fáj,ki nem sikoltom,
lélegzetem is visszafojtom,
a néma fájdalom beszéljen,
helyettünk a nagy ég ítéljen...
s maradjon csak a mély búbánat
ott bent a szívben...önmagának!

54146. zsuzsanna502016-10-30 20:48
Amikor elveszítünk egy hozzánk közel álló, szeretett lényt, valami, amit tőle kaptunk, tovább él bennünk, és ösztökél minket. Halottaink a szívünkben élnek. A "halhatatlanságnak" ez a legvigasztalóbb formája.

David Servan-Schreiber

54145. Cilumiluci2016-10-30 19:04
„Ne sírj! Szép az ismeretlen, amikor a felfedezésére indulunk. (...) Ne nézd a szememet, mert örömömben sírok, hogy teljesíthetem a feladatomat, és bánatomban, hogy te könnyezel.”
Consuelo de Saint-Exupéry

54144. Cilumiluci2016-10-30 15:11
" Mint lelkem eddig félve sejtett,
Előttem áll a nagy titok,
Hogy csak az hal meg, ami nem lett,
S az él örökké, ami volt "
/ Vajda János /

54143. regina012016-10-30 14:17
Az, hogy túlteszed magad rajta, nem jelenti azt, hogy elfelejted, nem jelenti azt, hogy hűtlen leszel az érzéseidhez, csak annyit jelent, hogy tűrhető szintre csökkented a fájdalmad, egy olyan szintre, ami nem tesz tönkre. Tudom, hogy pillanatnyilag elképzelhetetlen, hogy túltedd magad rajta. Lehetetlen. Felfoghatatlan. Elképzelhetetlen. Nem akarsz túl lenni rajta. Miért is akarnál? Nem maradt neked más, csak ez. Nem kellenek a kedves szavak, nem érdekel, mit gondolnak vagy mondanak mások, nem akarod tudni, hogy ők mit éreztek, amikor elvesztettek valakit. Ők nem te vagy, igaz? Ők nem érzik azt, amit te. Az egyetlen dolog, amit akarsz, az, amit nem kaphatsz meg. Elment. Sosem jön vissza. Senki sem tudja, milyen érzés. Senki sem tudja, milyen az, kinyújtani a kezed, és megérinteni valakit, aki nincs ott és soha nem is lesz. Senki sem ismeri ezt a betölthetetlen űrt. Senki, csak te.

54142. Pipi572016-10-30 13:46
Nem vesztél el
Eljött az idő, hogy mérlegeld mi a jó neked. Meg kell, hogy lásd mit mutat neked. Talán a mélyre kell taszítania, hogy ott találd meg magadat. Hogy lásd mit tudsz adni, hogy mi minden van benned. Mert itt ezt tudod te adni. Magadat. A létező legnagyobb dolgot bíztad rá. Képes vagy adni magadból. Szeretetet, odaadást, a lelkedet. De hogy ezt ki képes elfogadni, azt már nem te döntöd el. Addig kell adnod, míg az nem vesz el belőled. A szeretetnek mindig adnia kell, nem vehet el. Ha elvesz, akkor hagynod kell elmenni. Mert csak így kaphatod vissza azt, ami elveszett miatta... Egy időre...
Cser Melinda