Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kedvenc idézetek fórum

Kedvenc idézetek (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
2023. júl. 11. 18:15

˝Ha van értelme a célnak, még az elérésével járó fájdalom is jól esik.˝


/Woo-kyoung Ahn/

62690. Gretaa
2023. júl. 3. 22:56
"Ne alkudozzunk a sorssal,amikor kedvező alkalmat kínál nekünk."
2023. júl. 3. 15:39

˝Hinned kell abban, hogy a legjobb még hátra van. Hogy hozzon ez a szeszélyes élet bármit, a csoda, amit neked szán, a tiéd lesz. Hinned kell abban, hogy ez a szürke világ is ezer színt tartogat, és te is látni fogod. Hinned kell abban, hogy az élet nem csak kudarcok sora, hanem egyszer végre felemel, és nem enged el magától. Hinned kell abban, hogy létezik igaz szeretet, olyan soha el nem múló. Hogy lesz egyetlen sziklád, egy mentsvár, aki nem kérdez, de átölel, ha fáj még az élet. Egyszerűen hinni kell, hinni, bárhogy fáj, mert másként elvesztünk. Mindannyian.˝

/Todorovits Rea/

62688. Gretaa
2023. jún. 23. 18:21

"A boldogság vágykép:ezért mindenkinek mást jelent,mivel

mindannyian másképp gondolkodunk."

62687. Pipi57
2023. jún. 19. 13:18

Mielőtt elítélsz,


vedd fel a cipőmet és járd végig az utamat.


Járd végig a múltamat, érezd a könnyeimet,


éld át a fájdalmaimat, az örömömet...


Tedd meg a lépéseket, amelyeket én megtettem


és botladozz meg minden kövön,


amelyen én megbotlottam. ...


S mindegyik botlás után állj fel és menj tovább,


úgy ahogy én tettem.


Csakis ezután ítélkezhetsz rólam, felettem.


Akkor mondhatod, hogy ismersz!


/indián bölcsesség/

62686. andilaci
2023. jún. 18. 11:40
Abból, hogy igazad van, még nem következik, hogy a másiknak is egyet kell értenie veled.
62685. Pipi57
2023. jún. 17. 17:50

"Az élet legnagyobb ajándéka a puszta lét. Akkor is, ha rossz, akkor is, ha nehéz.

Élni gyönyörű!"

(Szabó Magda)

2023. jún. 15. 16:17

˝Néha nem az kell, hogy megértsd a másik embert, hanem csupán annyi, hogy el tudd fogadni olyannak, amilyen.˝


/Sándor Alexandra Valéria/

2023. jún. 4. 20:58
" Néha várni kell. Nem türelmetlenkedni, nem kierőszakolni semmit sem. Tudni, jó helyen vagy, csinálni a dolgaid, tiszta lelkiismerettel. Közben, ha eléd csöppen bármi vagy bárki jó, azt kiélvezni. Átélni minden pillanatát a lehető legjobban. Aztán az idő eldönti ki és mi marad melletted, veled, az életedben. Mert aki, és ami nem neked való, az menni fog. Csak azok az emberek, helyzetek, körülmények maradnak, akik neked teremtettek. A nem hozzád illőek kiesnek, elmaradnak vagy megváltoznak. Ezen ne sértődj meg. Ez az élet rendje, nem tehetsz ellene semmit. Viszont, ha élvezed minden pillanatát, akkor Te csak nyerhetsz. És ez a lényeg."
62682. Pipi57
2023. jún. 3. 17:47

"Megöregedtem, de a szívem, az még mindig fiatal. Legbelül sosem változik a korunk. . Tudd, hogy te magad vagy a legtökéletesebb kor! Minden egyes évünk különleges és értékes, mert csak egyetlenegyszer élhetjük át. Ne bánkódj amiatt, hogy idősödsz, mert ez egy olyan kiváltság, ami nem mindenkinek adatik meg!"

(Richard Gere)

2023. jún. 1. 20:00

˝A lét örök körforgásában a fa az összekötő az anyagi és szellemi minőség, a föld és az ég között. Mivel ágaik az égbe nyúlnak, gyökereik pedig a földbe kapaszkodnak, a fák az ég és a föld, a halandók és a halhatatlanok, az alvilág és a felsőbb szellemvilág közötti kapcsolatot is szimbolizálják.˝


/Réczey Kata/

62680. **sue**
2023. máj. 27. 20:44

"Az egész élet emlékekből áll, csak mindig a jelen pillanat múlik el olyan gyorsan, hogy észre sem vesszük."


/Tennessee Williams/

2023. máj. 23. 17:27

˝Az embernek szüksége van álmokra. A leglehetetlenebbekre is. Azt hiszem, az álmok tartanak minket életben. Akinek már nincsenek, az lassan elenyészik.˝


/Szaszkó Gabriella/

62678. Puncsos
2023. máj. 18. 14:29

Semmi kifogásom az ellen, hogy az emberek az órájukra nézzenek, amikor beszélek. De azt nem tűröm, amikor rázni kezdik, hogy nem állt-e meg. :)


/Graffiti/

62677. Puncsos
2023. máj. 18. 14:28

Lakik bennem egy kobold, és ha időnként nem engedem ki randalírozni, a világ pokoli unalmassá válik. Én meg utálok mogorva és unalmas lenni.


Paul Auster

62676. andilaci
2023. máj. 10. 14:54
Ismerd fel és fogadd el a saját korlátaidat!
2023. máj. 10. 11:17

˝Semmi sem gyógyít úgy, mint a mosoly és a nevetés. Ha könnyedebb lélekkel éljük a világot, azt mutatja: szívünk a helyén.˝


/Douglas Pagels/

62674. Puncsos
2023. máj. 8. 13:56

Ez most csak úgy eszembe jutott a szeplőkről. Kedvenc Szilvási regényemből egy kis részlet. :)


"Mondd, szeplős, ha egyszer nekünk is lesz gyerekünk, hogyan fogjuk nevelni? Ugye, a mi gyerekünk nem lesz olyan magányos, mint mi voltunk, amíg te nem voltál nekem, és én nem voltam neked? Mondd, szeplős, szoktál te olyant gondolni, hogy még az egész élet előttünk áll? Ugye, te nem vagy olyan, hogy csak egy-két napra előre gondolkozol? Mert én ilyen voltam, amíg te nem voltál. Néha még ilyen sem. Néha az is hidegen hagyott, hogy holnap mi lesz. Valami lesz - rángattam a vállamat -, és ha semmi sem, az is közömbös. Amióta te vagy nekem, én annyira megváltoztam, hogy szinte nem is igaz semmi sem, ami addig volt, amíg te nem voltál."


Szilvási Lajos: Egymas szemében

62673. Pipi57
2023. máj. 7. 14:32

Ott fenn a magasban

Ma a Mennyország is ékes díszbe öltözött,

ott fenn a magasban a csillagok között,

ahol harang dallam csendül, lágy orgona szól,

s ahol minden szelíd arcon fájás bujdokol.

Mert ma a Mennyországban is felköszöntik szépen,

azon, anyákat, kik fenn vannak az égben,

akik gyöngykönnyeket sírnak, vadrózsákat lépnek,

s akik zokogva siratnak minden földi évet.

Ma minden egyes, édesanyát, átölel az, Isten,

hogy hiány-fájdalmukon kicsit könnyíthessen,

mikor azok szívszorító bánatukban letekintenek,

önnön gyermekükre, kik értük könnyeznek.

Ma az égben és a földön is róluk szól az ének,

és feléjük száll minden ima, melyek sóhajoktól égnek,

mert az, anyák, voltak, s lesznek, kiket hőssé avatnak,

azon percben mikor gyermeküknek életet adnak.

Kun Magdolna 😭😭😭

62672. andilaci
2023. máj. 7. 13:18
Ha gyűlölsz valakit, gondold meg, van-e értelme; ha viszont szeretsz valakit, ne gondolkodj azon, hogy van-e értelme.
62671. Gretaa
2023. máj. 4. 20:04
"Az emlékezet az egyik legnagyobb adomány,amivel nem csak mi emberek,hanem az állatok is bírnak."
62670. Gretaa
2023. máj. 1. 20:49
"Tiszta szív nélkül nincs teljes és helyes tudat."
62669. Pipi57
2023. máj. 1. 08:33

Ferenc pápa üzenete:


Nem kell katolikusnak lenni, hogy megértsd!

Ahogy, telik az idő és érettebekké válunk, lassan rájövünk, hogy:

- egy 3000 €-os óra, ugyanazt az időt mutatja, mint egy 30 €-os

- egy 300 eurós pénztárca ugyanazt az összeget tartalmazza, mint a 30 eurós pénztárca

- a magány egy 70 négyzetméteres házban ugyanaz, mint egy 300 négyzetméteres házban

Remélem, egy nap rájössz, hogy a belső boldogságod nem a világ anyagi dolgaiból származik.

Nem számít, hogy első osztályon vagy fapados járaton utazol;

A jegy értéke ugyanaz , ha a repülõ lezuhan...

Remélem, tudod, az az igazi boldogság, ha vannak barátaid, testvéreid, hogy beszélhetsz, nevethetsz és énekelhetsz velük...

5 vitathatatlan tény a boldogságról:

1. Ne úgy neveld a gyerekeid, hogy gazdagok legyenek, tanítsd őket, hogy boldogok legyenek, hogy lássák a dolgok értékét, és nem az árát.

2. Amikor eszel, egyél úgy, mintha az gyógyszer lenne, különben úgy kell gyógyszert szedned, mintha az étel lenne

3. Az a személy, aki szeret téged, soha nem hagy el téged. Még ha 100 ok is van arra, hogy elhagyjon, akkor is talál egy okot, hogy maradjon.

4. Nagy különbség van az embernek lenni és az emberségesnek lenni között. Nagyon kevesen értik ezt meg...

5. Téged is szerettek, amikor megszülettél, és szeretve leszel, amikor meghalsz. A kettő közötti idő csak rajtad múlik...

A legnagyobb ajándék, amit adni tudsz valakinek, az a te időd, és mindig a családodnak vagy egy jó barátnak kell adnod.

62668. Shukran (válaszként erre: 62667. - Puncsos)
2023. máj. 1. 06:20
62667. Puncsos
2023. ápr. 30. 23:07

Nem idézet. Dalszöveg. De egész nap ez járt a fejemben.


Volt egy kicsi házikó

Fehér fala ragyogó

Oda jártunk te meg én

Boldogságunk idején.


Minden kis szó vissza hív

Semmit nem feled a szív

De a boldog ifjúság

Nem jön vissza soha már.


Mégis újra elmegyünk

Emlékeket keresünk

S feltűnik a régi nyár

És egy vidám ifjú pár.


Az a kicsi házikó

Most is olyan ragyogó

Nekem egyet jelent már

Az a ház, s az ifjúság.

62666. Puncsos
2023. ápr. 27. 17:01

Az eltávozott orgánumát felejti el legelőször az élő, a halott hangja azonnal kikopik a lélekből, a mozdulatai, az ölelése, a szokásai megmaradnak, de a hangja elvész. (Grecsó Krisztián)


Ez tényleg mennyire így van már. Az apám hangjára egyáltalán nem emlékszem. Csak a gyönyörű kék szemei vannak előttem.

62665. f94a9ddf04
2023. ápr. 22. 20:21
"Hasítsd szét a fát,és én ott leszek.Emeld fel a követ,és megtalálsz."
2023. ápr. 18. 21:19

"A legszebb ajándék: egy mosoly. Egy ölelés. Vagy még az sem - csak egy gondolat: "Szeretlek"."


Müller Péter

62663. Gretaa
2023. ápr. 18. 19:15
"Nem mind arany,ami fénylik,de nem is mind fénylik ám,ami arany."
62662. Pipi57
2023. ápr. 18. 09:54

"Amikor reggel felébredek, elmosolyodom.

Mert élek, vagyok. Már nem gondolok világmegváltásra, nem akarok embereket megítélni. Tudom, hogy nem javíthatok más hibáin, hiszen az ő útjukat én nem járhatom végig. Elfelejtem, ki szép, ki csúnya, ki kövér, ki vézna, csak érezni akarom, hogy jó élni.

Látni akarom a poros ablakot, a bosszantó legyet, a hangyákat, amik megtámadták a tegnap este elejtett morzsát. Már nincs szükségem állandó bizonygatásra, mert megtanultam, hogy felesleges. Élek, levegőt veszek, és a tükörből visszanéző arcot is lassan felismerem. Talán nem sima, nem feszes már, mégis én vagyok minden fintorban, szarkalábban, és le nem mosott szemfestékben. Ha szeretem, ha nem. Élni akarok, és szeretni azt, akivé lettem az észrevétlenül múló évek folyamán."

(Imre Hilda)

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook