Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kedvenc idézetek fórum

Kedvenc idézetek (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
62721. 61ace7cd2f
2023. szept. 20. 17:39

"Minden ember más világ, más világrend. És sohasem önmagunk felett ítélkezünk, ami kötelességünk volna, hanem egymás felett, amihez nincs jogunk."


Aszlányi Károly

2023. szept. 19. 21:59
“Ahhoz, hogy pótolhatatlan legyen valaki, különböznie kell a többitől.” – Coco Chanel
2023. szept. 19. 21:44

˝Mosolyogj, valahányszor teheted, mosolyogj akkor is, ha nehéz, és meglátod, semmi sem állhat örömöd útjában, még az sem, ha néha bizony sírnod kell, annyira fáj valami.˝


/Jorge Bucay/

62718. andilaci
2023. szept. 19. 13:02

A becsület meg a szorgalom olyan, mint a jó szél: előre hajtja az embert.


Andersen

62717. 61ace7cd2f
2023. szept. 18. 13:23

" A tévedés nem jelent szükségszerűen végzetes hibát. Éppen csak annyit, hogy a dolgok nem olyan véglegesek, mint ahogy (...) gondolja. "


Daniel Keyes

62716. 61ace7cd2f
2023. szept. 17. 21:31

" Ha lépésről lépésre látjuk magunk előtt az utat, amelyet meg kell tennünk, biztosak lehetünk benne, hogy ez nem a mi utunk. A saját utunkat mi alakítjuk minden megtett lépésünkkel. Ettől a miénk. "


Joseph Campbell

62715. 61ace7cd2f
2023. szept. 17. 21:16

" Ha a játékban döntést hozok, tudom, nincs végleges következménye. Tudom, hogy az alternatív jövőlehetőségek még mindig ott lebegnek körülöttem, hogy a döntéssel nem zárok ki semmit. De az életben nem tudok visszalépni a mentett álláshoz. (...) Ezért inkább nem döntök sehogy, csak stoppolom az életemet, lefagyasztok egy-egy állapotot, és próbálok nem tudomást venni az idő múlásáról."


Mécs Anna

62714. Pipi57
2023. szept. 17. 20:15

Ez nem idézet ,ez egy csodálatos igazi szeretetet bemutató történet.


"A szüleim 55 évig voltak házasok.

Egy reggel, amikor anyám lement apámnak reggelit készíteni, szívrohamot kapott és elesett.

Apám felemelte, ahogy tudta, és betette őt az autóba.

Teljes sebességgel , a közlekedési lámpákat figyelmen kívül hagyva hajtott vele a kórházba.

Mikorra megérkezett, a felesége halott volt.

A temetés alatt apám hallgatag volt,

tekintete a ködbe veszett.

Alig sírt.

Aznap este mi gyerekek is csatlakoztunk hozzá.

A fájdalom és a nosztalgia légkörében szép történetek jutottak eszünkbe.

Apànk megkérte a bátyámat,

aki teológus, hogy mondja meg neki, hol lehet anya most ebben a pillanatban.

A bátyám beszélni kezdett a halál utáni életről, mi pedig találgattunk, vajon anyánk most hol lehet.

Apám mindezt figyelmesen hallgatta....

Hirtelen megkért minket, hogy vigyük ki a temetőbe.

Apa!- válaszoltuk,

este 11 óra van, most nem mehetünk a temetőbe!

Felemelte a hangját,

és merev tekintettel azt mondta:

Ne vitatkozzatok velem kérlek,

ne vitatkozzatok azzal az emberrel, aki most vesztette el 55 év után a feleségét.

Egy pillana alatt tiszteletteljes csend termett, és nem vitatkoztunk tovább.

Kimentünk a temetőbe, és engedélyt kértünk az éjjeliőrtől, hogy bemehessünk.

Zseblámpával botorkáltunk el a sírig.

Apám megsimogatta a halmot, imádkozott és ezt mondta... mi gyerekek, meghatódva néztük a jelenetet:

El telt 55 év ... tudjátok?

Senki sem beszélhet igaz szeretetről...

ha fogalma sincs arról, milyen egy nővel megosztani az életet.

Szünetet tartott, és megtörölte az arcát.

Ő és én, együtt voltunk abban a válságban amikor..

munkahelyet váltottam...

- folytatta.

Összepakoltunk amikor eladtuk a házat,

és elköltöztünk a városból.

Megosztottuk az örömöt, hogy láthattuk a gyerekeinket befejezni az iskolát és karriert csináltak...

egymás mellett gyászoltuk amikor szeretteink távoztak, s együtt imádkoztunk néhány kórház várótermében.

Támogattuk egymást a fájdalomban, megöleltük egymást karácsonykor,

és megbocsátjuk a hibáinkat...

Gyerekeim ez most már elmúlt...

és én boldog vagyok, tudjátok miért?

Mert előttem ment el.

Neki nem kell átélnie ezt a kínt és fájdalmat,

hogy eltemessen,

hogy egyedül maradjon a távozásom után.

Én vagyok az, akinek ezt át kell élnie, és hálát adok Istennek.

Annyira szeretem őt, hogy nem szerettem volna, ha szenvednie kell..."

Amikor apám befejezte a beszédet, a testvéreimnek és nekem könnyek csordultak végig az arcunkon.

Megöleltük, és ő vigasztalt meg minket:

Semmi baj nincs...

hazamehetünk,ez egy szép nap volt.

Azon az estén megértettem.

Hogy mi az igazi mély szeretet...

ami távol áll a romantikától, nem sok köze van az erotikához, vagy a szexhez.

Inkább ahhoz a munkához kötődik ami kiegészít.

A törődéshez és minden máshoz ami az igaz szeretethez kapcsolódik, amelyet két igazán elkötelezett ember vall."

2023. szept. 15. 21:29

"Néha el kell szökni a világ elől ahhoz, hogy továbbra is benne tudj élni."


(Eszes Rita)

62712. Pipi57
2023. szept. 12. 17:47

"Hagyj helyet a szívedben azok számára akik melletted állnak az esőben,mert ők megérdemlik,hogy majd veled gyönyörködjenek a szivárványban..."

(Ismeretlen szerző)

62711. andilaci
2023. szept. 11. 13:08

Ha leesel valahonnan - lehetsz jó ember vagy rossz -, biztos, hogy a földön kötsz ki.


Michael Bernard Beckwith

2023. szept. 11. 13:06

"Az ember ugyan beleszületik a családjába, de a barátságait választja. Van, amiről kiderül, hogy jobb magunk mögött hagyni. Mások pedig minden kockázatot megérnek."


Adam Silvera

62709. Pipi57
2023. szept. 11. 11:48
Sosem lehetsz elég jó annak, aki nem a szívével tekint rád. Ott, ahol elvárás van, elfogadás helyett, ahol sérelem él a megbocsátás helyett, ahol szavak repkednek a megértés csendje helyett, nincs keresnivalód. Felállni, arrébb menni, és új, igaz utat keresni a legnagyobb bátorság, melyet megtapasztalunk az életünk során. De tudnunk kell, a szenvedésre nincs időnk, erre nem kaptunk trezorba zárt, féltve őrzött éveket. Eltelik, elmúlik az élet akkor is, ha fáj, és akkor is, ha nevetve viszed tovább. (Todorovits Rea)
2023. szept. 6. 10:04

"A rózsa kívülről igenis szép, s ha nem ő állna mindig az előtérben, talán még kedves is lehetne; de mivel ő a virágok virága, önmagát mindig szebbnek fogja tartani, mint amilyen valójában; mindaddig, amíg ez így van, a rózsa gőgös marad."


Anne Frank

2023. szept. 4. 05:21

"Az érzések... olyanok, mint a színek, nehéz őket elmagyarázni."


(Francois Lelord)

2023. szept. 3. 18:04

˝Ősz, az év utolsó legszebb mosolya.˝


/William Cullen Bryant/

2023. szept. 3. 09:58

"A legszebb ajándék: egy mosoly. Egy ölelés. Vagy még az sem - csak egy gondolat: "Szeretlek"."


Müller Péter

62704. 6b4c154f13
2023. szept. 3. 09:44

Egy igazán nárcisztikus karakterű ember (...) vetélytársnak tekintheti a saját gyerekét is, már csíráiban megmutatkozó képességei láttán is fenyegetve érezheti magát, és komoly erőfeszítéseket tehet annak érdekében, hogy a gyermek ne bontakoztathassa ki a benne rejlő potenciált. Ők a hiperkritikus, semmivel sem elégedett, gúnyolódó, ítélkező, összehasonlítgató szülők, akik módszeresen rombolják gyerekük önbecsülését és letörik az ambícióit.


Almási Kitti

62703. Gretaa
2023. szept. 2. 23:07
"Az állatvédő olyan ügyvéd, akinek minden ügyfele ártatlan."
62702. Gretaa
2023. szept. 2. 21:33
"Azért esünk bele a gödörbe, hogy megtanuljunk kimászni belőle".
62701. Gretaa
2023. aug. 30. 21:18
"Csak azért,mert valamit nehéz megfogalmazni,még nem biztos, hogy fel is kell adnunk a megfogalmazására irányuló törekvéseinket."
2023. aug. 27. 15:54

˝A szív mindig tudja, merre van a helyes irány.˝


/Alyona Crower/

2023. aug. 19. 12:57

˝Négy szócskát üzenek, vésd jól kebeledbe, s fiadnak

Hagyd örökűl ha kihúnysz: A HAZA MINDEN ELŐTT.˝

/Kölcsey Ferenc/

2023. aug. 18. 17:47

"Mindannyiunk életében van egy olyan ember, aki váratlanul betoppan és megváltoztatja azt. Elfeledteti a múltat, és reményt ad a jövőhöz. Megtanít szeretni, és szeretetet befogadni. Megtanít hinni, és bízni az újabb csodákban. Kit nem egy külön személynek érzékelsz, hanem lelked egy részének. Benned van a bizonyosság, hogy életünk nem apró véletlenek sorozata, hanem egy gondos terv láncolata, melyet épp ezek a találkozások tesznek csodálatossá. Ilyenkor nem csak hiszed, hanem megbizonyosodsz arról, hogy a gondviselés pont ott, és akkor lép működésbe, amikor annak itt van az ideje. Lelked megnyugszik, szíved megnyílik. Hazataláltál."


(Mohácsi Viktória)

62697. Gretaa
2023. aug. 14. 11:55
"Az emberek csak akkor látják az igazságot,ha az kellően közel van az ő valóságukhoz."
2023. aug. 11. 19:47

˝Ne azt kívánd, hogy minden könnyen menjen. Kívánd azt, hogy legyen erőd legyőzni a nehézségeket.˝


/Bruce Lee/

62695. Pipi57
2023. aug. 6. 10:32

“Milyen érzés öregnek lenni?

A minap egy fiatal megkérdezte tőlem: "Milyen érzés öregnek lenni?

Nagyon meglepett a kérdés, mivel nem tartottam magam öregnek. Amikor meglátta a reakciómat, azonnal zavarba jött, de elmagyaráztam neki, hogy ez egy érdekes kérdés. És némi gondolkodás után arra a következtetésre jutottam, hogy az öregedés ajándék.

Néha meglepődöm azon a személyen, aki a tükrömben lakik. De nem aggódom sokáig ezek miatt a dolgok miatt. Nem cserélnék el mindent, amim van, néhány ősz hajszálért és egy lapos hasért. Nem szidom magam, ha nem vetem be az ágyamat, vagy ha túl sok "apróságot" eszem. Jogom van egy kicsit rendetlenkedni, extravagánsnak lenni, és órákig elmélkedni a virágaimon.

Láttam néhány kedves barátomat elmenni ebből a világból, mielőtt még élvezhették volna az öregedéssel járó szabadságot.

-Kit érdekel, ha úgy döntök, hogy hajnali 4-ig olvasok vagy számítógépes játékokkal játszom, és utána ki tudja, meddig alszom?

Táncolok magammal az 70-es és 80-as évek ritmusára. És ha utána sírni akarok egy elvesztett szerelem miatt... sírni fogok!

Végigsétálok a strandon egy olyan fürdőruhában, amely a pufók testemre feszül, és a bikinisek szánakozó pillantásai ellenére belevetem magam a hullámokba, és elengedem magam. Ők is megöregszenek, ha szerencsések.....

Igaz, hogy az évek során a szívemet megviselte egy szerettem elvesztése, egy gyermek fájdalma vagy egy háziállat halálának végignézése. De a szenvedés az, ami erőt ad nekünk, és ami növekedésre késztet minket. A meg nem tört szív steril, és soha nem fogja megismerni a tökéletlenség örömét. Büszke vagyok arra, hogy elég sokáig éltem ahhoz, hogy a hajam megőszüljön, és hogy megőriztem ifjúságom mosolyát, mielőtt a mély barázdák megjelentek az arcomon.

Most, hogy őszintén válaszoljak a kérdésre, azt mondhatom: - Szeretek öreg lenni, mert az öregség bölcsebbé, szabadabbá tesz!

Tudom, hogy nem fogok örökké élni, de amíg itt vagyok, a saját törvényeim, a szívem törvényei szerint fogok élni. Nem fogok gyászolni amiatt, ami nem volt, és nem aggódom amiatt, ami lesz.

A hátralévő időben egyszerűen csak szeretni fogom az életet, ahogyan eddig is tettem, a többit Istenre bízom.”

62694. Gretaa
2023. aug. 5. 21:10
"A történetek talán sosem zárulnak le,hanem jóval az után is folytatódnak,hogy mi pontot teszünk a végükre."
2023. júl. 29. 21:41

˝A Teremtőnek bölcs és egyben könyörületes rendelése, hogy eltakarja az ember szeme elől a jövőt, és megadja az emlékezés gyönyörűségét és a remény varázsát.˝


/Maurice Druon/

2023. júl. 20. 21:21

˝Másoknak nem csak azzal lehet ártani, ha valami rosszat teszünk. Ártás a tétlenség, a közbe nem avatkozás is akkor, amikor valaki segítségre szorul.˝


/Philip Zimbardo/

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook