Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Kedvenc idézetek (28. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szex & Psziché » Psziché

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

54572. Emy 352017-01-13 12:41
Az idő (...)
túl lassú azoknak, akik várnak,
túl gyors azoknak, akik félnek,
túl hosszú azoknak, akik gyászolnak,
túl rövid azoknak, akik örvendnek.
Ám azoknak, akik szeretnek,
az idő nem számít.
Henry Van Dyke

54571. Cilumiluci2017-01-13 11:40
"S ha egyszer szívedbe költözik a tél, próbáld derűs
nyugalommal kiböjtölni a tavaszt."
(Ernest Hemingway)

54570. Emy 352017-01-13 05:53
Szeretni annyi, mint sebezhetővé válni. Bárkit szeretsz, a szíved bizonyára elszorul, és esetleg meg is szakad. Ha biztos akarsz lenni abban, hogy sértetlenül megőrzöd, nem szabad odaadnod senkinek. Gondosan csomagold be hobbikba és apró élvezetekbe; kerülj minden bonyodalmat, biztonságosan zárd be önzőséged ládikájába vagy koporsójába. És abban a ládikában a szíved elkezd változni.
Kemény, törhetetlen és visszalágyíthatatlan lesz.
Clive Staples Lewis

54569. Gretaa2017-01-12 19:16
"Győzni fogok nem azonnal,de minden bizonnyal."

54568. Cilumiluci2017-01-12 19:02
"Élj úgy, ahogy szeretnél, és fütyülj minden másra!"
(Julia Roberts)

54567. fegyver2017-01-12 17:36
Vigyázz EMBER! Tisztíts meg a belső VILÁGOD, mert a KÜLSŐ aszerint MŰ-KÖDIK, AHOGYAN A BELSŐ PROGRAMOD! MAGADAT PUSZTÍTOD EL, HA A FÖLDEDET NEM VÉDED MEG!

54566. Emy 352017-01-12 17:29
Szeretni annyi, mint sebezhetővé válni. Bárkit szeretsz, a szíved bizonyára elszorul, és esetleg meg is szakad. Ha biztos akarsz lenni abban, hogy sértetlenül megőrzöd, nem szabad odaadnod senkinek. Gondosan csomagold be hobbikba és apró élvezetekbe; kerülj minden bonyodalmat, biztonságosan zárd be önzőséged ládikájába vagy koporsójába. És abban a ládikában a szíved elkezd változni.
Kemény, törhetetlen és visszalágyíthatatlan lesz.
Clive Staples Lewis

54565. Emy 352017-01-12 17:28
Kérlek, ne vágd ketté azt, ami egy... A szeretet benned van, mégsem tudod szavakkal körülírni. A legbátrabb képzelőtehetséggel sem tudsz mesélni arról, mit érzel, amikor szeretsz. A szeretet - akárcsak a boldogság, a hűség és az igazság - egy magasabb világból érkezik, onnan, ahol nem kell hozzá szó, hogy érezni tudd, és kifejezd. A szeretet létezéséhez nincs szükséged szemre, fülre, kézre, színekre, hangokra, mozgásra; ahhoz, hogy élni tudj vele, nincs szükséged semmire magadon kívül. A szeretetnek azonban szüksége van rád: te vagy a szeretet küldötte. A földre érkezvén, magaddal együtt a szeretet hírét is elhoztad - így te magad lettél a szeretet.
Tatiosz Hioszi

54564. Emy 352017-01-12 17:28
De amíg azt hiszed, hogy dobog valahol egy szív, mely érted dobog, bocsáss meg az embereknek. Egy emberi szív, mely önzetlenül érez irányodban, elég, hogy megbocsáss mindazoknak, kiknek önző és komisz szívét megismerted; elég, hogy megbocsáss az emberek összességének.
Márai Sándor

54563. Emy 352017-01-12 17:13
A szeretet hosszútűrő, kegyes; a szeretet nem irígykedik, a szeretet nem kérkedik, nem fuvalkodik fel. Nem cselekszik éktelenül, nem keresi a maga hasznát, nem gerjed haragra, nem rójja fel a gonoszt, Nem örül a hamisságnak, de együtt örül az igazsággal.
Biblia

54562. Emy 352017-01-12 17:12
A szeretet egy madár.
Amikor kalitkába zárjuk,
Emberi szeretetnek hívjuk.
Ha megengedjük neki,
Hogy a mindent átható
Tudat égboltján repüljön,
Akkor isteni szeretetnek hívjuk.
Sri Chinmoy

54561. Emy 352017-01-12 17:12
Mindig hittem a számokban, az egyenletekben és logikában, amely az okhoz vezet. De miután egy életen át ezt kutattam, azt kérdezem: mi a logika? Ki dönti el az okot? Kutatásom átvitt a fizikain, a metafizikain, káprázaton és vissza. És megtettem pályám legfontosabb, életem legfontosabb felfedezését. Csak a szerelem rejtélyes egyenleteiben lehet bármi logika vagy okozat. Csakis miattad vagyok itt ma! Te vagy az ok, amiért vagyok. Te vagy a magyarázat. Köszönöm!
John Forbes Nash

54560. Emy 352017-01-12 17:12
Ne kívánd senki szeretetét. Ne utasítsd el senki szeretetét.
Úgy áradjon szereteted, mint a tűz fénye-melege: mindenre egyformán. Akik közel jönnek hozzád, azokra több essék fényedből és melegedből, mint akiknek nincs szükségük terád. Családtagjaid, mindennapi társaid s a hozzád fordulók olyanok legyenek számodra, mint a kályhának a szoba, melynek melegítésére rendelik.
Weöres Sándor

54559. Emy 352017-01-12 17:04
Jól nézz a tükörbe, és szenvedj még,
lelkem úgy kíván szeretni, mint a tiéd.
Mindenki szorítja a félelmét,
de a könnyebb út visz az őrület felé.
Eleven Hold

54558. Emy 352017-01-12 17:04
Tudd meg: szeretni kell, a gúny fintora nélkül,
a púpost, a hülyét, a gonoszt, a szegényt,
hogy majd Jézus elé dús diadalmi ékül
jótetteid terítsd az út szőnyegeként.
Charles Baudelaire

54557. Emy 352017-01-12 17:04
Az a másodperc, amikor igazán szeretünk, életünk egyetlen valóságos pillanata. A többi nem az. A többi boldogtalan varázslat. Őrület. Teli félelemmel és szomjúsággal. Mi persze éppen fordítva gondoljuk. Mi azt hisszük, hogy az a "valóság", amikor egyedül, kővé dermedt, magányos lélekkel élünk. Valóság a hétköznap, a közöny, az egoizmus, az én, az enyém, a pénzkereset. Valóság a tévé, a robot, a rohanás, a vásárlás, az aszfalt, a "senkihez sincs közöm" életérzése. És a szerelemről véljük, hogy káprázat, mámor. Amikor valóban szeretünk, mondják ránk az emberek, hogy "Te el vagy varázsolva, öregem! Te megőrültél!" - miközben egy tévedhetetlen hang lelkünk mélyéről azt mondja: "Itt akarok maradni, mert mindig ide vágytam! Itt akarok élni, örökké!" Amikor szeretjük egymást: kijózadonunk. Felébredünk. Életünk valóságos állapota az, amikor szeretünk. Ezt a csodát rendszerint akkor érjük el, amikor föladjuk a görcsös önvédelmünket, és elkezdünk egymásban, egymásért élni.
Müller Péter

54556. Emy 352017-01-12 06:08
Most nem nekem...

Még érzem suhanó selymét
szélnek, fénynek, virágnak,
becéző bársonyát,
napoknak, perceknek, óráknak,
de azt is látom, hogy tűnik el
a tegnap varázsa...
halványuló fénye
száll a végtelenbe...
még játszik arcomon,
tétován siklik hajamon...
az elmúlás keserű íze,
már érződik ajkamon...
annyira ijesztő, hogy ezt bevalljam,
s zokogni merjek csendes hangtalan,
merengve nézem az ég
feszülő kék-fényű hátát,
s csendben halkan megértem,
kitelt a nyár, sok volt a fény,
elmúlt az ősz is, itt a tél
a harmónia most nem nekem szól,
most nem nekem zenél...

54555. cicaaa652017-01-12 05:34
“Az életben az a legnagyobb boldogság, ha meggyőződhetünk róla, hogy önmagunkért szeretnek, vagy pontosabban szeretnek bennünket, annak ellenére, hogy önmagunk vagyunk.”

Victor Hugo

54554. Cilumiluci2017-01-11 12:55
"A remény halhatatlan, és amíg élek, remélni fogom, hogy megérkezem egyszer."
/Szepes Mária /

54553. 33csakazéRtis2017-01-11 12:11
Ha kitartóan vágyunk a találkozásra valakivel, akkor előbb-utóbb biztosan találkozunk vele.
(Murakami Haruki)

Na ez az önàmitàs..

54552. Emy 352017-01-11 06:24
Most nem nekem...

Még érzem suhanó selymét
szélnek, fénynek, virágnak,
becéző bársonyát,
napoknak, perceknek, óráknak,
de azt is látom, hogy tűnik el
a tegnap varázsa...
halványuló fénye
száll a végtelenbe...
még játszik arcomon,
tétován siklik hajamon...
az elmúlás keserű íze,
már érződik ajkamon...
annyira ijesztő, hogy ezt bevalljam,
s zokogni merjek csendes hangtalan,
merengve nézem az ég
feszülő kék-fényű hátát,
s csendben halkan megértem,
kitelt a nyár, sok volt a fény,
elmúlt az ősz is, itt a tél
a harmónia most nem nekem szól,
most nem nekem zenél...

54551. zaks2017-01-10 17:44
Belker,a kutyus néhány perc múlva békésen 'elaludt'.A kisfiú minden nehézség vagy zavarodottság nélkül elfogadta a kutya halálát.Utána néhány percig még együtt maradtunk,és arról beszéltünk,milyen kár,hogy az állatok rövidebb ideig élnek az embernél.
Shane,aki addig szó nélkül figyelt,egyszer csak közbeszólt:
-Én tudom,miért.
Meglepődve néztünk rá.
Amit ezután mondott,mélyen megérintett,még soha nem hallottam ennél megnyugtatóbb magyarázatot.

-Mindenki azért születik,hogy megtanulja,hogyan éljen helyesen,vagyis hogy szeresse a többieket,és legyen kedves hozzájuk,igaz?
Az állatok viszont már régen tudják ezt,úgyhogy nekik nem is kell olyan soká élniük.

Robin Downing

54550. maryjane892017-01-10 11:27
“Egész felnőttkorod arról szól, hogy a gyerekkorodat próbálod kiheverni”

54549. Emy 352017-01-10 06:19
Fura az élet, bár gyakran elvesz,
jutalmad mindig, hogy újra kezdhetsz.
Csillogó gyémántod köddé fakul,
majd öledbe hullik váratlanul.
Vörös István

54548. cicaaa652017-01-10 06:02
" Az élet értelme,az élet igazi öröme az,hogy mindennap újrakezdhetjük."

John Knittel

54547. AugusztIzabella2017-01-09 13:54
Van egy régi legenda, amely szerint egy fehér és egy fekete angyal kerülgeti a Földet, és figyelik, hallják, hogy az emberek mit mondanak, gondolnak. Ha valaki jól állítja be magát, jót vár, jót remél, akkor a fehér angyal azt mondja, hogy úgy legyen”". És a fekete angyal köteles erre rámondani, hogy „ámen”. Ha viszont valaki rosszul állítja be magát, szomorú, keserű, akkor a fekete angyal mondja azt, hogy "úgy legyen". És a fehér angyal köteles rámondani azt, hogy „ámen „. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy a hívő, az optimista, a jóra készülő emberek dolgai általában jobban sikerülnek, mint a keserű, pesszimista és rosszat váró emberekéi. Ez nagyon szép legenda, amely megmaradt bennem. Vigyázni kell, hogy mikor száll el fölöttünk a két angyal. Csakugyan hiszek abban, hogy az egyik legfontosabb dolog a bizalom.

54546. **sue**2017-01-09 13:28
Néha kialszik bennünk a fény, de aztán ismét felgyúl, ha találkozunk egy másik emberi lénnyel. Mindannyian óriási hálával tartozunk azoknak, akik képesek újból felgyújtani ezt a belső fényt.

(Albert Schweitzer)

54545. Emy 352017-01-09 06:21
A siker titka, hogy megtanuld, hogyan használd fel a fájdalmat és az örömöt ahelyett, hogy a fájdalom és az öröm használna ki téged. Ha ezt megtanulod, te tartod kézben az életedet, ha elmulasztod, kiszolgáltatod magad az életnek.
Anthony Robbins

54544. Emy 352017-01-09 06:21
Akinek látszunk, arról mindenki ítélhet, amilyenek valóban vagyunk, arról senki sem.
Voltaire

54543. Emy 352017-01-09 06:21
Csak olyat mondj, amit valóban úgy is gondolsz. Az élet rövid, nem szabad tönkretenned azzal, hogy folyton a következményeken aggódsz. Teljes, intenzív és boldog életet kell élned, akár egy nyitott könyv, amely elérhető bárkinek, aki bele akar olvasni.
Osho