Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kedvenc idézetek fórum

Kedvenc idézetek (beszélgetős fórum)


2010. máj. 13. 06:54

Talán, talán. Van-e erősebb kábítószer ennél a szónál?


Libba Bray

2010. máj. 13. 06:19
A csúcson lenni magányos dolog. De legalább nincs tömeg.
5206. kotyesz
2010. máj. 12. 23:50

Vidám lelkem senki se érti,

Se gyerek, se nő és se férfi,

Senki, senki itt a világon,

Mi is az én titkos nagy álmom.

2010. máj. 12. 23:45

"Két utazó angyal megállt, hogy az éjszakát egy tehetős család házában töltse el. A család udvariatlan volt, és megtagadta az angyaloktól, hogy a nagy ház vendégszobájában pihenjék ki magukat. Ehelyett egy picike helyet kaptak a hideg pincében. Amikor kinyújtóztak a kemény padlón, az idősebb angyal meglátott egy lyukat a falon és kijavította azt. Amikor a fiatalabb angyal kérdezte, miért, az idősebb angyal így felelt: “A dolgok nem mindig azok, aminek látszanak.”


A következő éjjel mindketten egy nagyon szegény, de vendégszerető paraszt és felesége házában pihentek. Miután azok a kevés ételt is megosztották velük, amilyük volt, átengedték az angyaloknak az ágyukat, ahol ők jót aludtak. Amikor a következő napon a nap felkelt, az angyalok könnyek között találták a parasztot és a feleségét. Az egyetlen tehenük, akinek a teje az egyedüli bevételük volt, holtan feküdt a mezőn.


A fiatal angyal dühös lett és kérdezte az idősebbet, hogyan hagyhatta, hogy ez megtörténjen. Az első embernek mindene megvolt, mégis segítettél neki, vádolta. A második családnak kevese volt, és hagytad, hogy elpusztuljon a tehenük. A dolgok nem mindig azok, aminek látszanak, mondta ismét az idősebb angyal. Amikor a nagy ház pincéjében pihentünk, észrevettem, hogy a falon lévő lyukban arany van. Mivel a tulajdonos olyan mohó volt és nem akarta megosztani szerencsés sorság, betapasztottam a falat, hogy ne találhassa meg. Amikor az utolsó éjszaka a paraszt ágyában aludtunk, jött a halál angyala, hogy elvigye a feleséget. Helyette odaadtam a tehenet.


Ha bízol, csupán arra kell hagyatkoznod, hogy minden eredménynek megvan az előnye. Amíg nem telik el egy kis idő, ezt nem veszed észre… Néhány ember eljön az életünkbe, és gyorsan elmegy… Néhány ember barát lesz és marad egy kicsit… gyönyörű nyomokat hátrahagyva a szívünkön… és ez velünk is így van, hiszen barátságot kötöttünk."

2010. máj. 12. 22:41
“Sohasem veszíthetjük el, amiben egyszer örömünket leltük. Mindazok, akiket mélyen szeretünk, részünkké válnak.” (Helen Keller)
5203. Lolita63
2010. máj. 12. 22:41

Ne hajolj meg a sors előtt, csak azért, mert az úgy kívánja. Célod van, s aki ismeri a célt, merje birtokolni a rávezető eszközöket is. Ha mégis elgyöngülnél a cél előtt, fordulj a szívedhez tanácsért. Egy kis késlekedés nem árt: ami hamar áll elő, hamar a semmibe vész. Nincs jobb társ az erős szívnél, mely a kellő pillanatban átsegít a bajokon. Élj a szív törvénye szerint!

Akinek célja: a helyes élet – annak eszköze: az emberség.

Hioszi Tatiosz

5202. linksys
2010. máj. 12. 22:40

Sok ember fog ki- és besétálni az életedbe, de csak az igaz barátok hagynak lábnyomot a szívedben.

Eleanor Roosevelt

5201. Lolita63
2010. máj. 12. 22:39

Mikor minden reményed tovaszáll,

akkor csak nézz fel az égre,

s látni fogsz engem a messzeségben.

Hozom a reményed ne felejtsd el

minden úgy lesz mint régen.

5200. Lolita63
2010. máj. 12. 22:37

Nincs lehetetlen! Bármi megtörténhet.

Ne add fel a reményt. S meglásd, ami késik nem múlik.

CsJ Pablo

2010. máj. 12. 22:32
"Normális vagyok,a hangok is megmondták!Avagy látom a fényt az alagút végén,,,,,.....-de miért dudál,,,,,?!
5198. Lolita63
2010. máj. 12. 22:32

Az élet különös. Soha nem lehet tudni, kire milyen sors vár, hogy egy átlagos nap végén mi következik be.

Martina Cole

2010. máj. 12. 22:25
“Mindenki hallja, hogy mit mondasz, a barátok meghallják azt, amit mondasz, de az igazi barát figyel arra is, amit nem mondasz ki.” (Szókratész)
5196. linksys
2010. máj. 12. 19:36

Emlékezz, mennyire szerettél,

Mennyire fájt, mikor elmentél.

Nézz rám, fogd meg a kezem,

Szorítsd meg bátran, míg lehunyom szemem.

Children of Distance

5195. linksys
2010. máj. 12. 19:35

Éjszaka majd fölnézel a csillagokra. Az enyém sokkal kisebb, semhogy megmutathatnám, hol van. De jobb is így. Számodra az én csillagom egy lesz valamerre a többi csillag közt. Így aztán minden csillagot szívesen nézel majd... Mind a barátod lesz.

Antoine de Saint-Exupéry

5194. linksys
2010. máj. 12. 19:30

Fura dolog a búcsúzás: elronthatja a napot, akár az egész életet.

Esküvőláz c. film

5193. alexandracska83 (válaszként erre: 5191. - Lolita63)
2010. máj. 7. 18:42
Szép!
5192. linksys
2010. máj. 7. 18:38

"Nem tudom, merre vagy, de valahol már élsz a világban, és egy napon te meg én megérintjük majd ezt a kaput, ezen a ponton, ahol most én. Aztán majd bemegyünk a kapun, betölt minket a jövőnk és a múltunk, és annyit fogunk jelenteni egymásnak, amennyit soha egyetlen ember sem a másiknak. Még nem találkozhatunk, nem tudom, miért. De egy nap minden kérdésünkre feleletet kapunk majd. Minden lépésem közelebb visz egy hídhoz, amelyen át kell mennünk, hogy találkozhassunk. Ugye, nem lesz nagyon sokára? Ugye nem?"

/Richard Bach/

5191. Lolita63
2010. máj. 7. 18:19

Koki Diána Szív és agy


Hatalmas csatát vív szív szív az aggyal.


Harcolnak marják egymást szüntelen.


Percről percre, napról napra dúl a viadal:


A szív még mindig szeret.


Hiába súg az agy: értelmetlen.


Felsír a szív könnyeket ejtve,


de nem riad meg semmitől.


Űzi maga formált igazát kétségbe esve,


S míg létezik érzés, hite nem gyengül.


Tudja jól az elme, hogy nem szeret,


Mégis van valaki, kit a szív egy életen át sem felejt.

5190. Lolita63
2010. máj. 7. 18:15
"Barát az, ki megértést kínál, ha az élet meggyötör, kinek mindig van annyi mosolya, mely derűssé varázsolja a napodat, ki elfogad olyannak, amilyen vagy, s boldog, hogy épp ilyennek lát."
5189. Lolita63
2010. máj. 7. 18:14
"Milyen kivételes ajándék a mosoly! Hiszen nem kerül semmibe, de szívmelengető. Csak egy pillanatig él, de az emléke megmarad. Örömet szerez, és táplálja a jóindulatot. Kiváló ellenméreg irigység és rosszindulat ellen. Biztatást ad a csüggedőnek, erőt önt belé. Nem lehet megvenni, kölcsönkérni, ellopni, nem jelent földi javakat senkinek mindaddig, amíg önként és jó szívvel meg nem ajándékoznak vele. Ha valaki túl fáradt ahhoz, hogy rád mosolyogjon, nézz rá derűsen, mert senkinek sincs nagyobb szüksége a mosolyra, mint annak, aki már nem tud mosolyogni." Dale Carnegie
5188. Lolita63
2010. máj. 7. 18:13

"Az emberi léleknek valami olyan titka ez, mint zenének a hangok harmóniája. Nem azonosak, de kiegészítik egymást. Az igaz barátság olyan az emberi világ diszharmóniájában, mint egy finom, halk akkord."

(Wass Albert)

2010. máj. 7. 16:01

"Ha nem engeded, hogy valaki szeressen, egyszer nagyon magányos leszel."

(Danielle Steel)

2010. máj. 7. 13:41

Bármennyire is erőlködtem, hogy ne gondoljak rá, nem azért küzdöttem, hogy elfelejtsem. Éppen hogy attól féltem - éjszakánként, amikor a hosszú álmatlanságból eredő kimerültség lerombolta az önvédelemre emelt falakat -, hogy elfelejtem, hogy a múlt kicsúszik a kezem közül. Hogy az agyam szita, és egy napon nem fogom tudni visszaidézni pontosan a szeme színét, a bőrének hűvös érintését, vagy a hajának a pontos árnyalatát. Azt nem engedhetem meg magamnak, hogy gondoljak rájuk, de elfelejtenem nem szabad őket.

Mert volt valami, amiben muszáj hinnem ahhoz, hogy tovább tudjak élni - tudnom kellett, hogy létezik valahol. Ez minden. Minden mást el tudok viselni. Feltéve, hogy ő létezik.


(Stephenie Meyer)

2010. máj. 7. 13:40

"Egy óra mulva itt vagyok!"

Láng Vince(Harsányi Gábor)

2010. máj. 7. 13:40
A szerelem nem csak ölelésekről, csókokról, "szeretlek"ekről és "hiányzol"okról szól.. szerelem az, mikor pillangók vannak a gyomrodban amikor éppen Rá gondolsz.
2010. máj. 7. 13:39

Tudod egy napon majd mindent megbocsát az ember. Csak épp semmit el nem felejt.


(Simonyi Imre)

2010. máj. 7. 11:30
De ha szorosan vesszük, minden gépies a földön. A csókolódzás is gépies. Mióta a világ világ, úgy csókolódzunk, hogy a férfi a száját rátapasztja a nő szájára, egy darabig szívja, aztán eltávolodik tőle, újrakezdi a műveletet. Aki észreveszi, hogy ez egyhangú, s azon töri a fejét, hogy a csókolódzás terén valami "újítás" kellene, például, hogy a férfi piros papírsipkát tegyen a fejére, a nő pedig kis ezüstcsengettyűt a fülére, s a félhomályos szobában a Tűzvarázs-t játssza egy jeles művész és láthatatlan inasok perzsaliliom-illatot fújjanak rájuk, azt én nem "vakmerő, forradalmi lélek"-nek nevezem, hanem valami egészen másnak, az nem a csókolódzás új művészetét teremti meg, az egyszerűen unja a csókolódzást, az egyszerűen nem tud csókolódzni, az egyszerűen nem szerelmes többé. (Kosztolányi Dezső)
2010. máj. 7. 08:42
Ők ma gyerekek... Ha ma kihagyod az esti mesét, holnap már lehet, hogy nem is kéri a lányod vagy fiad. Ha ma nem ülsz oda vele a társasjáték mellé, előfordulhat, hogy a jövő héten már késő lesz. Ők ma gyerekek, és nem pótolhatod be az önfeledt építőjátékozást, babázást úgy öt év múlva, amikor már kevésbé szorítanak a megélhetési gondok, amikor már nem kell új szőnyeg, vagy függöny az ablakra. Ha most kihagyod az együttlét meghitt perceit, évek múltán talán már a meghitt beszélgetéseket sem igénylik. Ha most nem sétálsz velük kézenfogva, akkor pár év múlva végleg elengedik a kezed, és a kapaszkodó nélkül elsodródhatnak. Visszahozhatatlanok és megismételhetetlenek a gyermekkor napjai, hetei, hónapjai. Téglák ezek, amelyből és amelyre a felnőtt élet felépül. Ha sok tégla hiányzik, labilis lesz az építmény.
2010. máj. 7. 06:41
Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb! (Graffiti)
2010. máj. 7. 06:39
Azért vagyunk a világon, hogy valahol otthon legyünk benne! – Tamási Áron

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook