Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kedvenc idézetek fórum

Kedvenc idézetek (beszélgetős fórum)


2010. máj. 22. 23:34

Nem szeretlek már,

megindult a föld és csillag hull az égről,

de nem azért mert csillaghullás hava van,

hanem mert lehullott homlokodról is egy

annyi magányos éjjelen szőtt glória:

a szerelmem,

ne csodálkozz, látod nem szeretlek többé

és az ég is könnyezik,

ugye megijedtél most is, hogy ráhullott

ijedt szőkeséged közt egy esőcsepp

az arcodra, pedig csak az eső esik

és hidd el hogy vége;

és ezt a szerelmet siratja az ég is.

Ne félj,

csak egy levél hullott a lábam elé, mint

ahogy most már szerelmed is lehull...

Nézd már, beborult és hogy esik az eső.



Radnóti Miklós

2010. máj. 22. 23:29

Várok, hogyha váratsz, megyek, ha terelsz,

maradék szemérmem némasága ez,

úgyse hallanád meg, hangot ha adok,

sűrü panaszommal jobb ha hallgatok.



Pilinszky János

2010. máj. 22. 23:28

Ránk rakódik a hétköznapok

piszkos, fáradt korma,

lelkünk ablakait belepi a por,

kincset érő a mélységekből

előbányászott mosoly.



Kovács András :Kicsi ajándék

2010. máj. 22. 23:27

Voltak álmaim,

de nem emlékszem rájuk.

Már felébredtem.


Farkas István :Felébredtem

2010. máj. 22. 23:25
Nehéz elfogadni, mi a világot jelentette nem rég az mára nem más mint féltve őrzött emlék...
2010. máj. 22. 23:25
A boldogság olykor könnycseppekben mérhető. Egy könnycsepp egy csók, két könnycsepp egy ölelés, három könnycsepp egy szó, melytől sírni kezdesz, miközben mosolyra biggyeszted a szád. Várom az első könnycseppem.
5535. Angyalka20 (válaszként erre: 5533. - Linksys)
2010. máj. 22. 23:25
egyik kedvenc .. :)
2010. máj. 22. 23:24
Első nagy szerelem. Felnősz mellette, mindent érte teszel. Ő az első mindenben. Aztán minden álmod kártyavárként omlik össze. Az ő álmaiban már nem te szerepelsz. Itt az idő, hogy most végre TE magad légy az első a saját életedben. Megbocsájtasz és próbálsz felejteni. Majd szépen lassan egy újabb csónakot engedsz a közeledbe, ami melletted halad egy irányba. Addig, amíg jó..
5533. linksys (válaszként erre: 5531. - Angyalka20)
2010. máj. 22. 23:23
Ez igaz,és jó is.)))
2010. máj. 22. 23:23

Minden élet csak ennyi? Az ember akar valamit, építget, rakosgat, törekszik erre-arra… aztán vége.


Wass Albert

2010. máj. 22. 23:22

Bármi gondod van az életben,

végy elő egy verses könyvet,

vagy a megoldást,

vagy a megnyugvást megtalálod benne.


Bácskai János

2010. máj. 22. 23:21

Elmegyek - mondta - és azt akarom, hogy tudd:

Visszajövök. Szeretlek, mert...

- Ne mondj semmit - szakította félbe Fátima -

Az ember azért szeret, mert szeret. Nem kell

hozzá semmi indok...


Coelho

2010. máj. 22. 23:21

„Rájöttem.

Két féle ember van,

Aki boldog, és az, aki gondolkodik.

A boldogságon, meg az életen.

Aki boldog,

az nem szokta arra pazarolni az idejét,

hogy az élet nagy dolgait megfejtse.

Az él.

Éli a boldog életét."

2010. máj. 22. 23:20

Magad is örök változás vagy. Miért kívánnád a többiektől, hogy olyanok maradjanak, amilyennek megszeretted őket?


Tatiosz

2010. máj. 22. 23:20
Valószínűleg mindnyájan félünk valamennyire a nagy szavaktól. Olyan rettenetesen sokszor hazudtak már általuk. Talán az érzéseinktől is félünk. Már nem bízunk bennük. (...) Mégis szükség van rájuk. Különben hogyan lehetne élni?
2010. máj. 22. 23:20

Soha meg nem élt álmok

Fájdalmas vallomások

Érzéki csalódások

De felállok

S tovább játszok.

2010. máj. 22. 23:19

Nevetve jöttem a világra,

tréfának véltem az egészet.

Aztán gondosan, szépen, türelemmel

megtanítottak sírni.

Most már megy folyékonyan.



Ágai Ágnes

2010. máj. 22. 23:18

Olyan volt ez, mint amit a fiatal rizshajtásokkal csináltunk kora tavasszal; szétszakítottuk két növény egybefonódó gyökereit, hogy a növények önálló fejlődését biztosítsuk. A legtöbb hajtás túlélte a műveletet, néhány azonban belehalt. Amikor elszakítottam a gyökereket, hallgattam a szakadás neszét, és azon gondolkodtam, vajon érez-e a gyökér fájdalmat. Jen sosem figyelt így oda. (...) Eldobott magától, hogy megmentsen. Elküldött, hogy emlékezhessek rá. Én pedig emlékeztem.



Anchee Min

2010. máj. 22. 23:17
"Boncoljuk a múltat, fürkésszük a jövőt. Kitörődik a jelennel?"
2010. máj. 22. 23:16
Tudod, talán csak azért akarok elmenni, hogy visszajöhessek. Hogy fájjon mikor távolodom, hogy hiányozzak, mikor nem láthatsz és, hogy majd örülj, ha visszatérek. Igen, talán csak érezni akarom, hogy boldog vagy, hogy viszontláthatsz.
2010. máj. 22. 23:16

Vajon boldogok-e a fák, mikor virágzanak?



Gárdonyi Géza

2010. máj. 22. 23:14

Miközben álltam és figyeltem, elkomorodtam. Tudtam, hogy időben kaptam el ezt a pillanatot. Hogy nem fog megismétlődni. Hogy el kell raktároznom magamban, és nem szabad elfelejtenem.



Celia Rees

2010. máj. 22. 23:12
"Hogy vagy?" Csak egy kérdés, semmi több. De mennyi minden tud jelenteni ha felteszik néha-néha, a megfelelő időben, a megfelelő emberek. Vagy mennyire sokatmondó éppen a hiánya. Én vajon eleget kérdezem?
2010. máj. 22. 23:12

Érzékletes kifejezés a "szívszorító".

De most tényleg olyan, mintha valami szorítaná a szívemet...

2010. máj. 22. 23:11
A legszebb emlékeink hamar elkopnak. Újra és újra eszünkbe jutnak, de minden alkalommal halványabbak lesznek. Egy idő után már nem marad belőle más, csak egy kis foszlány. És már nem is emlékszünk igazán mi történt pontosan. Inkább csak elképzeljük, hogyan is történhetett.
2010. máj. 22. 23:11
Az élet sokféleképpen próbára tudja tenni az ember kitartását: vagy azzal, hogy nem történik semmi, vagy azzal, hogy minden egyszerre történik.
2010. máj. 22. 23:11
Félnek kockáztatni, félnek veszíteni, de félnek nyerni is, mert félnek az irigységtől, félnek szeretni, mert félnek az elutasítástól (...), hogy megöregszenek, hogy meghalnak, félnek, hogy csak a gyengeségeik miatt veszik észre őket, és nem figyelnek föl az értékeikre, vagy hogy egyáltalán nem veszi észre őket senki, sem a gyengeségeik, sem az értékük miatt. Félelem, félelem és félelem. Az élet a félelem birodalma.
2010. máj. 22. 23:09
Valami eltört benne, s a sebesült ember már csak védekezés volt, szabatosság, megközelíthetetlen tartózkodás.
2010. máj. 22. 23:06
Sokan hordozunk olyan sebeket magunkban, melyeket nem gyógyít az idő.
2010. máj. 22. 23:05
Mohón lenyeljük a nekünk hízelgő hazugságokat, de csak kis kortyonként a keserű igazságot.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook