Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kedvenc idézetek fórum

Kedvenc idézetek (beszélgetős fórum)


5781. Lolita63
2010. máj. 28. 22:00

"Egy idő után megtanulod,


Hogy a vonzalom nem azonos,


A szerelemmel,


És a társaság a biztonsággal,


És kezded megérteni,


Hogy a csók nem pecsét,


És a bók nem esküszó,


Egy idő után kitapasztalhatod,


Hogy még a napsugár is éget,


Ha túl sokáig ér..."


/Anonymus/

5780. Lolita63
2010. máj. 28. 22:00

"Sok emberrel találkozol életedben,

de csak a barátaid azok, akik örömmel töltik el szívedet.

Ha magaddal törődsz, használd a fejed.

Ha másokkal törődsz, "gondolkozz" a szíveddel.

Az okos emberek megbeszélik gondolataikat.

Az átlagemberek megbeszélik az eseményeket.

A rossz emberek kibeszélik az embereket.

Aki pénzt veszít, sokat veszít.

Aki elveszt egy barátot, még többet veszt.

De az, aki elveszti hitét, mindent elveszt!"

5779. Lolita63
2010. máj. 28. 21:58

"Álmot ne szőj, ne várj csodákra,csúcsokra nem jutunk mi fel, de mégsem küzdünk hiába, az élet szép, csak hinni kell"


/Csehov/

5778. Lolita63
2010. máj. 28. 21:58
"Jól tudom: a fényt a szemem itta,a dalt a fülem fogta,a simogatást a kezem érezte,szép utakon a lábam vitt,és a gondolatok a fejemben születtek,mint az ég távoli villódzása,de mindezt a szívem gyűjtötte össze,és belőle lett minden,ami Szeretet. "
5777. Lolita63
2010. máj. 28. 21:56

Kérlek, ne vágd ketté azt, ami egy... A szeretet benned van, mégsem tudod szavakkal körülírni. A legbátrabb képzelőtehetséggel sem tudsz mesélni arról, mit érzel, amikor szeretsz. A szeretet - akárcsak a boldogság, a hűség és az igazság - egy magasabb világból érkezik, onnan, ahol nem kell hozzá szó, hogy érezni tudd, és kifejezd. A szeretet létezéséhez nincs szükséged szemre, fülre, kézre, színekre, hangokra, mozgásra; ahhoz, hogy élni tudj vele, nincs szükséged semmire magadon kívül. A szeretetnek azonban szüksége van rád: te vagy a szeretet küldötte. A földre érkezvén, magaddal együtt a szeretet hírét is elhoztad - így te magad lettél a szeretet.

Hioszi Tatiosz

5776. Lolita63
2010. máj. 28. 21:55

A Szeretet Palotájának kapuja kétfelé nyílik. Ahol beléptél, ugyanott ki kell lépned egyszer, hogy visszatérj oda, ahonnan indultál. Mindazt, amit teremtettél, magad mögött hagyod, de később bármikor visszanézhetsz rá. Amikor visszatekintesz, látni fogod: a Szeretet Palotája fényesebben ragyog a te teremtő fényed által.

Hioszi Tatiosz

5775. alexandracska83 (válaszként erre: 5774. - Lolita63)
2010. máj. 28. 21:47
Mindegyik nagyon szép és igaz!!
5774. Lolita63
2010. máj. 28. 21:39

A belső szépség az, ami lehetővé teszi, hogy szeresd magad. Ha szereted magad, teljesen önzetlenné válsz.

Tierney Gearon

5773. Lolita63
2010. máj. 28. 21:39

Egy kis kulcs a boldogsághoz valamennyiünk vágya,

és azt hisszük, hogy dicsőség, büszke pompa az ára.

Pedig ki a boldogságot nagy dolgokban keresi,

átlép rajta, mert e kulcsot kicsinységekben leli.

Ida Bohatta

5772. Lolita63
2010. máj. 28. 21:35

Az ember nem arra született, hogy könnyen (...) elérje a boldogságot! A boldogság olyan, mint az elvarázsolt szigetek palotái, amelyeknek kapuit sárkányok őrzik. Harcolni kell érte, hogy meghódítsuk.

Alexandre Dumas

5771. Lolita63
2010. máj. 28. 21:34

Az igaz szerelem azt jelenti, hogy a másik ember boldogsága fontosabb számunkra, mint a sajátunk.

Nicholas Sparks

5770. Lolita63
2010. máj. 28. 21:32

Ha meg akarod ismerni az embert, ne azt nézd, mit mond, mit szeretne, mi után sóvárog - hanem mi az a konkrét lépés, amit megtesz, mert ez mindig az az irány, ahol boldogságát sejti. Ez adja lelki dinamikájának legnagyobb erejét. Hinni, mondani, remélni sok mindent lehet, de amikor válaszút elé kerül, és döntenie kell, kivétel nélkül mindenki abba az irányba indul el, ahol a legnagyobb boldogságát véli!

Müller Péter

2010. máj. 28. 20:41

Mindig erőt, bátorságot és önbizalmat nyerünk, amikor szembe kell néznünk félelmeinkkel. Azt kell mondanunk magunknak: "Átéltem ezt a szörnyűséget. Most már elboldogulok bármivel, ami csak jöhet." Meg kell tudnunk tenni azt is, amiről azt hisszük, képtelenek vagyunk rá.

Eleanor Roosevelt

2010. máj. 28. 20:39

"A bölcsességet nem kapjuk, magunknak kell felfedeznünk, miután véget ért utazásunk a vadonban, ahova senki nem mehet el helyettünk, amit senki nem tehet meg helyettünk, mert a bölcsességünk éppen abban rejlik, hogy mi magunk milyennek látjuk a világot."

Marcel Proust

2010. máj. 28. 20:38

"Egy barát bánatát megosztani könnyű, de rendkívüli karakterre vall, ha képesek vagyunk osztozni sikere felett érzett örömében is."

Oscar Wilde

2010. máj. 28. 20:37

"Ellenállhatatlan varázs van abban, ha másnak a lelkében a magunkéval találkozunk."

Jósika Miklós

2010. máj. 28. 19:49

"Az életben épp az az érdekes, hogy egy-egy álmot valóra lehet váltani."


(Paulo Coelho: Az alkimista)

2010. máj. 28. 18:49
Sokszor gondoltam arra milyen jó lenne elfelejteni azt a bizonyos személyt. De nincs esély rá mert biztosan van valami ok arra, hogy megismertem és megszerettem. Talán ez a kulcs az életemhez.
2010. máj. 28. 18:45
Szánj rám egy percet, és nézz mélyen a szemembe! Mit látsz az örök szerelmet, a rajongást vagy a fájdalmat, amit a hiányod kelt bennem? Mert az én szememben nem láthatsz mást, csak az általad keltett érzéseket.
2010. máj. 28. 18:44

- Szeretlek!

- Én is szeretlek!

- De én jobban!

- Én viszont örökké...

5761. Gretaa
2010. máj. 28. 18:38
"Tanulj meg mosolyogni. A mosolyban mágikus erő rejlik. Amíg az ember mosolyogni tud, addig képes a további harcra. És aki harcol, az győzhet is."
5760. Gretaa
2010. máj. 28. 18:32
„A legjobb jövő az elfelejtett múlton alapszik. Nem élhetsz jól, ha előbb nem felejted el a múlt csődjeit és fájdalmait. „
2010. máj. 28. 17:11

A szerelem mindig más. Mindegy, hogy hányszor szeretünk életünkben, egyszer, kétszer vagy tízszer: az új szerelem mindig ismeretlen. A szerelem vagy a pokol fenekére taszít, vagy a mennyországba röpít, de egy biztos: valahova eljuttat. És nem utasíthatjuk vissza, mert létünk alapfeltétele. Ha nem merjük elfogadni, éhen halunk egy karnyújtásnyira a fától, amely hiába kínálja gyümölcseit. Mindenütt a szerelmet kell keresnünk és vállalnunk kell, hogy esetleg órákig, napokig vagy akár hetekig szomorúak és csalódottak leszünk miatta. Mert abban a pillanatban, amikor elindulunk keresni a szerelmet, ő is elindul, hogy megtaláljon minket.



Coelho

2010. máj. 28. 15:59

A titok ajtaját nem olyan nehéz kinyitni, mint ahogyan azt az emberek gondolják. Ellenkezőleg, az a szörnyű, milyen nehéz bezárni.

Akutagava Rjúnoszuke

2010. máj. 28. 15:53

Ne adj igazat.

Neked túl sokba kerül;

nekem meg épp van.

Fodor Ákos

2010. máj. 28. 15:53

Tudni az igazságot nem ugyanaz, mint tapasztalni az igazságot.

Aldous Huxley

2010. máj. 28. 15:50

Bárki úgy határoz, hogy az Igazság és Tudás ítészeként útra kél, biztos lehet benne, hogy hajótörést szenved az istenek hahotájának elsöprő viharában.

Albert Einstein

2010. máj. 28. 15:49

Van úgy, hogy az igazság kimondásával sokkal fontosabb alapelv sérül, mint maga az igazmondás. Ilyenkor a legjobb hallgatni, és erre meg is kell adni egymásnak a lehetőséget.

Mérő László

2010. máj. 28. 15:45

Az igazi szeretet próbája egyedül az, hogy nem fél a másik ember szeretetétől, hogy elegendő benne a szelídség, a türelem és az alázat ahhoz, hogy elfogadja azt.

Pilinszky János

2010. máj. 28. 15:28

"Hogy képesek vagyunk valami nálunk többet elképzelni, feltételezni, helyet adni neki magunkban, ily módon szüntelen tágasabbá tenni a lelkünket, az eszünket, a képzeletünket: ez a lehetőség, én azt hiszem, hatalmas ígéret."

Kornis Mihály

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook