Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kedvenc idézetek fórum

Kedvenc idézetek (beszélgetős fórum)


6351. linksys
2010. jún. 7. 21:58

Elég, ha ebéd után tíz percre ledőlsz pihenni. Elég, ha munkahelyedre lassan és kényelmesen haladsz és néha megállasz, hogy egy fát, egy virágot, vagy egy madarat megnézz. Elég, ha fél órával üldögélsz tovább a padon, mint amennyit előre szántál magadnak. Mert szépen süt a nap és a szellőnek kellemes, meleg virágszaga van. Elég, ha minden hetedik napon nem dolgozol semmit, csak örvendesz annak, hogy élsz és hogy szép a világ, amiben élsz.


Wass Albert

6350. linksys
2010. jún. 7. 21:58

Minden vágyadnak eleget tenni: ez az emberi élet legnagyobb művészete. Akinek sikerül, az boldog. Ehhez azonban fontos, hogy kevés vágyad legyen.


Wass Albert

6349. linksys
2010. jún. 7. 21:57

Amit nem értesz, abba ne fogj, hanem tanuld meg előbb, mi a teendő; így lesz az élet számodra könnyű.


Püthagorasz

2010. jún. 7. 21:56

Minden boldogságomat megzavarta a lelkem legmélyén örökké mozgó nyugtalanság érzete: hogy én is csak olyan vagyok, mint a mesebeli ember, aki a szivárványt fogta meg, és hogy (...) bármilyen közel is van látszólag, a valóságban mégis örökké elérhetetlen.


Arthur Conan Doyle

6347. linksys
2010. jún. 7. 21:55

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.


Heinrich Heine

6346. linksys
2010. jún. 7. 21:53

Az élet olyan leckék sorozata, amelyeket át kell élnünk, hogy megérthessük őket.


Ralph Waldo Emerson

6345. linksys
2010. jún. 7. 21:53

A fantáziavilágomban minden remekül működik, de néha szükségem van arra is, hogy valóra is váljon.

Megjelölés Elküldés levélben

Ally McBeal

2010. jún. 7. 21:52

Kezdetben jött tőled ez-az, levél vagy lap néhanap, olykor többoldalas, olykor csak pár soros híradás, általánosságban mozgó, hevenyészett és felületes, nekem mégis becses, mert megtudtam belőle, hogy vagy, és ezzel kimondatlanul arra biztatsz, hogy én is legyek, hiszen a legrosszabb végül is nem történt meg, és azt is, hogy nem akarsz egészen elszakadni tőlem, mert tartozol ennyivel magadnak. (...) Ám végül mégsem jöttél, és nem jött más se többé, se levél , se lap, és azóta nem tudom, hol vagy, mit csinálsz, kivel élsz, miért, azóta mégis olyan, mintha egyszer s mindenkorra mindent tudnék rólad, és attól, hogy olyan, már semmit se sem akarok tudni.


Oravecz Imre

2010. jún. 7. 21:51

Vannak tökéletesnek tűnő emberek... minden tökéletes rajtuk... papíron minden stimmel. Egészen addig, amíg meg nem ismerjük őket. Igazán. Mert akkor rájövünk, hogy talán mások számára tökéletesek, nekünk viszont nem jönnek be.


Meg Cabot

2010. jún. 7. 21:45

Csók.


Nyelved és nyelvem

megbeszélik egymással,

hogy mire nincs szó.


F.Á

2010. jún. 7. 21:41

Miről nem hiszed,

hogy fenn tudod tartani,

azt el is ejted.


F.Á

2010. jún. 7. 21:41

Szegény ellenség:

nem is akar rosszat - csak

több jót, magának.


F.Á

2010. jún. 7. 21:40

Semmivel sem lett

jobb, csak kissé megfáradt

a gonoszsága.


F.Á

2010. jún. 7. 21:40

Segíts mindennek

olyannak lennie, mint

amilyen úgyis.


F.Á

2010. jún. 7. 21:39

Sietsz. Késel. Félsz. Azért is belevágsz,

belém vágsz. A mozdulat közepén

megbénulsz, már annyira bánod. Meg-

teszed és nem: maga magával

törlöd a tényt. Mindez még csak

rossz sem.

Aztán megint

késel majd.

Majd elsietsz.



Fodor Ákos

2010. jún. 7. 21:39

Az árulót elfelejtjük. Az áruló nincs, meghalt, nem is ismertük soha. Nem terheljük az emlékezetünket a képével. A legnagyobb büntetés a felejtés.


Szabó Magda

2010. jún. 7. 21:39

Valami eltört benne, s a sebesült ember már csak védekezés volt, szabatosság, megközelíthetetlen tartózkodás.


Márai Sándor

2010. jún. 7. 21:39

Túl gyakran keresem rossz helyen az életet.


Monika Feth

2010. jún. 7. 21:38

Ha nem szeretem őt olyan mérhetetlenül, e pillanatban talán megütköztem volna különös hangsúlyán és arcának szinte vad kifejezésén. De így, hogy ott ültem hozzásimulva, felszabadultan az elválás lidércnyomása alól, csak arra a mennyei boldogságra tudtam gondolni, hogy ő is szeret.


Charlotte Bronte

2010. jún. 7. 21:37

Ferenc megmutatta a lépeket, a kaptárak beosztását, elmagyarázta a méhek életét, szorgalmukat, engedelmességüket, törvényüket.

- Mint az emberek - csodálkozott az asszony -, éppen mint az emberek! Mint a faluban élő emberek.

- Nem - csóválta meg Ferenc a fejét - az emberek önzők, ezek pedig nem önzők. Az emberek irigyek, ezek pedig nem irigyek. Az emberek egymás ellen áskálódnak, ezek pedig segítik egymást a munkában. Ilyenek kellene legyenek az emberek, ha mind igaz keresztények volnának. De hol vannak attól!



Wass Albert

2010. jún. 7. 21:29

Az igazi tragédia, mikor nincs módunk élni valamiért, amit nagynak, igaznak és becsesnek ismertünk meg. Ez a legszörnyűbb végzet.

Márai Sándor

2010. jún. 7. 21:28

Vicces, hogy az ember sokáig reménykedik valamiben, aztán amikor végre valóra válnak az álmai, akkor rádöbben, hogy milyen rettenetes a valóság.

Nick Sagan

2010. jún. 7. 21:27

Előfordul, hogy amire vágysz, ott van az orrod előtt. Csak ki kell nyitnod a szemed, hogy észrevedd.

Meg Cabot

2010. jún. 7. 21:26

Ha nem kapod meg, amit akarsz, szenvedsz; ha megkapod, amit nem akarsz, szenvedsz; sőt ha pontosan azt kapod meg, amit akarsz, akkor is szenvedsz, mert nem tarthatod meg örökké.

Dan Millman

6327. Lolita63
2010. jún. 7. 20:32

"Magam sem értettem, miért csináltam ezt. Nem tudtam eldönteni, hogy azért beszéltem így, hogy még jobban magamhoz láncoljam, vagy azért, hogy szabadon engedjem."


Paulo Coelho

6326. FairyJ (válaszként erre: 6323. - Anna Kedves)
2010. jún. 7. 20:13
Ezt sem hallottam még,de igaz:)
6325. Lolita63
2010. jún. 7. 20:11

"Álmodj, amit csak akarsz; menj, ahova szeretnél; légy az, aki szeretnél, mert csak egy életed van és csak egy lehetőséged, hogy olyan dolgokat csinálj, amit szeretnél."


Coelho

6324. 270a06dab6 (válaszként erre: 6320. - Anna Kedves)
2010. jún. 7. 16:27
Ez nagyon jó!!
2010. jún. 7. 16:23
“A magányra nem az ellenségei ítélik az embert, hanem a barátai.” (Milan Kundera)
2010. jún. 7. 16:20
Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon........."

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook