Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kedvenc idézetek fórum

Kedvenc idézetek (beszélgetős fórum)


6381. o.andi (válaszként erre: 6380. - B7086b1501)
2010. jún. 8. 09:44
igy-igy
2010. jún. 8. 09:43

"Nem az az erős, aki nem esik el, hanem az, aki mindig fel tud állni."

(Machiavelli)

2010. jún. 8. 05:55
A legnagyobb hiba amit életed során elkövetsz az, ha állandóan attól félsz, hogy elkövetsz egyet.
2010. jún. 8. 05:55

Nem az a fájdalom,sírni,zokogni

Hanem:A fájdalmat kacajba fojtani.

Az ember erős,de a szíve megszakad,

Ha azt akit igazán szeret

Szeretnie nem szabad!

2010. jún. 8. 05:54

Mit ér a nap ,ha nem süt melegen?


Mit ér a szív ,ha nincs benne szerelem?


Mit ér az Éj ,ha nincsenek csillagok?


Mit érek én , ha a tied nem vagyok?

2010. jún. 8. 05:53

Ha porba írunk valamit,


Elfújja a szél,de a szívünkbe véssük


Örökké él.!


Én a szívembe véstem egy szót


S egy nevet, a szó:


Szeretlek! és a név : a te neved!

2010. jún. 8. 05:52
Mindenki keres valamit. Valamit, ami mindent teljessé tesz. Ezt a legkülönösebb helyeken találod meg; a szerelmed szemében, a legmélyebb barátságokban, mások szavaiban.. egy egyszerű szó képes megnevettetni vagy megríkatni. Mikor megtalálod ezt a különleges dolgot, repülni fogsz-szárnyak nélkül.
2010. jún. 8. 05:52
Néha hajlamosak vagyunk kétségbeesni mikor a személy, akivel törődünk, elhagy.. de az az igazság hogy ez nem a mi veszteségünk, hanem az övé, mert ő veszti el azt az embert aki soha nem mondott volna le róla..
2010. jún. 8. 05:47
Két kéz adatott nekünk hogy szorítsunk. Két láb hogy járjunk. Két szem hogy lássunk és két fül hogy halljunk. De miért csak egy szív? Azért, mert a másikat egy másik embernek adták - nekünk csak meg kell találnunk ezt a másik embert .
2010. jún. 8. 05:45
"Valahol létezel, valahol én is. Valamit kérdezel, valamit én is. Néha vagy van benne, néha remény is... "
2010. jún. 8. 05:44

Hazudj már valami szépet

Elhiszem majd az egészet

Legyen kert és benne virágok

Törpe is kell meg óriások

És te is legyél ott kérlek

Ha hívlak hazudni szépet

Csak igazat ne! Az fájna

Csak egyszer...utoljára

2010. jún. 8. 05:44
Nem elhatározás kérdése, kibe zúgsz bele, és ez így van rendjén. Ha szeretsz valakit, hát szeresd!
2010. jún. 8. 05:43
"A magányosság idején látjuk, hogy nem vagyunk fontosak a nagy mozgalmas világ számára, és hogy az sem fontos a mi számunkra."
2010. jún. 7. 22:13
" Ami megváltoztatható, azt meg kell változtatni. Ahol valami megváltoztathatatlan, ott magamat kell megváltoztatnom. "
2010. jún. 7. 22:12

L ehetne élni könnyedén, lepkemód,

É lni, mint lágy moha öreg fa törzsén,

L ehetne belesimulni az időtlenségbe,

E lveszni a mindenség kéklő tengerén.

K önnyű testtel, lélektelenül

T úljutni a taréjos, zúgó habokon,

E lengedett kézzel, csukott szemmel

L eugrani a trapézról, álmodón.

E nnyi kéne csak, lélek nélkül élni, hogy

N e zúzzon a valóság vaskesztyűs ökle,

Ü lni egy kék hegyen, s messzenézve,

L áblógatva kibékülni a világgal örökre.

2010. jún. 7. 22:11
Ha tudsz egy kézmozdulattal másokon segíteni, miért tartod karjaidat béna lustaságban?
2010. jún. 7. 22:10
A virágom... felelős vagyok érte. Hiszen olyan gyönge! És olyan gyanútlan. Egyebe sincs, mint négy semmi kis tövise, hogy a világtól védekezzék.
2010. jún. 7. 22:10
A szem őszinte, becsületes, tiszta elmondja, ami a szívedbe van írva. A szem őszinte, kemény, könyörtelen elmondja valami kihalt a szívemben...
2010. jún. 7. 22:10
Amikor szívünk még háborog valamely szenvedély maradványaitól, könnyebben esünk bele egy újabb szerelembe, mint amikor már teljesen kihevertük.
2010. jún. 7. 22:09
Azt hiszem, a bánat volt mindig a legsúlyosabb betegségem. Néha azt gondolom, ha valami nagy boldogság érne, még meggyógyulhatnék.
2010. jún. 7. 22:09

Már néha gondolok a szerelemre.

Milyen lehet - én Istenem - milyen?

Találkoztam tán véle messze-messze,

valahol Andersen meséiben?

Komoly és barna kislány lesz. Merengő.

A lelke párna, puha selyemkendő.


És míg a többiek bután nevetnek,

virágokat hoz majd a kis betegnek.

Ágyamhoz ül. Meséskönyv a szeme.

Halkan beszél, csak nékem, soha másnak.

Fájó fejemre hűs borogatást rak.

És kacagása hegedű-zene.

Egy lány, ki én vagyok. Hozzám hasonló.

Különös, titkos és ritkán mosolygó

Az éjbe néző. Fáradt. Enyhe. Csöndes.

Csak széttekint, és szobánkba csönd lesz.



Kosztolányi Dezső: Szerelem

2010. jún. 7. 22:07

"Végre kimondhatod,

váratott soká:

van honnan szökni,

de nincs hová."

2010. jún. 7. 22:06

a felejtés

a lélek némasága

a felejtés

az álmok rejtőzködése

a felejtés

cserbenhagyás

a felejtés

vértelen halál.

2010. jún. 7. 22:04

Emlékezz mindenre, aminek örültél, ami jó volt, emlékezz arra, amit érted tettek, a nehéz órákra, amelyek szerencsésen elmúltak, és azokra, akik segítettek abban, hogy elmúljanak. Emlékezz arra, hogy segíteni kell azokon, akik rászorulnak. Emlékezz arra, hogy önzetlen légy, fáradhatatlan, becsületes, igazmondó és önfeláldozó. Felejtsd el, ha félsz! Felejtsd el, ha gonosz indulataid vannak! Emlékezz arra, hogy mi a jó, és sose felejtsd el, hogy csak jót szabad tenned, ártanod soha.



Szabó Magda

2010. jún. 7. 22:04

Én tükre vagyok minden mosolynak,

én azért élek, hogy visszamosolyogjak, virágra, lepkére, bokorra, rengetegre,

farkasra, bárányra, szivárványra, fergetegre,

fényre, holdra, csillagokra, szegényekre, gazdagokra,

szenvedésre, vidámságra, jó napokra, rossz napokra,

rózsafára, keresztfára, visszamosolyogjak mindenre,

visszamosolyogjak az Istenre.

2010. jún. 7. 22:03
Egyszer átmászom a kerítésen. Akkor majd lehet azt veszem észre, hogy a másik oldalon sem szebb a fű és nincs több virág sem. A szemem megtelik csalódottsággal. Talán akkor én elfelejtem, de Neked emlékezetetned kell rá, hogy mégis van valami, ami más. Hiszen a kerítés már mögöttem lesz.
2010. jún. 7. 22:03
Néha a csillagok végtelenjébe vágyódom. De mielőtt elindulnék, rádöbbenek: félek, hogy soha nem találnék haza.
2010. jún. 7. 22:02

Ime, megköszönöm neked, hogy vagy,

Hogy hallottál valaha rólam

S ha csak egy kicsit is mulattat szeszélyem:

Jól van.


Ime, menekülni vágynék tőled,

Csak evezőm nincs készen a hajóban

És ha nem fogsz vesztemen mosolyogni:

Jól van.



Ady Endre: Megköszönöm, hogy vagy

2010. jún. 7. 22:01

"Három olyan dolog van, amelyet mindig eltanulhat a felnőtt a gyerektől: hogy kell ok nélkül örülni, hogy kell mindig valamilyen foglalatosságba merülni, és hogy kell kíméletlenül kiharcolnia magának azt, amit ő akar."


Coelho

2010. jún. 7. 22:00

Aki egyszer már veszített, úgy igazán, vérre menően, az nem könnyen kockáztat újra. Aki egyszer már adott, mindenestül, önmagából egy jókora darabot, az nem tékozol újra. Ha gyengülsz, magadra maradsz. Erőd még inkább elhagy. Erőddel pedig mosolyod, lényed. Lassan a többiek is. Mindenki a jóhoz tapadna. Félelmed pedig rád, az arcodra. Az utat mind egyedül járjuk. Legyünk páratlanul vagy párban: egyedül. Tudom, hogy fáj az egyedül. Fáj az együtt, mégis egyedül. Fáj az egyedül is együtt. Záródsz és záródsz, szorongásod a pajzsod, fegyvered. S ha szemed csukva, füled mellett megy el a dal is. Nem látsz színeket, nem érzel ízeket. Ott állsz magaddal szemben, és nem tudod, ki néz a tükörben. Ha elmentél már a legmélyebb mélységbe, rá kell jönnöd, hogy hit nélkül nem térhetsz vissza. Visszatalálhatsz magadhoz, önmagadon keresztül, de egy másik útvonalon, mint addig. Utólag hálás lehetsz veszteségeidért, hogy eljuttattak egy kevésbé szemfényvesztő valósághoz, azaz "a valósághoz". Igen, igen, sorsunk van, feladatunk van. A bánattal is.


Tisza Kata

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook