Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kedvenc idézetek fórum

Kedvenc idézetek (beszélgetős fórum)


2010. jún. 19. 04:26

A barát egy zsák naranccsal, egy épp neked való krimivel és egy nagy csokor virággal állít be, amikor influenzás vagy. Azután beteszi a virágot egy vázába, készít neked egy forró italt, elmosogat helyetted - majd elmegy.



Brown, Pam

2010. jún. 19. 04:25

Sose várd a jövőtől, miként a bolond várja a folyóparton, hogy a víz lefolyjon egyszer. Mert a folyó, akárcsak az élet, örök, miközben pillanatról pillanatra más és más.



Szókratész

2010. jún. 19. 04:24

Az ember csak ritkán részesül abban a szerencsében, hogy olyan rendkívüli valaki kerül az útjába, aki lénye legmélyét érinti meg, s teljesen kicseréli.



James Van Praagh

2010. jún. 19. 04:03

........foggggggalmam sincs!!!.................



(EGY RÉGI KOLLÉGA AKI MÁR RÉG NYUGDÍJAS)

6797. Gretaa
2010. jún. 19. 00:19
"Az élet nem azt jelenti, hogy túléljünk egy vihart, hanem hogy tudjunk táncolni az esőben."
2010. jún. 18. 23:20

Csősz István



Üzenet


Minden sejtedbe belevésném a nevem.

El ne feledd,

hogy létezem.

2010. jún. 18. 23:19

Edgar Allan Poe


-Nak



Nem az fáj, hogy alig jutott

E földön föld nekem,

S egy ádáz perc győzni tudott

Szerelmes éveken;


S hogy nálam minden elhagyott

Árva is boldogabb,

Az fáj, szivem, hogy siratod

Csavargó-sorsomat.

2010. jún. 18. 23:19

Gámentzy Eduárd



Most Ő jön...


Szóba álltam Istennel miattad!

Letérdeltem, elmondtam száz imát.

Segít majd, mert nagyon rég nem kértem,

Csak adtam, amit tőlem megkívánt.


- Sorolhatnám! – Mi értelme lenne?

Nem számít már, hogy mikor mit kapott.

- De most ő jön! – Tudja jól, hisz’ eljött,

S lehajtott fejjel végighallgatott!

2010. jún. 18. 23:17

Koós Attila



Tavaszt ültetek


Tavaszt ültetek magamból,

Illatokkal körberakom,

Színét fonom szép szavakból

S ha kész leszek, Neked adom!

2010. jún. 18. 23:17

"Az emlék olyasmi, mint a befőtt: nem egészen olyan , mint a friss élmény, de nagyon hasonlít hozzá, s ha jól van eltéve, sokáig élvezhető."


Szabó Lőrinc

2010. jún. 18. 23:15

"Szamárság feladni a reményt.

Azonkívül bűn is, azt hiszem."


Ernest Hemingway

2010. jún. 18. 23:15

Fésűs Éva


Emlék


Én emlékszem a napra,

a drága pillanatra,

az elfogódottságra,

az alig hitt csodára,

szemedre, – mert lehunytad,

szívedre, – mert eldugtad,

ajkadra, amely nem szólt,

s az égre, mert közel volt.

2010. jún. 18. 23:14

Fodor Ákos


Kavics


Remélem: igen?

Remélem: nem?

– Tudom: úgy lesz

jó, ahogyan lesz.

2010. jún. 18. 23:13

"Ha elvesztenél, tudnod kell én megkereslek téged

Hogy újra rám találj,

Hogy ne félj hogy félek és végleg mellém állj."


(Unique: Mozaik)

2010. jún. 18. 23:11

"...és rájöttem, hogy nincs rosszabb, mint úgy érezni, hogy senkit nem érdekel, hogy létezünk, hogy senki nem figyel arra, amit mondunk, és hogy a világ tökéletesen működik a mi zavaró jelenlétünk nélkül is. Elképzeltem, hány meg hány millió ember érzi magát feleslegesnek és nyomorultnak ebben a pillanatban - legyenek bármilyen gazdagok, vonzók, elbűvölők -, csak azért, mert egyedül van ma éjjel, és tegnap is egyedül volt, és valószínűleg holnap is egyedül lesz. Diákok, akik nem találtak senkit, akivel elmehetnének szórakozni, idős emberek, akik úgy nézik a tévét, mintha utolsó menedékük lenne, üzletemberek, akik szállodaszobájukban azon gondolkodnak, hogy vajon van-e értelme annak, amit csinálnak, nők, akik egész délután sminkeltek és a frizurájukat igazgatták, hogy este elmenjenek egy bárba és úgy tegyenek, mintha nem ismerkedni jöttek volna. Csak be akarják bizonyítani maguknak, hogy még mindig csinosak, a férfiak nézik őket, megszólítják őket, ők pedig mindenféle közeledést lesöpörnek magukról, és közben felsőbbrendűnek mutatják magukat - mert valójában kisebbrendűnek érzik magukat, félnek, hogy kiderül, hogy egyedülálló anyák, jelentéktelen munkahelyük van, nem tudják, mi történik a világban, mert éjjel-nappal dolgoznak, hogy eltartsák magukat és arra sincs idejük, hogy elolvassák a napi híreket. Emberek, akik ha belenéznek a tükörbe, csúnyának tartják magukat, azt hiszik, hogy a szépség alapvető fontossággal bír, és állandóan a magazinokat bújják, ahol mindenki szép, gazdag és híres. Férjek és feleségek, akik befejezték a vacsorát, szeretnének beszélgetni, mint régen, de más dolguk van, fontosabb dolguk, és a beszélgetés mindig várhat másnapig, ami aztán soha nem jön el."



(Paulo Coelho: A Zahír)

2010. jún. 18. 23:11

„Először vágyni kell rá. Akár a csókra, a testi szerelemre. Azt sem vallja be először magának az ember. Szinte félve gondol rá, "mi lenne ha", ám meglehetősen gyakran. Mind gyakrabban. Álmodozik róla, tervezget... Tüzes képeket lát. Fájjon rá a fogad, és akkor megváltozol. A szüntelen változásban örök fiatal maradsz. Majd meglátod. Csak ne siesd el. Akik ismerik a csók titkát, tudják, hogy igen fontos, talán a legfontosabb benne a tempó. A lassú szívverés. A változás - az élet - a természete a szerelemhez hasonlít. Nem a szenvedélyhez, hanem a szerelemhez, mely alaposan vizsgálja tárgyát és önmagát is, mielőtt nyilatkozna. A szerető éppúgy retteg a tévedéstől, mint a visszautasítástól. Semmiképp sem szeretné a szerelmet elriasztani, óvakodik szerelme tárgyát megsérteni valamivel, és ezzel önmagát a kezdet kezdetén elvágni attól, amire a világon a legjobban vágyakozik. Kívánkoznod kell a változás után, hogy megvalósuljon.


De tudd, hogy mit akarsz.


Tehát előbb nézz szembe önmagaddal.„


(Kornis Mihály: Vigasztalások könyve )

2010. jún. 18. 23:08

"Ha nagyon megszorítanának, be tudnám tenni egyetlen táskába mindazt, ami az életemben a legfontosabb.Ha az ember felteszi magának a kérdést, hogy mi az , amire valóban szüksége van , rájön, hogy nem az , amire először gondolna.Könnyedén félredobnám a befejezetlen munkát, a számlákat, a határidőnaplót, hogy legyen helye a fllnelpizsamának, ami jól jön esős időben, a szív alakú kavicsnak, a gyerek egyik ajándékának. Aztán fontos a rongyosra olvasott könyv, ami minden áprilisban előkerül, mert azt olvastam akkor, amikor szerelmes lettem...Kiderül, hogy nem az a sok minden a fontos, amit az ember évek során felhalmoz maga körül, hanem az a kevés, amit el tud vinni magával."


(Jodi Picoult:Elrabolt az apám )

2010. jún. 18. 23:08

"Higgy a szívedben és saját jóságodban, mert ha így teszel, mások is ezekben fognak hinni. Higgy a csodában, mert teli van vele az élet. De ami a legfontosabb, hogy higgy önmagadban, mert odabenn a lelkedben rejtőzik a csoda, a remény, a szeretet és a holnap álmai."



Ron Cristian

2010. jún. 18. 23:08

" Fordítsd az arcodat a nap felé, és minden árnyék mögéd kerül."


Helen Keller

2010. jún. 18. 23:07

„A szeretet nem ismeri az elmúlást, de az elmúlás - az átkozott! - ismeri őt."


( Ancsel Éva)

2010. jún. 18. 23:07

Pilinszky János


Én gyenge voltam



Én gyenge voltam, kevés voltam,

nekem egyedűl az maradt,

hogy üdvödet szemmel kövessem.

2010. jún. 18. 23:07

"Forgattalak, dörzsölgettelek, a talpadat csókoltam, és a lebontott hajammal fedtem el az arcod...a füledbe sugdostam, a nyitott szádba beszéltem, a szívedet simogattam....Én voltam a te második anyád....Én melegítettem meg az ágyad, amikor nagyon hideg volt. Énekeltem neked mikor szomorú voltál. Ébren vártalak, mikor éjjeli bolyongásból jöttél...Megmosdattalak, midőn elaludtál...Melléd feküdtem, és az én egészségemből, az én fiatal véremből küldtem egészséget a te gyengülő véredbe. Ha azt akartad volna, hogy a szívemet vágjam fel...nem sokat gondolkoztam volna...Mint egy távoli szép mese....amelynek semmi köze sincs a valóságos élethez....úgy hangzottak....J. szavai."


Krúdy Gyula

2010. jún. 18. 23:06
" Én csak egy gyönge, szentimentális asszony vagyok. A szívem tele van mindenféle képzeletekkel: amelyeket vándormuzsikusok játszanak az ablak alatt....Téged azonban szerettelek...Mindig is szerettelek, mert rólad, véled sokat álmodom. Kulcsokkal, kakasokkal, ágyakkal...s veled...Bocsáss meg, hogy babonás vagyok! Nincs más mulatságom, mint a vetőkártya...."
2010. jún. 18. 23:06

"....sárga fák alatt nem karol senki belém. Cirógat a szél..."


(Villányi László)

2010. jún. 18. 23:06

Ha gyűlölnél! de csupán nem szeretsz.

Fáj? Nem. A kínok kínos kínja ez.



Fodor Ákos

2010. jún. 18. 23:06

"Hogyan lett a világ? Honnan jön a szél? Hol bujkál a szerelem, mielőtt betöltene minket? És hova tűnik, mikor elmúlik?"


Vavyan Fable

2010. jún. 18. 23:05

"Ne menj a romok közé! Ne töprengj azon, hogy alakíthattad volna-e másképp a múltadat. Legfőbb lelki erőd csak a megtörténtek vállalása lehet. Fogadd el, hogy ami történt veled, amit cselekedtél, az a törvényed. Ezért űzz messze magadtól minden megbánást, bűntudatot, lelkiismeret-furdalást, minden olyan belső történést, szégyent, ami megaláz."


(Popper Péter)

2010. jún. 18. 23:05
bocsi :D
2010. jún. 18. 23:05

Ady Endre

2010. máj. 26. 18:57 - írta Kata

még nincsenek kommentek

Címkék: vers


40



Ady Endre


A te melegséged



Miért próbál kép vagy szobor

Lelkemből kilopni téged?

Elevenek vagy hidegek:

Ki tudja nekem adni még

A te egyetlen melegséged?


Minden csókomban meghalok

S ajkaidon kelek újra,

Asszony-szirokkó száz jöhet:

Sorvasztó, édes melegét

Énreám már hiába fujja.


Halottak és elevenek

Hiába hűtnének téged,

Nincs más meleg, mint a tied.

Ki tudja nekem adni még

A te egyetlen melegséged?


Pontszám:



5 (1)

Jelentkezz be a szavazáshoz!

Dallos Sándor

2010. máj. 26. 16:39 - írta Kata

2 komment

Címkék: idézet


52



"Te mondtad: a szerelem mindig változtat az emberen. És én keresztülmentem a változáson, bár látszatra ugyanaz vagyok. De jobb és tisztább. Más, mint amikor beléptem ide."


Dallos Sándor


Pontszám:



5 (1)

Jelentkezz be a szavazáshoz!

Popper Péter

2010. máj. 26. 12:35 - írta Kata

1 komment

Címkék: idézet


35



"Ne menj a romok közé! Ne töprengj azon, hogy alakíthattad volna-e másképp a múltadat. Legfőbb lelki erőd csak a megtörténtek vállalása lehet. Fogadd el, hogy ami történt veled, amit cselekedtél, az a törvényed. Ezért űzz messze magadtól minden megbánást, bűntudatot, lelkiismeret-furdalást, minden olyan belső történést, szégyent, ami megaláz."


(Popper Péter)

2010. jún. 18. 23:04

"Te mondtad: a szerelem mindig változtat az emberen. És én keresztülmentem a változáson, bár látszatra ugyanaz vagyok. De jobb és tisztább. Más, mint amikor beléptem ide."


Dallos Sándor

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook