Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kedvenc idézetek fórum

Kedvenc idézetek (beszélgetős fórum)


2010. jún. 23. 16:06

Nincs olyan hogy kezdet és vég, csak a tett van..."



" A harcos három szabálya: paradoxon, humor és változás..


Paradoxon: az élet misztérium, ne pazarold arra az időd, hogy megértsd..


Humor: őrizdd meg a humorérzéked, főleg ha saját magadról van szó, ez mindennél több erőt ad..


Változás: soha semmi sem marad ugyan az..."



A békés harcos útja

2010. jún. 23. 16:04

"Olyan nincs, hogy semmi sem történik, nincsenek átlagos pillanatok."



A békés harcos útja

2010. jún. 23. 15:53
"Az életben csak egy dolog biztos - leszámítva a halált és az adózást. Mindegy, mennyire próbálkozol, mindegy, mennyire jók a szándékaid, akkor is hibázni fogsz, és megbántasz másokat, és téged is megbántanak. És ha fel akarsz épülni, csak egyetlen dolgot mondhatsz: megbocsátok. Ha valaki igazságtalan, mi igazságra törekszünk. Megbocsátás nélkül a régi viták nem ülnek el. A régi sebek nem hegednek, és a legtöbb, amit remélhetünk, az az, hogy egy nap szerencsénk lesz, és feledni tudunk."
2010. jún. 23. 15:50
"Tedd, mit úgy érzel, tenned kell, arra menj, amerre sorsod terel, hisz időd oly kevés, légy hát a magad ura, míg élsz" (Axel Rose)
2010. jún. 23. 15:49

"Vannak, akik megijednek attól, hogy másként is élhetnének, és attól, hogy a világ mégsem annyira szar. Vannak, akik úgy hozzászoknak a dolgokhoz - még a rossz dolgokhoz is -, hogy nem mernek változtatni. Az ilyen emberek feladják. És ha ők feladják, mindenki veszít!"


A jövő kezdete c. film

2010. jún. 23. 15:23

A megvesztegető pillanatok, a szelídebb élethelyzetek, az alkalmi ellágyulások ne feledtessék soha, mikor nővel állsz szemközt, hogy harcos vagy, kinek bőrét, életét akarja az ellenfél. Harcolj lovagiasan, de harcolj. Ha nagylelkűséggel találkozol néha, fizess nagylelkűséggel; ha gyöngédséget kapsz, add vissza, érzelgés nélkül, gyöngédséggel, amit kaptál; ha szenvedéllyel találkozol, válaszolj feltétlen szenvedélyességgel. De soha, egyetlen pillanatra ne feledd, hogy minden érzelmes találkozás alján a meztelen önzés és hiúság parázslik. Parázson fekszik, aki egy nő ágyában fekszik. Bőrét odaégetheti; emberi rangját és becsületét meg kell mentenie. Figyelj és harcolj. Ellenfelek állanak körül, hajzatukban tollakkal, arcukon festékkel, mint a vad harcosok.

Márai Sándor

2010. jún. 22. 22:47

Az igazi áldás gyakran fájdalom, veszteség és csalódás képében jelenik meg; de ha győzzük kivárni, hamar megmutatkozik tényleges alakjában is.

Joseph Addison

2010. jún. 22. 22:46

Az igazi angyalt a kedélyéről lehet megismerni. Lényéből szüntelenül árad valami megmagyarázhatatlan derű. Olyan lelkiállapot, melyet az ember csak akkor él át néhány pillanatig, amikor felragyog a nap.

Müller Péter

6973. linksys
2010. jún. 22. 22:42

A csábítástól csak úgy szabadulhatsz, ha engedsz neki.

- Oscar Wilde

6972. linksys
2010. jún. 22. 22:42

Az emberek tapasztalatnak nevezik az elkövetett hibáikat.

- Oscar Wilde

6971. linksys
2010. jún. 22. 22:37
Ha nem lehet úgy, ahogy akarod, akard úgy, ahogy lehet!
6970. linksys
2010. jún. 22. 22:36
Aki sokat tanul, az sokat tud. Aki sokat tud, az sokat felejt. Aki sokat felejt, az keveset tud. Akkor minek tanulni?
6969. linksys
2010. jún. 22. 22:33
Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, EZ a relativitás. (Albert Einstein)
2010. jún. 22. 22:12

Vak ember ült egy épület előtt a lépcsőn, lábánál kalap táblával, a következő szöveggel: Vak vagyok. Kérem, segítsenek.

Arra ment egy újságíró és látta a kalapban alig van pénz, csak pár fillér. Lehajolt, dobott a kalapba pár koronát, s anélkül, hogy megkérdezte volna, elvette a táblát és a másik oldalára írt egy mondatot.

Délután visszatért a vak emberhez és látta a kalapban sok pénz van. A vak felismerte lépteit, s megkérdezte tőle, hogy ő írt-e a táblára, s ha ő volt, akkor mit.

Az újságíró így válaszolt:


- Semmi olyat, ami nem lenne igaz. Csak soraidnak kicsit más formát adtam.

Mosollyal az arcán távozott. A vak soha nem tudta meg, hogy a táblán ez állt: Tavasz van, és én nem láthatom.

6967. Lolita63
2010. jún. 22. 21:27

"Ha szenvedélyesen szeretünk valakit, mindig több

fájdalomban lesz részünk, mint örömben. De az ember azért mégsem mondana le erről az élményről. Aki sose szeretett igazán, nem is tudja, mi az élet."

6966. Lolita63
2010. jún. 22. 21:24

"Egy napon felébredtem és észrevettem, hogy hiányzik. Ez a legnyomorultabb érzés. Mikor hiányzik valaki. Körülnézel, nem érted. Kinyújtod kezed, egy pohár vizet keresel tétova mozdulattal, egy könyvet. Minden a helyén van életedben, a tárgyak, a személyek, a megszokott időbeosztás, a világhoz való viszonyod nem változott. Csak éppen hiányzik valami. . . . S ha nagyon pontos és figyelmes leszel, ha idejében kelsz és későn fekszel, ha sokat vagy emberek között, ha elutazol ide vagy oda, ha belépsz bizonyos helyiségekbe, végül találkozol azzal, aki vár. Természetesen tudod, hogy ez a reménykedés egészen gyermekes. Már csak a világ végtelen esélyeiben bízol. Hol keressed? S aztán, ha megtaláltad, mit mondjál neki?. . . És mégis várod. "


Márai Sándor

6965. Lolita63
2010. jún. 22. 21:22

Minél távolabb vagyunk az élménytől, annál közelebb érezzük a szívünkhöz, hiába próbáljuk meg elfojtani és elfelejteni. Amikor száműzetésben vagyunk, minden apró emléket féltve őrizgetünk, ami a gyökereinket juttatja eszünkbe.


Paulo Coelho

6964. Lolita63
2010. jún. 22. 21:21
"Ahhoz, hogy egy nő ragyogjon, olyan férfi kell, aki ragyogtatja őt."
6963. Lolita63
2010. jún. 22. 21:21

"Ostobának kell lennie annak a férfinak, aki nem veszi észre, ha egy nő boldog a közelében."

/Herbert George Wells/

2010. jún. 22. 20:31

Már minden helyen kerestelek, ahol nem vagy, csak azt a helyet nem találom, ahol vagy. Csak azt tudom, hogy ott vagy, ahol én nem vagyok. De hol vagyok én? Azt kívánom, bár itt lennél, hogy megmondd. Esetleg ha nagyon-nagyon erősen kívánnám, akkor itt lennél?


Micimackó c. film

2010. jún. 22. 20:04

Biztos vagyok benne, hogy senki nem vágyik annyira soraidra, mint én, és kétlem, hogy volna bárki is, aki nálam jobban megérdemli őket.


Jane Austen

6960. erithrea (válaszként erre: 6937. - Lolita63)
2010. jún. 22. 20:00
Ez a 11 percben van?
2010. jún. 22. 19:56

Itt vagyok..., amit nagyjából úgy lehet lefordítani, hogy inkább meghalnék, mintsem elszakadjak tőled.


Stephenie Meyer

2010. jún. 22. 19:47

Tudom, milyen érzés az, hogy mintha ott sem lennél, amíg ő rád nem néz, meg nem érint, vagy nem süt el egy viccet a károdra... Csak hogy mindenki lássa, hogy vele vagy, az övé vagy.


P.S. I love You c. film

6957. Lolita63 (válaszként erre: 6949. - Alexandracska83)
2010. jún. 22. 19:46
:))
6956. Lolita63 (válaszként erre: 6948. - Timea67)
2010. jún. 22. 19:45
Igen,szerintem is szép,még a naplómba is betettem!
6955. Lolita63 (válaszként erre: 6944. - 270a06dab6)
2010. jún. 22. 19:44
Nekem is tetszik,ezért betettem a naplómba is!
2010. jún. 22. 17:35

A legszomorúbb muzsika

a mások álmának zenéje,

a legszomorúbb: nyitott szemmel

belebámulni a vak éjbe

álomtalan, gyötrődve, égve.


Jaj annak, aki el nem alszik...

éber búval sorsába bámul

a néma éjben, társtalan.

Az álmok ajtaja bezárul,

ő künn marad. Sorsába bámul...

6953. b7086b1501 (válaszként erre: 6952. - Linksys)
2010. jún. 22. 14:16
igen az:)
6952. linksys (válaszként erre: 6951. - B7086b1501)
2010. jún. 22. 14:03
Ez taulságos..))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook