Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kedvenc idézetek fórum

Kedvenc idézetek (beszélgetős fórum)


2010. júl. 9. 13:28

Egyik nap, amikor hazaérkeztél egy hosszú, fáradt nap után, egy pillanatra megálltál az ajtóban, mintha kint felejtettél volna valamit és haboznál, hogy visszamenjél-e érte. Hajadat meg-meg lebbentette az esti szél, mosolyod napfény volt.

- Kerülj beljebb, kedves - mondtam, s te beléptél, táskádat letetted egy székre. Egymásra néztünk, ajkad picit nyitva; hozzád léptem, arcomat arcodhoz szorítottam, megcsókoltalak. Éreztem bőröd illatát és azt, hogy a fáradtság kezd eltünedezni belőled. Kihúztad magad, egyre erősebben öleltél, s én átvettem tőled minden terhet, minden bánatot és rosszat, amit a nap rádrakott. Kivirágoztál, homlokodon és nyakadon az élet apró harmatcseppjei csillogtak, s megéreztem belső tüzed illatát.

A csók végtelen volt, nyelvünk bohón játszadozott egymással, mohón kóstolgattuk egymás nedveit, mert azok a nektárnál édesebbek voltak. Nem szóltunk, mert nem tudtunk szólni, de testünk azt mondta: „Még...”



Őri István

2010. júl. 9. 13:28

– Úgy határoztunk – mondta Bruckner Szigfrid –, hogy elvesszük tőled a virágot.

– Jaj ne! – esett kétségbe Vacskamati.

– De igenis elvesszük!

– Dömdödöm – mondta ekkor Dömdödöm.

Csodálkozva néztek rá.

– Azt mondod, hogy kérdezzük meg a virágot is?

– Döm.

Megkérdezték hát a virágot.

– Akarsz Vacskamatinál maradni?

A virágnak szép virághangja volt.

– Igen – mondta.

– De hiszen nem öntözött!

– Tudom – mondta a virág.

– De hiszen nem kapálgatott!

– Tudom – mondta a virág.

– De hiszen rád se nézett!

– Tudom – mondta a virág.

– Aztán meg agyonöntözött.

– Tudom – mondta a virág.

– Agyonkapált.

– Tudom – mondta a virág.

– Sápadt lettél.

– Tudom – mondta a virág.

– Csenevész lettél.

– Tudom – mondta a virág.

– Akkor még miért maradnál nála!? – mordult rá Bruckner Szigfrid.

– Azért, mert szeretem – mondta a virág.

– Miért szereted? – háborgott Aromo.

– Csak – mondta a virág.

Vacskamati táncra perdült, ugrált a virágja körül, alig látott az örömtől.

– Meglátod, rendesen öntözlek, kapállak, törődöm veled ezután – mondta

a virágnak.

A virág meg azt mondta:

– Hiszi a piszi.

És olyan boldog volt, amilyen még soha.



Lázár Ervin

2010. júl. 9. 13:27

Haszontalanságokat ne gyűjts soha! Bélyeget, gyufaskatulyát, pénzt, vagyont. Csak a szépet gyűjtsd meg magadban. A szépet, amit a szemeddel láthatsz, füleddel hallhatsz, orroddal érzékelhetsz, és ujjaid hegyével megtapinthatsz.

Meg amit gondolsz olyankor, azokat gyűjtsed!


Wass Albert

2010. júl. 9. 13:27

„... és nem szóltak egy szót sem, mintha nem volna fontos beszélni. Nem kell csinálni semmit, csak együtt lenni, egymás mellett, és nézni egy irányba.”


Coelho

7307. a14deb9047 (válaszként erre: 7306. - Lolita63)
2010. júl. 8. 21:43
Gyönyörű!! Elloptam! Annyira szép és igaz!
7306. Lolita63
2010. júl. 8. 21:39
Aki igazán szeret, az mindig szeretne veled lenni, de képes elengedni, amikor érzi, hogy szükséged van a magányra vagy mások társaságára , feltöltődésre, helyzetértékelésre, megbeszélésre magaddal... Aki szeret, az össze akarja kötni veled az életét , naponta látni, csodálni, betelhetetlenül betelni ...Aki szeret, az szeretne tőled gyereket akkor is, ha már korod szerint nem lehet vagy nem akarsz , mert erős benne a vágy, hogy legyen még egy kapocs , ami összeköthet benneteket... Aki szeret, az vár téged , bármikor érkezel, az siet hozzád, ha kéred s ha nem kéred is... az ápol, ha beteg vagy, akkor is szívesen, ha megfertőzheted...Aki szeret, az türelmes, annak te fontosabb vagy, mint magának ő maga...Ha ezt viszonozni tudod, akkor a kapcsolat nem lanyhul , akkor folyton erősödik , akkor nehéz időkben a kapcsolat segít lerázni a gyötrő gondokat, adni bizakodást, erőt , értelmet a a létharchoz... Aki szeret, az nem bánja a ráncaidat, tokádat , az puhán simogat, amikor fáradtan eldőlsz , őrzi álmodat...Aki szeret, szívesen öregszik meg veled, kívánva, hogy előbb múlhasson el , mint Te, mert nem tudná elviselni az elvesztésedet...
7305. timea67
2010. júl. 8. 20:03

Ameddig nem adsz helyet a lelkedben valakinek, aki éppolyan fontos neked, mint saját magad, addig mindig magányos maradsz.

Richard Bach

7304. 270a06dab6 (válaszként erre: 7301. - Lolita63)
2010. júl. 8. 17:54
Ez gyönyörű!
7303. Gretaa
2010. júl. 8. 17:50
"A múlt emlék, a jövő titok, a jelen ajándék."
2010. júl. 8. 11:31

"Vajon hogy kell feladni egy érzést? Egyszerűen csak döntsem el, hogy feladom, és eszerint viselkedjek és közben mondjak ellent a szívemnek és sodródjak tőle egyre és egyre távolabb? Akkor talán egy nap elfelejtem igéző barna szemének melegségét, kellemes hangját, édes mosolyát? Vajon eljön az idő, mikor mind eltűnik belőlem és a szívemből a fájdalom? Minden nyom nélkül, mintha soha nem is lett volna semmi."

(Méz és lóhere c. film)


"- Az alkohol nem visz be új jellemvonásokat, csak felerősíti a meglévőket.

- Ugye? Akit meglep valakinek a részeg viselkedése, az józanul se figyelt rá!"

(Vavyan Fable)


"Mert ott van az emberi szívben a szeretet, csak megmutatni nehéz. Hiszen mindig mást kell csinálni, nem azt mutogatni."

(Móricz Zsigmond)

7301. Lolita63
2010. júl. 7. 22:17

"....ne engedd el annak kezét ki egyszer szorította...ki hitt

benned....ki rád hallgatott.....ki meglátta szemedben a fényt....kinek

fontos voltál....ki szeretett.....ha becsukod előtte az ajtót, ő némán,

könnyekkel a szemében ott fog állni a küszöbön, talán le is guggol, és

összekuporodva szorítja magához az emlékeket....arról álmodik, hogy ott

vagy mögötte, remeg ahogyan átöleled a vállát és hagyja, hogy

végigszánkázzanak ujjaid fényes haján...akár azon a nyári délutánon...Ne

hagyd elillanni őt...mert többé talán sosem látod....Talán egy esőcsepp

lesz csupán belőle, mely válladra hullik egy nyári zápor édes

könnyeként, úgy, hogy te észre sem veszed...."


/Angyaltoll/

7300. Gine (válaszként erre: 7297. - Zsuzsi56)
2010. júl. 7. 21:46
:D
7299. Lolita63 (válaszként erre: 7296. - B7086b1501)
2010. júl. 7. 21:44
:))
7298. alexandracska83 (válaszként erre: 7296. - B7086b1501)
2010. júl. 7. 20:32
:)
7297. Zsuzsi56
2010. júl. 7. 19:04
Egy kis humor: Annyira jót nevettünk a főnök reggeli viccein, mígnem rájöttünk, hogy az a napi feladatunk.
2010. júl. 7. 17:50
Ha az esküvőn a menyasszony anyja az ÖRÖMANYA, a menyasszony apja az ÖRÖMAPA, akkor a menyasszony az ÖRÖMLÁNY?
2010. júl. 7. 13:43
"ki emlékszem, hogy több vagyok a soknál, mert az őssejtig vagyok minden ős." J. A.
2010. júl. 7. 13:39
"Alig hallottam, sorsomba merülten, hogy fecseg a felszín,hallgat a mély." J.A.
2010. júl. 7. 12:19

Az egérnek lakásom palota

A lónak a kutyaól kalap

A gyufának börtön a skatulya

Nem kérnek szappant a halak

A légynek a légyfogó vacsora

A sasnak a távcső is kancsal

A macskának nyávogás muzsika

A patkánynak denevér is angyal.

2010. júl. 7. 12:13

A barátság olyasvalami, amely szinte az emberiség fölé emelkedett. Ez a szeretet mentes az ösztönöktől és a kötelezettségektől, ugyanakkor szabadon vállaltuk magunkra, szinte teljesen mentes a féltékenységtől, és nincs alárendelve annak a szükségnek, hogy szükség legyen ránk, a legmesszebbmenőkig spirituális dolog. Olyasfajta szeretet ez, amelyet az ember az angyalok között képzel el.

Clive Staples Lewis

2010. júl. 7. 12:11

Angyal zenéje, gyertyafény -

kincses kezem hogy lett szegény?


Nem adhattam ma semmi mást,

csak jó meleg simogatást.

Áprily Lajos

2010. júl. 7. 12:09

Minden nagy teljesítmény egy álommal kezdődik. A tölgyfa alszik a makkban, a madárka vár a tojásban, és a lélek látomásában egy ébredező angyal mozdul. Az álmok a valóság magjai.

James Allen

2010. júl. 7. 12:08

A fény harcosa tudja, hogy egy angyal és egy ördög vitatkozik a keze fölött, amely a kardot tartja. Az ördög azt mondja: - Elgyengülsz. Nem ismered fel a megfelelő pillanatot. Félsz. Az angyal azt mondja: - Elgyengülsz. Nem ismered fel a kellő pillanatot. Félsz. A harcos meglepődik. Mindketten ugyanazt mondták. Aztán az ördög folytatja: - Hadd segítsek neked. Az angyal pedig azt mondja: - Segítek neked. A fény harcosa ekkor megérti a különbséget. A szavak ugyanazok, de a szövetségesek különböznek. És elfogadja az angyal kezét.

Paulo Coelho

2010. júl. 7. 12:04

Elég, ha az ember elhiszi, hogy léteznek angyalok, elég, ha szüksége van rá. És akkor megmutatkoznak, és ragyognak, mint a hajnal első fényei.

Paulo Coelho

2010. júl. 7. 12:02

Van egy régi legenda, amely szerint egy fehér és egy fekete angyal kerülgeti a Földet, és figyelik, hallják, hogy az emberek mit mondanak, gondolnak. Ha valaki jól állítja be magát, jót vár, jót remél, akkor a fehér angyal azt mondja, hogy "úgy legyen". És a fekete angyal köteles erre rámondani, hogy ámen. Ha viszont valaki rosszul állítja be magát, szomorú, keserű, akkor a fekete angyal mondja azt, hogy "úgy legyen". És a fehér angyal köteles rámondani azt, hogy ámen. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy a hívő, az optimista, a jóra készülő emberek dolgai általában jobban sikerülnek, mint a keserű, pesszimista és rosszat váró emberekéi. Ez nagyon szép legenda, amely megmaradt bennem. Vigyázni kell, hogy mikor száll el fölöttünk a két angyal. Csakugyan hiszek abban, hogy az egyik legfontosabb dolog a bizalom.

Popper Péte

2010. júl. 7. 11:59

A szeretetben - mondják az angyalok - titkok nemcsak azért nem léteznek, mert nem mondjátok ki őket, hanem azért sem, mert ha valódi a szeretet, a másik akkor is tud rólatok mindent, ha sohasem mondjátok ki. Ha valóban szerettek valakit, benne jártok, érzitek, amit érez - és tudjátok róla nemcsak azt, amit valaha tett, hanem azt is, amit csak ezután fog elkövetni.

Müller Péter

7285. Gretaa
2010. júl. 7. 01:30
"Nem azt szeretjük, ami a legszebb, hanem ami a legszebb gondolatokat sugallja nekünk."
7284. Gretaa
2010. júl. 7. 01:30
"Ha igaz, hogy a vágy mindent megszépít, amit elérni törekszik, akkor az ismeretlen utáni vágy megszépíti az egész világmindenséget."
7283. 322bb776a7 (válaszként erre: 7280. - Lolita63)
2010. júl. 7. 01:08
..ez igaz...
7282. Gretaa
2010. júl. 7. 01:01
"Az álom egy kívánság, melyet a szíved teremt."

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook