Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kedvenc idézetek fórum

Kedvenc idézetek (beszélgetős fórum)


7551. Gretaa
2010. júl. 19. 22:17

"Az ember mindent látó, mindent megvilágító nap, ha szeret.

De ha nem szeret, sötét lakás, amelyben füstös lámpás ég.

"

7550. Gretaa
2010. júl. 19. 21:17

Az Élet


"Aki felhőket néz, az álmodozik,aki álmodozik, az vágyakozik, aki vágyakozik az teljesít aki teljesít annak valóra válik,minden álma! "

7549. Gretaa
2010. júl. 19. 21:15
"A legdrágább kő mindent karcol, de maga nem tűr karcolást. A legdrágább szív inkább vérzik, de nem sebez meg soha mást."
2010. júl. 19. 20:11
"Keress valakit, aki szeret, és élj úgy, mintha nem lenne több időd..."
2010. júl. 19. 20:09
“A biztonság többnyire csupán egy babonának tekinthető, mivel a természetben soha sem fordul elő, és az emberek életében sem tapasztalható. Hosszú távon a veszélyt elkerülni semmivel sem biztonságosabb, mint szembefordulni vele. Az élet egy merész vállalkozás, vagy egy nagy semmi.” (Helen Keller)
2010. júl. 19. 20:08

Néha nincsenek szavak, vagy okos idézetek arra, hogy az ember pontosan leírja, mi történt aznap. Van úgy, hogy egy nap egyszerűen csak véget ér.


Ha valamit nagyon szeretsz, nem hagyhatod csak úgy elveszni. Ez a fajta szeretet tart minket életben, akár van értelme mások számára, akár nincs.


Talán valóban születnek néha örök és megbonthatatlan kapcsolatok. Egyesek tényleg rátalálnak arra az egyetlen emberre, aki jóban- rosszban kitart mellettük. Ez az ember lehet egy házastárs, és ünnepelheted őt álomesküvővel. De az is lehetséges, hogy az az ember, akire egy életen át számíthatsz, az az ember, aki igazán ismer, talán még jobban ismer, mint te önmagad, Ő nem más mint az az ember, aki melletted volt gyerekkorod óta.

2010. júl. 19. 20:05

A szerelem fáj. Néha úgy érzed, mintha ez lenne a legjobb dolog a világon. Biztonságban érzed magad tőle. Elfelejtet veled mindent, mintha újrakezdenél mindent. De a szerelemtől érezheted úgy, mintha nem tudnád magad irányítani. Félhetsz. Mintha addig enne téged, amíg semmi nem marad belőled. A szerelem tényleg szívás.


Néha a titkunkért fájdalommal kell fizetnünk.


A vágy ellen nem lehet küzdeni, akárhol is vagy, nem homályosíthatja el a nap, nem moshatja el a hullám.


Boldog mindig az lehet, aki hajlandó megdolgozni érte.


Az ember csak arra féltékeny, ami nem lehet az övé.


A nap végén, amikor véget ér a stressz, csak arra vágyunk, hogy közel legyünk valakihez. És mikor igyekszünk távolságot tartani, és úgy tenni, mintha nem törődnénk egymással, általában nagy kamu. Kutatunk, és eldöntjük, kit akarunk a közelünkben. És ha megtaláltuk ezeket az embereket, ragaszkodunk hozzájuk. Mindegy, mennyire bántottuk meg őket, akik még a nap végén is velünk vannak, őket érdemes megtartani. Persze a közel néha lehet túl közel. De néha a személyes terünk megsértése pontosan az, amire vágyunk.

2010. júl. 19. 19:58
"Vajon hogy kell feladni egy érzést? Egyszerűen csak döntsem el, hogy feladom, és eszerint viselkedjek és közben mondjak ellent a szívemnek és sodródjak tőle egyre és egyre távolabb? Akkor talán egy nap elfelejtem igéző barna szemének melegségét, kellemes hangját, édes mosolyát? Vajon eljön az idő, mikor mind eltűnik belőlem és a szívemből a fájdalom? Minden nyom nélkül, mintha soha nem is lett volna semmi."
2010. júl. 19. 19:57
"Minden múló percel elvész vmi!"
2010. júl. 19. 19:55
Nem számít, milyen erősek vagyunk. Egy sérülés mindig heget hagy. Hazáig követ, megváltoztatja az életünket. Egy sérülés mindig felkavar, de talán ez a lényege. A fájdalom, a félelem és a sok vacak. Talán az, hogy mindezt átéljük, ez segít tovább lépni, és hajt előre. Talán össze kell kavarodnunk, mielőtt cselekednénk.
7541. b7086b1501 (válaszként erre: 7537. - Lolita63)
2010. júl. 19. 19:31
nagyon tetszik:)
2010. júl. 19. 19:26

"Ragadd meg minden napodat. Örülj a teljesség igényével. Minden napnak, úgy, ahogy van. Az embereknek, úgy, ahogy vannak. (...) Nem arról van szó, hogy a mának kell élnünk - ez materialista hozzáállás lenne, hanem arról, hogy a mának kincsként kell örülnünk. Úgy látom, hogy a legtöbben felszínesen élünk, nem is gondolva arra a csodára, hogy egyáltalán élnünk adatott."


Audrey Hepburn

7539. alexandracska83 (válaszként erre: 7537. - Lolita63)
2010. júl. 19. 18:49
Jó lenne így élni:(
7538. timea67
2010. júl. 19. 18:19

Az ember sosem szűnik meg álmodni. Létezésünk során számtalanszor előfordul, hogy álmaink viharosak, és vágyaink beteljesületlenek, de szükségünk van rá, hogy tovább álmodjunk, különben meghal a lelkünk.

Paulo Coelho

7537. Lolita63
2010. júl. 19. 17:56

Soha ne sírj, ha mások látnak,


Gyengeséged ne mutasd ki többé másnak.


Ne lássák, ha elhagyod magad,


Hogy a szenvedés magával ragad.


Légy erős, még akkor is ha nehéz,


Nincs annál roszabb, amikor valaki lenéz.


Őrizd meg mindig méltóságodat,


Hisz senki sem értheti meg bánatodat.


Nem érdemes sírni azután ki nem szeret,


Aki rajtad kívül más nőre is szemet vetett.


Ne add meg neki azt az örömöt soha,


Légy büszke, de megalázva soha.

7536. Lolita63
2010. júl. 19. 17:49

"Vannak boldog könnyek, s vannak fájó mosolyok.


Mindig lesznek szerelmek, amíg a Föld forog.


Az élet szép, de élni tudni kell,


Az élet harc, s benne győzni kell."

7535. Lolita63
2010. júl. 19. 17:48

"Sose búcsúzz el, minden új nap egy új remény.


Van, hogy elveszítesz mindent,


Mégis élj a holnapért,


Sose búcsúzz el, mert az éjszaka véget ér.


Újra eljön majd a hajnal,


Van ki vár, hogy visszatérj!"

7534. 322bb776a7 (válaszként erre: 7520. - Angyalka20)
2010. júl. 19. 12:41
ó de gyönyörű ez....
2010. júl. 19. 12:14

Szeretem tudni, mit forgatnak az emberek a fejükben. Sokkal egyszerűbb lenne a világ, ha kimondanánk, amit gondolunk.


Darren Shan

7532. csirike57
2010. júl. 19. 05:47
"Az akarok lenni, ami akkor voltam, mikor az akartam lenni, ami most vagyok."
2010. júl. 18. 22:20
"Én-én vagyok. Se több, se kevesebb.. őrült, esőben mezítláb táncolós, felhők felett repülős, mindent és mindenkit szeretős, szeretni: bátor lélek vagyok. Nem bírálok és ítélkezem, elfogadom, hogy olyan vagy amilyen, mert Te Te vagy. Örömet lelek minden szépben, elolvadok a zenében, hol izzó lávaként, hol hunyorgó parázsként. Fákat ölelgetek, állatokat szeretgetek, csodálok mindent mi él vagy élt. Téged is. Mert mersz ember lenni, vagy azért, mert nem. Mert mersz szeretni, vagy azért mert nem. Engem kevesen értenek. De aki igen, az talán már érti mit jelent szeretni..."
2010. júl. 18. 22:14

Mórus Szent Tamás: Ima humorért


Adj Uram humorérzéket, hogy jókedvű lehessek,

hogy megértsem, ha csupán viccről van szó.

Add, hogy érjenek kis örömök az életben,

s ezeket tudjam megosztani másokkal.

Adj tiszta lelket, érzékenyt minden iránt,

ami tiszta és nemes.

Olyan lelket, mely a gonosz láttán nem retten meg,

hanem keresi az eszközöket mindent újra helyrehozni.

Olyat, mely nem nyafog és sosem panaszkodik.

S végül add, hogy jó legyen az emésztésem,

de legyen is mit emésztenem.

2010. júl. 18. 20:02

Ne sírj, kabóca.

A szerelmes csillagok

sorsa is válás.


[Kobayashi Issa]

2010. júl. 18. 20:02

Tenyered ágyam,

te a markomban fekszel.

Sose ébredjünk.

2010. júl. 18. 20:01

Minden nap

meghal valami örökre

befejezetlenül.

2010. júl. 18. 20:01

Csak halálodról

tudnék írni – hogy

föltámasszam

2010. júl. 18. 20:01

Szerettük egymást.

Te is egy mást, én is egy mást

– kerestük egymásban.

2010. júl. 18. 20:00

Levegőnek nézel?

– nélkülözhetetlen

vagyok!

2010. júl. 18. 19:41
Most olyan érzésem van, mint akkor volt. (...) Amikor minden olyan tökéletes és szép, hogy máris szomorú vagy, amiért ez nem tarthat örökké.
7522. krisz7109
2010. júl. 18. 18:51
Az ember úgy válhat egyre magabiztosabbá, ha olyasmit is megtesz, amitől retteg, s gazdagabb lesz néhány hasznos tapasztalattal.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook