Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Kedvenc idézetek (1842. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szex & Psziché » Psziché

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

41. Brizzy2006-01-26 07:39
"There are two types of people - those who come into a room and say, "Well, here I am," and those who come into a room and say, "Ah, there you are."

Frederick Collins

40. Brizzy2006-01-26 07:31
Hat ez nagyon szep Bige, es nagyon igaz, mar csak csinalnunk kell, ugyebar, mert annelkul csak szep szo marad......:-))))
(válasz bige 38. hozzászólására)

39. bige2006-01-26 07:07
" a legjobb ötletek viccnek indulnak.
Igyekezz a lehető legviccesebben gondolkodni."
David Ogilvy

38. bige2006-01-22 19:56
"A boldogságot csak az bírja el, aki elosztja.
A fény csak abban válik áldássá, aki másnak is ad belőle.
Mert amikor bennünket elküldtek, az
útrabocsájtó Hatalom így szólt:

Rád bízok minden embert külön, kivétel nélkül mindenkit, segíts, adj enni,adj ruhát, mindenkire vigyázz úgy, mint magadra, és ne hagyd a sötétségbenelmerülni.
Amit szerzel, amit elérsz, amit tudsz, amit átélsz, osszad meg.
Az egész világ a tiéd. Szabad vagy a kövektől az éterig.
Ismerd meg, hódítsd meg, senki se tiltja, de jaj neked, ha magadnak tartod.
Elbocsátlak téged is, mint mindenkit: felelős vagy minden emberért, aki veled él, s el kell számolnod minden fillérrel, amit magadra költesz, minden örömmel, amit magadba zártál, és minden boldog pillanattal, amit magadnak tartottál meg.
Most eredj és élj, mert a világ a tiéd."

(Hamvas Béla)

37. Brizzy2006-01-16 04:47
"Ne azert elj, hogy egyel, hanem azert egyel, hogy elj."- Ismeretlen(?)
"Ne egyel csokit, osszemegy tole a ruhad"-
"You must begin to think of yourself as becoming the person you want to be." - David Viscott

36. happy2006-01-15 21:05
"Hosszasan fontold meg, hogy barátságodba fogadj-e valakit, mert a barátságkötés után bizni kell, előtte mérlegelni." Seneca

35. happy2006-01-15 21:02
"A szeretet nem adó, vagy követelés, mely mögött ott áll a végrehajtó. A szeretet úgy árad, mint a napfény: csöndesen és állandóan-egyedül a maga csodatévő hevétől."

34. kisgé2006-01-11 15:45
"Mondottam ember, küzdj és bízva bízzál" Ember tragédiája

33. A772006-01-11 15:27
És egy humoros:

Ki korpa közé keveredik, megeszik a vegetáriánusok! :))

32. A772006-01-11 15:22
A pokol a többi ember - Jean Paul Sartre

Tőlünk függ minden, csak akarjunk. (Széchenyi István)

Őrült, aki halni vágy, még a rút élet is szebb, mint a szép halál. Euripidész

Az élet szenvedés. Buddha

Amikor szerelmes vagy nem vagy eszednél, mert ha eszednél vagy nem vagy szerelmes. Publilius Syrus

A róka megváltoztathatja a szőrét, de nem a természetét. Suetonius

Ember embernek farkasa. Plautus

Dühösnek lenni annyi, mint mások hibáját magunkon megbosszulni. Pope

Semmi sem sebez jobban az igazságnál. Metternich

A megvetés és a szerelem gyakran édestestvérek. George Sand

A szerelem mindenre talál mentséget, csak az aljasságra nem. Charlotte Brontë

A szerelemben a nők nem haragszanak a tolvajra, de megvetik a koldust. Móra

Fecseg a felszín, hallgat a mély. József Attila

Ahol egyszer sas voltál, oda ne menj vissza verébnek.

Ki hamar nevet, hamar sír.

A szív tolmácsa az arc.

Ki keserűt nem ízlelt, nem tudja, mi az édes.

Mindenki, aki néz, de nem lát, vak; Mindenki aki lát, de hallgat, duplán vak; Csak azok látók, akik másoknak fényt visznek.

A történelem olyan, mint egy vécé. Öblítünk, újból és újból lehúzzuk a vizet, a szar mégis visszajön.

Jobb állva meghalni, mint térden csúszva élni.

Elég, ha nyakig állunk a szarban, nem kell még hullámoztatni is.

31. A772006-01-11 15:13
"A gyáva szívűek nem szednek rózsát a kertjükben, mert félnek a tövistől; az erősek tudják: ha az ember a legjobb virágot szeretné, meg kell kockáztatnia, hogy megszúrja a tövis."

30. bige2006-01-11 08:20
"Olyan lényt keressünk, akinek a társaságában mindig bátran követhetjük első gondolatunkat anélkül, hogy valaha is törődnünk kellene az illendőséggel."
/Stendhal/

29. Brizzy2006-01-11 04:50
"Effort only full releases its reward after a person refuses to quit." ~ Napoleon Hill

28. letty262006-01-10 19:35
Tegnap még mindez valószínűtlen volt, lebegő és értelmetlen, s egészen más volt a valóság. Tegnap még bosszút akartál vagy megváltást, azt akartad, hogy telefonáljon, vagy azt, hogy reád szoruljon, vagy hogy vigyék börtönbe és végezzék ki. Tudod, amíg ilyesmit érzel, a másik a messzeségben örül. Addig még hatalma van fölötted. Amíg bosszúért kiáltasz, a másik kezeit dörzsöli, mert a bosszú az vágy is, a bosszú megkötöttség. De eljön egy nap, mikor felébredsz, szemed dörzsölöd, ásítsz, s egyszerre észreveszed, hogy már nem akarsz semmit. Nem bánod azt sem, ha szembejön az utcán. Ha telefonál, felelsz, ahogy illik. Ha látni akar, és muszáj találkozni vele, kérem, tessék. És mindez, belülről, egészen laza és őszinte, tudod... nincs többé semmi görcsös, semmi fájdalmas, semmi önkívületes az egészben. Mi történt? Nem érted. Már nem akarsz bosszút, nem... s megtudod, hogy ez az igazi bosszú, az egyetlen, a tökételes, az, hogy már nem akarsz semmit tőle, nem kívánsz neki rosszat, sem jót, nem tud többé fájdalmat szerezni neked....
...Nagyon fájt a szívem, egy évig azt hittem, hogy belehalok. De aztán felébredtem egy napon, és megtudtam valamit... igen, azt a legfontosabbat, amit csak egyedül tudhat meg az ember. Megmondjam?... Nem fog fájni?...Kibírod? Hát igen, én kibírtam. De nem szívesen mondom meg senkinek, nem szeretem elvenni az emberek hitét, egy gyönyörű téveszmébe vetett hitüket, amiből annyi szenvedés, de annyi nagyszerűség is származik: hőstettek, műalkotások, csodálatos emberi erőfeszítések. Te most olyan lelkiállapotban vagy, tudom. Mégis azt akarod, hogy megmondjam? Hát, ha akarod. De ne haragudj reám aztán... engem Isten megvert és megajándékozott ezzel, hogy megtudhattam és kibírtam és nem haltam bele. Mit tudtam meg?... Hát azt, hogy nincsen igazi.

Márai Sándor:Az igazi

27. letty262006-01-10 19:33
Az emlékeink az a Paradicsom,amelyből nem űzhetnek ki bennünket.

26. letty262006-01-10 19:31
Sose felejts el mosolyogni.Még akkor sem,amikor szomorú vagy.Lehet,hogy valaki beleszeret a mosolyodba.

Gabriel Garcia Marquez

25. Ekka2006-01-10 19:16
Néha kialszik bennünk a fény, de aztán ismét felgyúl, ha találkozunk egy másik emberi lénnyel.
Mindannyian óriási hálával tartozunk azoknak, akik képesek újból felgyújtani ezt a belső fényt.

Albert Schweitzer

24. Ekka2006-01-10 19:14
Montesquieu: A boldogság embere

Rendszerint a vágyainkat követjük.: hegynek fel, völgynek le, ahová a szél sodor. Nem megyünk, hanem vitetjük magunkat, miként a faág, amely úszik az árral. Hol szelíden, hol vadul - mindig a víz természete szerint. Két nézet között lebegünk: minden nap új szeszély!
Semmit sem akarunk szabadon, semmit sem teljességgel, semmit sem állhatatosan!
És ezt nevezzük boldogságnak!...

Ha csak boldogok akarnánk lenni, az könnyű dolog volna, ámde boldogabbak akarunk lenni a többieknél, s ez bizony csaknem mindig nehéz, mert a többieket boldogabbnak véljük annál, mint amilyenek valójában.

23. Ekka2006-01-10 19:13
A szeretetről

Fölötte hathatós eszköz arra, hogy boldogságunkat gyarapítsuk, az, hogy kivétel nélkül, mint a pók, minden irányba szőjük a szeretet egész hálóját, s abban megfogjunk mindenkit, akit csak meg lehet fogni: vén anyókákat, gyermekeket, nőket és rendőrlegényeket.
Ma a legnagyobb bűn az emberek elvont szeretete, a személytelen szeretet azok iránt, akik valahol a távolban vannak ...
Olyan könnyű azokat az embereket szeretni, akiket nem ismerünk, akikkel sohasem találkozunk! Hisz akkor nincs szükségünk áldozathozatalra, s emellett oly elégedettek vagyunk önmagunkkal! Így csaljuk meg a lelkiismeretet.
... azt a felebarátodat szeresd, akivel együtt élsz, s a ki terhedre van.
(Tolsztoj)

22. A772006-01-10 18:53
A szerelem olyan, mint a bepisilés. Mindenki látja, de csak Te érzed a meleget! :)))
(válasz A77 21. hozzászólására)

21. A772006-01-10 18:50
A hazugság a jövő gondjává lesz, az igazmondás a múlt részévé.

20. bige2006-01-10 17:14
Tíz lépcső

Szórd szét kincseid - a gazdagság legyél te magad.
Nyűdd szét díszeid - a szépség legyél te magad.
Feledd el mulatságaid - a vígság legyél te magad.
Égesd el könyveid - a bölcsesség legyél te magad.
Pazarold el izmaid - az erő legyél te magad.
Oltsd ki lángjaid - a szerelem legyél te magad.
Űzd el szánalmaid - a jóság legyél te magad.
Dúld fel hiedelmeid - a hit legyél te magad.
Vedd egybe életed-halálod - a teljesség legyél te magad.

Weöres Sándor

19. vágica2006-01-10 16:59
"Fordulj szembe a nappal, és az árnyékok mögéd kerülnek!"

18. bige2006-01-10 16:50
" Az idővel és a szavakkal óvatosan bánj. Visszavonhatatlanok. "

17. bige2006-01-10 16:43
bizony ez nagy tudás!:-)
(válasz veronitas 16. hozzászólására)

16. veronitas2006-01-10 16:42
ez nagyon jó. bár em ismertem ezt, de tudat alatt én már nagyon-nagyon régen eszerint élek...
(válasz bige 15. hozzászólására)

15. bige2006-01-10 16:40
" Tanulj meg vidámnak látszani akkor is, ha nem vagy az "

14. bige2006-01-10 16:15
A 9-eshez nem írtam oda, pedig megérdemli
Teréz anya: Az élet himnusza

13. bige2006-01-10 16:12
juj, ez nem jó, mert nekem rengeteg van! :-)Imádom!

12. bige2006-01-10 16:11
„ A szülőknek nem az a dolguk, hogy eltüntessék
gyermekeik útjából az akadályokat, hanem hogy
adjanak nekik egy jó térképet.”