Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kedvenc idézetek fórum

Kedvenc idézetek (beszélgetős fórum)


2010. júl. 22. 14:41
Nem tudom, hogy szeretlek-e, csak valamit érzek, valamit a szívem körül, ha szemedbe nézek!
7668. tina68
2010. júl. 22. 14:41
..csak barátok vagyunk, de mégis olyan jó vele lenni, mintha ő lenne az, akit tiszta szívből szeretek..
7667. tina68
2010. júl. 22. 14:40
Az apró örömök olyanok, mint az útszéli kis virágok; csak azok találnak rájuk, akik igazán keresik őket.
2010. júl. 22. 14:39

Ezer lépés a szívedig, mit még meg kell tennem,

Ezer keserves pillanat, mit még el kell viselnem

Ezer fájdalmas mozzanat, veszekedés és harag,

Ezer hatalmas kérdés válasz nélkül marad

Ezer szépséges tekintet, gyönyörú pillanat,

Ezer szó, mit senki más nem hallhat.

Ezer közül egyet e pár tollvonás akart,

Ezer volt valaha - már csak 999 maradt . . .

2010. júl. 22. 14:37

A szerelmes vak nem látja a hibát,

tündöklő hattyúként követi a libát.

2010. júl. 22. 13:23

"Pár nőnek nincsen ruhája,

A szexet a pezsgő csinálja."


Esti Kornél

2010. júl. 22. 12:58

Anya és fia



Amikor az anya a vacsorát főzte, fia megjelent a konyhában, kezében egy cédulával…

Furcsa arckifejezéssel nyújtotta át a cédulát. Anya megtörölte kezét, és elkezdte azt olvasni.

A szobám rendberakásáért: 1000 Ft

A virágágyás kigyomlálásáért: 500 Ft

Mert elmentem tejért: 100 Ft

Mert 3 délutánon vigyáztam testvéremre: 1500 Ft

Mert kétszer ötöst kaptam az iskolában: 1000Ft

Mert minden nap kiviszem a szemetet: 700 Ft

Összesen: 4800 Ft

Az anya kedvesen ráemelte tekintetét. Rengeteg emlék tolult fel benne. Fogott egy tollat és egy másik lapra ezeket írta:

- 9 hónapig hordtalak a szívem alatt: 0 Ft

- Összes átvirrasztott éjszakákért, amit a betegágyad mellett töltöttem: 0 Ft

- A sok-sok ringatásért, vigasztalásért: 0 Ft

- Könnycseppjeid felszárításáért: 0 Ft

- Mindenért, amit nap mint nap tanítottam neked: 0 Ft

- Minden reggeliért, ebédért, uzsonnáért, zsemléért amit készítettem neked: 0 Ft

- Az életemért, amit minden nap neked adok: 0 Ft

Összesen: 0 Ft

Amikor befejezte, anya mosolyogva nyújtotta át a cetlit fiának .

A gyerek elolvasta és két nagy könnycsepp gördült ki a szeméből. Szívére szorította a papirost és a saját számlájára ezt írta:

FIZETVE!!!

2010. júl. 22. 12:57
A férfiak olyanok, mint a havazás.....soha nem tudod mikor jön, hány centis lesz, és meddig fog maradni??!!
2010. júl. 22. 12:55
A szerelem vak, a barátság csak becsukja a szemét!
2010. júl. 22. 12:48
"Ott az otthon, ahol a szív. De hova megy, akinek nincs szíve?"
2010. júl. 22. 12:12
"A képesség, hogy azt lássa az ember, amit a többiek nem látnak, sokkal fontosabb, mint nem látni azt, amit mindenki lát.."
2010. júl. 22. 10:14

Nem szerethet mindenki.


Lehetsz te a világ legfantasztikusabb szilvája, érett..., zamatos..., kívánatosan édes, és kínálhatod magad mindenkinek, de ne feledd: lesznek emberek, akik, nem szeretik a szilvát.


Meg kell értened: hogy te vagy a világ legfantasztikusabb szilvája,


és valaki, akit kedvelsz, nem szereti a szilvát, megvan rá a lehetőséged, hogy banán legyél. De tudd, ha azt választod, hogy banán leszel,


csak középszerű banán leszel. De mindig lehetsz a legjobb szilva.


Vedd észre, hogyha azt választod, hogy középszerű banán leszel, lesznek emberek, akik nem szeretik a banánt. Töltheted életed további részét azzal, hogy igyekszel jobb banán lenni, ami lehetetlen hisz te szilva vagy, de megpróbálkozhatsz megint a legjobb szilva lenni...

7657. csirike57
2010. júl. 22. 09:46
A mosoly bámulatos hatalommal bír, amit nem lehet eleget hangsúlyozni. Egyetlen elragadó mosoly többet ér bármilyen fondorlatnál. Mágnesként vonzza a tekintetet. (Meg Cabot)
2010. júl. 22. 06:59

Soha ne félj kimondani azt, amiről egész lelkeddel tudod, hogy igaz.

(Márai Sándor)

2010. júl. 22. 05:37

„Aki már elveszített olyas valamit, amit elveszíthetetlennek gondolt (és velem ez már számtalanszor előfordult) az rájön, hogy valójában semmije sincs. És ha semmim sincs, akkor az időmet nem kell arra fecsérelnem, hogy vigyázzak a dolgaimra, amik valójában nem is az enyémek. Sokkal jobban teszem, ha élek, mintha minden napom életem első -vagy utolsó- napom volna."


Paulo Coelho

2010. júl. 22. 05:28

Nem az a fontos,hogy meddig élünk,

Hogy meddig lobog vérünk,

Hogy csókot meddig kérünk és adunk,

Hanem az, hogy volt egy napunk,

Amiért érdemes volt élnünk!


Ady Endre

2010. júl. 22. 05:26
"Úgy is ki lehet szívni az élet velejét, hogy nem akad meg a csont a torkunkon."
2010. júl. 22. 05:14

"Egy idő után megtanulod a finom különbségtételt a kézfogás és az önfeláldozás között.



És megtanulod hogy a vonzalom nem azonos a szerelemmel,és a társaság a biztonsággal.



És kezded megérteni hogy a csók nem pecsét, és a bók nem esküszó.



És hozzászoksz hogy emelt fővel viseld a vereséget: A felnőtt méltóságával

és nem pedig a gyermek kétségbeesésével.....



És belejössz hogy minden tervedet a mára alapozd,mert a holnap talaja túl ingatag ehhez.



Műveld hát kis kertecskédet,magad ékesítsd lelkedet, és ne mástól várd hogy virágot hozzon...."

2010. júl. 22. 05:13
"Ha volna merszem elmondanám, hogy régóta figyeltelek és ezer verset és dalt írtam Neked. Halkan dúdol a csönd... Azt súgja meggondolhatod még. Ha felébrednél elmondanám, hogy bűnösnek érzem magam, hogy veszni hagytalak, hogy nem volt Rád szavam... De hiába gyónnék, a szemed már csukva van."
2010. júl. 22. 05:11
"Ne higgyetek el semmit, bárhol is olvastátok, bárki is mondta, akár ha én mondtam is, csak akkor, ha saját tapasztalataitokkal és józan eszetekkel megegyezik." - Buddha
7649. csirike57
2010. júl. 22. 03:28

Lehet, hogy a tüzet a férfiak találták fel, de arra a nők jöttek rá, hogyan kell játszani vele.


Szex és New York c. film

2010. júl. 21. 22:43
......aki nem beszélt sokat, sőt, élete vége felé meg sem szólalt - de hűséggel és bizonyossággal ültette a fákat a domboldalon, ahol élt... és némaságában végül teremtett egy gyönyörű, örömhozó szigetet azok számára, akik a nyugalmat keresik a káoszban.
2010. júl. 21. 21:08

Vass A.

A barátságról


1. A barátság nem azt jelenti, hogy jogod van beavatkozni embertársad belső életébe.

2. A barátság nem hatalmaz föl arra, hogy tapintatlan és neveletlen légy.

3. A barátság nem azt jelenti, hogy valaki korlátlanul önzéseink rendelkezésére áll.

4. A barátság nem jogcím arra, hogy jellemhibáinkat feltétlenül és kötelességszerűen megbocsássák.

5. A barátság nem arra való, hogy valakit meggyőzzünk a magunk álláspontjának igazságáról, mindössze arra alkalmas csupán, hogy mások álláspontjait megértsük.

6. A barátság nem kér, nem követel, de nem is ismer áldozatokat.

7. A barátság oka nem lehet sem a véletlen, sem az egymásrautaltság. Még kevésbé azonos világnézeti beállítottság, vagy politikai célkitűzés. A barátság oka egyedül a barátság maga.

2010. júl. 21. 21:00
Az emlék olyan, hogy attól sóhajtani kell, mert belül valami elolvad.
2010. júl. 21. 20:57

Egyetlen ideált se szabad megvalósítani. Akkor vége. Csak maradjon fönn, a felhők között. Úgy hat és úgy él.

Kosztolányi Dezső

2010. júl. 21. 20:56

Egy tettet nem lehet megmagyarázni se egy okkal, se többel, hanem minden tett mögött ott az egész ember, a teljes életével.

Kosztolányi Dezső

7643. Lolita63 (válaszként erre: 7642. - B7086b1501)
2010. júl. 21. 20:51
Igaz!!
2010. júl. 21. 20:43
A szerelem ellentéte nem a gyűlölet,hanem a közöny.Mert ha gyűlölsz,akkor még jelentek neked valamit.
7641. Lolita63
2010. júl. 21. 20:41
˝ Szerelem elsõ fázisa,hogy kívánunk,vágyódunk,remegünk az iránt aki a párunk...ez egy idõ után megszokássá válik,esetleg átalakul utálattá....,de én szeretnék mindig az elsõ fázisban maradni és imádni az örökké valóságig.˝
7640. Lolita63
2010. júl. 21. 20:26

"Az élet titka,

hogy túlél minden sérülést és minden seb beheged. Ám a valóságban

egyetlen szív sem maradhat érintetlen. A valóság könyörtelenebb,

mintsem hogy így legyen. Márpedig a szeretet, akár a barátság, akár a

szerelem esetében, csakis a valóságban létezik."

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook