Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kedvenc idézetek fórum

Kedvenc idézetek (beszélgetős fórum)


2010. aug. 21. 05:49

Bertók László - Boldogság-dal


Eljön a napja, meglásd, tán észre sem veszed,

csak sokkal szebben süt rád, csak mindenki szeret.

Nem tudod, mitől van, egyszer csak énekelsz,

s nevetsz, mert a dallam arról szól, hogy szeretsz.

Sétafikálsz az utcán, s mindig jön egy barát,

és ha a kedved fogytán, ő énekel tovább.

Szomorú vagy, magad vagy, és úgy érzed, dől a ház,

egyszer csak kopogtatnak, s ott áll, akire vársz.

A boldogság egy hajszál, egy szó, egy mozdulat,

Csak mozdulj meg, csak szólj már, csak el ne hagyd magad!

2010. aug. 20. 21:10
Köszönöm :)
8507. alexandracska83 (válaszként erre: 8499. - Lolita63)
2010. aug. 20. 19:01
Hát ez igaz most rám:)
2010. aug. 20. 18:40

Nem tudtam a szememnek parancsolni. Néztem őt, néztem, és örömöm telt abban, hogy nézhetem, fájdalmas nagy örömöm. Úgy voltam vele, mint a szomjan haló ember, aki végre kutat talál, s bár tudja, hogy a kút vize mérgezett, mégis nagy kortyokkal iszik belőle.


Charlotte Bronte

8505. Lolita63 (válaszként erre: 8503. - 4cbb67fc3b)
2010. aug. 20. 13:08
Nagyon szép!
8504. o.andi (válaszként erre: 8503. - 4cbb67fc3b)
2010. aug. 20. 11:58
de szép
2010. aug. 20. 11:13

Hinned kell a boldogság lehetőségeben,hogy csakugyan boldog légy. Az vagy, amit gondolsz, és csak azt tudod elgondolni, amiben hiszel. Ne gondolj a hanyatlásodra, mert bekövetkezik. Ne gondolj a veszteségre, mert veszteségek érnek. Ne gondolj a szomorúságra, mert lelked sötétségbe borul. Ne gondolj a rosszra, mert a mélybe taszít.

A jó gondolat: szárnyalás, magasba vágyódás, felemelkedés... Élni csupán a legtisztább vágyak szerint érdemes. Attól függően, hogy vágyaink keserűek vagy édesek, fanyar vagy boldog lesz az életünk. Képzeld el, amit kívánsz, és kívánd, amit elképzeltél.

A boldogság: vágy, a képzelet: hit, a cselekedet: megvalósulás...


(Tatiosz)

2010. aug. 19. 22:58

"Van egyfajta tapintat, ami az emberi teljesítmény felsőfoka.

Az a tapintat és az a gyöngédség, amely, mint valamilyen csodálatos zenei hallás, örökké figyelmeztet egy embert, mi sok, és mi kevés az emberi dolgokban, mit szabad és mi túlzás, mi fája másiknak!

Ez a tapintat nemcsak a megfelelő szavakat és hangsúlyt ismeri, hanem a hallgatás gyönyörűségét is.

Vannak ritka emberek, akik tudják ezt."


(Márai Sándor)

8501. Lolita63
2010. aug. 19. 22:43

A szavak olyanok, mint a röntgensugár.

Ha megfelelőképpen használja őket az ember, bármin keresztülhatolnak.


(Aldous Huxley)

8500. Lolita63
2010. aug. 19. 22:41

A legvégén nem az fog számítani, hogy mennyi év volt életedben, Hanem hogy mennyi élet volt éveidben.



Abraham Lincoln

8499. Lolita63
2010. aug. 19. 22:41

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg.



Giovanni Boccaccio

8498. Lolita63
2010. aug. 19. 22:40

Ha az út, amelyen jársz, állandóan fájdalmat okoz neked, akkor az nem a te utad.

Judith Sills

8497. Lolita63
2010. aug. 19. 22:40

Úgy élj a jelenben, hogy megbánás nélkül gondolhass a múltra.

Ady Endre

8496. Gretaa
2010. aug. 19. 21:19
"Sok bölcs megmondta már a hízelgésről,hogy nyomába jár a kár,mégis minden szívhez utat talál"
2010. aug. 19. 20:52
"Aki visszanéz a múltba, seggel megy a jövőbe!"
8494. Gretaa
2010. aug. 19. 20:51
"Ahhoz, hogy meglásd a tavaszt, ha tényleg látni akarod, előbb túl kell élned a telet."
8493. Gretaa
2010. aug. 19. 16:42
"Becsüld meg a kutyát,házadnak hű őrét,rossz emberek haragos űzőjét."
8492. csirike57
2010. aug. 19. 05:23
Az egész Világegyetemben csak egy morzsa vagyok. Nem törekszem több lenni. (Vavyan Fable)
8491. Gretaa
2010. aug. 18. 23:29
"Boldogok azok, akik észreveszik a szépet olyan helyeken, ahol mások semmit sem látnak. Minden szép, csak jól kell tudni nézni."
2010. aug. 18. 23:11
„Az egyik pillanatban még itt volt, a másikban már nincs sehol. Az egyik pillanatban még itt vagyunk, a másikban már el is távoztunk. És csupán ezért a röpke pillanatért mekkora hűhót csapunk: mennyi erőszakot, mennyi ambíciót, szenvedést, viszályt, haragot, gyűlöletet gerjesztünk! Csak ezért a rövid pillanatért! Egy állomás várótermében ülünk, és miközben a vonatot várjuk, óriási zsivajt csapunk: egymás haját tépjük, vérig sértjük a másikat, birtokolni, főnökösködni, uralkodni próbálunk másokon - politizálunk. Aztán megjön a vonat, és mindenki örökre eltűnik, mintha ott se lett volna.”
2010. aug. 18. 23:10

Ha nem vagyok hajlandó megbocsátani sógoromnak, hogy nem hívott meg a karácsonyi partira, akkor én szenvedek ettől. Nem ő kap gyomorfekélyt, nem ő fog forgolódni éjjel az ágyban, nem ő borul ki és nem neki lesz rossz szájíze. Velem történik meg ilyenkor mindez.


Nem véletlenül tanácsolják nekünk: “Bocsáss meg az ellened vétkezőknek!” Csak így maradhatunk egészségesek és boldogok. A nem-megbocsátás az egyik legfőbb betegség kiváltó ok, hiszen a savanyú gondolatok a testet emésztik.

2010. aug. 18. 23:10

Kosztolányi Dezső:


Ilona


Lenge lány,

aki sző,

holdvilág

mosolya:

ezt mondja

a neved,

Ilona,

Ilona.


Lelkembe

hallgatag

dalolom,

lallala,

dajkálom

a neved

lallázva,

Ilona.


Minthogyha

a fülem

szellőket

hallana,

sellőket,

lelkeket

lengeni,

Ilona.


Müezzin

zümmög így:

"La illah

il' Allah",

mint ahogy

zengem én,

Ilona,

Ilona.


Arra, hol

feltűn és

eltűn a

fény hona,

fény felé,

éj felé,

Ilona,

Ilona.


Balgatag

álmaim

elzilált

lim-loma,

távoli,

szellemi

lant-zene,

Ilona.


Ó az "i"

kelleme,

ó az "l"

dallama,

mint ódon

ballada,

úgy sóhajt,

Ilona.


Csupa "l",

csupa "i",

csupa "o",

csupa "a",

csupa tej,

csupa kéj,

csupa jaj,

Ilona.


És nekem

szín is ez,

halovány

kék-lila,

halovány

anilin

ibolya,

Ilona.


Vigasság,

fájdalom,

nem múlik

el soha,

s balzsam is

mennyei

lanolin,

Ilona.


Elmúló

életem

hajnala,

alkonya,

halkuló,

nem múló

hallali,

Ilona.


Lankatag

angyalok

aléló

sikolya.

Ilona,

Ilona,

Ilona,

Ilona.

2010. aug. 18. 23:09
“Valakit szeretni azt jelenti: egy mások számára láthatatlan csodát látni.”
2010. aug. 18. 23:09
“S mint ahogy csak az egyféle vércsoporthoz tartozó emberek tudnak egymásnak a veszély pillanataiban segíteni, mikor vérüket adják embertársuknak, kinek rokon a vérképlete, úgy a lélek is akkor tud csak segíteni egy másik léleknek, ha nem “másféle”, ha szemlélete, meggyőződésnél is titkosabb valósága hasonló. Mert mindig a “másfélé-t” szeretjük, őt keressük, az élet minden helyzetében és változatában…tudod-e már? Az élet legnagyobb titka és ajándéka, ha két “egyféle” ember találkozik. Oly ritka ez, mintha a természet erővel és fortéllyal akadályozná meg ezt az összhangot – talán, mert a világ teremtéséhez, az élet megújulásához szüksége van a feszültségre, mely az örökké egymást kereső, ellentétes szándékú és ütemű emberek között keletkezik.”
2010. aug. 18. 23:09
“Ahogyan a víz tükrözi az arcot, úgy tükröződik a szívben az ember.”
2010. aug. 18. 23:09
“Csendet tanultam a beszédesektől, toleranciát a türelmetlenektől, kedvességet a durváktól.”
8483. Lolita63
2010. aug. 18. 21:58

A világban csak kétféleképpen lehet felemelkedni: vagy a magunk igyekezetével vagy mások ostobasága által.

/La Bruyére/

8482. Lolita63
2010. aug. 18. 21:57

...a boldogság csak egy-egy rendkívüli pillanat,

legfeljebb perc, a többi csak a rá való emlékezés...

/Dallos S./

2010. aug. 18. 16:38

Mindenkit szeress, ne sokban

Bízz, ne bánts senkit; ellenséged inkább

Féljen, mint hogy legyőzd; barátodat

Szívedbe rejtsd; szidjanak hallgatásért,

Ne beszédért

2010. aug. 18. 16:33
"Az ,aki másokat ural,lehet,hogy hatalmas,de az,aki saját magán uralkodik,sokkal hatalmasabb!"

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook