Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kedvenc idézetek fórum

Kedvenc idézetek (beszélgetős fórum)


9141. Lolita63
2010. szept. 12. 20:08
Sosem tudtál elég nagy lenni, ha képes voltál feladni az álmodat egy idegen véleménye miatt. (Paulo Coelho)
9140. b7086b1501 (válaszként erre: 9139. - Lolita63)
2010. szept. 12. 20:08
ez így van!
9139. Lolita63
2010. szept. 12. 20:07
Minél mélyebben szeretünk valakit, annál kevésbé fontos a külseje. (Müller Péter)
2010. szept. 12. 18:41
„Mindig meg vagyok elégedve azzal, ami történik, mert arra gondolok, hogy amit Isten választ, az jobb, mint amit én választanék.”
9137. mekegi
2010. szept. 12. 17:55

A kavicsos út és a rezeda


- Milyen csodálatos illatod van ma reggel- szólt a kavicsos út a szegélyén levő rezedához.- Igen- felelt a rezeda-, mert rámtapostak, és kipréselték minden illatomat.

- Engem is mindennap taposnak , de én annál keményebb leszek-szólt büszkén a kavicsos út.

2010. szept. 12. 15:57
Az élet értékelhető hosszúságát a boldog pillanatokból összeadható időtartam nagysága határozza meg.”
2010. szept. 12. 15:57
Nincsenek jó barátok. Nincsenek rossz barátok. Csak olyan emberek, akikkel együtt akarsz lenni, akikkel együtt kell lenned; olyan emberek, akik házat építenek a szívedben
2010. szept. 12. 15:56
“A fiatalok már csak ilyenek. Maguk szabják a határokat, és meg sem kérdezik, hogy a testük bírja-e(a sok bulit). De a testük mindig bírja. Paulo Coelho”
2010. szept. 12. 15:56
Éjek és nappalok, Ördögök, angyalok, Minden elmúlik egyszer Rövid az élet Ha gyorsítva éled, Hát hosszabbítsd meg egy perccel
2010. szept. 12. 15:56
A boldogság semmi egyéb, csak a jó érzés. A jó közérzés. Az az érzés, hogy érdemes az embernek élni
2010. szept. 12. 15:56
Nem hiszem, hogy megbotlottam és elestem. Inkább úgy gondolom, hogy megint ki kell állnom egy próbát, ami megtanít a következő lépésre. :)
2010. szept. 12. 15:55
Nem értem a világot, - azt hiszem, nincs célja,... mért is volna? - És ami értelmet magam képzelek belé: nem értelem, csak szokott tévedés lesz
2010. szept. 12. 15:55
Egy okos lány mindent meghallgat de semmit nem hisz el, forrón csókol de nem esik szerelembe, és elhagy, mielőtt őt hagynák el
2010. szept. 12. 15:55
Fogadd el a sors akaratát, és szeresd azokat, akiket a sors az utadba vezérel, mégpedig teljes szivedből
2010. szept. 12. 15:33
Mennyi mindent el tudunk viselni egymásba kapaszkodva, és milyen magányosak, céltalanok vagyunk, ha nincs egy kéz, amelyik simogat, ha nincs egy szempár, amelyik azt sugározza - a gondok, bajok közepette is -, hogy fontos vagy nekem.
2010. szept. 12. 12:08

Minden nap annak kell örülni ami éppen jó, ami éppen szép. A múlt és a jövő csak emlék és álom.

(koma)

9125. Lolita63
2010. szept. 12. 10:03

Mekkora üresség, ha távol van az a lény, aki egymaga betölti az egész világot! Ó, mennyire igaz, hogy, akit szeretünk, meg istenül! Nem volna csoda, ha Isten féltékeny volna rá, ha nem volna bizonyos, hogy a mindenek atyja a világot a lélekért, a lelket pedig a szerelemért alkotta meg.

Victor Hugo

9124. Lolita63
2010. szept. 12. 10:02

Pontosan az az ember hiányzik életemből, akinek levelet szeretnék írni.

Márai Sándor

9123. Lolita63
2010. szept. 12. 09:59

Szép szó sok jó barátot szerez, és megengeszteli az ellenségeket; nyájas beszéd jó embernél bőven adódik. Sok emberrel élj egyetértésben, de bizalmasod ezerből csak egy legyen! Ha barátot szerzel próba árán szerezd, és ne bízzál meg benne túl hamar; mert van, aki jó barát a maga idejében, de nem áll helyt a szorongatás napján. Van barát, aki ellenséggé válik, olyan barát, aki piacra visz gyűlölséget, viszályt és szitkot. Van barát, aki asztaltárs, de nem áll helyt a szükség napján. A barát, aki bejáratos, egyenlőnek tartja magát veled, és adja az urat házad népével szemben; amelyik azonban szerény előtted és színedet kerüli, azzal egyetértő, jó viszonyban lehetsz. Tartsd magadat távol ellenségeidtől, és légy résen barátaiddal szemben! A hűséges barát erős menedék, aki ilyenre akad, kincset talál! Az igaz barátnak nincsen mása, az igaz értékét nem lehet arannyal, ezüsttel mérni! A hűséges barát élet és halhatatlanság írja; azok találják meg, akik félik az Urat. Aki féli Istent jó barátnak is, mert amilyen ő maga, olyan a barátja is.

Biblia

9122. Lolita63
2010. szept. 12. 09:42

Azok a barátaink, akiket elveszítettünk, nem a földben pihennek, hanem bent lakoznak a szívünkben.

Alexandre Dumas

9121. Lolita63
2010. szept. 12. 09:41

A barátság nem arra való, hogy valakit meggyőzzünk a magunk álláspontjának igazságáról, mindössze arra alkalmas csupán, hogy mások álláspontjait megértsük.

Wass Albert

2010. szept. 11. 18:33

"Az

élet nem fáj, egészen addig, míg el nem kezdesz azon agyalni, hogy mennyire

megváltoztak a dolgok, hány embert vesztettél el, és hogy mennyi volt ezek

közül a te hibád."

9119. AncsyKém
2010. szept. 11. 18:17

"Koldus szegényen,

királyi gazdagon,

vágytól részegen

mégis szomjazom..."

9118. **csillagok** (válaszként erre: 9116. - P64)
2010. szept. 11. 14:50
Milyen igaz...
2010. szept. 11. 13:17
"Csak akiben megvan az alázat, hogy elfogadjon, az képes tiszta szívből adni." (indián mondás)
9116. P64
2010. szept. 10. 18:43

"Aki szeret, szeresd, s öleld meg naponta, mert könnyen meglehet,

hogy megöleli más.

És akkor hidd el! - nem ő a hibás!”

2010. szept. 10. 15:37

“A boldogságot nem lehet ajándékba kapni. Egyetlen titka: adni, mindig csak adni, jó szót, bátorítást, mosolyt, hitet, és sok-sok önzetlen, tiszta szeretetet.”

(Goethe)

2010. szept. 10. 14:42
Két szem összevillanásában néha nagyobb titok rejlik, mint húsz év házasság történetében.(Müller Péter)
2010. szept. 10. 13:56

– Idefigyelj – mondta komoran -, ha egyszer megígérted valakinek, hogy ekkor és ekkor itt vagy amott leszel, és nem vagy ott időben, csak két mentséged lehet: meghaltál, vagy olyan beteg vagy, hogy mozdulni se tudsz! Hogy nem haltál meg, azt látom. Nos, mi a betegség, hadd hívjam a doktort?!

Elmondtam neki szorongva ott a sötétben, hogy mi történt. Nagyapám szó nélkül végighallgatott. Mikor aztán kifogytam a szóból, megszólalt. Súlyos, lassú beszéddel.

– Idefigyelj – mondta. – Vannak emberek ezen a földön, akik úgy dobálják ide-oda a szavakat, meg az ígéreteket, hogy azoknak semmi értékük nincsen többé. Mi, Wassok nem ezek közé tartozunk. Ha mi mondunk valamit, az áll, mint a sziklakő. Ha mi a szavunkat adjuk, azt tartjuk is, ha belepusztulunk is! Érted?

– Értem – hebegtem megrendülve.

– Dehogyis érted – csapott le reám a szava -, de elmagyarázom úgy, hogy megértsed. Látod itt a mellényem zsebében az aranyórát? Nagyapámtól kaptam, amikor leérettségiztem. Amikor leérettségizel, a tied lesz. Ez az óra számomra minden csecsebecsénél értékesebb. De ellophatod. Visszaadhatod, vagy megtérítheted az árát. Ellophatod valakinek a lovát, a tehenét, ökrét, vadászpuskáját. Mindenét ellophatod és visszaadhatod megint, vagy megtérítheted az árát. Csak egy valamit, ha ellopsz valakitől, nem térítheted meg soha. S ez az idő! Ha valakinek az idejét lopod, azt úgy megloptad, hogy soha jóvá nem teheted. A várakozásban eltelt időt semmi hatalom a földön nem hozhatja vissza. Nincs, eltelt, vége. Örökre elveszett, és te voltál az, aki a jóvátehetetlen veszteséget okoztad. Érted?

Értettem. Úgy megértettem, hogy attól a naptól kezdve, ha valakinek szavamat adom, hogy ekkor és ekkor itt vagy amott leszek – akkor már ott vagyok öt perccel azelőtt, még ha vénasszonyok esnek is az égből, ahogy drága jó nagyapám szokta volt mondani. Erre neveltem gyermekeimet és unokáimat is. Nem azért, mert késni neveletlenség, hanem mert több annál. Aki öt percet késik, az öt percet ellop valakinek az életéből, amit nem tehet jóvá soha.

– A megbízható embert még ellensége is tiszteli – mondta volt nagyapám -, mert a megbízható ember a társadalom sziklaköve, amire országot lehet építeni. A többi szemét, amit elfú a szél…” (Wass Albert: Nagyapám tanítása)

9112. 9242a6388c (válaszként erre: 9109. - A14deb9047)
2010. szept. 10. 13:24
??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook