Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kedvenc idézetek fórum

Kedvenc idézetek (beszélgetős fórum)


2010. szept. 14. 14:54

..Te vagy a csókolatlan száj

A propellerrel borzolt táj

Az ökörsütő huszárok

A fényképező japánok

Te vagy a kocsiban a duda

A túróscsuszás Óbuda

A nedves mezők illata

Az egyetlen, ki megkapna..

2010. szept. 14. 14:42
"Az ahol élek, az nem egy hely, hanem két hálátlan idézőjel közé odaszorult tárgyi tévedés, és ennyi az egész!"
9169. Lolita63
2010. szept. 14. 13:27

"Használj ki minden lehetőséget az életben, mert ha egyszer elszalasztod őket, nagyon sokára térnek csak vissza."

Paulo Coelho

9168. Lolita63
2010. szept. 14. 13:23

"A Másik Felünket föl lehet ismerni a szeme csillogásából - az emberek az idők kezdete óta így ismerik föl az igaz szerelmüket."

Paulo Coelho

9167. Lolita63
2010. szept. 14. 13:23

"Ne próbáld folyton megmagyarázni az érzelmeket. Élj meg mindent intenzíven, és amit éreztél, azt úgy őrizd magadban, mint valami isteni adományt."

Paulo Coelho

9166. b7086b1501 (válaszként erre: 9163. - Alexandracska83)
2010. szept. 14. 12:59
Nekem van ilyem emlékem:))
2010. szept. 14. 12:53
Egyikünk élete sem könnyű. És akkor? Legyen bennünk kitartás, és mindenekelőtt bízzunk önmagunkban. Hinnünk kell benne, hogy tehetségesek vagyunk valamiben, és ezt a valamit -kerül, amibe kerül- meg tudjuk valósítani.”
9164. Lolita63 (válaszként erre: 9163. - Alexandracska83)
2010. szept. 13. 19:57
Nagyon szép!
2010. szept. 13. 19:37
"A legszebb emék az, amire az ész nem emlékszik vissza, csak a szív; s az is csak annyit tud róla, hogy akkor boldog volt."
9162. Lolita63
2010. szept. 13. 14:30

Szeretni annyi mint szenvedni. Ha nem akarunk szenvedni, nem szabad szeretni. De akkor attól szenvedünk, hogy nem szeretünk. Tehát: szeretni annyi mint szenvedni, nem szeretni annyi mint szenvedni, szenvedni annyi mint szenvedni. Boldognak lenni annyi mint szeretni, tehát boldognak lenni annyi mint szenvedni, de a szenvedés boldogtalanná tesz, vagyis a boldogtalansághoz szeretni kell, vagy szeretni kell szenvedni, vagy szenvedni a túl sok boldogságtól.

Woody Allen

2010. szept. 13. 14:17

Mindaz amit nem szerettél bennem,másvalaki álmát hozta el

S mindaz amit nem kivántál tőlem,másnak adom szívvel-lélekkel.

Mindaz amit nem szerettél bennem,másvalaki álmát hozta el

S mindaz amit tőled százszor kértem,megteszi ő szívvel-lélekkel

2010. szept. 13. 13:25

Egyszer volt hol nem volt, volt egyszer egy 10 éves kislány, aki két testvérével, apukájával és anyukájával élt együtt, egy nagyon boldog, nagy családban.

Egy szép, hóeséses téli estén együtt ülték körül a nagy ebédlőasztalt, hogy közös erővel levelet írjanak a közelgő Jézuskának.


A kislány szomorúan ült a papír felett, miközben testvére játékok nevének százait vetette a fehér lapra.


A kislány szomorkás arcára édesanyja is felfigyelt, aki megkérdezte a csöppséget, miért nem írt még egyetlen sort sem.

A kislány válasz helyett a könnyeivel küszködött, de azért nagy nehezen elárulta, hogy azért pityereg, mert ő egy nagyon nagy dolgot szeretne kérni karácsonyra. Egy olyat, amit még talán a Jézuska sem teljesíthet.


Anyukája megnyugtatta a pityergő kislányt és elmesélte neki, hogy egyetlen egy olyan személy létezik a világon, aki a Földön élő összes gyermek kívánságát teljesíteni tudja. Ez pedig pont az a személy, akinek a levelet kellene írnia.

A gyermek, miután kissé megnyugodott, a következő betűket kanyarította a papírra:

Kedves Jézuska!

Én most először írok levelet neked, mert anyukám azt mondta, hogy te minden kívánságomat teljesíteni tudod.

Én egy nagy ajándékot szeretnék kérni tőled. Nagyon szeretem a nagypapámat, aki nagyon nagy beteg, és már a doktor bácsik sem tudják meggyógyítani.

Amióta beteg, már nem játszik velünk és mosolyogni sem mosolyog.

Én azt szeretném karácsonyra, hogy a nagypapa legalább még egyszer rám mosolyogjon.


Teltek múltak a hetek és elérkezett a szenteste. Mindnyájan együtt állták körül a karácsonyfát, a nagypapa pedig a karosszékében ülve, éppen hogy csak látta a karácsonyi gyertyák lobogó fényét. Érzéseit kimondani, a tüdejében elhatalmasodó daganatoktól már nem tudta.

A rengeteg játék, ruhanemű és csokoládé mellett, persze a nagypapának is jutott egy masnival átkötött kis doboz. Az egész család odagyűlt a fotelja mellé és mindenki kíváncsian várta, őt, vajon mivel lepte meg a Jézuska.

A nagypapi kinyitotta a dobozt, amelyben egy boríték volt. Mindenki türelmetlenül várta, mit tartalmaz a borítékba rejtett papír.

A következő sorokat kezdte felolvasni a nagymama:

Kedves Jézuska!

Én most először írok levelet neked, mert anyukám azt mondta, hogy te minden kívánságomat teljesíteni tudod. . .


A kislány egyből megismerte a Jézuskának írt levelét.

Felnézett a nagypapára, aki most őt nézte, szájának szegletében egy apró piciny mosollyal. Ez volt a nagypapa életének utolsó mosolya, ami csak a kislánynak szólt.


Ez a kislány, azóta minden évben levelet ír a Jézuskának, mert ő már tudja, hogy az igazán fontos kívánságok az év legfontosabb napján valóra válnak.

2010. szept. 13. 13:19

Két utazó angyal megállt, hogy az éjszakát egy tehetős család házában töltse el. A család udvariatlan volt, és megtagadta az angyaloktól, hogy a nagy ház vendégszobájában pihenjék ki magukat. Ehelyett egy picike helyet kaptak a hideg pincében. Amikor kinyújtóztak a kemény padlón, az idősebb angyal meglátott egy lyukat a falon és kijavította azt. Amikor a fiatalabb kérdezte, miért tette, az idősebb angyal így felelt:


"A dolgok nem mindig azok, aminek látszanak."


A következő éjjel mindketten egy nagyon szegény, de vendégszerető paraszt és felesége házában pihentek. Miután azok azt a kevés ételt is megosztották velük, amijük volt, átengedték az angyaloknak az ágyukat, ahol ők jót aludtak. Amikor a következő napon a nap felkelt, az angyalok könnyek között találtak a parasztot és a feleségét. Az egyetlen tehenük, akinek a teje az egyedüli bevételük volt, holtan feküdt a mezőn.


A fiatal angyal dühös lett és kérdezte az idősebbet, hogyan hagyhatta, hogy ez megtörténjen: - Az első embernek mindene megvolt, mégis segítettél neki, - vádolta. A második családnak kevese volt, és hagytad, hogy elpusztuljon a tehenük.


"A dolgok nem mindig azok, aminek látszanak", - mondta ismét az idősebb angyal.


- Amikor a nagy ház hideg pincéjében pihentünk, észrevettem, hogy a falon lévő lyukban arany van. Mivel a tulajdonos olyan mohó volt, és nem akarta megosztani szerencsés sorsát, betapasztottam a falat, hogy ne találhassa meg. Amikor a utolsó éjszaka a paraszt ágyában aludtunk, jött a halál angyala, hogy elvigye a feleséget. Helyette odaadtam a tehenet.


Néha pontosan az a jó, ami történt. Csak a dolgok nem annak mutatkoznak... Ha bízol, csupán arra kell hagyatkoznod, hogy minden eredménynek megvan az előnye.


Amíg nem telik el egy kis idő, ezt nem veszed észre....Néhány ember eljön az életünkbe, és gyorsan el is megy...Néhány ember barát lesz, és marad egy kicsit, - gyönyörű nyomokat hátrahagyva a szívünkön.. .

2010. szept. 13. 12:57

A tegnap csupán álom,

A holnap nem több, mint látomás.

Minden tegnap a boldogság álma,

Minden holnap csak remény csillogása.

Ezért vigyázz, hogy mit kezdesz a máddal!

2010. szept. 13. 09:13
Kapcsolatok.. vannak régiek, már-már megszokottak, vannak amelyek sok kérdést vetnek fel, vannak amelyek váratlan fordulatot vesznek, vannak amelyek messze visznek onnan, ahonnan indultunk, és vannak, amelyek visszahoznak. De mind közül a legizgalmasabb, amit saját magunkkal tartunk fenn. És ha találunk valakit, akit szeretünk, és ő viszont szeret, nos.. az egyszerűen csodálatos.♥
2010. szept. 13. 09:10
Nem vagyok tökéletes lány. A hajam nem áll mindig jól és gyakran elbukom. Ügyetlen vagyok, és néha összetörik a szívem. Van, hogy veszekszem a barátaimmal és vannak napok, amikor semmi se sikerül. De ha jobban belegondolok és egyet hátra lépek, akkor úgy érzem, hogy ez a különleges élet a valóság, és lehet, de csak lehet, hogy szeretek tökéletlen lenni..^^..
2010. szept. 13. 09:09
Kár hogy ritkán találkozunk nagyon nehéz. de, annyira örülök, mikor azt mondja, hogy holnap találkozhatunk, hogy minden gondolatom csak ő körülötte forog...
9154. 4cbb67fc3b (válaszként erre: 9109. - A14deb9047)
2010. szept. 13. 07:55

(...)Gawain azt válaszolta, hogy válasszon a nő maga.


Ezt meghallva, a nő azt mondta, hogy éjjel-nappal szép hölgy lesz, mivel a férfi tiszteletben tartotta és megengedte neki, hogy életének ura legyen.

Mi ebből a tanulság?

2010. szept. 12. 21:55

Nemcsak az ember hal meg, ne félj. Egy napon a kövek is meghalnak. Aztán meghal a tűz, s jeges por marad csak a világban. Aztán a por is meghal, mert nem lesz, amit belepjen. A csillagok mind lehunyják szemüket, mert nem lesz mit lássanak. Minden meghal egyszer. Ne félj. Eredj csak, játsszál, kavicsokkal, könyvekkel, szerelmekkel.



Márai Sándor

9152. b7086b1501 (válaszként erre: 9151. - Lolita63)
2010. szept. 12. 21:36
:))
9151. Lolita63 (válaszként erre: 9150. - B7086b1501)
2010. szept. 12. 21:32
Jól tetted! :))
9150. b7086b1501 (válaszként erre: 9146. - Lolita63)
2010. szept. 12. 21:30
Én megtettem és nem bántam meg.)))
9149. Gretaa
2010. szept. 12. 21:08
A kutya,életre szóló szeretet!
9148. Lolita63
2010. szept. 12. 20:46

Még el kell mondanom egy szomorú hírt. Az "Igazi" nem létezik. Nincsen. Sehol nem él valahol egy nő vagy egy férfi, aki az igazi, s akit csak meg kell találni. De aki szerencsés, élete során találkozhat két-három olyan emberrel, akiből lehetne "igazi". De ehhez nagyon sok türelem, lemondás, megértés, háttérben maradás szükséges, ám végül kialakulhat egy olyan viszony, melyben a másik már nélkülözhetetlenül belecsiszolódott, vagyis igazivá vált.

Popper Péter

9147. Lolita63
2010. szept. 12. 20:44

Szakítás után már ne újíts fel régi kapcsolatokat, ne szervezz még egy búcsúlefekvést, újrakezdést, és ne alakíts ki "se veled-se nélküled" jellegű kapcsolatokat. Az élet teremt olyan helyzeteket, amikor választani kell. Ne menekülj el a döntés, a választás felelőssége elől.

Popper Péter

9146. Lolita63
2010. szept. 12. 20:41

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg.

Giovanni Boccaccio

9145. Lolita63
2010. szept. 12. 20:40

A testi betegségekre ott vannak a gyógyszerek, de a magányt, kétségbeesést és reménytelenséget egyedül a szeretet képes meggyógyítani. Sokan vannak a világban, akik egy darabka kenyérre éheznek, de még többen olyanok, akik csak egy kis szeretetre.

Teréz anya

9144. Lolita63
2010. szept. 12. 20:37

Egész életemben emlékezni fogok rád, és te is emlékezni fogsz rám. Akárcsak az alkonyatra, az ablakot verő esőre és mindarra, ami mindig a miénk marad, mert soha nem birtokolhatjuk.

Paulo Coelho

9143. Lolita63
2010. szept. 12. 20:37

Az érzelmek - mint például a szerelem - nem öregszenek meg a testünkkel együtt. Az érzelmek egy olyan világ részei, amit nem ismerek, de ebben a világban nincs idő, sem tér, sem határok.

Paulo Coelho

9142. Lolita63
2010. szept. 12. 20:36

A szeretet mindenek fölött való, a szeretetben nem fér meg a gyűlölet - de a tévedés igen.

Paulo Coelho

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook