Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kedvenc idézetek fórum

Kedvenc idézetek (beszélgetős fórum)


10371. Angyalka20
2010. okt. 23. 10:53

„Aki egyszer már veszített, úgy igazán, vérre menően, az nem könnyen kockázat újra. Aki egyszer már adott, mindenestül, önmagából egy jókora darabot, az nem tékozol újra. Ha gyengülsz, magadra maradsz. Erőd még inkább elhagy. Erőddel pedig mosolyod, lényed. Lassan a többiek is. Mindenki a jóhoz tapadna. Félelmed pedig rád, az arcodra. Az utat mind egyedül járjuk. Legyünk páratlanul vagy párban: egyedül. Tudom, hogy fáj az egyedül. Fáj az együtt, mégis egyedül. Fáj az egyedül is együtt. Záródsz és záródsz, szorongásod a pajzsod, fegyvered. S ha szemed csukva, füled mellett megy el a dal is. Nem látsz színeket, nem érzel ízeket. Ott állsz magaddal szemben, és nem tudod, ki néz a tükörben.

Ha elmentél már a legmélyebb mélységbe, rá kell jönnöd, hogy hit nélkül nem térhetsz vissza. Visszatalálhatsz magadhoz, önmagadon keresztül, de egy másik útvonalon, mint addig. Utólag hálás lehetsz veszteségeidért, hogy eljuttattak egy kevésbé szemfényvesztő valósághoz, azaz "a valósághoz". Igen, igen, sorsunk van, feladatunk van. A bánattal is.”


/ Tisza Kata: Doktor Kleopátra /

10370. Angyalka20
2010. okt. 23. 10:51

„Szeretem a ködöt, amely eltakar, és egyedül lehetek benne. Szeretem a ködöt, mert csend van benne, mint egy idegen országban, amelynek lakója a magány, királya pedig az álom. Szeretem a ködöt, mert túl rajta zsongó jólét, meleg kályha, ölelésre tárt karok és mesék vannak, melyek talán valóra válnak. Szeretem a ködöt, mert eltakarja a múltat, a jövőt, és a jelen is olyan homályos benne, hogy talán nem is igaz. Olyan kevesen szeretik a ködöt, és olyan kevesen találkozunk benne, de akik találkozunk, nemcsak a ködöt, de egymást is szeretjük. A ködnek anyja a völgy, apja a hegy, sírásója a szél, és siratója a napsugár. A külországi ködöt nem ismerem. Ott talán a hegyeken is megterem, de nálunk jobbára a völgyek teknőjében születik - néha már nyáron -, és csak akkor megy apjához látogatóba, ha nagyra nőtt. De ekkor már rendesen november van.”


/ Fekete István /

10369. Angyalka20
2010. okt. 23. 10:51

Faludi Ferenc: Nem szeretem, nem gyülölöm...


Nem szeretem, nem gyülölöm,

Nem keresem, nem kerűlöm,

De mégis

Nála nélkül nem lehetek

Én is.

Csak tisztelem, csak becsülöm,

De mégis

Nála nélkül lélegzetet nem vehetek.

10368. Angyalka20
2010. okt. 23. 10:49

„Őrült minden asszony, aki titkolt szerelmet táplál keblében, mert az ilyen titkolt, viszonzatlan szerelem fölemészti életét.”


/ Charlotte Bronte /

10367. Angyalka20
2010. okt. 23. 10:49
„Olyan régóta élek ezen a földön. Sose tagadtam le a hibáimat. Nem szeretem a tökéletes embereket. Megéri, hogy bura alatt élj, csak mert attól félsz, hogy megsebesülsz? Van értelme lakat alá zárni a lelkedet, csak azért, nehogy kirabolja valaki? Éld az életet, ahogy neked tetszik. És amikor mélyre kerülsz, legyen bátorságod kimondani: Csak azért sem adom fel! Kezdem elölről! Semmi nyavalygás vagy siránkozás! Az élet szép, fiatalember, feltéve, hogy éled. Amikor vele együtt haladsz. Néha sárban, máskor meg rózsakertben. Őrizd meg az emlékeidet, és lépj tovább... Bolyongás a létünk ebben a világban. Bolyongás ég és föld között.”
10366. Angyalka20
2010. okt. 23. 10:48

"Menj el, és soha többet ne is gyere vissza az életembe, mert amióta ismerlek, pokol az életem, és epekedve várom azt a pillanatot, amikor elém állsz, átölelsz, és megcsókolsz, és arra kérsz, hogy maradjak mindig melletted. De ez a pillanat soha nem jön el."


/ Paulo Coelho /

10365. Angyalka20
2010. okt. 23. 10:48

"Rám se néz, hozzám se szól. Napok telnek el. Vonszolom magam. Valami belém markol és lüktet. Valami belém hasít és szúr. A nappalok még telnek, mert sok a munka, de az éjszakák… Nem alszom, nem eszem, hányingerem van, szédülök, remegek. Rosszul vagyok, nincs kedvem, nincs erőm, megmagyarázhatatlanul rám tör a sírás. Direkt kikapcsolom a telefonomat, hogy ne várjak semmit, aztán ez gyötör, visszakapcsolom, semmi, majd újra ki."


/ Tisza Kata: Reváns /

10364. Angyalka20
2010. okt. 23. 10:47

"Mást teszünk, mint amit mondunk, mást mondunk, mint amit gondolunk, és mást érzünk, mint amit józan eszünkkel tudunk... És hogy ezek a lelki rétegek szétcsúsztak bennünk, mint egy vulkán fölött a talaj, arról fogalmunk sincs."


/ Müller Péter /

10363. Angyalka20
2010. okt. 23. 10:47

"És leplezetlenül sírni kezdett... de nem a boldogságtól, amit valószínűleg mindenki feltételezett róla. Hanem az ürességtől, amely belülről emésztette. Mert bármennyire is csodálatos volt az, ami vele történt, üresnek tűnt a számára. A párja nélkül, akivel megoszthatná életét, úgy érezte magát, mint egy mozivászon, amelyen csak megjelennek az események és a történések, aztán eltűnnek. Még csak üres sem volt, hiszen a levegőt sem tudta megtartani magában.

Lélegzett, belül azonban halott volt."


/ J. R. Ward /

10362. Angyalka20
2010. okt. 23. 10:46

"Ha egy nap telefonál egy ismeretlen férfi, beszélget velünk egy picit, nem céloz semmire, nem mond semmi különöset, de megajándékoz minket a figyelmével, ami ritkán esik meg velünk, képesek vagyunk még aznap este ágyba bújni vele, viszonylag szerelmesen. Ilyenek vagyunk, és nincs ebben semmi rossz: a nő természeténél fogva könnyedén kitárja magát a szeretetnek."


/ Paulo Coelho A portobelloi boszorkány /

10361. Angyalka20
2010. okt. 23. 10:44

"És nem kell más, mert az nem olyan, annak nem olyan a szaga, a lélegzetvétele, a horkolása, a hasa, a szőre.

Senki nem érti, hogy nem kell más.

Nem kell.

Nem, nem, nem."


/ Tisza Kata: Magyar Pszicho /

10360. Angyalka20
2010. okt. 23. 10:39

"Meddig lehet hinni? (…)

Hány kudarc szükséges ahhoz, hogy valaki föladja a hitét?

És végül a legfontosabb:

Mikor derül ki a hitről, hogy vakhit?

Mikor derül ki, hogy becsaptam magamat? S amit vártam és reméltem, nem valósul meg soha!

Mikor derül ki, hogy a vágyad - bárhogy hiszed, akarod, reméled s bármennyi áldozatot hozol érte - nem teljesül?

Mikor történik az, hogy a hit egy eszmében, egy vallásban vagy akár a saját jövőmben elévül?

Mikor jön el a pillanat, amikor a padlóról már hiába állsz föl - vesztettél."


/ Müller Péter: Gondviselés /

10359. Angyalka20
2010. okt. 23. 10:39

„Az élet majdnem érdekes, mikor megtanultad az emberek hazugságait,... és figyelni kezded, amint mindig mást mondanak, mint amit gondolnak és igazán akarnak... Igen, egy napon eljön az igazság megismerése... De akkor ez sem fáj már.”


/ Márai Sándor /

10358. Angyalka20
2010. okt. 23. 10:38

"Ha valaki jól tud várni a megvalósulásra - öröm.

Amilyen pokol a türelmetlen, kétségbeesett, rossz várakozás, a „mi lesz már, nem bírom tovább!", olyan öröm, ha az ember művészien tud várakozni.

Várni egy barátomat vagy a szerelmemet: öröm.

„Ha például délután négykor érkezel majd — mondja a róka A kis hercegnek -, én már háromkor elkezdek örülni. Minél előrébb halad az idő, annál boldogabb leszek. Négykor már tele leszek izgalommal és aggodalommal; fölfedezem, hogy milyen drága kincs a boldogság. De ha csak úgy, akármikor jössz, sosem fogom megtudni, hány órára öltöztessem díszbe a szívemet... "

Szép gondolat - de mi van másnap, ha az illető ott marad?

Mondjuk beköltözik hozzád, és még mindig ott van.

Te pedig már mennél.

Ő meg ott van. Várja a reggelijét.

Mi van a mézeshetek után? Amikor lecsillapodott a láz, s elhangzik az első mondat: „Már megint lehamuztad a szőnyeget?!"

Sőt, mi van egy szerelmes, lázas ölelkezés után?

Reggel belenézel a tükörbe, hajad borzas, szemed kissé bedagadt; fogkrémet nyomsz a kefére, s fogat mosol. Nézted már ilyenkor az arcodat? A szemedet, nézted már? Láttad, ki néz vissza rád?

Nem lehet „díszbe öltözött" szívvel élni.

Pedig az lenne az igazi.

De nem lehet.

Mert aki csak a másiknak öltözteti fel a szívét, az függ a másiktól. És függ a száguldó, mindent átváltoztató időtől is.


/ Müller Péter: Gondviselés /

10357. Angyalka20
2010. okt. 23. 10:38

"Minden, ami megvalósul, vagy ahogy mondjuk: „létrejön", magán viseli a múlandóság savanyú izzadtságszagát."


/ Müller Péter: Gondviselés /

10356. Angyalka20
2010. okt. 23. 10:38

Szabó Magda:


Végrendelet


Te egyedüli, aki sose bántott

Te temess el, ha a gyilkos idő

megbír e testtel.

Te mondd el helyettem

mekkorát tévedtem

mikor megszülettem

mikor ember lettem

nem vérivó farkas

sovány rengetegben.

Te mondd el helyettem

egyszer nem tévedtem

egyszer nem vétettem

amikor ágyamat

szíveden vetettem.

10355. Angyalka20
2010. okt. 23. 10:37

"Nem bűn többre vágyni, mint amennyit felajánlottak."


/ Cecelia Ahern /

10354. Angyalka20
2010. okt. 23. 10:37

"A szeretetben nincs felejtés. Ezért megrendítő, ha elveszíted azt, akit szerettél: a halál olyasmit kér tőled, ami lehetetlen - hogy felejtsd el, akivel egy vagy. Soha senki sem tudta ezt megtenni, vagy ha igen, nem szeretett igazán."


/ Müller Péter /

10353. Angyalka20
2010. okt. 23. 10:32

Műegyetemre jártam.

Az igazira nem vettek fel.

Így lettem művész.

(Ami rosszabb, mint az igazi.)


Fodor Ákos

10352. Angyalka20
2010. okt. 23. 10:31

Hihi - szólt az Őrhöz a Rab -,

mennyivel vagy te szabadabb,

mint én, attól, hogy másfelől

őrzöd ugyanezt a falat?!


Fodor Ákos

10351. Angyalka20
2010. okt. 23. 10:23

Százezer év telt el

Millió nap kelt fel

mióta ismerlek.


De tűz csak egyet lobbant,

Szív csak egyszer dobbant

mióta szeretlek.

10350. Angyalka20
2010. okt. 23. 10:21

Szabó Lőrinc


Kicsi vagyok én



Kicsi vagyok én,


majd megnövök én,


mint a tüdő a fazékból


kidagadok én.



Kicsi vagyok én,


majd megnövök én,


apámnál is, anyámnál is


nagyobb leszek én.



Kicsi vagyok én,


erős leszek én,


világ minden óriását


földhöz vágom én.



Kicsi vagyok én,


bátor leszek én,


óriások palotáját


elfoglalom én.



Kicsi vagyok én,


nagy hős leszek én,


aranyszobát adok minden


testvéremnek én.



Kicsi vagyok én,


boldog leszek én,


én leszek a legjobb ember


a föld kerekén!

10349. 5faeea2860
2010. okt. 23. 10:18

ÁLMODOM HOGY ITT VAGY VELEM


Álmodom hogy itt vagy velem

Álmodom hogy fogod kezem

Álmodok néha ébren veled

Itt vagyok hát el ne engedj........


Ha álom, ébredni nem akarok

Ha valóság, hát ébren álmodni akarok

Mert a boldogságot átélni csudajó

S ha csalóka álom csupán, akkor is álmodni jó......

10348. d7e65d27c4
2010. okt. 23. 10:14

Micimackó megmondja:)

Már minden helyen kerestelek, ahol nem vagy, csak azt a helyet nem találom, ahol vagy. Csak azt tudom, hogy ott vagy, ahol én nem vagyok. De hol vagyok én? Azt kívánom, bár itt lennél, hogy megmondd. Esetleg ha nagyon-nagyon erősen kívánnám, akkor itt lennél?


ez szerintem aranyos :D

10347. d7e65d27c4
2010. okt. 23. 10:12

Kétségek közt...:


"Miért fáj ennyire szívem,

Mióta elmentél tőlem?

Kavarognak bennem az érzések,

melyek folyton keresnek téged.

De nem talállak...


Hol vagy?

Eddig éreztem jelenléted,

Tudtam nem mehettél el végleg,

Értelmet adtál léha életemnek,

most csak bolyongok a sötétségben.


Állok egy szikla peremén,

nem tudom, mit tehetnék...

átjárja testem egy szó: VÁLASZTÁS,

Isten tudja, mi a jó megoldás!


Rájöttem, felejteni nem tudok már,

mert szívembe végleg beleíródtál,

mint sírkőbe a szent felírat,

fájón, örökké úgy hordozlak.


Szívem hevesen dobogott,

mikor megláttam imádott arcod,

érzem, élni nem tudok nélküled,

mert ez örökké tartó Szerelem!"


Kedvenc idézetem:

"A halál a jutalom az élet szenvedéseiért,ezért ne féljünk vele szembe nézni"

10346. csirike57
2010. okt. 23. 10:11
Angyalka20, köszi nagyon szép!!!
10345. Angyalka20
2010. okt. 23. 10:10

Te és én



Te mosod a függönyt,

és én húzom széjjel,

Te vasalsz lepedőt,

és én gyűröm éjjel.

Te főzöl ebédet,

és én várom a jót,

Te szólítsz asztalhoz,

és én szórom a sót.

Te fogsz mosogatni,

én pediglen nézlek,

Te kéred, hogy „Segíts!”

Én mondom: „De kérlek!”

Te mosod ruháim,

én veszem föl tisztán,

Te törölgetsz nálam,

s én megjövök aztán.

Te beszélsz énhozzám,

én szárnyalok máshol,

Te értesz meg engem,

én téged majd máskor

10344. Angyalka20
2010. okt. 23. 10:09

Nagy Bandó András


Kicsinyke vágyak



Figyelj rám, mintha jel volnék,

Keress úgy, mintha nem volnék,

Vigyázz rám, mintha gyöngy volnék,

Fizess úgy, mintha szolgálnék,

Evezz úgy, mintha tó volnék,

Idébb ülj, mintha tűz volnék,

Melengess, mintha jég volnék,

Etess úgy, mintha éheznék,

Itass úgy, mintha szomjaznék,

Olvass úgy, mintha vers volnék,

Hallgass úgy, mintha dal volnék,

Szeress úgy, mintha jó volnék.

10343. Angyalka20
2010. okt. 23. 10:08

Elmosolyodtam, és egy darabig anélkül mentem tovább, hogy megszólaltam volna. A szívem is kihagyott, annyira boldog voltam, hogy mellette lehetek. Volt valami bensőséges és helyénvaló abban, hogy együtt vagyunk.


Richelle Mead

10342. Angyalka20
2010. okt. 23. 10:07

Sokszor szeretsz olyat, aki nem is sejti érzelmeidet, és mégis olyan hű maradsz hozzá, mintha szerelmed viszonozva lenne.


Pascal

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook