Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Kedvenc idézetek (14. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szex & Psziché » Psziché

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

55281. Emy 352017-05-28 05:59
Én nem hiszek semmit, amit nem látok, nem hallok, nem szaglok, nem ízlelek, nem tapintok. Irigylem önt, és mindenkit, aki végighiszi a hiszekegyet. Nekem a világ olyan üres! Engem nem lelkesít semmi, nekem nem szép semmi. Ha valamit szépnek érzek, a következő percben elemezem, felbontom, agyongondolom.
/Gárdonyi Géza/

55280. Kajati2017-05-27 12:44
A boldogság olyan, mit a tavasz:
Tél temetése, nyár ígérete.
Nem cél, csak egy út valahová.
V Varga Zoltán

55279. Kajati2017-05-27 12:43
Idős korban az emlékeknek olyan értékük van, mint fiatal korban az álmoknak."
Erna Behrens-Giegl

55278. zaks2017-05-27 12:09
Pocsékul kezdődött a nap.Elaludt,és késve indult munkába.Az irodában történtek miatt még délután is ideges volt,mire a buszmegállóhoz ért,a gyomra görcsbe rándult.
A busz,mint mindig,késett és tömve volt.Az ülések között állt,a zötyögő jármű ide-oda dobálta,a rosszkedve fokozódott.S ekkor mély hangot hallott az ajtó felől:-Gyönyörű napunk van,ugye?
A tömeg miatt nem látta a férfit,de hallotta,amint dicsérte a tavaszi tájat,felhívta a figyelmet egy templomra,egy parkra,íme a temető,ott a tűzoltóság.Hamarosan minden utas kinézett az ablakon.A férfi oly magával ragadóan beszélt,hogy az asszony aznap először mosolygáson kapta magát.
Odaértek a megállóhoz.Az ajtó közelében meglátta az "idegenvezetőt".Az idős,szakállas úr fekete szemüveget viselt és vékony,fehér bot volt nála.

/Barbara Johnson/

55277. turkkati2017-05-27 07:50
Mikor megszületünk, mindannyian elindulunk egy úton. Ez az út néha könnyű, néha nehezebb, néha könnyen végigtáncolsz rajta, néha fulladozva haladsz előre. Lehet, hogy néha úgy gondold, letértél róla, mert nem úgy sikerült valami, mint ahogy eltervezted. De jobb, ha tudod, a saját utadról nem térhetsz le. Ez a te utad, a te életed, a te feladataiddal. Az akadályokat azért kapod, hogy tanulj. Ismerd fel a helyzetet, és a lehető legjobban használd fel őket.

55276. cicaaa652017-05-27 06:42
Várjuk… hogy elmúljon a hideg… hogy elálljon az eső… hogy véget érjen a fárasztó nap… hogy elteljen a hét… hogy hazamehessünk… hogy elmehessünk… hogy egy jobb helyen legyünk… hogy elmúljon az unalom… hogy elmúljon a bánat… hogy megértsük… hogy elfelejtsük… hogy megbocsássunk… hogy megbocsássanak… hogy kisüssön a nap… hogy eljöjjön az igazi… hogy viszont lássuk Őt… hogy eljöjjön a nagy nap…hogy eljöjjön a nagy lehetőség… hogy erősek legyünk… hogy megmerjük tenni… hogy változzanak a dolgok… Várjuk… hogy elkezdődjön… várjuk… hogy elmúljon…
Csak várunk… Mindannyian mást… És sokszor csak a várakozásnak élünk, amely betölti mindennapjainkat… óráinkat… perceinket… és eközben elfelejtünk a pillanatnak élni… Elfeledkezünk a pillanatról, amely a kezünkben van… amely mindvégig a kezünkben volt… és közben elillan… Várunk… és közben szépen... lassan eltelik az Életünk…

55275. Emy 352017-05-27 06:23
Kell olyan órákat teremtenünk, amikor nem a lábunk elé, hanem a csillagokra nézünk, hogy megpillantsuk a valódi útirányt és távlatot. Az ember egy sűrű erdőben lehet, hogy csak a következő fát látja, de ha nem veti a tekintetét a sarkcsillagra, nemhogy az erdőből nem fog kitalálni, de még a következő lépését sem tudja jó irányba megtenni.
/Müller Péter/

55274. cicaaa652017-05-26 06:34
Elvárni senkitől nem lehet semmit. El kell fogadnunk az embereket olyannak, amilyenek. Egy ember van a világon, akitől elvárhatunk dolgokat, s akit akár meg is változtathatunk. Mi magunk. S hogy kialakítsuk magunkat, az épp elég feladat egész életünkre. Ha ezt megtesszük, hatunk másokra is. Ha mindig a legtöbbet adod másoknak, előbb-utóbb elkezded ezt vissza is kapni.

Sarah Garden

55273. Emy 352017-05-26 06:26
Minden titkos emberi kapcsolat - barátság, szerelem s azok a különös kötöttségek, mikor ellenfelek találkoznak és szegődnek el, életre-halálra! - ezzel a varázsos megérintettséggel kezdődik; az álomszerű érzékeléssel, amely igazán olyan, mintha az álomban a valóságot érzékelné az ember: tömegben, idegenek között egyszerre megérint egy szempár, egy hang, s mintha elszédülnél, mintha a jelent egyszer már megélted volna, mintha előre tudnád mindazt, ami történni fog, a szavakat és mozdulatokat is; s mindez a legkomolyabb, végzetes valóság; s ugyanakkor álomszerű.
/Márai Sándor/

55272. Emy 352017-05-25 06:05
Úgy cselekszik a távollét A szerető szívekkel,
Valamint a szél fuvalma
A lángoló tüzekkel:
Ha csak kicsiny s gyenge a láng,
A szél mindjárt elfojtja;
De ha immár elharapózott,
Azt még inkább felbojtja.
/Kisfaludy Sándor/

55271. Pipi572017-05-24 09:19
Meggyesi Éva

"Ne dobd el azt, ki felnevelt,
s rosszat ne mondj reá,
szeresd, mint szíved mélyében
a néma dobbanást.
Ne bántsd meg szóval, nem tudod
egy szó mennyire fáj,
akár egy tőr, mely fúródva
a szívedben megáll.
Ne dobd el azt, ki felnevelt,
hisz annyi éjszakán,
teérted sírt, és ontotta
a könnyek záporát.
Ne dobd el! Hisz éjjelente
te érted mond imát,
s minden könnycsepp, mit érted ejt,
egy néma vallomás.
Minden öröme, mosolya,
mely látszik ajakán,
hozzád száll, s tiéd szívében
tán minden dobbanás.
Ne dobd el! Hiszen panaszod
ő érti! Senki más!
S ő lesz talán az egyetlen,
ki érted majd kiáll.
Ne dobd el! Hiszen lesz idő,
hogy nem lesz semmi más,
csak puszta föld, ahol térdre hullsz,
s tán néhány szál virág"

55270. Cilumiluci2017-05-24 07:55
"Amikor táncolsz, nem az a célod, hogy egy bizonyos pontra megérkezz , hanem, hogy minden lépést élvezz míg odaérsz."
Wayne Dyer

55269. Emy 352017-05-24 06:16
Küldöm a szívemet szivedre Óráiban borzalomnak,
Hátha mégis odatalál,
Ahol egyetlen helyet kaphat,
Hol tán mégis pihenne.

Be, nagyon rettent ez a várás,
Be, méltatlan is a mi sorsunk;
Tépett és véres milliók,
Két szép ember kiket rosszkor vett
Elő a megkivánás.
/Ady Endre/

55268. Cilumiluci2017-05-23 21:24
"Az élet szép, csak küzdeni kell érte,
Boldog az, ki célját elérte
Akarni kell és minden sikerül,
Akarni és bízni rendületlenül."

55267. cicaaa652017-05-23 18:11
" Megtanultam, hogy aki nem keres, annak nem hiányzol és akinek nem hiányzol, az nem szeret. A sors dönti el, hogy ki lép be az életedbe, de Te döntesz arról, hogy ki marad. Az igazság egyszer fáj, de a hazugság újra és újra. Ezért értékeld azokat, akik értékelnek és szeresd tiszta szívből azokat akik viszonozzák..."

55266. **sue**2017-05-23 15:18
"Egy régi közmondás azt hányja szemünkre, hogy sokszor a fáktól nem látjuk az erdőt. Egy mai közmondás viszont azt tudathatná velünk, hogy a kavargó sok valóságtól nem látjuk azt a valóságot, amely élni segítene."

(Csoóri Sándor)

55265. Emy 352017-05-23 06:14
Az érzelmek bipolárisak, és ezt nem szabadna elhazudni. Az igazi nagy kapcsolatok különösen nagy érzelmi amplitúdókkal járnak, persze annak függvényében, hogy kinek milyen a karaktere. Egy flegmatikus vagy melankolikus nyilván másképpen fogja megélni ezeket a hullámzásokat, mint egy kolerikus vagy szangvinikus, de tudomásul kéne venni, hogy mindenki életében jelen vannak, és ez teljesen normális. Gondoljunk bele, meddig élveznénk a mozdulatlan, eseménytelen idillt? Azt, hogy mindig minden kiszámíthatóan tökéletes? Mikor elégelnénk meg a mézmocsarat? Nem érdekesebb egy kicsit izzadni néha? Tehát ne próbáljuk az érzelmeket kivasalni, csak mert boldogok akarunk lenni. Inkább az a fontos, hogy azokat az ambivalenciákat, amik együtt járnak a kapcsolattal, jól viseljük el.
/C. Molnár Emma/

55264. Pipi572017-05-22 21:32
A férfi férfi, a nő meg nő, ettől működnek a dolgok a világon.
Tallér Edina

55263. Pipi572017-05-22 21:32
Balla Zsuzsanna: Tudod?

Tudod, mi kéne?
Játszi vidámság:
Szökkenő, csókos öröm.

Hetyke kedvű,
Szelíd vagányság:
Tavaszígéretű szerelem.

Cinkos pillantású,
Könnyűléptű vadság:
Mámorító veszedelem.

Bársony érintésű,
Dédelgető kívánság,
Nekem veled, neked velem.

55262. Pipi572017-05-22 21:31
Az élet legfőbb boldogsága az a meggyőződés, hogy szeret bennünket valaki, hogy magunkért, jobban mondva magunk ellenére szeret. <3
Victor Hugo

55261. Pipi572017-05-22 21:30
A gondviselés jóságának legszebb bizonyítéka szerintem a virág.
Minden más, a képességeink, a vágyaink, a betevő falatunk elengedhetetlenül szükségesek az életünkhöz. De ez a rózsa ráadás.
A színe, a szaga megszépíti az életet, bár nélküle is élnénk. És az ilyen ráadást csak a jóság biztosítja számunkra. Újra csak azt mondhatom,
hogy reményt meríthetünk ezekből a virágokból.
Sir Arthur Ignatius Conan Doyle

55260. Pipi572017-05-22 21:29
A férfi a táncban és az Életben vezet - a nő követi. Ez eddig rendben van. De vezetni csak az tud, aki tiszteli a másik lényét. Tiszteli a szabadságát
és úgy vezet, hogy öröm legyen követni őt. <3
Müller Péter

55259. Cilumiluci2017-05-22 21:25
“Az egyik jele annak, hogy jól tudsz bánni az emberekkel az,
ha nem hagyod, hogy elrontsák a kedved.”
Andrew Matthews

55258. Cilumiluci2017-05-22 20:21
"A legtöbb emberrel nem az a baj, hogy tudatlan, hanem, hogy annyi mindent tud, ami nem is úgy van."

Josh Billings

55257. Emy 352017-05-22 06:32
Kicsit fura talán, hogy a verset élőlénynek nevezem - bár ki tudja? Az élőlény általánosabb fogalom, mint az ember, márpedig a verset nem sérthetem meg azzal, hogy embernek nevezem. Igen, a vers sokkal több, sokkal rejtelmesebb, mint az ember. Nem is nevezem verseim gügyögőn "gyermekeimnek", "szülötteimnek". Tanítóim, parancsolóim ők, és éppen annyira másoké (azon nagyon-nagyon keveseké, akik elfogadják őket), mint az enyéim. Alattuk nevem csak az első találkozást jelzi számomra - és mások számára.

55256. cicaaa652017-05-21 06:27
"A gondviselés jóságának legszebb bizonyítéka szerintem a virág. Minden más, a képességeink, a vágyaink, a betevő falatunk elengedhetetlenül szükségesek az életünkhöz.
De ez a rózsa ráadás. A színe, a szaga megszépíti az életet, bár nélküle is élnénk. És az ilyen ráadást csak a jóság biztosítja számunkra. Újra csak azt mondhatom, hogy reményt meríthetünk ezekből a virágokból."

Arthur Conan Doyle

55255. Emy 352017-05-21 06:07
Arra gondoltam, hogy van két és fél órám, Arra gondoltam, hogy van két és fél órám, és azt csinálhatok vele, amit akarok. Arra gondoltam, hogy az ember addig fiatal, amíg hébe-hóba van ilyen két és fél órája. Nem sürgetik. Nem várják. Nem marasztalják. Senkitől sem fél, és senkit sem irigyel; csak van. Arra is gondoltam, hogy ez el fog múlni, de elhessegettem ezt a gondolatot.
/Örkény István/

55254. cicaaa652017-05-21 05:42
" Vannak dolgok, amelyek nélkül nem lehet élni, ez ma százmilliók problémája . És vannak, amelyek nélkül nem érdemes. "

Karinthy Ferenc

55253. Emy 352017-05-20 10:53
Arra gondoltam, hogy van két és fél órám, Arra gondoltam, hogy van két és fél órám, és azt csinálhatok vele, amit akarok. Arra gondoltam, hogy az ember addig fiatal, amíg hébe-hóba van ilyen két és fél órája. Nem sürgetik. Nem várják. Nem marasztalják. Senkitől sem fél, és senkit sem irigyel; csak van. Arra is gondoltam, hogy ez el fog múlni, de elhessegettem ezt a gondolatot.

55252. Hanami2017-05-20 07:53
Egy élet a kezedben

Ha a gyerekek kritizálva élnek, meg tanulnak megbélyegezettnek lenni.
Ha a gyerekek ellenségeskedésben élnek, megtanulnak veszekedni.
Ha a gyerekek kicsúfolva élnek, megtanulnak szégyenlősnek lenni.
Ha a gyerekek megszégyenítve élnek, megtanulják bűnösnek érezni magukat.
Ha a gyerekek toleráns légkörben élnek, megtanulnak türelmesnek lenni.
Ha a gyerekek bátorítva élnek, megtanulnak bízni.
Ha a gyerekek dicsérve élnek, megtanulják megbecsülve érezni magukat.
Ha a gyerekek méltányosságban élnek, megtanulják az igazságosságot.
Ha a gyerekek biztonságban érzik magukat, megtanulnak hittel élni. Ha a gyerekek megerősítve élnek,
megtanulják magukat szeretni.
Ha a gyerekek elfogadva és barátságban élnek, megtanulják megtalálni a szeretetet a világban.