FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Kedvenc idézetek

Kategória: Összes fórumtéma » Szex & Psziché » Psziché

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

48236. **_**2014-12-20 08:42
Szerelem;
ha egyik a másikat
repülni hagyja,
de ha zuhan,
fél szárnyát
kölcsönadja.

48235. Cilumiluci2014-12-20 07:35
"Mindenki annyit él, amennyit szeretett.
Aki szeretetet nem adott, semmit nem adott.
Aki szeretetet nem teremtett, semmit nem teremtett."
Lev Tolsztoj

48234. Emy 352014-12-20 06:41
"Melletted akarok felébredni reggelente, esténként téged akarlak látni a vacsoraasztal másik oldalán. Veled akarom megosztani a napjaim minden apró részletét, és hallani akarom a te napjaid részleteit is. Veled akarok nevetni, azt akarom, hogy amikor elalszom, te legyél a karomban. Mert te nem csak az egyik múltbéli szerelmem vagy. Te voltál a legjobb barátom, a jobbik felem, és nem tudom elképzelni, hogy ezt újra feladjam."

48233. Emy 352014-12-20 06:41
"Mindent elsirattam. Mindent, amit utáltam magamban, mindent, amit elveszítettem az idők során, amióta abban a korban vagyok, hogy megértsem: van, amit örökre veszítünk el."

Anna Gavalda

48232. Emy 352014-12-20 06:40
"Amikor gyerek voltam, minden este imádkoztam egy új bicikliért. Aztán rájöttem, hogy Isten nem tesz ilyesmit, úgyhogy loptam egyet, és arra kértem, bocsásson meg."

48231. Emy 352014-12-20 06:40
"Te vagy a szeretet bennem, és te tanítasz a szeretetre bennem. Az igaz, őszinte, önzetlen szeretetre. És ezt a leckét meg akarom tanulni. Mert tudnom kell. Tudnom kell szeretni. Mert akarok szeretni. Akarlak szeretni. Ahogyan neked jó. S így lesz jó nekem is."

Csitáry-Hock Tamás

48230. Emy 352014-12-20 06:40
"Akit bennem láttál soha többé nem leszek, mert amikor elmentél, azaz énem elveszett."

48229. zsuzsanna502014-12-19 22:59
Amikor az embernek igazi karácsonyfa áll az otthonában, alatta az ajándékokkal, semmi se tűnik túl szomorúnak vagy túl keménynek. Valahogy azt sugallja, hogy a világban mindig marad fény és remény. Szerencsés, akinek van valakije, akivel megoszthatja ezt az élményt.

Nora Roberts

48228. Cilumiluci2014-12-19 21:54
"Nem szokásom hallgatózni, ha mások beszélgetnek, de egyszer késő este, ahogy a kertünkben jártam, mégis ezt tettem. Feleségem legkisebb fiunknak magyarázott a konyhában, én pedig csöndben a szúnyoghálós ajtóhoz osontam, s onnan figyeltem. Szavaiból úgy vettem ki, hogy előzőleg valami gyerekek az apjuk foglalkozásával hencegtek. Az egyik ilyen igazgató, a másik olyan... végül a mi Bobunkat kezdték faggatni:
— Hát a te apukád mit csinál?
Bob szemlesütve motyogta:
— Az enyém csak munkás.
Feleségem megvárta, míg mind elmennek, aztán behívta fiunkat a konyhába.
— Mondanom kell neked valamit, kisfiam — csókolta meg a kis gödröcskét az állán. — A te apád tényleg csak munkás, ez igaz, de azt biztos nem tudod, mit jelent ez valójában. A sok gyárban, ahol annyi szép holmit állítanak elő, az üzletekben és áruházakban, ahová naponta sok-sok teherautó szállítja az árut, meg az új építkezéseken is mindenütt munkások dolgoznak. Persze az igazgatók elegáns íróasztal mögött ülnek, és sosem piszkolják össze a kezüket. Nagyszabású terveket eszelnek ki, utasításokat adnak, de jól jegyezz meg valamit, kisfiam: Ahhoz, hogy álmaik megvalósuljanak, a közönséges munkások végzik el a munka javát! Ha mindahány főnök otthagyná az íróasztalt, és eltűnne egy évre, a gazdaság kerekei nem állnának meg, forognának szépen tovább. De ha az apádhoz hasonlók nem dolgoznának, leállna a termelés, mert a közönséges munkások végzik el a munka javát!
Mi tagadás, elmorzsoltam egy könnycseppet, és megköszörültem a torkom, ahogy beléptem az ajtón. Kisfiam csillogó szemmel ugrott fel a konyhakőről.
— Jaj, apu — bújt hozzám szorosan —, olyan büszke vagyok rád... mert te is azok közé a különleges emberek közé tartozol, akik a munka javát elvégzik!"

48227. Zsuzsanka432014-12-19 21:48
Tökéletesen így van!
(válasz Cilumiluci 48225. hozzászólására)

48226. Briell142014-12-19 21:46
"Nincs olyan álarc, ami sokáig takarhatná a szerelmet ott, ahol megvan, vagy színlelhetné, ha nincs meg!"

48225. Cilumiluci2014-12-19 21:41
"A társadalom zöme számára a karácsony az a három nap az évben, amikor megpróbálnak úgy tenni, mintha szeretnék egymást. Én viszont úgy gondolom, hogy ha május ötödikén vagy február másodikán, vagy akár ma reggel két ember nem szán időt egymásra, akkor igazából nincs szükségük rá karácsonykor sem."
Csernus Imre

48224. schwarze katze2014-12-19 19:05
Ne gondolkozz a szíveddel,
Mert úgy ezer tüske vár;
És ne szeress az eszeddel,
Mert az élet úgy sivár.

Nadányi Zoltán

48223. schwarze katze2014-12-19 19:02
Tűnt évek titka, merengő
fény- és illat-zene.
Enyém volt s mégse az enyém ma,
nem enyém, s örökre az,
neki üzenek, a szive tudja,
s megdobban: úgy van, igaz!

Szabó Lőrinc

48222. Zsuzsanka432014-12-19 14:37
Csak egy napig fáj minden fájás,
Huszonnégy óra s nem jön rosszabb,
De ez az egy nap egyre hosszabb.

-Ady Endre-

48221. Cilumiluci2014-12-19 13:33
"A tél ölelésében tudja meg az ember,
hogy lelke mélyén a nyár soha nem múlik el."
Albert Camus

48220. schwarze katze2014-12-19 09:32
A szív az üzlet leghitványabb tárgya
S eladják mégis minden szent hevét.
Akad vevő rá, egymást licitálja,
Hogy a holmit atomként szedje szét.
Folyik a vásár harsogó zsivajban,
Az egyik kinál, másik meg veszen,
Csak néhol egy-egy végképen kiárult,
Kifosztott lélek zokog csendesen.

Ady Endre

48219. schwarze katze2014-12-19 09:26
Nem az a fájdalom, amitől könnyes a szem, hanem amit egy életen át hordunk mosolyogva, csendesen.

Johann Wolfgang von Goethe

48218. Cilumiluci2014-12-19 09:21
"Kicsit mindig lehetsz szomorú. Ha nem magad – más miatt.
De bízzál az életben – nem ok nélkül kaptad." Szabó Magda

48217. Cilumiluci2014-12-19 07:42
Igen :)
(válasz barai 48216. hozzászólására)

48216. barai2014-12-18 22:44
:) Szép :))
(válasz Cilumiluci 48214. hozzászólására)

48215. Cilumiluci2014-12-18 20:07
Anna Ahmatova :A hó szironyos taraján át...

A hó szironyos taraján át
mentem lassan teveled
fehér házam fele. Átjárt
a csend, bennünk remegett.
S szólt, szebben, mint öröm-ének,
halk, álomi-tiszta zene:
finom kis ág-remegések,
sarkantyúd könnyü nesze.

- Rab Zsuzsa fordítása

48214. Cilumiluci2014-12-18 19:54
Zelk Zoltán
TÉLI FÁK

Nem fáztok, ti téli fák,
Mikor meztelen az ág?
Eldobtátok a nyári zöld
S az őszi aranyruhát.

Ejnye, ejnye, téli fák,
Ez aztán a furcsaság:
Hideg télben levetkőztök,
Nyáron viseltek ruhát!

48213. **_**2014-12-18 18:29
Mivel közeledik az év vége, ezért már érezhetünk némi energiaváltozást magunkban. A decemberi hónap nagyon fontos, mert ilyenkor történik a lelki felkészülés a következő esztendőre.

Ilyenkor kell azokat a célokat meghatározni, amelyeket jövőben szeretnénk megvalósítani, most kell a felkészülést megkezdeni, ezért használjuk ki a fennmaradó pár hetet.

Távolodjunk el azoktól az emberektől, gondolatoktól, amelyek a negatív energiáikkal lehúznak, inkább engedjük el a félelmeinket, a rossz szokásainkat, és minden energiánkkal koncentráljunk a 2015-ben megvalósítható álmainkra.

1. Szabaduljunk meg azoktól a gondolatoktól, amelyek azt sugallják, hogy nem tartunk ott az életünkben, ahol tartanunk kellene.
Mindent, amit eddig megvalósítottunk, arra legyünk büszkék, hiszen azt mi értük el.

2. Szabaduljunk meg azoktól a gondolatoktól, amelyek visszatartanak, és arra kényszerítenek, hogy ne tudjunk továbblépni, hanem inkább egy helyben toporgunk emiatt.

3. Nem kell mindent minden pillanatban tudni. Az idő majd megoldja ezt a kérdést is. Lehet, hogy valaminek ma nem látjuk értelmét, de majd pár év múlva fogjuk megtapasztalni, hogy mit is jelent most számunkra az a dolog.

4. Szabaduljunk meg azoktól a gondolatoktól, amelyek megakadályoznak a továbblépésben. A nehézségek legtöbb esetben csak ideiglenesek, de ezekből is lehet tanulni, amit majd később hasznosíthatunk valamilyen területen.

5. Szabaduljunk meg azoktól a gondolatoktól, amelyek azt sulykolják folyamatosan, hogy nem azt az életet éljük, amelyet szeretnénk.
Az életnek két oldala van. Higgyük el, hogy jobb helyzetben nem is lehetnénk. Fontos azonban, hogy mindig mindenért hálásak legyünk.

6. Ne kérdezzük többet azt magunktól: Miért történik mindez velem?
Inkább úgy gondoljunk egy adott nehézségre, hogy mi az, amit tanulni lehet abból.

7. Ne avatkozzunk bele erőszakkal a jövőnkbe.
Lehet, hogy olyan helyzetbe kerülünk, amit miatt a kitűzött célt nem tudjuk megvalósítani, de ne adjuk fel, hanem higgyünk és bízzunk abban, hogy ez megvalósulhat.

8. Ne azonosítsuk önmagunkat a hibáinkkal.
Mindenki hibázik, mindenki követ el baklövést, de a hibázás a fejlődés elengedhetetlen tartozéka.

9. Ne ragaszkodjunk mindig a saját igazunkhoz
Ismerjük el hibáinkat. Figyeljünk oda a belső hangokra, a szívünkre. Ha ezt tesszük, nem tartózunk senki másnak elszámolással.

10. Ne mondjuk azt, hogy nekünk ez már késő
Az álmaink a legfontosabbak, ezért kövessük azt az utat, amire a szívünk vágyik, és szabadok leszünk.

48212. Lincuci2014-12-18 09:37
"Néha úgy hagyunk magunk mögött egy kedves embert,mintha soha semmi közünk nem lett volna egymáshoz."
(Müller Péter)

"Mert a barátom tudhat a titkaimról. Tud is, mert ő valóban szeret. Neki el is mondom, mert én is valóban szeretem Őt."
(Müller Péter)

" A legenda szerint, ha éjjel nem tudunk aludni, az azért van, mert éppen ébren vagyunk valakinek az álmaiban."
(Müller Péter)

48211. Lincuci2014-12-18 09:30
"....az igazi szeretet nem legyőzhető. Mi, ha szeretünklakit, elgyengülünk. Kiszolgáltatottak leszünk. Megalázhatóak. Gyakran vesztesek is. Egy szerelemben mindig az veszít többet, aki jobban szeret. A közönyös, akinek egy kapcsolat nem vérre megy, erősebbnek tűnik.
....Azért is félünk szeretni, mert odaadóvá válunk, kiszolgáltatottá. Mobdjuk ki: gyengévé.
Páncélban nem lehet szeretni. S ha levetjük önzésünk páncélját, nemcsak érzékenxek leszünk, de sérülékenyek is...
... A szerelem egífülü kosarát rendszerint az egyikünk cipeli. Annak a nehezebb. Még akkor is, ha néha intenzívebb boldogságot él át, mint a másik. Mert utána ő lesz a boldogtalanabb.
A mi világunkban szeretni, vesztes vállalkozás."
(Müller Péter)

48210. Cilumiluci2014-12-18 09:18
:*
(válasz barai 48208. hozzászólására)

48209. Cilumiluci2014-12-18 09:18
"A valószínűtlenről való álmodozásra létezik egy szó, mégpedig az, hogy remény." - Jostein Gaarder

48208. barai2014-12-17 12:02
Még az este elvittem :)
(válasz Cilumiluci 48206. hozzászólására)

48207. Cilumiluci2014-12-16 10:45
"Az energia az élet lényege. Minden nap eldöntöd, hogyan fogod felhasználni, tudva mit akarsz, és mi kell ahhoz, hogy elérd a célod, és erre összpontosítasz."
Oprah Winfrey, műsorvezető