Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Félek, elvehetik a lányomat... fórum

Félek, elvehetik a lányomat... (beszélgetős fórum)


1 2
34. c37df01e9f (válaszként erre: 33. - 81f46d06d3)
2009. szept. 14. 12:44
Sziasztok! Tegnap bizonyos technikai problémák voltak nálunk, amiért nem tudtam irni. . a volt férjem hozta vissza a kislányt, de a porszivóért betört a házamba, nyomta az ajtót és összevert mindent, mert nem akartam odaadni neki. A saját porszivómat. . úgyhogy a tegnap estét a helyszinelők és a rendőrség társaságában töltöttem. . ezt egyébként végignézte a három gyerkőc is. A rendőrök állitólag rablásért beviszik. . ennyit az apukáról. . most mennem kell a gyámügyre. . sziasztok
33. 81f46d06d3 (válaszként erre: 29. - C37df01e9f)
2009. szept. 13. 15:15

Nem számítanak, amiket írtál. Valószínűleg a lányod egészséges lelkületű, csak Te pánikoltál be, mert lereagálta a költözést, a változásokat. Nem kellett volna visszakoznod... Természetes, hogy félt az új dolgoktól. Te nem féltél kicsit? Abban kellett volna segítened, hogy megtalálja a helyét az új helyen... :)))

A bíróságon felnőtt emberek dolgoznak és hoznak ítéletet, nem 10 éves gyerekek. Ha elmondod, hogy ott van munkád, lakásod, ott tudod biztosítani a lányod számára a megfelelő életszínvonalat és életminőséget, abba senki nem fog kételkedni. A költözés nem egy önként vállalt katasztrófa... természetes az ember életében. Viszont az, ahogy most éltek (albérlet, nincs munkád), ahelyett, hogy az új és jobb, békésebb életbe fognátok... az nem éppen jó döntés... :(((

Mit gondolsz?

32. e773b192c8 (válaszként erre: 31. - C37df01e9f)
2009. szept. 13. 15:00

Ha össze is pakol az egerek ott lesznek. De nem ez a lényeg. Úgy sem tudna olyan rendet tartani amit állandóan fel tudna mutatni.

Én csak így hirtelen azt tudom neked javasolni, hogy vannak itt a neten ügyvédi irodák. Sok helyen vannak mobil számok írva, szánj rá egy-két telefont, és egy ügyvéddel beszélj mit javasolhat. Azért még nem kell fizetni, csak a telefonszámlát.

31. c37df01e9f (válaszként erre: 30. - E773b192c8)
2009. szept. 13. 14:53
Szia! Köszi, hogy irtál. A volt párom arra hivatkozik, hogy ha ő nevelné a lányunk, akkor ugyanabban az iskolába járhatna amibe szeretett járni, hogy nálunk veszekedtünk a párommal és én is összezavarodtam és hazaköltöztünk.Amúgy apuka egyedül él idős édesapjával, és teheneket disznókat tartanak, az udvaron sok patkány, sár és rendtelenség, ugyanez vonatkozik a ház belsejére, piszok és egerek. De mi van ha amire jönnek környezet felmérésre adigra összepakol.
30. e773b192c8 (válaszként erre: 29. - C37df01e9f)
2009. szept. 13. 14:33
Hát nagyon nehéz helyzetben vagy. Én sajnos nem tudom mik volnának az esélyek de én talán egy gyerekelhelyezési pert lehet megindítanék. Nem hiszem hogy el vennék tőled a lányodat. Mire hivatkozhatna a volt férj??
2009. szept. 13. 12:33
Olyan problémám van, hogy mi négy éve váltunk el, van egy 10 éves kislányom, akit én nevelek. . nagyobb két testvére van még előző házasságból. Most új páromhoz költöztünk 200 kmre. Ekkor kezdődtek a problémák. A volt férj mindenben megneheziti a dolgunkat, és a kislány is vágyik vissza az előző iskolájába. Persze apuka hergelésének a következményeként. Most odáig jutott a helyzet hogy páromat hátrahagyva visszaköltöztem előző lakhelyemre és visszairattam előző iskolájába a lányomat. ez ilyen pánikreakció volt mert gyermekelhelyezési pert inditott apuka. Közben a lányom egyre inkább azt hangoztatja, hogy amig itt lakunk ő nem akar apukához menni, de ha visszamegyünk akkor igen. Tudni kell, hogy jelenlegi párom és köztem is nagyon sok problémát okoztak ezek a dolgok. Veszekedtünk ezeka dolgok miatt, kislányom a legundokabb aecát mutatta páromnak, nek akarja elfogadni őt. Apuka ezekre a dolgokra hivatkozik, hogy nála jobb helyen lenne a kislány. A nyári szünetben mikor két napra elvitte másfél hónapra tudtuk hazahozni a rendőrség segitségével. Mert a kislány maradniakart erre hivatkozott. Ebből most rendőrségi eljárás van ellene. Ahová én visszaköltöztem nincs munkalehetőség, albérletben vagyunk. Mi a véleményetek, ha visszamennénk a jelenlegi páromhoz az súlyos bűn ebben az esetben? A volt férjem azt mondja ha itt maradunk ő nem tesz semmit, de ha a kislány akarat ellenére elviszem, akkor igenis elinditja a pert. . mik az esélyeim? Nem akarom a lányom elveszteni, és tudom hogy nála sincs jobb helyen. . 10 éves múlt réka. . számit e a véleménye, vagy az hogy voltak vitáink, vagy hogy ha többször van lakóhely és iskolaváltás. . mit tegyek? köszönöm
28. f8b9e782de (válaszként erre: 25. - 5b1f67f982)
2009. aug. 31. 07:01

Szia!

Hogy vagy?Remélem minden rendben.

Szerintem nem lesz gond,hiszen tudnál hova menni,és rendes körülmények közé ráadásul.Remélemm sikerül mihamarabb megoldanod a helyzetet,de ne hagyd hogy bántson mégegyszer,főleg a gyerek előtt.Nem azt mondom üss vissza,az nem megoldás,hanem hagyd ott akkor.A nyugalom a legfontosabb.

Vigyázz magadra.

27. milkamama (válaszként erre: 25. - 5b1f67f982)
2009. aug. 29. 21:49
A kislányt elég nehéz lenne elperelni tőled mivel még kicsi,és hogy megtehesse ahozz neked nagyon rossz életünek kéne lened(Ami nem vagy)Ved fel a gyermekjólétisekkel a kapcolatot ők ha kell tudják majd igazolni hogy te nem hanyagolod el a kislányt,Nyugodtan mond el nekik milyen a viszonyod a pároddal Ők is egyet fognak érteni ha válni akarsz.
2009. aug. 29. 15:34

Armilla! kérlek olvasd el a mailt amit írtam neked:) és gondolkodj el rajta.Szeretnék segíteni, de ehhez te is kellesz!!Ha rajtad tudnék segíteni, akkor megpróbálhatok másnak is, tudod sajnos még nagyon sok nőt érint ez a probléma.


Várom a jelentkezésedet!

25. 5b1f67f982 (válaszként erre: 24. - F8b9e782de)
2009. aug. 29. 15:16

Azért is mondja hogy a lányunkat nem fogja hagyni, mert arra alapoz hogy nincs hova mennem.

Meg azt mondogatja hogy a gyámügyis nem fogja hagyni. Mert kimennek megnézni hogy viszem a gyereket. A haveromnál jobb helyet el sem tudok képzelni: ott vannak a szülei, a tetőtérben a nővére a 2 gyerekkel, mi meg az alsó szinten, külön bejárattal. Akkor hol itt a gond??

2009. aug. 29. 09:48
Hiába fenyegetőzik,ha nincs ellened mit felhozni.Az a bíróságon is üres fenyegetőzés marad,bizonyítani kellene azt neki.Anyósodéknak ehhez nem sok köze van,egyébként kérhetsz zárt körű tárgyalást,és akkor csak te és a férjed lehet bent.
2009. aug. 29. 09:44

Tegnap is össze vesztünk és fenyegetőzött. Most halkan csináltuk a gyerek se látta.

Meg fenyegetett hogy ha a gatyája is rámegy még a láthatást is elperli tőlem.A gyereket nem hagyja de még anyósék se.

22. 5b1f67f982 (válaszként erre: 21. - F8b9e782de)
2009. aug. 29. 09:42

Az jó hogy ha nem számít mert tényleg nem a szeretőm csak barát. Ezért is féltem őt hogy a férjem ráhúzná a vizes lepedőt hogy a haverom a szeretőm és azért akarok elválni.

A ház tőlem lehet az övé mert én nem tudnám fent tartani, csa a részemet a 20 % adja nekem oda

2009. aug. 29. 06:27

Egyetértek azzal,ha az ismerősödhöz költözöl nem számít erkölcstelen életnek.Sőt ha még a barátod lenne,az sem lehetne baj.

Nem baj ha nem tudod bizonyítani a megcsalást,hivatkozhats arra,hogy elhidegültél és bántalmazott.

Természetes,hogy megviseli a picit.Nálunk mikor elkezdődott a válás egy éjjel a volt férjem hulla részegen csinált egy nagy cirkuszt.Szerencsém volt,mert volt aki segített,így el tudtunk menekülni aznap éjjel,mert tört zúzott,bántani akart.Utána a kislányommal egy hétig nem tudtam hazamenni,mert félt.

2009. aug. 29. 00:32
A kislányod viszonya mijen az apjával?Ez fontos mivel ha rajong érte és te mégis magadnál tartanád ő sinylené meg.A másik dolog a lakás használatát neked itélik elméletileg,gyakorlatba viszont ahoz hogy ő vagy te elhagyja a lakást ki kell fizetni a másikat addig mig ez nem történik meg semelyik fél nem kötelezhető elhagyni a lakást,Ha lakás törleszted és válalod atovábbi fizetését died az egész lakás,mivel te fizeted ki .A biróság neked itéli a lakást.A gyermek jólétisek biztos az anyaotthont fogják ajánlani neked a kislánnyal.Az ilyen őssze csapásaitok(vitáitok)a kislány érzelmi fejlődésére hatással van és lesz is.Legjobb dolog amit tehetel válóper és gyerek elhejezés.Az erkölcstelen élet nem az hogy barátot találsz magadnak ez tévedés,ha komolyangondolod a válást nyugodtan oda költözhetel.A biróság nem foglalkozik vele csak azzal hogy a lányodat védted ezzel.Ez csak jó pont neked a perbe.Ha komolyak a szándékaid szoritok értetek sikerüljön a dolog.
19. 5b1f67f982 (válaszként erre: 15. - Tinagalamb)
2009. aug. 28. 22:14
Az anya otthonokat nem ismerem hogy milyenek a körülmények. Egy barátomhoz, pontosabban egy haverhoz tudnánk költözni, csak félek hogy azt mondaná a férjem hogy a Jani a szeretőm és miatta akarok elválni. Mert én is úgy tudom hogy ha valaki erkölcstelen életet él akkor elvehetik tőle a gyereket de én nem ilyen vagyok pusztán csak baráti felajánlás volt a részéről semmi több
18. 5b1f67f982 (válaszként erre: 12. - Cdeb5ffe64)
2009. aug. 28. 19:09
Más megtette helyettem ugyanis az utcában van egy néni aki tud erről mert a menyeitt volt és elötte történt a dolog. Most meg már megy a szóbeszéd
17. 5b1f67f982 (válaszként erre: 9. - F8b9e782de)
2009. aug. 28. 16:40
A férjem megcsalt az már elég indok de évek óta a szemembe hazudik és nem vallja be se ő se a szeretői mert több is volt. Nem tudom bizonyítani, de így nem lehet élni mert ahogy megvert 3 napja a lányomra sem lehet ismkerni olyan aggresszív lett. És ez már nem hiszti!!
16. 5b1f67f982 (válaszként erre: 8. - Fuoco)
2009. aug. 28. 16:37
GYEDEN VAGYOK. 53 ezret kapok de annak a felét a bank leveszi így nem igen tudok ugrálni. Elvileg egy kedves haveromhoz tudnék menni de még az sem biztos. Albérletet meg nem tudok fizetni mert nincs miből
2009. aug. 28. 15:03

Szia!

Az anyaotthont én a helyedben kétszer is meggondolnám,mert oda nagyon egyszerű bemenni és segítséget kérni,de viszont onnan kikerülni nagyon nehéz!Nem tudom merre laksz de biztosan van gyermekjóléti szolgálat ahol mindenben tudnak neked segíteni.Én túl vagyok két váláson és két gyermek elhelyezésen.Az utóbbinál nagyon nehéz volt végig csinálni,mert annyi rágalmat kaptam tőle,hogy egy évig családgondozás keretein belül kijárt hozzánk a gyermekjóléti szolgálat!De mivel letelt az egy év és semmi nemű próblémát nem találtak nálunk így megszüntették az eljárást!

De ott biztos fognak nektek segíteni!!!

Sok-sok sikert és nagyon nagy erőt kívánok nektek!

Egy többszörösen elvált de azóta boldog családi körülmények között élő 4 gyermekes édesanya

14. 5b1f67f982 (válaszként erre: 2. - Mimmo33)
2009. aug. 28. 14:23
Annyira sajnos nem vert meg hogy látlelet legyen belőle. A fejemet, pontosabban a tarkóm felett amit ért. Orvos meg olyankor már nem volt, mikor ki tudtam volna menni. Nem mertem a lányom mellöl mozdulni, őt soha nem bántaná, de féltem hogy elviszi, ha kitenném a lábam otthonról.
13. Gagababi (válaszként erre: 6. - Felhőjáró)
2009. aug. 28. 12:38
"Ne menekülj el inkább védd meg magad." hogyan tegye szerinted? Üssön vissza? Esetleg ragadjon magához egy konyhakést? Vajon mekkora testi erőnléti különbség lehet köztük? Annyira könnyű tanácsokat adni. Nem minden nő alkalmas az önvédelemre.
12. cdeb5ffe64 (válaszként erre: 1. - 5b1f67f982)
2009. aug. 28. 12:37
Megvert a lányotok előtt. Én biztos hogy mindenkinek elmondanám a helyedben,mert igy tuti, hogy nem veheti el tőled
11. e87e4cce43 (válaszként erre: 6. - Felhőjáró)
2009. aug. 28. 12:31
Teljesen egyetértek Veled.
10. 852308703c (válaszként erre: 1. - 5b1f67f982)
2009. aug. 28. 12:26
Nem tudom hogy ott van e ahol laksz de nalunk mindha ahllotam volna olyat, hogy akikenek alacsony a bere annak az allam rendel ugyvedet ingyen...mitha lenne ilyesmi
2009. aug. 28. 12:24

Szia!

Mikor elváltam az első férjemtől,én is ettől féltem mivel megfenyegetett hogy elveszi a lányomat.Utánajártam,pedig tudtam,hogy semmi alapja nincs a fenyegetőzésének.

Nálunk van,és szerintem szinte minden városban, a bíróságon egy nap amikor nyílt nap van,és jogi tanácsot lehet kérni teljesen ingyen.

A válóper költségei miatt sem kell aggódnod nyugodtan indítsd el,mert (bár nem ismerem az anyagi helyzeted),de megkérheted jövedelem alapján a költségmentességet.A másik,de ez a bizonytalanabb,ha a férjed hibájából mondják ki a válást,akkor őt terhelik a költségek.

Nekem annakidején az ügyvéd azt tanácsolta mindenféleképp a gyermekelhelyezést indísd el először,utána a válópert.Függetlenül egymástól is lehet,mert így legalább a gyermek felől nyugodt lehetsz.Egyébként egy anyától nagyon súlyos vádak,és nyomós indok alapján veszik el a gyermeket.

2009. aug. 28. 12:20

Szia! A nővérem hasonló helyzetben van, bár ott folytogatás is volt már műsoron, a férj ennek tetejébe rendőr, és egy idióta! Mindent összehord a nővéremről, aki teljesen elbizonytalanodott, úgyhogy ő ügyvédet is fogadott! De alapjában vévé, ha nem veszélyezteted vmivel a pici életét, van munkát, nem vagy alkoholista és drogos, akkor semmitől sem kell tartanod! Jelentsd fel könnyű testi sértésért, és ha teheted költözz el!

Add be a válópert, és írj össze mindent, amit el szeretnél mondani, mert ott a fele sem fog eszedbe jutni!

Sok sikert!!!

2009. aug. 28. 12:19

Ügyvédre felesleges költened, ha csak nincs vagyonmegosztás. A perköltségnél meg lehet kérni az illetékmentességet, próbáld meg.

Ne élj így!

2009. aug. 28. 12:17
Nem akarok tanácsot adni csak a véleményemet írom le.Nem neked kell menekülni ha közös a lakás vagy ház amiben laktok.A pereskedés hosszú és a kislányt biztos hogy neked ítélnék ettől ne félj.Viszont az összes többi más lapra tartozik.A súlyos testi sértés rendőrségi ügy.Ne menekülj el inkább védd meg magad.Sem az ügyvédek sem a bírók nem fognak megvédeni.És ne hagyd meg neki azt az örömet hogy ő maradjon a lakásban.Állj a sarkadra és légy kemény.Azért mert ő ilyen bunkó tahó attól még ne higgye hogy győzni fog.A hivatalos út hosszadalmas-de a rendőrség azért segít ha kell.Akár eltilthatják tőletek.Kitartást kívánok,és fel a fejjel.
2009. aug. 28. 12:14

Szia!


Nagyon sajnálatos, ami veled történt! Igen el kell menni / el kellett volna menni látleletet vetettni!

Ha tudsz menj szüleidhez, vagy egy olyan rokonhoz ahol meg tudnátok magatokat húzni, ameddig nem rendeződnek a viszonyok!

Ha sem szülő, sem rokon, sem barát nem jöhet szóba, akkor próbálj meg albérletbe menni, ha tudsz anyagilag.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook