Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tényleg le kell vágnom a majdnem féléves babám amúgy nagyon szép haját, hogy a későbbiekben majd még dúsabb legyen? fórum

Tényleg le kell vágnom a majdnem féléves babám amúgy nagyon szép haját, hogy a későbbiekben majd még dúsabb legyen? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. szept. 17. 14:09

Sziasztok!


Nálunk, a kisebbik lányunk szinte fehér hajjal született. Két éves koráig nem vágtuk le. Akkor már a háta közepéig ért és göndör, világos szőke volt. Igazából már nem emlékszem, hogy miért vágtuk le, de utána már nem volt göndör, szögegyenes hajú és világosbarna. Ő nem bánja (most 12 éves), mert úgyis az egyenes a divat, de én sajnálom :/

57. Jázminka (válaszként erre: 54. - Lucusmanó)
2009. aug. 31. 14:33

Jó döntés! :)

Csodaszép a picikéd,kár lenne megkoppaszatni!

Én mikor ekkora volt a lányom,már akkor is a fufruját hátracsatoztam,meg amikor lehetett,csináltam a frizurát!

Ez olyan jót tett,hogy mára már ő kéri,hogy csináljam meg a haját,mutatja melyik gumit és csatot tegyem bele neki.

Van barátnőmnek 3 lánya,ők kifeljezetten utálják,ha anyukájuk valamit tenni akar a hajukba,bár tényleg soha nem is erőszakolta rájuk.

Én nagyon örülök,hogy két fiú után "babázhatok" a lányommal,mert igényli! :)

Én az oriflémtől használom a hajára a kifésülő sprayt,és az avonból a hajszelídítő koncentrátumot.Hajmosás után a koncentrátummal bekenem,ha kócos lenne egy kicsit,a sprayt használjuk.És nincs hiszti,hogy húznám a haját!

56. g_eszter (válaszként erre: 54. - Lucusmanó)
2009. aug. 30. 21:41
Ismertem egy kislanyt, 5 eves koraig egyaltalan nem vagtak a hajabol. Gyonyoru haja volt :)
55. xti_
2009. aug. 30. 18:11
Igazad van. Azt, hogy milyen lesz a babád haja, már úgyis eldöntötte a genetika.
2009. aug. 30. 17:39

Köszönöm szépen továbbra is a tanácsokat és hozzászólásokat!


Haj marad. Punktum. :-))))

53. 673567bc24 (válaszként erre: 23. - Lucusmanó)
2009. aug. 30. 13:14
Én nem tudom,de naggggyon édes a babád!Tündéri! :-)
2009. aug. 30. 13:12
Szerintem ez marhaság, már bocsánat. Nekem nagyon dús hajam van( örökké dicsérik) jelenleg, pedig fél-1 évesen alig volt valami a fejemen, a szüleim aggódtak, hogy valami torz, hajatlan gyerekük lesz.Kb.2 évesen kellett először vágni. A kisfiamnak is másfél évesen vágtam először, mert sok is, göndör is. Olyan dús haja van, hogy a doktor néni hajasbabának hívja.(Pedig, mióta megszületett 1x volt a haja vágva)Nem lesz attól ritkább, mert később vágod, az egész : genetika. Gondolom én, az egyszeri ember....:-))
51. c62e5b7d24 (válaszként erre: 48. - Petra523)
2009. aug. 30. 08:46
A fésüléskönnyítő spray jó, mi használjuk:)
2009. aug. 30. 08:43
A nagylányom egy éves koráig kis kopaszka volt,alig volt haja.Azután elkezdett nőni,és mi alig vártuk.Akkor megfogadtuk,hogy soha nem vágjuk le.Nem is vágtuk.Mindig csak a végéből annyit amennyit kell.Most 7 éves,gyönyörü selymes halya van.A fiamnak mindig vágjuk,neki egy picit ez által "drótos" a haja.Nem olyan selymi.A kicsi lányom most egy éves.Neki sem fogjuk levágni,ráadásul neki göndörödik.A fiamnak egy évesen gyönyörü loknis haja volt,mindenki kislánynak nézte.Sajnáltuk levágni,dehát mégis csak egy pasi.Úgyhogy szerintem ne vágd le a szép haját,nem a hajvágástól erősödik.
2009. aug. 29. 21:23
Mivel nekem kisfiam van, ezért rendszeresen vágatjuk a haját kb két havonta. Ennyi hajvágás után, minimum sörénynek kellene lenni a fején, de neki "csak" sima egyszerű, átlag sűrűségű a sérója.
48. petra523 (válaszként erre: 41. - C62e5b7d24)
2009. aug. 29. 21:10
hát, igen, a kócosodással mi is szívunk eleget... Már vettem nekivaló hajbalzsamot, azzal vmivel könnyebb, meg akarok majd venni kifésüléskönnyítő spray-t. Míránál csak az a rossz, hogy nagyon vékonyszálú a haja, gondolom, mert szőke, és így kevesebbnek tűnik, mint amennyi van. Pedig már elég sűrű neki.
47. 5e48d37001 (válaszként erre: 42. - Lucusmanó)
2009. aug. 29. 16:09

Szió:)

Hát,engem is fárasztottak vele,ha levágatom Neki rövidre(anyósom szerint kopaszra)akkor mennyire be fog sűrűsödni.Mindenkit elhajtottam a hülyeségeivel.2x voltunk a fodrásznéninél,áprilisban és júniusban,1-1 centit vágattunk belőle,mondjuk az megérte,mert szép egyenletesen nő.De megjegyzem rettenetesen sűrűsödik a haja,rengeteg már a haja,pedig csak 2 és fél éves.Ebből is látszik,hogy ez a babakori hajvágás csak babona.Nem azon múlik,hanem a genetikán:)

Olyan aranyos a babád így,később lehet egy picit igazítani a haján ha gondolod,de ne vágassd le szerintem sem.

2009. aug. 29. 15:02
Ez hülyeség! Ez genetikai adottságtól függ,kinek milyen haja lesz! Előbb utóbb ha nektek szülőknek erős vastag haja van,az övé is az lesz.Nehogy levágd! Én sem tettem,pedig javasolták az "okosabbjai".Kérdezz rá orvostól,hajgyógyásztól,bárkitől,mindenki azt fogja mondani,hogy hülyeség.
2009. aug. 29. 14:53
Nem, ez butaság. Attól, hogy vágjuk a hajat, nem lesz erősebb. :D Nyugodtan hagyd meg a haját szép hosszúra.
2009. aug. 29. 13:37
én tavaly nyáron havonta vágattam vágattam az akkor 1,5 éves kislányom haját, most is szép és dús, sűrű haja van.
2009. aug. 29. 13:30
Ez egy közhiedelem..a húgom élettársának családja levágatta kopaszra...a pici jól megfázott...akkor erősnek tűnt a haja, de ugyanazt a sz@r hajat örökölte,mint húgomnak van...másfél éves..és semmivel sem dúsabb...ez genetika,csinálhatunk amit akarunk....csak sok a buta ember!
42. Lucusmanó (válaszként erre: 39. - Petra523)
2009. aug. 29. 10:58

Köszönöm a dícséretet!

Szerintem nem vágom le a haját, hanem élvezem, hogy milyen kis hajasbabám van. :-)

41. c62e5b7d24 (válaszként erre: 39. - Petra523)
2009. aug. 29. 08:32
de szép lehet, irigy-irigy. Hajninak reggelente hatalmas kóc van a fején, alig lehet kifésülni, nem tudom mi lesz, ha hosszú haja lesz:S
2009. aug. 29. 07:57
Szerintem nem.
2009. aug. 28. 22:29
Gyönyörű szép haja van a kislányodnak! Egyik barátnőm lánykájának is ilyen volt a haja babakorában, soha nem vágta le neki, most 4 és fél éves, és ráül a hajára. A feneke alatt ér, ráadásul az alja loknis is. Ja, és persze dús. Én levágtam a lányomnak, de csak azért, mert úgy sűrűsödött, hogy mindenhol nőtt az új haja. Így mikor összefogtam a hosszabb részét, a sok-sok rövid hajszál mindenfelé égnek állt. Nagyon mókásan nézett ki:)
38. ében11 (válaszként erre: 18. - Katkamama33)
2009. aug. 28. 14:39

enyémnek géppel vágom-nem fél tőle látta hogy az apjának is úgy vágom.ami zavarja és amitől sír az a lehulló haj, mert szúrja a bőrét.

beleültetem az etetőszékbe terítek rá anyagot és levágom neki...

37. Lucusmanó (válaszként erre: 36. - E87e4cce43)
2009. aug. 28. 13:38

Eddig még jól állunk!

Már nő a "rendes" haja is, látszik a korábban nem fedett részeken. De a születéskori még mindig megvan. Olyan hat centis kb.

36. e87e4cce43 (válaszként erre: 35. - E87e4cce43)
2009. aug. 28. 13:00
a babák nagy részének nem marad meg a születéskori haja
2009. aug. 28. 12:55
kihullik az magától is:)
2009. aug. 28. 11:44

..ha levágod, ártani nem árt, de nem kötelező!


Mi levágtuk többször is, szerintem sokkal erősebb mint előtte, de ez nem a vágástól van, hanem attól, hogy "eltűntettük" a pihe-puha babahajat!!!

2009. aug. 28. 11:40
Szia! Nekem mind a két kislányom hosszú hajjas született és nem nyúltam hozzá. Most két éves a pici, most vágtam a haja végéből először. Én azt olvastam, hogy ez nem igaz, nem attól lesz a baba haja dús, ha letoljuk neki, az számít, hogy mit örökölt. : )
32. Lucusmanó (válaszként erre: 31. - C62e5b7d24)
2009. aug. 28. 11:30
Így van! Kis vacakok!
2009. aug. 28. 11:26
most néztem, hogy egy napon születtek a lányaink. Csak Hajni 2007-ben:)
30. c62e5b7d24 (válaszként erre: 29. - Lucusmanó)
2009. aug. 28. 11:15

ne is mondd, imádnak "gépelni"

és köszönöm a nevükben is.

29. Lucusmanó (válaszként erre: 28. - C62e5b7d24)
2009. aug. 28. 11:13

az enyém meg csuklik és itt repül a lábamon. ?eg örül a klaviaturának.... :-)))


édes mindegyik csöppséged! Gratulálok hozzájuk!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook