Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babakocsi vásárlás!Milyen baba kocsit érdemes vásárolni, márka, fajta, milyen funkciói legyenek? fórum

Babakocsi vásárlás!Milyen baba kocsit érdemes vásárolni, márka, fajta, milyen funkciói legyenek? (tudásbázis kérdés)


1 2
42. kostyi79 (válaszként erre: 41. - Kostyi79)
2009. aug. 31. 11:48
Ja, 3 gyerekem van, a legnagyobb 25-en volt 3 eves, a legkisebb 2 honapos. Szoval tudom, hogy mirol beszelek.;D
2009. aug. 31. 11:46

Szerintem a legjobb babakocsi jelenleg a piacon a Jane Slalom pro.

Egy kattintassal hozza lehet rogziteni a Jane Strata autosulest, ami torestesztek szerint a legjobb isofix autosules ebben a kategoriaban. Az autosuleshez lehet az autoba rogzitheto alapot venni, amibe egy kattintassal tudod rogziteni az autosulest, nem kell a biztonsagi ovvel bibelodni. Raadasul hang es fenyjelzessel jelzi, hogy jol van-e rogzive az ules.

A babakocsi 3 kereku, az elso kerek 360 fokban forog, nagyon stabil es egyszeru vele manoverezni. Egy kezzel is siman ellavirozik vele az ember a boltban a polcok kozott.

A kerekei felfujhatoak, ez nekem nem annyira tetszik, de az biztos, hogy jo nagyok, es barmilyen terepen el lehet menni veluk.

Ha esetleg a testver koran erkezne, akkor lehet hozza venni testverfellepot, ami szinten konnyen fel- es lecsatolhato.

Az egesz kocsi irto konnyu, viszonylag kicsire ossze lehet csukni (persze nem olyan kicsire, mint az esernyokocsikat), a legtobb auto csomagtartojaba konnyeden befer.


Nagyon draga, de a babakocsi es az autosules olyan dolgok, amikkel nem szabad sporolni, kulonben a vegen veszel majd 3-4 felet, es akkor ugyan ott vagy, mintha elsore tobbet adtal volna ki erte.

2009. aug. 31. 09:18
Mikrus vikingem volt.Jó nagy.Ha valaha lesz még egy babám akkor Graco quattro tour babakocsim lesz.Ezt praktikusabbnak találom.Hordozó is van hozzá.Mégegyszer nem kéne olyan nagy babakocsi mint a mikrus.Nehéz vele közlekedni.Boltba bemenni például.
39. suzanne7 (válaszként erre: 38. - @IviBaba@)
2009. aug. 29. 14:22

Szia!

Köszönöm Neked is a hozzászólást:), nekünk is első baba nekünk tavaszi baba lesz,de akkor még hideg van, én is minden képpen kombit kocsit szeretnék.Majd körül nézünk,de tanácsot továbbra is szívesen fogadok:)!

2009. aug. 29. 13:34

Nekem most jön az első babám...én is feltettem magamnak ezt a kérdést...de ahogy elnézem,minden több gyerekes anyukánál jönnek mennek a kocsik, az elsőt eladja vesz helyette más milyet...én giordani kocsit vettem,amihez van kemény mózes és hordozó...nekem ez a kombi volt a szempont,mivel téli baba lesz. De készülj fel arra,hogy amit veszel..nem biztos hogy jó..szerintem kevesen találják el elsőre....neked kell kitapasztalni melyik kényelmes. :D

Sok sikert!

37. momok
2009. aug. 28. 14:15
A miénk Bergon classic. Használtan vettem, ha úgy nézzük 3 éve van folyamatosan használatban és még bírja. 5 fokozatban dönthető támla, 2 irányból tolható, téliesíthető, mózes ill. sport kar is van hozzá, nagyok a kerekei. Az egyetlen baj vele, hogy csak nagy csomagtartójú autóba fér be. De nálunk ez nem volt gond, mert én nem járok autóval.
36. suzanne7 (válaszként erre: 35. - Panka78)
2009. aug. 28. 11:58
Köszi:), csak azért kérdeztem,mert az egyik ismerősömnek a babkocsijának mind a 4 kereke fix és én majd megszakadtam mikor toltam az a babakocsit, mindig húzott balra, nem akart egyenesen menni, nagyon erősen kellett tolni,hogy egyenesbe maradjon.Én meg sajnos nem vagyok az a jó erőbe lévő emberke és ezért szeretnék olyat amit minél könnyebb tolni:).
35. Panka78 (válaszként erre: 34. - Suzanne7)
2009. aug. 28. 11:53

Nekem ill. a lányomnak fix kerekű volt az első kocsija... nagyon szerettem, nem volt nehéz tolni.

Aztán a második kocsi kereke már bolygósíthaó, na ezt is fixen használom, mert a bolygókerék egyedül akkor hasznos, ha sima a járda, max. annyira mint egy nagyáruház burkolata. Nálunk az utak elég sz@rok így a bolygókerék össze vissza viszi a kocsit, tolhatatlan, szóval nem maximális minőségű utakon ez a lehető legjobb kerék. (nagy és fix)

34. suzanne7 (válaszként erre: 33. - Panka78)
2009. aug. 28. 11:50
Tényleg?De jó, mert nagyon tetszik ez a típus és árban is elfogadható 57000.- ami szerintem ehhez a felszereltséghez nagyon jó:).És nem nehéz tolni,mert nem forognak az első kerekek?
33. Panka78 (válaszként erre: 32. - Suzanne7)
2009. aug. 28. 11:47

A lehető legjobb minőség ebben az árkategóriában. Tesóméknak ilyen van és imádják!!!!!!


Nekünk is hasonló volt, csak a kerekek felfújhatósak, és elöl-hátul 1 méretűek!!!!!

32. suzanne7 (válaszként erre: 30. - Panka78)
2009. aug. 28. 11:41

Én se szeretnék 100ezreket költeni egy babakocsira:), és nem is fogok...

Olyan babakocsit fogunk venni ami praktikus, és az nyílván nem a 10ezer ft-os ami 2 hónap alatt felmondja a szolgálatot.Egyébként néztem már egy babakocsi típust a Baby Mercet csak ez nem tudom milyen minőségű stb...Nem divat céljából fogok babakocsit vásárolni, hanem praktikusság szempontjából:).

31. suzanne7 (válaszként erre: 29. - 35c81b79eb)
2009. aug. 28. 11:37
Rendben megnézem, és köszi:)
2009. aug. 28. 11:36

Szerintem nem kell 100ezreket költeni egy kocsira! Nekem 50 ezerbe került, és tud mindent amit a társai. (felfújható kerék, állítható, fordítható tolókat, több fokozatba dönthető, téliesíthető, nyáriasítható, 2 tálca tartozik hozzá, 5 pontos biztonsági öv, állítható lábtartó, pelenkázótáska, és sok-sok zseb, 2 irányból fékezhető-szerintem mindent leírtam)

Kocsinak soha nem volt semmi baja!

Sajnos már a babakocsiból is divatot csinálnak, minnél drágább, annál "menőbb" az anyuka!!! Ez azért elég siralmas!!!!!!!!!!!!!

Szóval Suzanne, hidd el, nem kell egy vagyon ahhoz, hogy hiper-szuper babakocsit tudj venni a Bébidnek!

2009. aug. 28. 11:36
Az enyémet felraktam ide a hoxára a hírdetések közé, ha gondolod nézd meg. És szinte mindent adok hozzá. Ha nem is tetszik,azért legalább kiindulásnak jó.:)
28. suzanne7 (válaszként erre: 27. - 35c81b79eb)
2009. aug. 28. 11:34
Szuper lehet akkor, ezt is megnézem erről a fajtáról se hallottam még:).
2009. aug. 28. 11:33
Szia! Nekünk Peg Pérego kocsink volt. Én nagyon szerettem. Három funkciós,bolygosítható kerékkel,külön mózes és sport résszel.Mind a két irányból tolható volt és a tolókar magasságát is tudtam állítani. A mózes pedig szellőztethető volt alul,nyáron sosem izzadt a lányom háta. Én nagyon szerettem.
26. suzanne7 (válaszként erre: 23. - Vikó 26)
2009. aug. 28. 11:02
Én is iylet szeretnék, csak nálunk még nincs baba ő lesz az első:)
25. suzanne7 (válaszként erre: 21. - Ében11)
2009. aug. 28. 11:00
No ezért nem szeretnék gatyit?:)Inkább megveszem a drágábbat,de akkor az, ha úgy van a második babucit is kiszolgálja majd!:)
24. suzanne7 (válaszként erre: 20. - Pici04)
2009. aug. 28. 10:58
Erről még nem is hallottam, már annyi fajta van:).Majd beírom a gugliba:) és rákukkolok, köszi a hozzászólást:)
2009. aug. 28. 10:50

Én most testvér kocsit keresgélek egyébként,mert áprilisra bővül a család!

Jó lenne valami könnyű,de jól mozgó, és kényelmes kocsit találni amiben a csecsemő ülés velem szembe fordítható!

Na EZ nagyon nehéz!

22. Vikó 26 (válaszként erre: 19. - Suzanne7)
2009. aug. 28. 10:48

Nekünk olyan volt amin adapteres,a mózest le lehetett cserélni sport ülésre!

Már meg nem mondom mi volt a neve,mert mostmár sport kocsit használunk és a másikat el adtuk!

De annak például hátul két nagy felfújható csapágyas kekeke volt!

Egy álom volt vele közlekedni!

21. ében11 (válaszként erre: 19. - Suzanne7)
2009. aug. 28. 10:45

nem csak a rázás-azt még élvezni is szokták, csak a kerék nem biztos bírja-főleg évekig.

mi próbáltunk több félét a gatyibbaknak szétkopott a kereke-meg kiesett egynek meg a nyele eltört mert emelgettük a kocsit a padkáknál.

a bolygós kerék jó, meg ha cserélhető szervízelhető.

20. Pici04 (válaszként erre: 2. - Suzanne7)
2009. aug. 28. 10:45

Szia!

Mi Teutonia babakocsit vettünk es kezdetektöl fogva elegedettek vagyunk vele.Könnyen es gyorsan atalakithato,könnyen kormanyozhato varosban es "terepen" egyarant.;)

19. suzanne7 (válaszként erre: 14. - Vikó 26)
2009. aug. 28. 10:41
Én is olyat szeretnék igazából amihez minden van, mert ha külön megveszek mindent akkor árba szinte ugyan ott vagyok...Több funkciósat nézegettem,csak annyi fajta van belőlük, ezért fordultam hozzátok kinek melyikkel milyen a tapasztalata.Nekem is fontos a kerék,mert sajnos az utcánk egy új utca és nagyon zötyögős,mert nem aszfaltozták még le és nem akarom majd szegény gyereket szétrázni!
18. Leoborta (válaszként erre: 15. - Suzanne7)
2009. aug. 28. 10:39
Szerintem nem.
17. ében11 (válaszként erre: 13. - Leoborta)
2009. aug. 28. 10:39

nekem pici volt a mélykocsi-nem volt nagy pereme oldalt kilátott belőle és lehetett megemelni a támláját-igazából sportkocsivá volt alakítható-de nem érte meg tönkrement a kereke-hiába nálunk sok járda is kátyús meg a sok padkázás tönkretette.

a sportot most nyárig használtam,jó volt bevásárlásnál-nem mászkált el, és ha sétáltunk néha beleült pihenni.mikor összecsuktam tudtam magam mellett húzni.de van olyan is aminek pántja van és fel lehet venni vállra.

16. Leoborta (válaszként erre: 11. - Ében11)
2009. aug. 28. 10:38
Nekem valami noname, de nem kínai (lengyel, vagy szlovák), az tutibiztos!
2009. aug. 28. 10:37
Nem praktikusabb, ha az ember olyat vesz ami sportkocsivá is alakítható?Mert akkor nem kell külön venni mindent.
2009. aug. 28. 10:36

Nem éredemes nagyon spórolni sem,mivel hosszan tartósan lesz használva,érdemes egy jobb minőségűre költeni!

Inkább így mint hogy 3-4 havonta újatt keljen venni egy gagyibb minőségűből!

Nagyon fontos hogy teljesen dönthető legyen a támlája!

A többfunkciós babakocsit kissé drágábbak,de szerintem meg éri a befektetést,mert így minden korszakot ki tudtok vele használni és akár még az első időkre az autós ülés árát is meg spórolod,mert ezekhez általában van bébi hordozó!

Nekem nagyon fonotsak voltak a környező utak terepviszonyai,ezért nagyobb,felfújható kerekek jobban jöttek,mert nem rázták szét a babát!

13. Leoborta (válaszként erre: 9. - Leoborta)
2009. aug. 28. 10:35
A mélykocsit nem csípték, mert nem láttak ki belőle. Kb. 8-10 hónapos koruktól nagyon szerették a sportkocsit, elbámészkodtak benne.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook