Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek mennyire kockázatos dolog valakit állandóra bejelenteni a lakásunkba? A magyarországi és a romániai helyzet eltérő vmiben? fórum

Szerintetek mennyire kockázatos dolog valakit állandóra bejelenteni a lakásunkba? A magyarországi és a romániai helyzet eltérő vmiben? (tudásbázis kérdés)

29. zebracsikó (válaszként erre: 28. - Regin_a)
2015. okt. 21. 23:16
ez így, 6 év távlatából talán már mindegy is....
28. Regin_a (válaszként erre: 25. - 30b5a792e5)
2015. okt. 21. 23:14

Ellopták az iratait??

Követség, vissza Romániába és pótolja azokat.

Ez nem függ az ottani bejelentett lakcimtöl, mert nyilván volt neki, de legalább is ideiglenes

Mintha meg lennél vezetve kissé!

27. Thotty
2015. okt. 21. 21:52
Én mint tulajdonos úgy tudom, hogy bármikor kijelenthetek bárkit a lakásomból. Volt már rá példa, bementem az Önkormánzathoz és kijelentettem az illetőt.
26. f8db0709b8 (válaszként erre: 23. - @IviBaba@)
2009. aug. 29. 15:32

Kijelentheti a lakásból.Meg kell indokolni miért és utána sima ügy.Pl:x ideje nem tartózkodik ott.

Tesóm mikor megnősült,elköltözött anyától csak nem jelentkezett ki..anya kijelentette.és nem vacakoltak..kiküldenek egy papirt ha van hova,hogy x lakcim fiktivvé lett nyilvánitva.

25. 30b5a792e5 (válaszként erre: 24. - Nyta)
2009. aug. 29. 15:04

Miért nem legális?

Román állampolgár, akinek Magyarországon ellopták az iratait. Már régóta nem él ott, a nevelőszülei már meghaltak, ezért jelent problémát a lakcím. Lakcím nélkül nem kaphat sem személyit, sem útlevelet.

24. nyta (válaszként erre: 22. - 30b5a792e5)
2009. aug. 29. 14:35

csak óvatosságra tudlak inteni!

mivel nem legális dolog amit írsz,mármint az hogy kell a romániai cím,hogy vissza tudjon jönni Mo-ra,ezzel sokan akik tudják visszaélhetnek!

2009. aug. 29. 13:50
Nem szabad,csak ha a szerződésbe is belefektetitek...de még úgy is ideiglenesre inkább! Az a baj,hogyha valaki b van jelentve egy lakásba,akkor utána te nem fogod tudni kijelenteni..csak ő jelentkezhet ki....vannak ebből zsarolások...stb...nem célszerű..de te tudod.
2009. aug. 29. 09:28

Igazatok van, én is egyre inkább látom a kockázatait. Valamit viszont muszáj kitalálnom, mert a barátomnak romániai lakcímre van szüksége. Anélkül nem kap személyit, és nem tud visszajönni Magyarországra... :(

Ő is azt tapasztalta, hogy mindenki fél ettől a dologtól. Ráadásul nem olyan típus, aki szívesen kérne valakitől olyat, amiből az illetőnek kellemetlensége lehetne.

Ezért gondoltunk arra az "üzletre", hogy keresünk valakit, aki áttelepülőben van Magyarországra, de még nincs itteni állandó lakcíme. A barátom bejelentkezne hozzá, ő meg hozzánk. Így talán hasonló mértékű lenne a kockázat mindkét részről. Csak nem tudjuk, milyen jogokkal jár egy lakcím Romániában. Tehát nem kérnénk e nagyobb dolgot az illetőtől, mint amit mi adunk. (Ha egyáltalán találunk valakit...)

2009. aug. 29. 09:05
nagyon kockázatos
20. nyta
2009. aug. 29. 07:33

Az bitzos,hogy akárhol is van lakásod,soha ne jelentsd be olyan személyt,akit nem eléggé ismersz!

igaz hogy van kényszerkijelentés,de ahhoz kell a szomszédok vagy 2 tanu aláírása,és elég hosszadalmas!

a párom volt csaja csak tartózkodási helynek volt nála bejelentve,és nem akart kijelentkezni,nagy cécó volt.

a mai napig keresik rajtunk az apehtől a bankoktól,mert ha ki is jelented kényszerkijelentéssel,attól még a lakcímkártyját ő még használja!

19. correct (válaszként erre: 15. - 30b5a792e5)
2009. aug. 29. 04:52

Neked kockázatosabb, gondolkodj már egy kicsit: budapesti lakás. Budapesti lakás az nagyon klassz...

Te ha bejelented onnan ki nem rakod, neki meg lesz egy pár joga ott. Ha pl. el akarnád adni a lakást akkor is biztosítanod kell nekik akár másik helyet. Nem laknak ott de simán kihasználhatják. Ha rossz helyzetbe kerülnek, kopogtathatnak és beköltözhetnek, és nem mondhatsz nemet. Őrült, aki ilyenbe belemegy.

2009. aug. 28. 21:24
Nagyon kockázatos.
17. 274c9996b8 (válaszként erre: 15. - 30b5a792e5)
2009. aug. 28. 19:01
Vannak itt Magyarok romaiabol , miert nem irsz az egyiknek ?
2009. aug. 28. 16:53
Szerintem nagyon is kockázatos, legyen eszed...be ne jelentsd!
2009. aug. 28. 16:48

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Tudná esetleg valaki, hogy van ez Romániában?

Ha egy erdélyi magyar bejelentkezne a budapesti lakásomba, a barátom pedig cserében az ő romániai címére, akkor ez a két ügy kb. egyformán kockázatos?

Hol lehetne ennek utánanézni magyarul?

2009. aug. 28. 07:03
Állandóra be ne jelentsd!!!!!!!!!!
2009. aug. 28. 07:01
Ne tedd. Ismerősöm, fél éve nemfizető albérlőket nem tudott még rendőrökkel sem kirakatni, mert gyerekkel voltak!!! Sőt, még az albérlő hívta ki a zsarukat!!!!!!!!!
2009. aug. 28. 00:43

Az nagyjából fair "üzlet", ha valakinek, aki erdélyi és albérletben lakik, ahova nem jelentkezhet be, megengedném, hogy nálam legyen az állandó lakcíme, cserében, ha ő is megengedné, hogy a barátom bejelentkezzen hozzá a romániai címére? Persze, a barátom sem akarna nála lakni, csak állandó romániai lakcím nélkül nem kap személyi igazolványt; azzal rögtön visszajönne Magyarországra.

Melyikünket érheti nagyobb hátrány?

2009. aug. 28. 00:17

Az érdekelne igazán, hogy ha Romániában valaki szívességből megengedi másnak, hogy bejelentkezzen hozzá, hogy az illetőnek legyen állandó lakcíme, hogy személyi igazolványt csináltathasson, akkor abból milyen hátránya lehet?

Nagyobb, mint Magyarországon, hasonló esetben?

2009. aug. 27. 23:34
Arról nem tud valaki, hogy Romániában ez hogy működik? Románul nem tudok, és magyarul nem sikerült erről semmilyen információt találnom a neten.
9. Meliga (válaszként erre: 8. - 30b5a792e5)
2009. aug. 27. 23:33
magyarul,sziveseget kert tolled :) barmikor kijelentheted, eleg bemenni az onkormanyzatra
8. 30b5a792e5 (válaszként erre: 6. - 318512f90e)
2009. aug. 27. 23:31

Olyat én is olvastam, hogy ha nem életvitelszerűen lakik nálam valaki, akkor lehetőség van kényszerkijelentkeztetésre. Bár nem tudom, ez mennyire sima ügy...

Egyébként olyan esetről van szó, amikor az illetőnek van hol laknia, csak bejelentett lakcíme nincs.

2009. aug. 27. 23:30
a tulajdonos,barmikor kijelntheti az ott lakot..ez ma is igy van
2009. aug. 27. 23:22
eddig úgy tudtam, hogy a lakás tulajdonosa bármikor kijelentheti az ott lakókat. pláne, ha nem életvitelszerűen lakik ott az illető. de lehet rosszul tudom. neten nem tudsz utánanézni???
2009. aug. 27. 23:13
Kockazatos, mert lehet, hogy többet onnan ki nem teszed!
2009. aug. 27. 23:08
Milyen konkrét veszélyek fenyegethetnek?
2009. aug. 27. 23:05
Nagyon kockázatos, még rokont is.
2009. aug. 27. 23:04
Jogilag maximálisan kockázatos.
2009. aug. 27. 23:03
Szerintetek mennyire kockázatos dolog valakit állandóra bejelenteni a lakásunkba? A magyarországi és a romániai helyzet eltérő vmiben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook