Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Külföldön élö magyarok aki tud segitsen? fórum

Külföldön élö magyarok aki tud segitsen? (tudásbázis kérdés)

16. bocika
2012. ápr. 24. 10:44

Sziasztok!a párom kint dolgozik Németországban (delmenhorstban)esetleg van olyan aki ott él kint?szeretnénk kimenni utána két gyermekünkkel,de középszintű nyelvismeretem van.a papirokban és más egyébben szeretném kérni nyelvismereti tudását annak aki tud segiteni .előre is köszönöm.

további szép napot!

2009. aug. 27. 15:25
Mert egy ismim azt mondta hogy nekem külön szobát kell valahol bérelnem ahhoz hogy kapjak valamit,nem értem anyu élettársa lakása miért ne lenne jo?
2009. aug. 27. 15:23
Ja köszi ez már valami.ezek szerint jár akkor is ha anyum élettársánál leszek bejelentve?
2009. aug. 27. 15:21
Na befejezem, mert velem van tele a fal... De ha eszembe jut valami, azt leírom:)))
2009. aug. 27. 15:20
Ja. És mindenképp kell egy bankszámla!!!! Egy bank van, ami szóbaáll veled, mindenféle hivatalos számla nélkül, amin a neved van (legalább is régebben 1 volt, azóta nem nyitottam számlát:) ) ez az HSBC. Elég nagy bank! Nekem ugyan voltak vele problémáim, mert a szlakivonatokat a magyar címre küldték, de megoldottuk:)) a 3. telefonálásra sikerült is:) :D De ha itt fogsz élni, asszem erre felkészülhetsz, itt semmi nem megy 1.-re:) :D SZóval kell egy útlevél, meg egy lakcímkártya (személyi is talán) + a lakásszerződés, illetve egy papírka. Mivel itt nincsen lakcímbejelentési kötelezettség, ezért sk írjatok egy lapot arról, h te itt meg itt laksz... hivatalosan tanúkkal... Ezt szerintem elfogadják.
2009. aug. 27. 15:12
[link] ez a WRS linkje. Még mindig 90 font:) rendesek... a postáraadással együtt (mivel az eredeti útleveledet kell elküldeni, így special delivery ajánlott, ami tök tuti, h megérezik másnapra, és nem keverik el az okmányt) 110 font kb 15-20 font a feladás.
2009. aug. 27. 15:08
[link] itt is írja, a családit akkor kapod, ha a gyerek 16 év alatti és UK-ben éltek. Mivel ez a hivatalos honlap, szerintem enek nincsen más feltétele. Ha jól emlékszem be kell menni az HMRevenue (itteni APEH) irodájába, telefonálni kell, küldeek ey nyomtatványt, ezt ki kell ölteni... Ülnek rajta 2-3 hónapot, és mr folyósítják is, visszamenőleg X dátumra. NEM AKAROK HÜLYESÉGET ÍRNI, DE ASSZEM, EHHEZ, MERT NEM VAGY UK RESIDENS SEM CITIZEN KELL EGY WRS FORM, AMI KB 2 HÉT... 110 FONT KÖRÜL VAN. MINDEN ADÓÉVBEN EMELIK, UGYE ÁPRILIS MÁR ELMÚLT:) 1X KELL KIPERKÁLNI... DE EZ MINDENKÉPP KELL, HA DOLGOZNI FOGSZ VAGY A PÁROD, MERT E NÉLKÜL NEM HIVATALOS.
9. 274c9996b8 (válaszként erre: 2. - Vanianyu)
2009. aug. 27. 15:00
Szerintem anyukadat kellene megkerdezned , ha ö mar kint el , mindenkeppen tud pontos informaciot szerezni !
8. nicolekeg (válaszként erre: 2. - Vanianyu)
2009. aug. 27. 14:58
Én Angliánban élek. Gondolom minden városban ugyan ez van... A saját tapasztalatomat írom le, meg az itt élő családomét, de mi régebben jöttünk kki, zóta úgy tudom vannak szigorítások... De passz, mert nem foglalkoztam vele:) Szóval a gyerek után jár a CHB (child benefit) ez 80 font havonta, ez a családi, ezt akkor is kapod, ha zölre keresed magad. A többi támogatásra (child tax credit, working tax credit) akko vagy jogosult, ha dlgozol, vagy te vagy a párod és X összeg alatti a kereste... még vannak egyéb feltételei is...
2009. aug. 27. 14:51
jo irok holnap
6. Ekka (válaszként erre: 5. - Vanianyu)
2009. aug. 27. 14:50
Szívesen...majd írj, hogy mit mondtak!:)))))))
2009. aug. 27. 14:48
kÖSZI Ekka . Rákérdek mert mindenki mást mond.
2009. aug. 27. 14:46
tudtommal külföldön alanyi jogon nem jár semmi .... akkor adják, ha van bejelentett munkahelyed
3. Ekka
2009. aug. 27. 14:46

A főszabály, az hogy ott vagyunk jogosultak a családtámogatások igénylésére, ahol a járulékokat fizetjük.

..de itt utána tudsz kérdezni:

nemzetközi ügyekben kizárólagos hatáskörrel rendelkező Magyar Államkincstár Budapesti és Pest Megyei Regionális Igazgatóság Nemzetközi Kapcsolatok Osztálya. (1134 Budapest, Lőportál u. 3/b, Tel: 06-1-350-2516, 06-1-350-2517, 06-1-350-2521, 06-1-350-2468, Fax: 06-1-350-2465),

2009. aug. 27. 14:36
ANGLIÁBA szeretnénk költözni,ott anyum angol élettársának a lakásában lennénk bejelentve,megkapom ott kint a családit a lányomra?
2009. aug. 27. 14:34
Külföldön élö magyarok aki tud segitsen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook