Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ötletek, tippek, tanácsok a féltékenység leküzdésére és az önbizalom erősítésére? fórum

Ötletek, tippek, tanácsok a féltékenység leküzdésére és az önbizalom erősítésére? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
128. marienka (válaszként erre: 126. - Szöszi71)
2011. aug. 17. 21:17
Nézd meg a filmet is:) Nagyon jó. Valamelyik nap a kezembe akadt. Nem véletlenül:)) A könyvben van egy nagyon jó idézet Martin Luther King-től. Valahogy így szól " ha nem látod a lépcsőt, akkor is tedd meg a lépést " és valóban.. Hányszor nem látjuk a lépcsőt?? És hányszor nem merünk lépni?? :))
127. Zamia (válaszként erre: 126. - Szöszi71)
2011. aug. 17. 17:39
Nem ismerem a könyvet. Ki írta?
2011. aug. 17. 14:16

Szia!


Köszi az ötletet!:)

Én jelenleg a "Titok" c. könyvet olvasom, ez is nagyon jó, de sokat kell hozzá fejlődni:)

125. Zamia
2011. aug. 17. 12:23

Sziasztok! Sajnos belém sem szorult elég önbizalom. Bátyám és öcsém van, anyukám pedig rendesen és nyíltan fiúpárti.De úgy gondolom, hogy ha már én "gyárilag" ilyen vagyok, valamit tennem kell, hogy a gyerekeim legyenek magabiztosak:)

Ajánlom nektek ezt a könyvet:

Thish Magee: Hogyan neveljünk boldog, magabiztos és sikeres gyermeket?

Magamról tudom, hogy akinek kevés az önbizalma, az a saját gyerekeit is hajlamos visszafogni, jobban, mint kellene.

124. szöszi71 (válaszként erre: 122. - Sötét_hercegnő)
2011. aug. 17. 11:45

Szia!


Sajna én is 100%-osan ebben a cipőben járok mint Te. Anno én is sokat kaptam ugyanezeket a negatív szavakat és igen nehéz most másképp gondolni és látni magamat. Engem is mindig erősít a párom és dícsér, de nem elég. Nálam is ebből fakad a féltékenységem is.


Legyen szép napod!

123. marienka (válaszként erre: 122. - Sötét_hercegnő)
2011. júl. 29. 17:45
Mindenkinek vannak értékei..Nem szabad mindenhez negatívan hozzáállni.. Magadhoz, meg főleg nem!!Ha negatív vagy, negatív gondolataid vannak és a kisugárzásod is az !! Vedd magad körül pozitív gondolkodású emberekkel. Nézz a tükörbe, csinosítsd ki magad és mosolyogj vissza magadra.. Így indulj ki az utcára..Hidd el.. Rengeteget segít !! Senki sem kevesebb mint a másik. Nekem egy "lélekbúvár" :)) barátom adta ezt a tippet..Nem járok mindig a fellegekbe... de sokat segít, amikor magam alatt vagyok..
2011. júl. 29. 13:50

Sziasztok!


Nekem is önbizalom hiányom van, sokszor érzem úgy, hogy mindenki jobb nálam, csak én vagyok szerencsétlen. Szegény párom nem győzi bizonygatni az ellenkezőjét :) de hát, évek alatt belép plántálták, hogy sosem leszek jó, és ha sokat hallja az ember, hajlamos elhinni. Ha féltékeny vagyok az is abból fakad, hogy nem tartom magam elég jónak. Szerencsére ok nélkül aggódom, tudom, hogy szeret :)

Ki kellene építeni valahogy az önbizalmat, de nem könnyű.

121. szöszi71 (válaszként erre: 120. - Marienka)
2011. júl. 29. 09:02
Teljesen egyetértek Veled!:)
120. marienka (válaszként erre: 119. - Szöszi71)
2011. júl. 29. 09:01
Egy egészséges "féltés" a szeretet a szerelem része.A féltékenység, szerintem valahol a teljes bizalom hiánya.Látjuk a rossz példákat magunk körül, látjuk, hogy hogy mennek szét kapcsolatok,házasságok amik eddig szuperul működtek és elkezdjük félteni a mienket. Kell az önbizalom valóban, de kell a nagyobb bizalom, a másik irányába is. Az utóbbi már sokkal nehezebb.El kell gondolkodnunk, hogy amikor azt mondjuk a másiknak, hogy "én bízok benned"...Akkor ezt valóban így is gondoljuk?
2011. júl. 29. 08:23

Sziasztok!


Sajnos engem is kínoz a "zöldszemű szörny". Szerencsére visszatudom fogni magam, de sokszor nagyon nehéz. Tudom, hogy a páromnak én vagyok a mindene, imád és tökéletes nő vagyok számára, de mégis féltékeny vagyok. Sajnos Ő is féltékeny rám, úgy vettem észre Ő is visszafogja magát. Jó lenne, ha letudnám teljesen küzdeni és nem gondolnék rá, hogy féltékeny legyek.

Hogyan tegyem?

118. Mandula. (válaszként erre: 117. - Hwesta)
2011. máj. 13. 21:49

Hát akkor hajrá! Tervezzétek a közös jövőtöket, és ne gondolj arra, hogy egy harmadik közétek állhat. Pont a féltékenységgel lehet a legkönnyebben egy harmadik karjába kergetni a párunkat.. ...mert már elege van, hogy csak bizonygat, bizonygat ...hát akkor már legyen rá oka...


Én egyszer tettem tönkre nagy szerelmet féltékenységgel, a féltékenykedéseimmel. Annyira szerettem azt a férfit, hogy szinte a tulajdonomak tekintettem. Ő is nagyon-nagyon szeretett az első perctől. Tiszta őrült voltam.

A féltékenységgel az a baj, hogy tudatában van az ember, hogy nem kellene, de a maga a féltékenység annyira erős érzés tud lenni, annyira a hatalmába tud keríteni, hogy képtelen vagy uralkodni magadon. ...és én 100%-osan tudtam azt is, hogy engem mennyire szeret a párom, mégis féltékeny voltam. - hát nem röhej az egész? Ma már nevetek magamon (kissé keserű szájízzel), de egy féltékeny ember őrült módjára tud viselkedni adott helyzetben.

117. Hwesta
2011. ápr. 26. 10:58
Én is hasonló cipőben járok,mint itt egypáran.Nincs önbizalmam és emiatt néha irigy vagyok másokra.Kedvesemre meg néha féltékeny vagyok,pedig nem kéne,hogy az legyek.Ő szeret és tervezzük a közös jővőnket.:-)
116. Hwesta (válaszként erre: 115. - Mandula.)
2011. ápr. 26. 10:55
Ez egy nagyon szép gondolat.Sajna itt nem tudok lájkolni!:-)
115. Mandula. (válaszként erre: 114. - B65a8eb9d1)
2011. ápr. 26. 09:33

Meg kell tanulnod szeretni és elfogadni önmagadat. Az egész féltékenység az önmagunkban vetett hit hiánya, a kisebbrendűségi érzésből, önbizalomhiányból fakad. Úgy érezzük nem vagyunk elég szépek, csinosak stb.

A tükör előtt elmondod, hogy "szép vagyok", "csinos vagyok", "különleges vagyok", "egy és megismételhetetlen vagyok", "büszke vagyok magamra", "tisztelem magam" "a párom/barátom örülhet, hogy velem van".


Sokszor alulértékeljük magunkat a párunkkal szemben. Sokszor úgy érezzük, örülhetünk, hogy velünk van, a fordítottja meg eszünkbe sem jut, hogy ő lehet hálás a sorsnak, hogy összehozta őt egy ilyen csodálatos, különleges teremtménnyel, mint mi vagyunk.


Sokszor én is szenvedek a kishitűséggel, de muszáj ezeket sujkolni magadba, hogy az önbizalom kerekedjen felül nem pedig a kishitűség, kisebbrendűség érzése.

114. b65a8eb9d1 (válaszként erre: 112. - Marduk)
2011. ápr. 26. 09:03
Mit kell gyakorolni a tükör előtt?
113. lüdmilla (válaszként erre: 107. - F5c6739a81)
2011. jan. 3. 18:26

Sziasztok!

Ladybird86,engem az is érdekelne, hogy erre a problémára milyen megoldás van?Mit javasol a szakember?

Ugyanis én is dettó ugyanebben a szituban vagyok, elvált szülők 13 éves korban, szeretethiány,senkinek sem kellek érzése..stb.És ez a párkapcsolatomra is kihat rendesen, nem bízok meg a páromban egyáltalán-bár erre ő is rátett egy lapáttal-na mindegy.Szóval az érdekel kilehet-e ebből egyáltalán "gyógyulni"?

112. marduk
2009. dec. 21. 16:43
Tudod hogy növeld az önbizalmadat?Tanuld meg tisztelni szeretni magadat,akkor ez fog sugározni rólad és mások is ezt éreztetik veled.Tükör előtt,gyakorold minden nap.Mindig azt kapsz másoktól amit magadnak adsz,ne gondolj rosszat magadról,és ne az embert féld,hanem Istent,mindenki szenved a másik embertől,hogy mit szól ha megtudja,de csak addig amíg így éled meg.
111. 021a029148 (válaszként erre: 110. - F5c6739a81)
2009. okt. 1. 14:16
Megírnád nekem privibe, hogy hová, kihez jársz? Azt hiszem, nekem is ott a helyem.
110. f5c6739a81 (válaszként erre: 109. - 021a029148)
2009. szept. 13. 19:39
Egyelőre fogalmam sincs érdemes volt-e elmenni. Remélem hosszútávon az lesz. Néhány új dolgot azért már most is mondott, jövő szombaton megyek legközelebb és próbálok bízni nagyonnagyonnagyon.
109. 021a029148 (válaszként erre: 108. - F5c6739a81)
2009. szept. 10. 09:45
És hogy érzed, érdemes volt elmenni? Léptél előre egyet, vagy az eddig már ismert dolgokat "ismételtétek át"? Folytatod, és lesz újabb konzultáció? Bízol benne, úgy érzed ez a szakember tud segíteni és valamilyen szinten feloldja a problémádat?
2009. szept. 9. 22:51

Úgyhogy most Kedvesnek írnia kell minden találkozás után egy pár mondatos dicséretet nekem egy füzetkébe (cseppet megalázó, bár állítólag szerinte nem), magamnak pedig minden nap egyet. Meg kell tanulni megdicsérni magamat. Nem könnyű...


Veletek mizújs?

2009. szept. 9. 22:48

Halihó!

Bocsi, elfelejtettem, hogy ide is ígértem beszámolót, így csak a naplómban írtam róla.

Tehát kábé azt mondta el, amit eddig is tudtam/tudtunk: féltékenység sokmindenből fakadhat, nálam rossz szülői háttér, a kapcsolatok ingatagságának érzékelése kiskoromtól fogva, túl kevés pozitív megerősítés a szülők részéről, hogy tehernek éreztem magam, mert a saját elcseszett életükkel voltak elfoglalva, az érzés, hogy nem kellek/nem kellhetek.

De fakadhat bűntudatból is (ugye mindenki magából indul ki), na nálam nem ez a szitu. Kábé ennyi :-S

106. Grepike
2009. szept. 9. 14:49
engem is érdekel, mit mondott a szakember. Kíváncsian várom!
105. 021a029148 (válaszként erre: 104. - 3bfe537d39)
2009. szept. 9. 14:29

Tényleg, már túl van rajta.

Lady!!! Nagyon kiváncsian várjuk, hogy milyen élményeid voltak!!!

2009. szept. 9. 14:06
Lady, nem mesélsz semmit a pszichológusról?:)))
2009. szept. 4. 12:32
En is kapcsolodnek a forumhoz. Sajna en is rettenetesen feltekeny vagyok mivel onbizalmam minus vegtelen fele jar. Kezdem kicsit visszafogni magam, de csak azert mert tudom, hogy zavarja a paromat.
102. f5c6739a81 (válaszként erre: 101. - F5c6739a81)
2009. szept. 3. 07:37
Ezt nem is ide akartam...bocsi, reggel van :-S
2009. szept. 3. 07:36
Tyűű, csak most volt érkezésem idejönni, igyekszem mindent visszaolvasni...
2009. szept. 1. 09:21
Szerintem mindegy, mi a "másság" oka, lényeg, hogy aki kilóg a közösségből valami miatt, azt kikezdik. És ez sajnos általános emberi tulajdonság, legyen szó gyerekről, felnőttről. A különbség talán az, hogy a gyerek nem tudatosan, hanem ösztönösen teszi, a felnőtt pedig tudatosan, vagy szándékosan.
99. Grepike (válaszként erre: 98. - 021a029148)
2009. szept. 1. 08:24

Igazad van! Nem lehetek mindig a gyerkőcöm mellett - sajnos! :)

A féltékenységről meg ne is beszéljünk! Nekem emiatt voltak rossza tapasztalataim az életben. Én a koromhoz képest mindig fejlettebb voltam, nekem ezzel gyűlt meg a bajom. Mikor a többi lány még csak álmodozott a ciciről, nekem már melltartót kellett hordanom... és ezt sem nézték jó szemmel. "Csöcsösnek" csúfoltak. Azért akkor nem voltam erre büszke. (mostanra imádom a melleimet!!! mindkét picilányom tökéletesen szolgálja!!!)

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook