Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Prevenal védőoltás fórum

Prevenal védőoltás (beszélgetős fórum)


2009. aug. 31. 15:03

Szia!

Mi 15hónaposan kaptuk meg és mivel már nagy így mi többet nem is fogunk kapni. a 15havi kötelező oltással kaptuk együtt, de nem volt semmi következménye. viszont a szomszédban 2 kislány is pöttyös lett tőle illetve hányás is előfordult.

7. misz
2009. aug. 30. 23:42
Az én lányom 3 évesen kapta meg 3 fülfelszúrás után. Azóta hála Istennek még lázas se nagyon volt, most 4 és fél éves. A kisfiam pénteken kapja a 2 hónapos oltással. Úgy tudom ez már ingyenes. A lányomnak még fizettünk érte, de már nem emlékszem mennyit.
2009. aug. 28. 14:10
Az én babám 5 hónapos, kettőt kapott idáig, még egyet fog, de csak kb. 1 év múlva. Ingyenesen kaptuk meg. Nem volt tőle semmi baja.
2009. aug. 28. 12:16

helló. Helyesen Prevenar, talán érdemes lenne javítani a címet, hátha vaaki emitt nem talál rá.


Nekünk javasolta a gyerekorvos, és amikor elkezdtük, még 3 kellett volna, de közben nőtt az átoltttság, és változott az oltási rend, így 2 lett belőle.

2009. aug. 27. 23:59

Szia!


Kérdezd meg a gyerekorvost, hátha a helyi önkormányzat áll valamennyit az oltás árából a 2 év feletti gyerekek esetében!

A lányaim 3 évesen kapták meg ezt az oltást és nálunk (Bp., V. kerület) az önkormányzat teljes egészében állta a költségeket, nekünk semmit sem kellett fizetni.


Semmi baja nem volt az én gyerekeimnek sem az oltás után, volt egy kis keményedés a szuri helyén másnap, de aztán az is nagyon hamar elmúlt egy pici masszírozgatás után. De szerencsére semmi láz vagy egyéb mellékhatás nem jelentkezett.



Azóta nem voltak betegek, igaz a lányaim egyáltalán nem betegeskedőek, nagyon ritkán van valami bajuk szerencsére. Leginkább azért adattuk be nekik ezt, mert oviba mennek és picit félek attól, hogy most először fognak találkozni közösségi bacikkal, vírusokkal. Kíváncsi vagyok, mi lesz! :-)

2009. aug. 27. 14:03

2 éves korig ingyenes és attól függ,hogy mikor adatod be úgy változik a mennyisége is.Mi már csak 1 oltást kaptunk.semmi baja nem volt a gyereknek utána,sem nem nyűgös nem volt se lázas.

Viszont nekem csalódás volt,hiszen a középfülgyulladás elleni védelmet is kéne hogy adjon,de idén már 2 szer volt a gyereknek középfülgyulladása.

2009. aug. 27. 11:47

szia.

nekünk ingyenes volt. a rendes havi oltásokkal együtt kaptuk Őket.

e második után volt pici hőemelkedés, egyébként semmi.

szerintem megéri beadatni

2009. aug. 27. 11:45

Sziasztok! Minden dolog érdekel erről az oltásról, ára,mellékhatása a beadás után.....stb.

Mikor kell elkezdeni a beadatását...

Mik a tapasztalatk

És akkor ez most ingyenes vagy nem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook